Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kornilia σ' ευχαριστω πολυ, αλλα θελω κατι πιο δυνατο σε watt. Αν δεις σε παρακαλω πες μου.

 

Στο αμαζον το αναφέρει ως foil welding apparatus

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dkitchen&field-keywords=FOIL+WELDING+APPARATUS

 

έχει μάλιστα και ένα της Κρουπς, μήπως σου κάνει, μου φαίνεται ακριβούτσικο.

 

Το ίδιο το έχει το εμπει

 

http://shop.ebay.com/i.html?LH_AvailTo=80&_kw=Severin&_kw=FS3602&_adv=1&_dmd=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=Severin+FS3602+foil+welding+apparatus&_sop=12&_udhi=&_udlo=

 

Το βλέπω σε γερμανικά, οπότε μήπως να δεις στο γερμανικό αμαζον για κάτι καλύτερο, σε μοντέλο και τιμή ? Τα γερμανικά μου είναι πολύ φτωχά.

 

Στο αμαζον πάντως έχει και άλλα,

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+sealer%2Ci%3Akitchen&keywords=food+sealer&ie=UTF8&qid=1299431342

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_3_19?url=search-alias%3Daps&field-keywords=food+sealer+machine&sprefix=food+sealer+machine

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+sealer+vacuum%2Ci%3Akitchen&keywords=food+sealer+vacuum&ie=UTF8&qid=1299431455

 

δέστα λίγο, μήπως σε εξυπηρετεί κάτι.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ερώτηση προς όποια έχει χρησιμοποιήσει το foto.com για εκτύπωση φωτογραφιών:

Έχετε πάρει τις απλές εκτυπώσεις με το κόστος 0,07?, ή τις Pro που και καλά είναι καλύτερης ποιότητας χαρτί με κόστος 0,12;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μααντον, εχω κανει τις απλες, μαλλον θα σου πω να κανεις τις καλυτερες γιατι στο πολυμηχανημα μου (οσο ζουσε) ειχα βγαλει και καλυτερη ποιοτητα

μια χαρα ειναι και οι φθηνες, αλλα στη συγκριση και στο ματι, μαλλον την επομενη φορα θα πω τις ποιο ακριβες

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσουδιαααα!καλη σαρακοστη να χουμε..το λοιπον,θελω να παραγγειλω τα μαλλα απο i herb ,αλλα δεν βρισκω οσο κ να ψαχνω ποσο καιρο κανουν να ερθουν προς τα δω οι παραγγελιες..εχει ψωνισει καμμια??εχει πολυ οικονομικες μαλακτικες και solgar (θελει υαλορουνικο η μαμυ για τη φραπα της,χεχε..γιαγιαδες...τςτςτςτς..εδω εχει απο 45-60 ευρα και στο αι χερμπ 14 ευρα με τα μεταφορικα παρακαλω):mrgreen:

θενξ

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα εγώ τα παρήγγειλα αυτά που σας είπα!!! Πού μπήκες? Εγω μπήκα στο www.mothercare.com .Την Ελλάδα την έχει στη ζώνη Europe 2 με μεταφορικά 13λίρες ανά 2 κιλά. Έχει και πολύ μεγαλύτερη ποικιλία από εδώ. Νομίζω το παράκανα, αλλά πείρα και πράγματα για μένα όπως νυχτικά για το μαιευτήριο, ρόμπα και σουτιέν θηλασμού :wink:

 

μα πως τα παρηγγειλες? :confused:αφου στο σαιτ γραφει...

International Deliveries

We are sorry to say that we are no longer able to provide international delivery for any of our products. We do have Mothercare franchise stores and web sites all around the world. You can find your local stores on our international store finder.

 

 

 

 

Βαλε το λινκ που λεει για Ελλαδα, να δουμε μηπως αλλαξε κατι....

 

 

Link to comment
Share on other sites

μααντον, εχω κανει τις απλες, μαλλον θα σου πω να κανεις τις καλυτερες γιατι στο πολυμηχανημα μου (οσο ζουσε) ειχα βγαλει και καλυτερη ποιοτητα

μια χαρα ειναι και οι φθηνες, αλλα στη συγκριση και στο ματι, μαλλον την επομενη φορα θα πω τις ποιο ακριβες

 

Ναι, αλλά ξέρεις τί σκέφτομαι; Τυπώνω περί τις 300 φωτο. Στις 300, οι φτηνές βγαίνουν 21 ευρώ ενώ οι ακριβές 36. Αμα πάρω τις ακριβές, βάλεις και τα μεταφορικά (10? μου βγάζει), ε, τότε μάλλον καλύτερα να πάω στο φωτογράφο της γειτονιάς μου...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μα πως τα παρηγγειλες? :confused:αφου στο σαιτ γραφει...

International Deliveries

We are sorry to say that we are no longer able to provide international delivery for any of our products. We do have Mothercare franchise stores and web sites all around the world. You can find your local stores on our international store finder.

 

 

 

 

Βαλε το λινκ που λεει για Ελλαδα, να δουμε μηπως αλλαξε κατι....

 

 

ρε τι εγινε εδω? με πεταξε στην πρωτη σελιδα και νομιζα οτι γραφτηκε σημερα το μηνυμα αυτο!

 

γραψτε λαθος!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ξανθιας, εχει παυπαλ το σαιτ??? και αν ναι γιατι δεν το βλεπω..θυμαμαι λεγατε οτι το εχει...οεο..:confused::confused::confused:

 

Ναι φυσικά έχει paypal, θα το δεις κάτω-κάτω που φαίνονται οι τρόποι πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσουδιαααα!καλη σαρακοστη να χουμε..το λοιπον,θελω να παραγγειλω τα μαλλα απο i herb ,αλλα δεν βρισκω οσο κ να ψαχνω ποσο καιρο κανουν να ερθουν προς τα δω οι παραγγελιες..εχει ψωνισει καμμια??εχει πολυ οικονομικες μαλακτικες και solgar (θελει υαλορουνικο η μαμυ για τη φραπα της,χεχε..γιαγιαδες...τςτςτςτς..εδω εχει απο 45-60 ευρα και στο αι χερμπ 14 ευρα με τα μεταφορικα παρακαλω):mrgreen:

θενξ

 

έχω πάρει αρκετές φορές έρχεται με ΕΛΤΑ σε 10 μέρες περίπου (μπορεί και 15 ανάλογα με τα Ελληνικά ταχυδρομία) και τα μεταφορικά είναι 4$ για παραγγελίες μέχρι 80$ και βάρος 1,36κιλά. Ισως χρειαστείς να σπάσεις τις παραγγελλιες αν είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσουδιαααα!καλη σαρακοστη να χουμε..το λοιπον,θελω να παραγγειλω τα μαλλα απο i herb ,αλλα δεν βρισκω οσο κ να ψαχνω ποσο καιρο κανουν να ερθουν προς τα δω οι παραγγελιες..εχει ψωνισει καμμια??εχει πολυ οικονομικες μαλακτικες και solgar (θελει υαλορουνικο η μαμυ για τη φραπα της,χεχε..γιαγιαδες...τςτςτςτς..εδω εχει απο 45-60 ευρα και στο αι χερμπ 14 ευρα με τα μεταφορικα παρακαλω):mrgreen:

θενξ

 

Σε 10 μέρες ήρθαν, παρέλαβα στα ΕΛΤΑ με ειδοποιητήριο. Ψάξε λίγο και για εκπτωτικούς κωδικούς, π.χ. με ADE827 έχεις -5 δολλάρια στην πρώτη παραγγελία και δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 40 ευρώ.

 

Τι μαλακτικές αλήθεια βρήκες και τι σε υαλορουνικό σόλγκαρ (έχουμε και εμείς γιαγιάδες!)? Αν μπορείς, βάλε κανένα λινκ. Σκάω αρκετά σε μαλακτικές, καθότι λίγο αφάνα το μαλλί και με ενδιαφέρει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ,

 

http://www.uggaustralia.com/ProductsList.aspx?gID=k&categoryID=609

 

είναι αυθεντικές, αλλά μεταφορικά 60 δολλάρια ..............

 

Και εδώ στέλνουν Ελλάδα

 

http://www.uggstopboots.com.au/kids_boots.aspx

 

μεταφορικά 23 ευρώ και

 

http://www.australianuggboots.com.au/?gclid=CMvck6WSuqcCFcomfAodOk8J_A

 

μεταφορικά 50 δολλάρια αυστραλίας.

 

ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο αμαζον το αναφέρει ως foil welding apparatus

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dkitchen&field-keywords=FOIL+WELDING+APPARATUS

 

έχει μάλιστα και ένα της Κρουπς, μήπως σου κάνει, μου φαίνεται ακριβούτσικο.

 

Το ίδιο το έχει το εμπει

 

http://shop.ebay.com/i.html?LH_AvailTo=80&_kw=Severin&_kw=FS3602&_adv=1&_dmd=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=50&_oexkw=&_okw=Severin+FS3602+foil+welding+apparatus&_sop=12&_udhi=&_udlo=

 

Το βλέπω σε γερμανικά, οπότε μήπως να δεις στο γερμανικό αμαζον για κάτι καλύτερο, σε μοντέλο και τιμή ? Τα γερμανικά μου είναι πολύ φτωχά.

 

Στο αμαζον πάντως έχει και άλλα,

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+sealer%2Ci%3Akitchen&keywords=food+sealer&ie=UTF8&qid=1299431342

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_3_19?url=search-alias%3Daps&field-keywords=food+sealer+machine&sprefix=food+sealer+machine

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+sealer+vacuum%2Ci%3Akitchen&keywords=food+sealer+vacuum&ie=UTF8&qid=1299431455

 

δέστα λίγο, μήπως σε εξυπηρετεί κάτι.

 

 

 

 

Σ' ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

False Alarm Ρανια χαχχαχαχα

χαρηκα για 3 δευτερα

 

ναι ρε...κι εγω...αλλα κατι πατησα και με πεταξε στις πρωτες σελιδες...

 

τεσπα...

 

ποιο καλο κοριτσι που εχει MyUKMail, θα αναλαβει να κανει μια κουβεντα μαζι τους να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να κατεβασουν τα μεταφορικα αν παραγγελνουμε μονο πανες? :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω!!!

 

Σ' ευχαριστω πολυ.

 

Τίποτα, να είστε καλά. Αν ψωνίσετε, πείτε τίποτα, για να ξέρουμε, για το μέλλον ....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει αρκετές φορές έρχεται με ΕΛΤΑ σε 10 μέρες περίπου (μπορεί και 15 ανάλογα με τα Ελληνικά ταχυδρομία) και τα μεταφορικά είναι 4$ για παραγγελίες μέχρι 80$ και βάρος 1,36κιλά. Ισως χρειαστείς να σπάσεις τις παραγγελλιες αν είναι πολλά.

ευχαριστω κατινακι,θα προσπαθησω να το θυμαμαι...

Σε 10 μέρες ήρθαν, παρέλαβα στα ΕΛΤΑ με ειδοποιητήριο. Ψάξε λίγο και για εκπτωτικούς κωδικούς, π.χ. με ADE827 έχεις -5 δολλάρια στην πρώτη παραγγελία και δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 40 ευρώ.

 

Τι μαλακτικές αλήθεια βρήκες και τι σε υαλορουνικό σόλγκαρ (έχουμε και εμείς γιαγιάδες!)? Αν μπορείς, βάλε κανένα λινκ. Σκάω αρκετά σε μαλακτικές, καθότι λίγο αφάνα το μαλλί και με ενδιαφέρει.

α,δεν βρηκα καποιο συγκεκριμενο,απλα κοιτα εκει που λεει conditioner,ειναι ολα βιολογικα(σαφως καλυτερα απο του σουπερ μαρκετ!! ) καιι το υαλουρονικο της solgar ειναι ενα συστατικο που το παραγει κ το ανθρωπινο σωμα αλλα οσο γερναμε παυει να το παραγει(ρυτιδες...)

κανω paste

Το Hyaluronic Acid (υαλουρονικό οξύ) 120mg της Solgar, παρέχει ζωτικά δομικά στοιχεία που μπορούν να βοηθήσουν αποτελεσματικά στη διατήρηση της καλής υγείας και εμφάνισης του δέρματος, συμπεριλαμβανομένης και της καταπολέμησης των ρυτίδων. Τα στοιχεία αυτά προάγουν την ενυδάτωση, ελαστικότητα και απαλότητα του δέρματος, παράμετροι που πλήττονται με την πάροδο της ηλικίας. Το Hyaluronic Acid (υαλουρονικό οξύ) 120mg της Solgar, είναι ένα επαναστατικό σκεύασμα, που παρέχει το μοναδικό πατενταρισμένο προϊόν BioCell Collagen ΙΙ ® και βιταμίνη C. Το πατενταρισμένο BioCell Collagen II ® είναι ένα ειδικό προϊόν με κολλαγόνο υψηλής απορρόφησης, που κατά βάση προμηθεύει τα παρακάτω φυσικώς ευρισκόμενα πολύτιμα στοιχεία: υδρολυμμένο κολλαγόνο τύπου II, υαλουρονικό οξύ σε αποτελεσματική δόση και αποπολυμερισμένη θειϊκή χονδροϊτίνη. Τα επιμέρους συστατικά του BioCell Collagen II ® παρουσιάζουν υψηλή βιοδιαθεσιμότητα και αποτελεσματικότητα λόγω του χαμηλού μοριακού βάρους τους. Επιπρόσθετα τα στοιχεία του Hyaluronic Acid 120mg της Solgar, υποστηρίζουν την ομαλή λειτουργία των αρθρώσεων, ενδυναμώνοντας τη δομή τους και εμποδίζοντας την εμφάνιση εκφυλιστικών καταστάσεων. Το κολλαγόνο τύπου II που παρέχει το Hyaluronic Acid (υαλουρονικό οξύ) 120mg της Solgar, απαντάται σε αφθονία στη θεμέλια ουσία του χόνδρου των αρθρώσεων.

  • Κατά της γήρανσης του δέρματος - βελτίωση εμφάνισης δέρματος και μαλλιών, υγεία αρθρώσεων...

λινκ

http://www.iherb.com/Solgar-Hyaluronic-Acid-120-mg-30-Tablets/12491?at=0

 

μαλακτικες

http://www.iherb.com/Hair-Conditioners

 

εχω παραγγηλει προς το παρον απο bce europe καποιες μαλακτικες να δοκιμασω και υγρη κερατινη βιολογικη για ενισχυση τριχας και προστασια απο πιστολακι κ σχετικα.. (κατι σαν "σιλικονη" )

http://www.bce-europe.com/Hair-Care/Conditioner/Yalia-Bamboo-Lotus-Conditioner-fine-hair-200-ml-Organic.html?&cnid=c0220

http://www.bce-europe.com/Hair-Care/Conditioner/Lavera-Basis-Sensitive-Conditioner-All-Hair-Types-150-ml.html?listtype=search&searchparam=Lavera%20Basis%20Sensitive%20Conditioner%20All%20Hair%20Types

http://www.bce-europe.com/Hair-Care/Conditioner/Sante-Brilliant-Hair-Conditioner-200-ml.html?listtype=search&searchparam=Sante%20Brilliant%20Hair%20Conditioner

και η κερατινη http://www.bce-europe.com/Hair-Care/Conditioner/Remar-CERATIN-LIQUID-Structure-Cure-for-Fine-Limp-Hair-200-ml.html?listtype=search&searchparam=R%C3%A9mar%20CERATIN%20LIQUID%20Structure%20Cure%20for%20Fine%20Limp%20Hair

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε...κι εγω...αλλα κατι πατησα και με πεταξε στις πρωτες σελιδες...

 

τεσπα...

 

ποιο καλο κοριτσι που εχει MyUKMail, θα αναλαβει να κανει μια κουβεντα μαζι τους να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να κατεβασουν τα μεταφορικα αν παραγγελνουμε μονο πανες? :mrgreen:

 

Ράννια μου, αν θέλετε, κάνω εγώ μια προσπάθεια (αφού παραλάβω ωστόσο, να φυλάμε τα στενά!), χαρά μου να σπάω τα νεύρα των Άγγλων με κουραστικές γι'αυτούς ερωτήσεις, ωστόσο, θεωρώ ότι σπουδαία άκρη δεν θα βγεί. Όταν έρχεται κάτι, σου στέλνουν ένα μύνημα 'Item(s) Arrived' και όταν ρωτάς τι είναι αυτό και από που είναι, δεν απαντάνε ουσιαστικά, γιατί λέει μαζεύουν όλα τα πράγματα και μετά, όταν τους πείς στείλτε τα, τότε τα ανοίγουν και βλέπουν τι είναι, αλλά και πάλι, δεν σου λένε, για να μην υπάρξει, λέει, παρανόηση ! Εδώ δεν μου έχουν πεί τι τελικά έχει έρθει από εκείνη την διαβόητη παραγγελία από το ΒΕΡΜΠΟΤΕΤ, μόνο πόσα κομμάτια, ούτε καν μια διασταυρωτική απάντηση σε σχέση με το μύνημα της παραγγελίας μου με τα λινκς.

 

Βέβαια, δεν χάνουμε τίποτα, να τους βομβαρδίσουμε όσες έχουμε γραφτεί, με μυνήματα. Αν το αποφασίσουμε, είμαι μέσα. Αλλά σε καμμιά 10αριά μέρες.

 

Θεωρώ, συμφέρει οι παραγγελίες να μπαίνουν από κοινού, αν υπάρχει εμπιστοσύνη και συνεννόηση, 2-3 άτομα μαζί, γιατί αρκετές φορές, δεν θές πολλά πράγματα και δεν αξίζει να πληρώσεις 37,5 λίρες μεταφορικά. Ενώ αν είναι περισσότερα άτομα μαζί, μπορεί να επιμεριστεί το ποσό και είναι καλύτερα. Μπορείς έτσι να γλυτώσεις και τα μεταφορικά από σαιτς, τύπου π.χ. ΜΑΝΤΚΟ, που έχουν free delivery ή φθηνότερη αποστολή στην Αγγλία.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έμπειρα μου κορίτσια, θέλω μια συμβουλή.

Έχω ερωτευτεί μια τσαντούλα από πωλητή του e-bay της Αμερικής , βέβαια τον ανακάλυψα μεσω του αγγλικού σάιτ.

Να προβώ στην αγορά ή να φοβηθώ το τελωνείο;

Ράννια, διάβασα όλες τις συμβουλές σου και τις εμπέδωσα, αλλά εαν μπορείς, δώσε και σε μένα τα φώτα σου.:)

Εαν ασφαλιστεί το δέμα και γράφει πάνω δώρο, είναι οκ;

Καλά να περάσετε όλες σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχει ψωνισει καποια λαπτοπ μεσω νετ? κανενα site, κατι?

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!Δες και το http://www.e-laptops.gr.Είναι στη Θεσ/νίκη και πήρα ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα σε εκπληκτική τιμή-εκεί να δεις άγχος μήπως και ήταν απατεωνιά, αφού όταν με πήραν τηλέφωνο τους ρώτησα γιατί το πουλάγαν τόσο φτηνά -και μάλιστα το πλήρωσα και με αντικαταβολή για να είμαι σίγουρη.Από εξυπηρέτηση ήταν άψογοι:-P

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ψώνισα από MyUkMail 2 καθισματάκια αυτοκινήτου και 10 κουτία πάνες των 27 και κάτι άλλα ψιλολόγια. Ακόμα δεν μου έχουν έρθει αλλά από το tracking λένε 2 κούτες των 11κιλών και μου ζήτησαν 75 λίρες μεταφορικά. Τους τα έδωσα αλλά μήπως έκανα βλακεία;Καμία σχέση με τα 30 κιλά που είπε το Κατερινάκι;;;Ίσως επειδή έχουν μεγάλες διαστάσεις;Τι να πω....Πάντως μου φάνηκαν αρκετά και απ ότι είδα ανέβασαν και τις τιμές στα rates

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Amazon-ες ζητώ τα φώτα σας !

Έγραψα πριν λίγες μέρες ότι παρήγγειλα ένα παιχνίδι (κάστρο ιπποτών) από Αμαζον στις 15/02. Πωλητής ήταν το Αμαζον.

Είχε ημερομηνία παράδοσης 26/02 αλλά δεν ήρθε.

Στις 03/03 τους έστειλα μέηλ και μου είπαν ότι αν δεν το έχω ως τις 05/03 θα στείλουν καινούριο.

Ούτε στις 05/03 ήρθε κι έτσι σήμερα τους ενημέρωσα με δεύτερο μέηλ.

Μου είπαν ότι το ξαναστέλνουν και ζητούν από μένα

Α. Αν στο μεταξύ έρθει η α αποστολή να ακυρώσω έγκαιρα τη δεύτερη.

Β. Αν έρθει πρώτα η β αποστολή να περιμένω, αν και όταν έρθει και η α και να αρνηθώ την παραλαβή.

Το θέμα μου είναι ότι επειδή επρόκειτο για δώρο που έπρεπε να το έχω ως τις 05/03, αναγκάστηκα και ψώνισα κάτι άλλο (όχι από ιντερνετ).

Είναι σωστό/ευγενικό να τους "ξεχέσω" ότι άργησαν και δεν θέλω κανένα από τα δύο αλλά θέλω επιστροφή χρημάτων?

Πως να το χειριστώ γιατί είμαι αρχάρια και δεν ξέρω πως να φερθώ.

Link to comment
Share on other sites

Ράννια μου, αν θέλετε, κάνω εγώ μια προσπάθεια (αφού παραλάβω ωστόσο, να φυλάμε τα στενά!), χαρά μου να σπάω τα νεύρα των Άγγλων με κουραστικές γι'αυτούς ερωτήσεις, ωστόσο, θεωρώ ότι σπουδαία άκρη δεν θα βγεί. Όταν έρχεται κάτι, σου στέλνουν ένα μύνημα 'Item(s) Arrived' και όταν ρωτάς τι είναι αυτό και από που είναι, δεν απαντάνε ουσιαστικά, γιατί λέει μαζεύουν όλα τα πράγματα και μετά, όταν τους πείς στείλτε τα, τότε τα ανοίγουν και βλέπουν τι είναι, αλλά και πάλι, δεν σου λένε, για να μην υπάρξει, λέει, παρανόηση ! Εδώ δεν μου έχουν πεί τι τελικά έχει έρθει από εκείνη την διαβόητη παραγγελία από το ΒΕΡΜΠΟΤΕΤ, μόνο πόσα κομμάτια, ούτε καν μια διασταυρωτική απάντηση σε σχέση με το μύνημα της παραγγελίας μου με τα λινκς.

 

Βέβαια, δεν χάνουμε τίποτα, να τους βομβαρδίσουμε όσες έχουμε γραφτεί, με μυνήματα. Αν το αποφασίσουμε, είμαι μέσα. Αλλά σε καμμιά 10αριά μέρες.

 

Θεωρώ, συμφέρει οι παραγγελίες να μπαίνουν από κοινού, αν υπάρχει εμπιστοσύνη και συνεννόηση, 2-3 άτομα μαζί, γιατί αρκετές φορές, δεν θές πολλά πράγματα και δεν αξίζει να πληρώσεις 37,5 λίρες μεταφορικά. Ενώ αν είναι περισσότερα άτομα μαζί, μπορεί να επιμεριστεί το ποσό και είναι καλύτερα. Μπορείς έτσι να γλυτώσεις και τα μεταφορικά από σαιτς, τύπου π.χ. ΜΑΝΤΚΟ, που έχουν free delivery ή φθηνότερη αποστολή στην Αγγλία.

ok Chatzico! στειλε εσυ ενα πρωτο μειλ και μετα στελνουμε και οι υπολοιποι (οσοι ενδιαφερονται δλδ)

 

 

 

Έμπειρα μου κορίτσια, θέλω μια συμβουλή.

Έχω ερωτευτεί μια τσαντούλα από πωλητή του e-bay της Αμερικής , βέβαια τον ανακάλυψα μεσω του αγγλικού σάιτ.

Να προβώ στην αγορά ή να φοβηθώ το τελωνείο;

Ράννια, διάβασα όλες τις συμβουλές σου και τις εμπέδωσα, αλλά εαν μπορείς, δώσε και σε μένα τα φώτα σου.:)

Εαν ασφαλιστεί το δέμα και γράφει πάνω δώρο, είναι οκ;

Καλά να περάσετε όλες σήμερα!!!

 

ολα εχουν να κανουν με τη τιμη αγορας της τσαντας. σε μεγαλα ποσα (ακομα δεν εχει διευκρινηστει ποιο ειναι το ακριβες ποσο) κατι πληρωνεις. Συνηθως αν γραψουν gift τη γλιτωνεις, αλλα δε δεχονται ολα τα καταστηματα να κανουν αυτη τη "ψευδη" δηλωση γιατι ειναι φορολογικη παραβαση.

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!!!!Δες και το www.e-laptops.gr.Είναι στη Θεσ/νίκη και πήρα ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα σε εκπληκτική τιμή-εκεί να δεις άγχος μήπως και ήταν απατεωνιά, αφού όταν με πήραν τηλέφωνο τους ρώτησα γιατί το πουλάγαν τόσο φτηνά -και μάλιστα το πλήρωσα και με αντικαταβολή για να είμαι σίγουρη.Από εξυπηρέτηση ήταν άψογοι:-P

 

ευχαριστω! θα κοιταξω!

 

Επίσης ψώνισα από MyUkMail 2 καθισματάκια αυτοκινήτου και 10 κουτία πάνες των 27 και κάτι άλλα ψιλολόγια. Ακόμα δεν μου έχουν έρθει αλλά από το tracking λένε 2 κούτες των 11κιλών και μου ζήτησαν 75 λίρες μεταφορικά. Τους τα έδωσα αλλά μήπως έκανα βλακεία;Καμία σχέση με τα 30 κιλά που είπε το Κατερινάκι;;;Ίσως επειδή έχουν μεγάλες διαστάσεις;Τι να πω....Πάντως μου φάνηκαν αρκετά και απ ότι είδα ανέβασαν και τις τιμές στα rates

 

τα 30 κιλα ειναι σε ογκομετρικο βαρος. δλδ, τα κυβικα εκατοστα του δεματος δια 6000. Επειδη ειχε μεγαλο ογκο το δεμα βγηκαν τοσο.

 

Amazon-ες ζητώ τα φώτα σας !

Έγραψα πριν λίγες μέρες ότι παρήγγειλα ένα παιχνίδι (κάστρο ιπποτών) από Αμαζον στις 15/02. Πωλητής ήταν το Αμαζον.

Είχε ημερομηνία παράδοσης 26/02 αλλά δεν ήρθε.

Στις 03/03 τους έστειλα μέηλ και μου είπαν ότι αν δεν το έχω ως τις 05/03 θα στείλουν καινούριο.

Ούτε στις 05/03 ήρθε κι έτσι σήμερα τους ενημέρωσα με δεύτερο μέηλ.

Μου είπαν ότι το ξαναστέλνουν και ζητούν από μένα

Α. Αν στο μεταξύ έρθει η α αποστολή να ακυρώσω έγκαιρα τη δεύτερη.

Β. Αν έρθει πρώτα η β αποστολή να περιμένω, αν και όταν έρθει και η α και να αρνηθώ την παραλαβή.

Το θέμα μου είναι ότι επειδή επρόκειτο για δώρο που έπρεπε να το έχω ως τις 05/03, αναγκάστηκα και ψώνισα κάτι άλλο (όχι από ιντερνετ).

Είναι σωστό/ευγενικό να τους "ξεχέσω" ότι άργησαν και δεν θέλω κανένα από τα δύο αλλά θέλω επιστροφή χρημάτων?

Πως να το χειριστώ γιατί είμαι αρχάρια και δεν ξέρω πως να φερθώ.

 

ο,τι θες....μπορεις και να τους ζητησεις επιστροφη χρηματων, μπορεις και να περιμενεις....παντως αν ζητησεις επιστροφη ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν τα χρηματα , μιας και η "συμφωνια" της αγορας δε τηρηθηκε απο μερους τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...