Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

επόμενο μπεμπέ ακούω και είσαι και σπίτι σου, είναι και τριήμερο... Ωχ ωχ ωχ

 

λες? Μακαρι....γιατι μονο απο ατυχημα μας βλεπω να το παιρνουμε αποφαση...

 

σ αυτά προσανατολίζομαι κι εγώ, αλλά με μπερδεύει η κίτρινη σειρά που λέτε.Σίγουρα θέλω να είναι BPA FREE δεν το συζητώ.Αυτά λες είναι;https://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF663-47-Advanced/dp/B00365RFA4/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1299337223&sr=8-5

 

Ναι Ευη αυτην λεω! Εγω απο αμαζον τα παιρνω τα μπουκαλια μου καθε 5-6μηνες τα αλλαζω και τις θηλες τις αλλάζω καθε τρεις μηνες οπως λεει και στις οδηγιες τους.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λες? Μακαρι....γιατι μονο απο ατυχημα μας βλεπω να το παιρνουμε αποφαση...

 

 

 

Ναι Ευη αυτην λεω! Εγω απο αμαζον τα παιρνω τα μπουκαλια μου καθε 5-6μηνες τα αλλαζω και τις θηλες τις αλλάζω καθε τρεις μηνες οπως λεει και στις οδηγιες τους.

ευχαριστώ πολύ, με βοήθησες πολύ γιατί εδώ καμια γνωστή μου δεν τα χρησιμοποιεί.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τις μανουλες που εχουν πιο μεγαλα παιδακια;

Μου ηρθε μηνυμα απο το laredoute και μου λεει οτι με οποιαδηποτε αγορα απο τα παιδικα δινουν δωρο εναν υπνοσακο της disney. Οχι τον μικρουλι που βαζουμε μεσα το μωρακι. Τον μεγαλο που ειναι για μεγαλα παιδακια.

Πηρα και τηλ. και τους ειπα οτι ηθελα μονο δυο κολαν καλοκαιρινα (8.60 το σετ των δυο) και μου ειπαν οτι το δικαιουμαι το δωρο. Αυτο θα μου χρησιμευσει αργοτερα ή ειναι σαβουρα; Δεν εχω και πολυ χωρο για να φυλαω αχρηστα πραγματα γι'αυτο ρωταω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τις μανουλες που εχουν πιο μεγαλα παιδακια;

Μου ηρθε μηνυμα απο το laredoute και μου λεει οτι με οποιαδηποτε αγορα απο τα παιδικα δινουν δωρο εναν υπνοσακο της disney. Οχι τον μικρουλι που βαζουμε μεσα το μωρακι. Τον μεγαλο που ειναι για μεγαλα παιδακια.

Πηρα και τηλ. και τους ειπα οτι ηθελα μονο δυο κολαν καλοκαιρινα (8.60 το σετ των δυο) και μου ειπαν οτι το δικαιουμαι το δωρο. Αυτο θα μου χρησιμευσει αργοτερα ή ειναι σαβουρα; Δεν εχω και πολυ χωρο για να φυλαω αχρηστα πραγματα γι'αυτο ρωταω.

Ευχαριστω

 

αγνωσται αι βουλαι του νηπιου! κατα πασα πιθανοτητα θα σου χρειαστει, αλλα εχει να κανει και με το παιδι. καποια παιδακια δυσανασχετουν με τους υπνοσακους. εγω λεω να το παρεις κι αν τελικα δεν σου χρειαστει, το χαριζεις κι εσυ με τη σειρα σου σε μια αλλη μανουλα. ετσι θα πιασει τοπο, οπως και να 'χει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγνωσται αι βουλαι του νηπιου! κατα πασα πιθανοτητα θα σου χρειαστει, αλλα εχει να κανει και με το παιδι. καποια παιδακια δυσανασχετουν με τους υπνοσακους. εγω λεω να το παρεις κι αν τελικα δεν σου χρειαστει, το χαριζεις κι εσυ με τη σειρα σου σε μια αλλη μανουλα. ετσι θα πιασει τοπο, οπως και να 'χει.

 

Σωστα!

Η μπεμπα δεν ανεχεται με τιποτα υπνοσακο. Ουτε καν κουβερτα, τσιριζει. Αλλα θελω να ελπιζω οτι μεγαλωνοντας θα αρχισει να σκεπαζεται με κατι! :lol:

Αυτο που λες θα κανω, αλλα θα μας παρει 2 χρονακια μεχρι να φτασει σ'αυτο το μεγεθος και απο ντουλαπες πασχουμε. :?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 3 τετοιες και ενω στην αρχη ειναι μια χαρα μετα απο καμια εβδομαδα ξαναπαιρνουν τον αρχικο τους ογκο. :(

Απο το καρφουρ τις ειχα παρει. Μηπως κατι δεν κανω καλα ή ειναι ελαττωματικες;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλα κλεισμενες απο πανω. θα κρατας το μανταλακι σφικτα και θα το κανεις περα δωθε πολλες φορες, γιατι μενουνε μικρα κενα και μπαινει αερας. την ειχα παθει κι εγω στην αρχη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!Είστε απλά απίθανες.Σας παρακολουθώ τελευταία και με έχετε βοηθήσει σε πολλά.

Κalamaraki μια ερώτηση για σένα.Διάβασα ένα αρκετά παλιό ποστ σου σχετικά με τα προϊόντα Avent.Φαντάζομαι πως τα έχεις χρησιμοποιήσει: μπιμπερό,αποστειρωτή,θερμαντήρα.Τα προτείνεις;Είμαι στο ψάξιμο αυτή τη στιγμή!

 

Γιατί να πάρεις από τώρα αποστειρωτή και μπιμπερό. Μπορεί να θηλάσεις και να προσφέρεις τα καλύτερο στο μωρό σου και να μην τα χρειαστείς ποτέ.

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα. Επειδή πολλή πείρα από αγορές στο internet δεν έχω, αλλά ένα άγχος με την ασφάλεια των αγορών το έχω ;), θέλω να ρωτήσω τις πιο έμπειρες στις αγορές.

 

Τις προάλλες κοιτούσα ένα site που υπάρχει και στη λίστα, με προϊόντα φαρμακείου. Παρατήρησα ότι στο site δεν υπήρχε καμια πληροφορία σχετικά με την εταιρεία (εκτός από το "Είμαστε μια ομάδα νέων ανθρώπων ...." χωρίς ονόματα και διευθύνεις), και σαν επικοινωνία είχε μια φόρμα επικοινωνίας (όχι κάποια διεύθυνση e-mail) και ένα τηλέφωνο 801...

 

Mε αφορμή λοιπόν αυτό ρωτάω γενικά για όλα τα site:

- σε ένα "νόμιμο" και δυνητικά ασφαλές site δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλα στοιχεία εποικοινωνίας, κάτι που να το κάνει πιο "υπαρκτό"; (όπως ταχυδρομική διεύθυνση, κάποιο σταθερό ίσως, κάποια στοιχεία για την εταιρεία, στοιχεία για επιστροφές, για τρόπους πληρωμής κλπ)

- Το ότι έχει paypal ξέρω πως σε διασφαλίζει κάπως, αλλά για κάποιον που δεν έχει χρησιμοποιήσει το paypal πολύ (ή και καθόλου) πώς ξέρεις ότι το link στο οποίο σε πετάει η σελίδα είναι του paypal και όχι κάποια μη αυθεντική σελίδα που έφτιαξαν κάποια τζιμάνια για να κλέψουν κωδικούς; (δεν έχω δοκιμάσει τη διαδικασία αλλά νομίζω η ράννια είπε πως όταν πας να πληρώσεις σε ένα site με paypal σου βγάζει επιλογή πληρωμής και σε ρίχνει στο site του paypal, αν κατάλαβα καλά).

- Και κάτι ακόμη... Έχει δοκιμάσει καμια το Verified by Visa;

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά αν δεν το κατέχεις το άθλημα....:-)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο ebay ή ακομα και στα jumbo γι' αυτες τις σακουλες που ρουφας τον αερα με τη σκουπα. εχω κι εγω το ιδιο προβλημα και μ' εχουν σωσει!

 

 

KORNILIA ΠΩΣ ΘΑ ΤΙΣ ΨΑΞΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΤΟ EBAY?

Link to comment
Share on other sites

KORNILIA ΠΩΣ ΘΑ ΤΙΣ ΨΑΞΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΤΟ EBAY?

 

βαλε "storage vacuum bags" και "space bags"

 

Kornilia, σ'ευχαριστω πολυ. μαλλον δεν το εκανα σωστα.

Αφου κανεις αυτη τη διαδικασια, αφηνεις πανω αυτο το πιαστρακι ή δεν παιζει ρολο;

 

δεν παιζει ρολο. εγω τα αφηνω πανω για να μην τα χανω

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα. αν θες τη γνωμη μου, καλυτερα να τις παρεις απο τα jumbo. τυχαινει καμμια φορα να ειναι ελαττωματικες στη βαλβιδα τους, οποτε θα μπορεσεις πιο ευκολα να τις αντικαταστησεις. το ξερω γιατι εκτος οτι τις χρησιμοποιω, τις πουλουσα κιολας για χρονια οταν δουλευα σε καταστημα της telemarketing.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Μηπως πηρε το ματι σας πουθενα μηχανη αφαιρεσης αερα απο σακουλες τροφιμων? Βρηκα 2, αλλα πολυ ακριβες για οικιακη χρηση. Θα με βοηθησετε πολυ αν εχετε κατι να μου προτεινετε.

Link to comment
Share on other sites

σου βρηκα αυτο. το εχουν κι αλλα e-shop. βαλε στο google "σακουλοποιος severin" για να συγκρινεις τιμες. στο skroutz βγαζει μονο αυτο.

 

 

http://www.buldoza.gr/product.aspx?product=1544063

 

edit τωρα ειδα οτι το buldoza.gr εχει κι αλλο ενα μοντελο με 27 ευρω

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αν θες τη γνωμη μου, καλυτερα να τις παρεις απο τα jumbo. τυχαινει καμμια φορα να ειναι ελαττωματικες στη βαλβιδα τους, οποτε θα μπορεσεις πιο ευκολα να τις αντικαταστησεις. το ξερω γιατι εκτος οτι τις χρησιμοποιω, τις πουλουσα κιολας για χρονια οταν δουλευα σε καταστημα της telemarketing.

 

 

 

Δυστυχώς δεν έχει jumbo εδώ που είμαστε για αυτό κοιτάω από internet...:-(

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, τετοιες σακουλες εχει και η telemarketing και ειναι πολυ πιθανο να υπαρχει και καποιο καταστημα τους κοντα σου. εχουν πολυ καλο "after sales service", αλλα ειναι πανακριβες. δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερετε που θα βρω παιδικες μποτες ugg για αγορακι 24 νουμερο?

 

Για δες εδώ,

 

http://www.uggaustralia.com/ProductsList.aspx?gID=k&categoryID=609

 

είναι αυθεντικές, αλλά μεταφορικά 60 δολλάρια ..............

 

Και εδώ στέλνουν Ελλάδα

 

http://www.uggstopboots.com.au/kids_boots.aspx

 

μεταφορικά 23 ευρώ και

 

http://www.australianuggboots.com.au/?gclid=CMvck6WSuqcCFcomfAodOk8J_A

 

μεταφορικά 50 δολλάρια αυστραλίας.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

σου βρηκα αυτο. το εχουν κι αλλα e-shop. βαλε στο google "σακουλοποιος severin" για να συγκρινεις τιμες. στο skroutz βγαζει μονο αυτο.

 

 

http://www.buldoza.gr/product.aspx?product=1544063

 

edit τωρα ειδα οτι το buldoza.gr εχει κι αλλο ενα μοντελο με 27 ευρω

 

 

kornilia σ' ευχαριστω πολυ, αλλα θελω κατι πιο δυνατο σε watt. Αν δεις σε παρακαλω πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...