Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα λύθηκε το μυστήριο της χρέωσης....

Μου έστειλαν και παραγγελία κάποιας άλλης κοπέλας!

Εχει το όνομα πάνω στις πάνες απο αμαζον..

Δεν το γράφω γιατι δεν μπορώ να το ελεγξω αλλά θα πω τα πράγματα της

4jumbo pack active fit 4+, 1 πακέτο μωρομάντηλα απο αμαζον

Απο ακατανόμαστο:

1 κουτί sudocrem, 2 σφουγγαράκια, 1 πακέτο μπατονέτες (οχι παιδικές), 1 παγουρίνο ροζ

1 τζιν μπυφανάκι 1-1,5 χρονών, 2σετ κολαν, 1 τριάδα μπλουζάκια καλοκαιρινά και ένα μως με λαγουδάκι μόνο του, και ένα φορμάκι κόκκινο με τον μικυ. Κλαίει το παιδί αλλιώς θα έβαζα ακριβώς και τα λινκ

Είμαι σίγουρη οτι θα είναι απο το φόρουμ, να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ οπωσδήποτε.

Τα ονοματά μας μοιάζουν πολύ γι'αυτό μπερδεύτηκαν οι βλάκες....θα τους ξεχέσω...

 

λυθηκε το μυστηριο! αντε βγαλε ακρη τωρα! εχετε το ιδιο μικρο ονομα με την κοπελα? σε ποια πολη πηγαινε το αλλο?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα λύθηκε το μυστήριο της χρέωσης....

Μου έστειλαν και παραγγελία κάποιας άλλης κοπέλας!

Εχει το όνομα πάνω στις πάνες απο αμαζον..

Δεν το γράφω γιατι δεν μπορώ να το ελεγξω αλλά θα πω τα πράγματα της

4jumbo pack active fit 4+, 1 πακέτο μωρομάντηλα απο αμαζον

Απο ακατανόμαστο:

1 κουτί sudocrem, 2 σφουγγαράκια, 1 πακέτο μπατονέτες (οχι παιδικές), 1 παγουρίνο ροζ

1 τζιν μπυφανάκι 1-1,5 χρονών, 2σετ κολαν, 1 τριάδα μπλουζάκια καλοκαιρινά και ένα μως με λαγουδάκι μόνο του, και ένα φορμάκι κόκκινο με τον μικυ. Κλαίει το παιδί αλλιώς θα έβαζα ακριβώς και τα λινκ

Είμαι σίγουρη οτι θα είναι απο το φόρουμ, να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ οπωσδήποτε.

Τα ονοματά μας μοιάζουν πολύ γι'αυτό μπερδεύτηκαν οι βλάκες....θα τους ξεχέσω...

 

ελα ρε!!!!!!! θα τρελαθω!! τουλαχιστον βρηκες την ακρη!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

αααα!και εδω αν μπεις στις αγοραπωλησιες μία μανούλα πουλάει μοντέλο του 2009 κομπλέ 500ευρώ για δεστο!

Πως μπαινω στις αγοραπωλησιες γιατι ειμαι και ολιγον τι ασχετη......παντως ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες!:wink:

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τα ονοματά μας μοιάζουν πολύ γι'αυτό μπερδεύτηκαν οι βλάκες....θα τους ξεχέσω...

 

 

Καλα το ονομα μπορει να μοιαζει ο αριθμος του box ομως διαφερει και υποτιθεται οτι αυτο βλεπουν πρωτα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μια ερωτηση για τις φανατικες του αμαζον. Γιατι μου βγαζει μια τιμη στο προιον και στο τσεκ αουτ μου βαζει κατι περιεργους ΦΠΑ και μου την ανεβαζει? νομιζα πως οτι βλεπεις αυτο κοστιζει συν μετα τα μεταφορικα αλλα παντα στο τσεκ αουτ μου την αλλαζει την τιμη, ειναι συνηθες αυτο?

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1673845#post1673845

Link to comment
Share on other sites

λυθηκε το μυστηριο! αντε βγαλε ακρη τωρα! εχετε το ιδιο μικρο ονομα με την κοπελα? σε ποια πολη πηγαινε το αλλο?

 

ίδιο μικρό και το επιθετο έχει την ίδια κατάληξη μόνο τα 5πρώτα γράμματα αλλάζουν. Δεν ξέρω που πήγαινε το όνομα το είδα απο την ετικέτα του αμαζον που ευτυχώς δεν ξεκολήσανε..

 

ελα ρε!!!!!!! θα τρελαθω!! τουλαχιστον βρηκες την ακρη!

 

Βρηκα δεν βρήκα δεν ξέρω ακόμη. Μόλις είδα οτι λείπει 1 σακούλα απο M&co..μάλλον την έχουν στείλει στην άλλη κοπέλα.

 

Καλα το ονομα μπορει να μοιαζει ο αριθμος του box ομως διαφερει και υποτιθεται οτι αυτο βλεπουν πρωτα.

 

δεν έγραφε πάνω box no ή η κοπέλα τα ξέχασε να το γράψει ή απο άμαζον και ακατανόμαστο δεν το συμπεριέλαβαν στη διεύθυνση.

 

Γι'αυτο πρώτη γραμμή πάντα θα βάζετε το box no και μετά όλα τα άλλα στοιχεία.

Τους στέλνω μειλ να την βρουν την κοπελα..και φυσικά να μου επιστρέψουν μεταφορικά....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..είχα παραγγείλει κάτι παπουτσάκια από το kidsshoes2u.co.uk.Είναι garvalin και κόστισαν γύρω στα 46ευρώ.Ήρθαν αλλά το κουτί ήταν πάαααρα πολύ ταλαιπωρημένο έως σκισμένο..τα παπουτσάκια φαίνονται λίγο παλιά..σαν βιτρίνας κιτρινισμένα να το πω..απογοητεύτηκα..και πήγα την προηγούμενη εβδομάδα Αθήνα και σε συνοικιακό μαγαζί του κορυδαλλού βρήκα ένα ζευγάρι φούξια agatha ruiz de la prada 34 ευρώ!!! Χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο!! Της τα πήρα και αυτά απλά σε μεγαλύτερο νούμερο..λοιπόν αν βρω το σχεδιακι στο ιντερνετ θα σας το δείξω.Βρε κορίτσια, εσείς που τα έχετε ψάξει καλύτερα, τελικά παιδικά παπουτσάκια αξίζει τον κόπο να τα παίρνουμε από το νετ? εγώ πάντως απογοητεύτηκα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

θα πας στο profile εκει που λεει add or edit credit card και θα αλλαξεις τα στοιχεια που θες... την ημερομηνια ληξης δηλαδη. Δε χρειαζεται να κανεις κατι αλλο...

 

ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τα κορίτσια που ενδιαφέρονται για τα gymboree...παράγγειλα παρασκευή απόγευμα από τον σελλερ του εμπέι και σήμερα ήταν στο σπίτι μου! Ποιότητα όντως καταπληκτική Age..ωραία χρώματα, καλοραμμένα όλα πάρα πολύ καλά...Πήρα αυτά τα 2 τοπ τα οποία είναι εξαιρετικά από κοντά:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120590852026&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120689461403&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και πήρα και άλλο ένα ραντάκι μπλουζάκι για να συμπληρώσω τις 20 λίρες και να κερδίσω τα δωρεάν μεταφορικά.

Καλαμαράκι σου στέλνω τον πωλητή και ελπίζω να σε προλάβω πριν την ανανέωση!

αυτά κοιτούσα κι εγώ...χιχι

αξίζει δλδ.ωραία!!ευχαριστούμε

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εισαι πολυ καλη ευχαριστώωωωωωωωωωωωω

 

Παρακαλω :wink:

 

Γεια σας κορίτσια..είχα παραγγείλει κάτι παπουτσάκια από το kidsshoes2u.co.uk.Είναι garvalin και κόστισαν γύρω στα 46ευρώ.Ήρθαν αλλά το κουτί ήταν πάαααρα πολύ ταλαιπωρημένο έως σκισμένο..τα παπουτσάκια φαίνονται λίγο παλιά..σαν βιτρίνας κιτρινισμένα να το πω..απογοητεύτηκα..και πήγα την προηγούμενη εβδομάδα Αθήνα και σε συνοικιακό μαγαζί του κορυδαλλού βρήκα ένα ζευγάρι φούξια agatha ruiz de la prada 34 ευρώ!!! Χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο!! Της τα πήρα και αυτά απλά σε μεγαλύτερο νούμερο..λοιπόν αν βρω το σχεδιακι στο ιντερνετ θα σας το δείξω.Βρε κορίτσια, εσείς που τα έχετε ψάξει καλύτερα, τελικά παιδικά παπουτσάκια αξίζει τον κόπο να τα παίρνουμε από το νετ? εγώ πάντως απογοητεύτηκα..

 

Πάντως από οτι ειδα δεν το εχουμε στη λιστα.....

Ειναι καποιο που θα το δοκιμάζαμε?

 

Link to comment
Share on other sites

για άλλο σιτε λέει κοριτσάκι μου :-D

 

όχι ευάκι λέει αυτό...

"τελικά παιδικά παπουτσάκια αξίζει τον κόπο να τα παίρνουμε από το νετ"?

 

σε αυτό της απάντησα....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε efrossyni ειναι ευκολη στη χρηση??? Μη το τραυματισω το μικρακι....Αυτο χρειαζεται και ανταλλακτικα???

 

To άκρο είναι εύκαμπτο και μαλακό. Θα βάζεις πρώτα ορό να μαλακώνει η μυξούλα και μετά θα ρουφάς. Με το μαλακό όμως, όχι πολύ απότομα μην της κάνεις καμιά ωτίτιδα. Η δικιά μου το αναζητά από μόνη της πολλές φορές για να της καθαρίζω τη μυτούλα ...

 

Η συσκευασία που έχει τη συσκευή οτριζαλιν έχει 5 μέσα (νομίζω). Αργότερα θα χρειαστεί να πάρεις και ανταλλακτικά.

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ίδιο μικρό και το επιθετο έχει την ίδια κατάληξη μόνο τα 5πρώτα γράμματα αλλάζουν. Δεν ξέρω που πήγαινε το όνομα το είδα απο την ετικέτα του αμαζον που ευτυχώς δεν ξεκολήσανε..

 

 

 

Βρηκα δεν βρήκα δεν ξέρω ακόμη. Μόλις είδα οτι λείπει 1 σακούλα απο M&co..μάλλον την έχουν στείλει στην άλλη κοπέλα.

 

 

 

δεν έγραφε πάνω box no ή η κοπέλα τα ξέχασε να το γράψει ή απο άμαζον και ακατανόμαστο δεν το συμπεριέλαβαν στη διεύθυνση.

 

Γι'αυτο πρώτη γραμμή πάντα θα βάζετε το box no και μετά όλα τα άλλα στοιχεία.

 

Τους στέλνω μειλ να την βρουν την κοπελα..και φυσικά να μου επιστρέψουν μεταφορικά....

 

 

Πολύ χάρηκα που βγήκε άκρη τελικά.

 

Μην σου πώ να τους ζητήσεις ψυχική οδύνη

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο κάνει εδώ Ελλάδα είναι ακριβές εε?

Το συγκεκριμένο μοντέλο το αμαζον δεν το έχει με δωρεάν μεταφορικά δες

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Allergy-Cylinder-Cleaner-Sufferers/dp/B0012LMSI8/ref=sr_1_4?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1298975078&sr=1-4

53λίρες μεταφορικά...

Όλες αυτές είναι με δωρεάν μεταφορικά αλλά δεν έχω τσεκάρει αν τισ στέλνει Ελλάδα...

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_n_0?rh=n%3A11052681%2Cn%3A!3147411%2Cn%3A391784011%2Cn%3A3147451%2Cn%3A3147711%2Ck%3Adyson%2Cn%3A125698031&bbn=3147711&keywords=dyson&ie=UTF8&qid=1298975366&rnid=3147711#/ref=sr_nr_p_76_1?rh=n%3A11052681%2Cn%3A!3147411%2Cn%3A391784011%2Cn%3A3147451%2Cn%3A3147711%2Ck%3Adyson%2Cn%3A125698031%2Cp_4%3ADyson|Dyson+Limited%2Cp_76%3A186765031&bbn=125698031&keywords=dyson&ie=U TF8&qid=1298975380&rnid=184156031

δες και ebay

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_BIN=1&LH_ItemCondition=11&_trkparms=65%253A16%257C66%253A2%257C39%253A1&rt=nc&_nkw=dyson+dc22&_fcid=80&_jgr=1&_localstpos=&_sc=1&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m14&gbr=1&_sop=15&_sc=1

Χίλια ευχαριστώ! Πρέπει να βρω χρόνο να το ψάξω, αλλά σίγουρα με βοήθησες πολύ!

 

amazon καλή μου, πήρα πριν μια εβδομάδα μια DC32 animal 275 ευρω.. στον Κωτσόβολο έχει πάνω από 475..να προσέξεις με τον υδράργυρο.. ότι έχει ερθει σε επαφή μαζί του να το πετάξεις και να αερίσεις καλά το σπίτι..

Άσε το ξέρω και έχω φρικάρει και για το παιδι και επειδή είμαι έγκυος! Τεσπα σε ευχαριστώ για την απάντηση! Θα σου στείλω πμ όταν προλαβω να σε ρωτήσω εντυπώσεις για την σκούπα...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια!!!

ηρθε το δεμα απο Ukmail αλλα δεν ειμαι σπιτι να το δω...Εφυγε απο εκει στις 25/2 εκανε δηλαδη 4 μερες.

Με χρεωσαν 45 λιρες μεταφορικα αλλα εχω παρει μεχρι και ενα επιπλακι ξυλινο για το δωματιο της μικρης, πανες, ρουχα, ουτε που θυμαμαι.

Θα βγαλω φωτογραφια το πακετο οταν παω σπιτι για να σας το δειξω ωστε να εχουμε αποδειξεις οταν σας ζητανε τρελα μεταφορικα...

 

Παρόλο που τελικά φαίνεται να λύθηκε το θέμα με την υπερχρέωση που έκαναν στο katinaki, μήπως πρέπει να φυλάμε τα χαρτιά αποστολής του MUM, μήπως προκύψει κάτι στο μέλλον ? Δεν φαίνονται και πολύ τυπικοί στην επικοινωνία τους, αλλά συμφέρουν, είναι φθηνότεροι από την σαλοπέτα.

 

Επίσης μου ήρθε και κάτι άλλο τώρα (είναι που ξύπνησα):-D:grin: μήπως να κάναμε καμιά ερώτηση σε αυτούς στο myukmail (εσείς δηλαδή που είστε ήδη πελάτες)

 

 

Μια και υπάρχει πολύς καμένος κόσμος όσον αφορά τις πάνες .............αν μπορούσαν να ρίξουν τις τιμές τους στα μεταφορικά όταν κάνουμε παραγγελία μόνο με πάνες από το αμαζον και μέχρι ποιά ποσότητα μπορούμε να παραγγείλουμε

 

Γιατί αν η τιμή τους ήταν λογική θα κέρδιζαν και σε συνδρομές έστω και μηνιαίες (που εμείς θα μπορούσαμε να μοιραστούμε););) και σε μεταφορικά αφού από ότι γράφουν έχουν δική τους ...........κούριερ ???

 

Από την μέχρι τώρα επικοινωνία μου μαζί τους, πιστεύω ότι σκασίλα τους μεγάλη και δέκα παπαγάλοι !!!!! πΠάντως σίγουρα συμφέρει να επιμερίζονται τα μεταφορικά, δεν το συζητώ. Περιμένω να δω τι μου στέλνουν και πόσο ακριβώς χρέωσαν.

 

 

Δηλαδή πόσο κάνουν εδώ οι Dysan βρε κορίτσια ? 250 λίρες, δεν το λες και ευκαιρία, αλλά πάλι αν εδώ έχουν 500 ευρώ .....

 

Σήμερα ήταν ημέρα παραλαβής, πάω να κοιμίσω τα θεριά και θα βάλω λινκς.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο κάνουν εδώ οι Dysan βρε κορίτσια ? 250 λίρες, δεν το λες και ευκαιρία, αλλά πάλι αν εδώ έχουν 500 ευρώ .....

Tο φθηνότερο που την βρήκα εδώ ήταν 409 ευρώ, οπότε συμφέρει, αν είναι να γλυτώσω 100 ευρώ

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tο φθηνότερο που την βρήκα εδώ ήταν 409 ευρώ' date=' οπότε συμφέρει, αν είναι να γλυτώσω 100 ευρώ[/quote']

 

Γκλουπ, σίγουρα ναι έτσι.

 

Είναι πράγματι τόσο αξιόλογες ? Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αυτό στο τόπικ εδώ, αλλά ψιλοκρατιέμαι, γιατί, ε, και με ονλαιν αγορά, είναι ακόμα τσιμπημένες. Υποθέτω, όμως ότι για να επιμένετε, κάνουν την διαφορά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...