Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας! Τρέχω με τη δουλειά αλλά όλο και σας διαβάζω.

 

έχω ερώτηξη για τα κοριτσόπουλα που χρησιμοποιούν myukmail: Κοριτσάρες, δοκιμάσατε τελικά να παραγγείλετε πάνες από άμαζον; Για πείτε εμπειρίες.

Είμαστε 4 εδώ στο γραφείο και προσπαθούμε να καταλάβουμε μέχρι τι όγκο μας συμφέρει να παραγγείλουμε ολ τουγκεδερ.

 

Γειά σου Μαράκι!! μα στο μυαλό μου είσαι...την ίδια απορία ήθελα να γράψω!!

 

Κοριτσάρα, εγώ τις προάλλες πήρα στην ουσία μόνο πάνες (κάτι ψιλολόγια δε μετράνε). 10 οικονομικές συσκευασίες και 4 newborn 1 και απ έξω έγραφε βάρος 25 κιλά. Δεν είμαι σίγουρη ότι τελικά αξίζει μόνο για τόσες συσκευασίες...

 

10 οικονομικές συσκευασίες εννοείς το ένα πακέτο ή 10 κούτες 190 τεμάχια απο άμαζον?? Γιατί θέλουμε την επόμενη να βάλουμε πολύ πράμμα και δεν ξέρω πόσα να βάλω να μην με χρεώσουν επι 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μου ηρθε η πρωτη παραγγελια που εκανα στο amazon.

Καθως ειμαι παιδι του e-bay, πειτε μου σας παρακαλω αν πρεπει να αφησω καποιο σχολιο τυπου feedback στο amazon ή δεν χρειαζεται?

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Τρέχω με τη δουλειά αλλά όλο και σας διαβάζω.

 

έχω ερώτηξη για τα κοριτσόπουλα που χρησιμοποιούν myukmail: Κοριτσάρες, δοκιμάσατε τελικά να παραγγείλετε πάνες από άμαζον; Για πείτε εμπειρίες.

Είμαστε 4 εδώ στο γραφείο και προσπαθούμε να καταλάβουμε μέχρι τι όγκο μας συμφέρει να παραγγείλουμε ολ τουγκεδερ.

 

Μαρια γεια σου!

 

Με τις πανες εκατσα και τα υπολογισα ενα ενα τα ευρω και διαπιστωσα τα εξης:

 

Για να εισαι "εντος" των 37,5 ευρω μεταφορικων, πρεπει να παρεις το πολυ 10-12 συσκευασιες(οχι τα κιβωτια, τις αλλες με το πλαστικο απ'εξω). Αν βαλεις το κοστος τους +37,5 ευρω τα μεταφορικα, σου ερχεται κατι λιγοτερο (της ταξης των 20ευρω) απο να τα παρεις απο δω οταν θα βγαλει προσφορα. (τωρα τελευταια εχω δει βγαζουν αρκετα συχνα προσφορες στα παμπερς).

 

προσωπικα πιστευω δε συμφερει ακομα και αν γλιτωνεις τα 20 ευρω, γιατι αλλο να δωσεις μαζεμενα 150 ευρω και αλλο να δωσεις σιγα σιγα 15ευρα μεχρι να φτασεις τα 170 ευρω.

 

Απο κει και περα....ειναι θεμα επιλογης.

 

Πιστευω παντως, οτι καλυτερα αξιζει αν θες να παρεις κατι αλλο απο αγγλια (ρουχα κλπ κλπ) και μαζι να κοτσαρεις και μερικες πανες. Μονο ετσι....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!

Μου ηρθε η πρωτη παραγγελια που εκανα στο amazon.

Καθως ειμαι παιδι του e-bay, πειτε μου σας παρακαλω αν πρεπει να αφησω καποιο σχολιο τυπου feedback στο amazon ή δεν χρειαζεται?

 

Γεια σου Κλελια! Θα μπεις στον λογαριασμο σου στο αμαζον και εκει που ειναι το προιον σου λεει "leave feedback".

 

Eγω παντα παντα παντα, αφηνω λιγοτερο καλο feedback εκει που ρωταει αν η συσκευασια ηταν πολυ μεγαλη σε σχεση με το προιον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Κοριτσάρα, εγώ τις προάλλες πήρα στην ουσία μόνο πάνες (κάτι ψιλολόγια δε μετράνε). 10 οικονομικές συσκευασίες και 4 newborn 1 και απ έξω έγραφε βάρος 25 κιλά. Δεν είμαι σίγουρη ότι τελικά αξίζει μόνο για τόσες συσκευασίες...

 

Συμφωνω κι εγω...(μη ξεχνατε οτι δε μετραει μονο το βαρος, αλλα και οι διαστασεις του δεματος)

 

Καπου τα ειχα υπολογισει επακριβως, αλλα παει καιρος....πρεπει να ηταν τελη Νοεμβριου-αρχες δεκεμβριου. Δε νομιζω να το βρω το μηνυμα τωρα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ κούκλες για την άμεση ανταπόκριση :mrgreen:

(Θεά μου καλημέρα! ;))

 

Κοριτσάρα, εγώ τις προάλλες πήρα στην ουσία μόνο πάνες (κάτι ψιλολόγια δε μετράνε). 10 οικονομικές συσκευασίες και 4 newborn 1 και απ έξω έγραφε βάρος 25 κιλά. Δεν είμαι σίγουρη ότι τελικά αξίζει μόνο για τόσες συσκευασίες...

 

να υποθέσω ότι εννοείς τις συσκευασίες όπως τις παίρνεις από το σούπερ και όχι τα κουτιά που παίρναμε από άμαζον...

 

10 οικονομικές συσκευασίες εννοείς το ένα πακέτο ή 10 κούτες 190 τεμάχια απο άμαζον?? Γιατί θέλουμε την επόμενη να βάλουμε πολύ πράμμα και δεν ξέρω πόσα να βάλω να μην με χρεώσουν επι 2.

Γεια σου γλυκιά μου! Τι κάνει η μπουμπού; Την ίδια απορία έχω και γω...

 

Μαρια γεια σου!

 

Με τις πανες εκατσα και τα υπολογισα ενα ενα τα ευρω και διαπιστωσα τα εξης:

 

Για να εισαι "εντος" των 37,5 ευρω μεταφορικων, πρεπει να παρεις το πολυ 10-12 συσκευασιες(οχι τα κιβωτια, τις αλλες με το πλαστικο απ'εξω). Αν βαλεις το κοστος τους +37,5 ευρω τα μεταφορικα, σου ερχεται κατι λιγοτερο (της ταξης των 20ευρω) απο να τα παρεις απο δω οταν θα βγαλει προσφορα. (τωρα τελευταια εχω δει βγαζουν αρκετα συχνα προσφορες στα παμπερς).

 

προσωπικα πιστευω δε συμφερει ακομα και αν γλιτωνεις τα 20 ευρω, γιατι αλλο να δωσεις μαζεμενα 150 ευρω και αλλο να δωσεις σιγα σιγα 15ευρα μεχρι να φτασεις τα 170 ευρω.

 

Απο κει και περα....ειναι θεμα επιλογης.

 

Πιστευω παντως, οτι καλυτερα αξιζει αν θες να παρεις κατι αλλο απο αγγλια (ρουχα κλπ κλπ) και μαζι να κοτσαρεις και μερικες πανες. Μονο ετσι....

 

Συμφωνω κι εγω...(μη ξεχνατε οτι δε μετραει μονο το βαρος, αλλα και οι διαστασεις του δεματος)

 

Καπου τα ειχα υπολογισει επακριβως, αλλα παει καιρος....πρεπει να ηταν τελη Νοεμβριου-αρχες δεκεμβριου. Δε νομιζω να το βρω το μηνυμα τωρα....

 

Γεια σου Ράννια μου! Το ογκομετρικό με καίει και μένα να καταλάβω!

Είμαστε πολλά άτομα και θα μοιραστούμε τα μεταφορικά οπότε έχουμε περιθώριο για πολλά κιβώτια! Αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη πως θα γίνει να πάρουμε ποσότητα, να έχουμε κέρδος ακόμα και αν μας βγουν 40 ευρώ του καθενός τα μεταφορικά....

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σου Ράννια μου! Το ογκομετρικό με καίει και μένα να καταλάβω!

Είμαστε πολλά άτομα και θα μοιραστούμε τα μεταφορικά οπότε έχουμε περιθώριο για πολλά κιβώτια! Αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη πως θα γίνει να πάρουμε ποσότητα, να έχουμε κέρδος ακόμα και αν μας βγουν 40 ευρώ του καθενός τα μεταφορικά....

 

καταρχην, για να ξερεις...το ογκομετρικο βαρος υπολογιζεται ως εξης:

(ογκος σε κυβ.εκατοστα)/6000. Δλδ, οπως λεει και η ravt τα 25 κιλα που εγραφε η συσκευασια ηταν ογκομετρικα κιλα.

 

γενικα, παντως, στο MyUKmail τα συσκευαζουν πολυ καλα. Δε κοιταζουν να σε κλεψουν με περιττο αμπαλαζ.

 

Το να σας βγουν 40 ευρω τα μεταφορικα του καθενος, ειναι σα να βαζεται η καθεμια δικη της παραγγελια, οποτε υπολογιζε 10-12 συσκευασιες (της ναυλον, οχι τα κιβωτια).

 

Δλδ, ανα 10-12 συσκευασιες θες 37,5 ευρω μεταφορικα....αυτο να εχεις στο μυαλο σου ....

 

Παντως, αν το αποφασισετε τελικα, νομιζω οτι στο http://www.boots.com συμφερει πιο πολυ η αγορα, γιατι εχει προσφορα τα παμπερς. Δεχονται ελληνικη πιστωτικη, εστειλα μηνυμα χτες και μου απαντησαν θετικα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Μαράκι!! μα στο μυαλό μου είσαι...την ίδια απορία ήθελα να γράψω!!

 

 

 

10 οικονομικές συσκευασίες εννοείς το ένα πακέτο ή 10 κούτες 190 τεμάχια απο άμαζον?? Γιατί θέλουμε την επόμενη να βάλουμε πολύ πράμμα και δεν ξέρω πόσα να βάλω να μην με χρεώσουν επι 2.

 

Βρε Μαρία... Οικονομική συσκευασία είναι σακούλα, κούτα είναι jumbo ή mega. Οι οικονομικές έχουν περίπου 50 πάνες ανάλογα το μέγεθος. Εγώ είχα αγοράσει 5 διπλές και 4 newborn (αντε πες 12 οικονομικές συσκευασίες)

 

Μαρια γεια σου!

 

Με τις πανες εκατσα και τα υπολογισα ενα ενα τα ευρω και διαπιστωσα τα εξης:

 

Για να εισαι "εντος" των 37,5 ευρω μεταφορικων, πρεπει να παρεις το πολυ 10-12 συσκευασιες(οχι τα κιβωτια, τις αλλες με το πλαστικο απ'εξω). Αν βαλεις το κοστος τους +37,5 ευρω τα μεταφορικα, σου ερχεται κατι λιγοτερο (της ταξης των 20ευρω) απο να τα παρεις απο δω οταν θα βγαλει προσφορα. (τωρα τελευταια εχω δει βγαζουν αρκετα συχνα προσφορες στα παμπερς).

 

προσωπικα πιστευω δε συμφερει ακομα και αν γλιτωνεις τα 20 ευρω, γιατι αλλο να δωσεις μαζεμενα 150 ευρω και αλλο να δωσεις σιγα σιγα 15ευρα μεχρι να φτασεις τα 170 ευρω.

 

Απο κει και περα....ειναι θεμα επιλογης.

 

Πιστευω παντως, οτι καλυτερα αξιζει αν θες να παρεις κατι αλλο απο αγγλια (ρουχα κλπ κλπ) και μαζι να κοτσαρεις και μερικες πανες. Μονο ετσι....

 

Συμφωνώ με Ράννια, είναι μικρό το ποσό κέρδους αν θες μονο πάνες.

 

Ράννια, σχετικά με το ογκομετρικό, εγώ όταν παρήγγειλα, διάβαζα στα χαρακτηριστικά προιόντος στο αμαζον βάρος συσκευασίας. Και αυτά που χα παραγγείλει έβγαιναν 23 κιλά. Οπότε ίσως και το άμαζον αναφέρεται σε ογκομετρικά κιλά... Τι να πω, δε ξέρω

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας,θελω να αγορασω αυτο το καροτσι

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BLQKJK/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

οι αποριες μου ,ποσο κοστιζει σε ευρω?ποια ειναι τα μεταφορικα?το συγκεκριμενο σαιτ ειναι αξιοπιστο?μπορω με προπληρωμενη καρτα?ευχαριστω (συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετη)

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας,θελω να αγορασω αυτο το καροτσι

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BLQKJK/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

οι αποριες μου ,ποσο κοστιζει σε ευρω?ποια ειναι τα μεταφορικα?το συγκεκριμενο σαιτ ειναι αξιοπιστο?μπορω με προπληρωμενη καρτα?ευχαριστω (συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετη)

 

για να δεις την ισοτιμία θα πηγαινεις εδω http://www.xe.com οι 61 και κατι λιρες ειναι 72,67ευρω

 

Τα μεταφορικά για το σιγκεκριμένο ειναι δωρεάν για Ελλάδα, το αμαζον ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα σαιτ, μπορεις να αγοράζεις με κλειστα ματια που λενε.

Ναι μπορεις να αγορασεις οτι θελεις με προπληρωμένη αρκει να λεει πανω οτι ειναι visa

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαρία... Οικονομική συσκευασία είναι σακούλα, κούτα είναι jumbo ή mega. Οι οικονομικές έχουν περίπου 50 πάνες ανάλογα το μέγεθος. Εγώ είχα αγοράσει 5 διπλές και 4 newborn (αντε πες 12 οικονομικές συσκευασίες)

 

 

 

Συμφωνώ με Ράννια, είναι μικρό το ποσό κέρδους αν θες μονο πάνες.

 

Ράννια, σχετικά με το ογκομετρικό, εγώ όταν παρήγγειλα, διάβαζα στα χαρακτηριστικά προιόντος στο αμαζον βάρος συσκευασίας. Και αυτά που χα παραγγείλει έβγαιναν 23 κιλά. Οπότε ίσως και το άμαζον αναφέρεται σε ογκομετρικά κιλά... Τι να πω, δε ξέρω

 

Λες? Δε το χα σκεφτει αυτο....

 

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας,θελω να αγορασω αυτο το καροτσι

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BLQKJK/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

οι αποριες μου ,ποσο κοστιζει σε ευρω?ποια ειναι τα μεταφορικα?το συγκεκριμενο σαιτ ειναι αξιοπιστο?μπορω με προπληρωμενη καρτα?ευχαριστω (συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετη)

 

71 ευρω ειναι. Απο ο,τι βλεπω το στελνει ελλαδα και ειναι δωρεαν τα μεταφορικα. οσο για την αξιοπιστια...ουτε λογος! Τα καλυτερα! μπορεις να το πληρωσεις με προπληρωμενη

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας,θελω να αγορασω αυτο το καροτσι

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BLQKJK/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

οι αποριες μου ,ποσο κοστιζει σε ευρω?ποια ειναι τα μεταφορικα?το συγκεκριμενο σαιτ ειναι αξιοπιστο?μπορω με προπληρωμενη καρτα?ευχαριστω (συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετη)

 

 

 

τελικη τιμη 75 ευρω.εδω μπορεις να κανεις μετατροπες

 

 

http://www.xe.com/ucc/

 

μεταφορικα δεν εχει γιατι απο 25 λιρες και πανω εχει δωρεαν μεταφορικα.αρκει να επιλεξεις το "Free super saver delivery".ναι μπορεις και με προπληρωμενη.και ΝΑΙ ειναι αξιοπιστο μεχρι αηδιας θα ελεγα :mrgreen::mrgreen:.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα...μ'αρεσει που δωσαμε 3 διαφορετικες τιμες :P

 

χαχαχα η καθε μια με την αποψη της

εγω δεν πολυχρησιμοποιω το xe.com γιατι παντα μα παντα εχει ανοδική ταση

χρησιμοποιώ τον κονβερτερ των windows απο τις μικροεφαρμογες και δεν εχω πεσει ποτέ εξω

 

Link to comment
Share on other sites

η προπληρωμενη που εχω δεν αναφερει ονομα και το σαιτ μου ζηταει το ονομα που αναγραφει η καρτα!τι κανω??

 

Θα γράψεις ακριβως ομως το ονομα που εχεις δηλώσει στην κάρτα σου , τον κάτοχο του ακομα κ αν δεν εχεις δηλωσει στα αγγλικα θα γραψεις το ονομα σου στα αγγλικα

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα η καθε μια με την αποψη της

εγω δεν πολυχρησιμοποιω το xe.com γιατι παντα μα παντα εχει ανοδική ταση

χρησιμοποιώ τον κονβερτερ των windows απο τις μικροεφαρμογες και δεν εχω πεσει ποτέ εξω

 

Το πιο εγκυρο ειναι αυτο

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/isotimies/BoG_Isotimies.aspx?Deltio=1

 

Οχι οτι ειναι μεγαλες οι αποκλισεις, αλλα μιας και ειμαστε...επαγγελματιες πλεον στις μετατροπες :mrgreen:.....το σωστο να λεγεται!

 

Παρεπιπτοντως...η λιρα βλεπω πεφτει αυτες τις μερες :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...μ'αρεσει που δωσαμε 3 διαφορετικες τιμες :P

 

 

:P:pτα 75 ευρω μου τα εβγαλε το αμαζον γιατι το εχω ρυθμισει να τα βγαζει σε ευρω.

 

 

αλλα ειναι λιιιιιιγο λιγοτερο εαν πληρωσεις σε αγγλικες λιρες.σε συμφερει.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο για να κανω την παραγγελια πρεπει να εχω βαλει ηδη τα λεφτα?ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

ναι θα πρεπει να εχει λεφτα μεσα, αλλιως ναι μεν θα σου προχωρησει την παραγγελια αλλα μολις επεξεργαστει την καρτα και δει οτι δεν μπορει να τραβηξει/δεσμέυσει χρηματα θα σου στειλει μυνημα οτι εχει προβλημα με την καρτα και αν μπορεις να περασεις αλλη καρτα ΄κτλπ...

 

Link to comment
Share on other sites

μπουχουχουχου........ έχω τον πόνο μου και εγώ!!!

είσαι σίγουρη ότι στέλνει Ελλάδα?

εγώ δοκίμασα να παραγγείλω καρεκλάκι αυτοκινήτου από amazon.co.uk και δεν το στέλνει

τους έστειλα μήνυμα μπας και συγκινηθούνε αλλά δεν τους έπεισα.....

η επόμενη καλύτερη τιμή είναι από mytoys.de αλλά περιμένω μπας και αλλάξει κάτι στο amazon

για Ελλάδα δεν το συζητώ....από +30% και ανεβαίνουμε

Link to comment
Share on other sites

μπουχουχουχου........ έχω τον πόνο μου και εγώ!!!

είσαι σίγουρη ότι στέλνει Ελλάδα?

εγώ δοκίμασα να παραγγείλω καρεκλάκι αυτοκινήτου από amazon.co.uk και δεν το στέλνει

τους έστειλα μήνυμα μπας και συγκινηθούνε αλλά δεν τους έπεισα.....

η επόμενη καλύτερη τιμή είναι από mytoys.de αλλά περιμένω μπας και αλλάξει κάτι στο amazon

για Ελλάδα δεν το συζητώ....από +30% και ανεβαίνουμε

 

 

το καροτσι το στελνει,τα καθισματα οχι.καποτε εστελνε μονο τα καθισματα 0-9 kg αλλα το σταματησε και αυτο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...