Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.planet-sports.com/

 

Κοριτσια καλημερα!

 

Παρελαβα απο το παραπανω site . Ολα καλα! Για να θυμησω λιγο την περιπτωση....

 

 

  • Μεταφορικα 3,90
  • Ερχονται με DHL απο Γερμανια, αλλα οχι ΕΛΤΑ. Και στο σπιτι με DHL ηρθαν.
  • Για νεες εγρραφες εχει εκπτωτικο κουπονι -10euros για αγορες ανω των 50.
  • Τα παπουτσια που πηρα ειχαν εδω 100 προ εκπτωσεων, 70 με τις εκπτωσεις και τα πηρα 45. Προσθεσα και ενα ζευγαρι καλτσες των 5 ευρω για να αξιοποιησω το εκπτωτικο κουπονι, και τελικα πηρα...παπουτσια+καλτσες...40 ευρω! καλο ε? :mrgreen:

m_asics_charcoal_shoes_womens_greypink.jpg

 

ωραια ε? :):):)

 

τελειο το παπουτσι και πολυ εξυπνη αγορα! καλοφορετα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο το μαγαζι το ειδατε οτι πλεον στελνει ελλαδα ετσι??? ειχα ρωτησει πριν κανα 6μηνο και δενε στελναν και γυρω στα χριστουγεννα μου στειλαν μαιλ οτι πλεον στελνουν... αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλαααααααααα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

 

thanks age.. τα κοιταξα και αυτα .. ψάχνω όμως ρούχα για τον παιδικό του χρόνου,.. δηλαδή χειμωνιάτικα και δυστυχώς έχουν όλα μικρή ποικιλία..θα ήθελα να κάνω μόνο μία παραγγελία για να μην τρελάνω την κοπέλα με τις πολλές παραλαβές αλλά δεν βλέπω να το αποφεύγω..4

Link to comment
Share on other sites

ωραία παπούτσια ράννια,μεγιές!!

να ρωτήσω πόσο καιρό κάνουν να έρθει παραγγελία από τα gymboree?τα μεταφορικά πόσο είναι?

#19922 δύο ποστ ποίο πάνω είναι βρε κοπελιά έλεος :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ραννια ... φοβερό το πατουμενο... ευτυχώς που σου το έστειλαν μονο με dhl γιατί ακόμα θα το εψαχνες στα ελτα της έλληνος...

εγω παρήγγειλα μια σκούπα από το ΄amazon και με πήραν τηλ πρωι πρωι να μου πουν να πάω να το παρω γιατι ήρθαν και δεν με βρήκαν... εγώ βέβαια ήμουν όλη μέρα σπίτι.. με βρίσκούν μόνο όταν το δέμα είναι μικρό.. τα μεγάλα δεν τα κουβαλούν...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι το ειδατε οτι πλεον στελνει ελλαδα ετσι??? ειχα ρωτησει πριν κανα 6μηνο και δενε στελναν και γυρω στα χριστουγεννα μου στειλαν μαιλ οτι πλεον στελνουν... αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλαααααααααα

ναι βρε κοριτσάκι μου όπως και το gymboree στέλνει αλλά η κοπελιά λέει ότι θα πάει η φίλη της Αμερική για αυτό της το έγραψα :D:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θυμηστε μου ποιο ηταν το κινεζικο ε σοπ απ οπου ειχατε αγοαρασει μπουφαν κ παπουτσια. μποτες , καπαρντινες..

ειχε γινει μια συζητηση πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να τα βρω

plzzzzz

 

Αυτό μάλλον εννοείς..

http://www.everyday-trade.com/

 

Κορίτσια επειδή βλέπω πως ψάχνετε αγορές από κίνα κλπ.. Λοιπόν δασμούς και τελωνεία δεν πληρώνετε τίποτα πέρα από 4 ευρώ που είναι στάνταρ fee.. Επίσης δεν παίζει ρόλο η αξία των αγορών σας. Εμείς είχαμε μαζευτεί 5-6 άτομα, κάναμε παραγγελία 900 ευρώ και πληρώσαμε πάλι 4 ευρώ.

Επειδή έχουμε παραγγείλει αρκετες φορές πάντα αυτά πληρώνουμε

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε κοριτσάκι μου όπως και το gymboree στέλνει αλλά η κοπελιά λέει ότι θα πάει η φίλη της Αμερική για αυτό της το έγραψα :D:D

καλε γενικα μιλαω............ δε θυμομουν αν ξερετε οτι στελνει ελλαδα..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

λεω να τολμησω και απο gymboree εχει ωραια ρουχαλακια αλλα εχει 20$ μεταφορικα

νομιζω οτι καποιο κοριτσακι ειπε κατι για 1,5 ή κανω λαθος??

 

#19922 δύο ποστ ποίο πάνω είναι βρε κοπελιά έλεος :confused:

 

περιμένω να απαντήσει κάποιος που έχει παραγγείλει και να μας πει αν είναι 20 δολλάρια η παραγγελία ή 1.5Ε...και πόσο καιρό κάνει...:|

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

λεω να τολμησω και απο gymboree εχει ωραια ρουχαλακια αλλα εχει 20$ μεταφορικα

νομιζω οτι καποιο κοριτσακι ειπε κατι για 1,5 ή κανω λαθος??

 

Εγώ που προχώρησα τη παραγγελία μου έβγαλε 40 δολλάρια μεταφορικά...Έτσι νομίζω πως δε συμφέρει, έβαλα 6 τεμάχια και μου βγήκε σύνολο 126ευρώ, 20 ευρώ το ένα περίπου!

 

Γενικά αν θέλετε να δείτε πόσα είναι τα μεταφορικά πολύ απλά κάνετε μια εικονική παραγγελία...τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

thanks age.. τα κοιταξα και αυτα .. ψάχνω όμως ρούχα για τον παιδικό του χρόνου,.. δηλαδή χειμωνιάτικα και δυστυχώς έχουν όλα μικρή ποικιλία..θα ήθελα να κάνω μόνο μία παραγγελία για να μην τρελάνω την κοπέλα με τις πολλές παραλαβές αλλά δεν βλέπω να το αποφεύγω..4

 

 

εγω ψωνισα της κορης μου απο εδω αλλα μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις,μου ειχαν πει οτι το συστημα τους δεν δεχεται καρτες εξωτερικου(εκτος και αν το αλλαξανε).3 φορες εχω παραγγειλει,σε 2 μερες παραδιδουν με ups(αριστερα εχει επιλογες για να μην τα δεις ολα,βαλε το νουμερο που θελεις).τα πιο οικονομικα ειναι τα carter's.

 

 

http://www.diapers.com/product/category.aspx?categoryid=9&categoryname=Clothing+%26+Shoes&queryfrom=category&filtername=Shop+For&filtervalue=Girls

 

 

edit την ημερα που ψωνισα εγω το νουμερο 2 της κορης μου ειχα 16 σελιδες επιλογες απο ρουχα,τωρα εχει 8.δεν θα βρεις πολλα πραγματα.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλε γενικα μιλαω............ δε θυμομουν αν ξερετε οτι στελνει ελλαδα..........

στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

 

liontarina γενικώς ψάχνοντας παλαιότερα αν συμφέρει τελικά η αγορά από Αμερική ή από την Αγγλία είχα αποκομίσει την αίσθηση ότι στα παιδικά οι Αμερικάνοι τα έχουν ακριβότερα (δεν υπολογίζω τα μεταφορικά) για τις τιμές τους μιλάω οπότε Αγγλία και πάλι Αγγλία για παιδικά ρούχα

 

(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ) :D:roll: ξέρεις τι θα έκανα εγώ ?? θα έψαχνα Αμερικάνικα φόρουμ σαν το δικό μας με μαμάδες που συζητούν για τιμές και από που αγοράζουν, παλιότερα έτσι είχαμε εντοπίσει διάφορα online καταστήματα στη Αγγλία που αν και δεν στέλναν στην Ελλάδα κάποιες από εμάς που είχαν γνωστό μπόρεσαν να ψωνίσουν (τότε δεν είχαμε δοκιμάσει το myukmail)

Link to comment
Share on other sites

ωραία παπούτσια ράννια,μεγιές!!

να ρωτήσω πόσο καιρό κάνουν να έρθει παραγγελία από τα gymboree?τα μεταφορικά πόσο είναι?

 

 

http://www.gymboree.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254237&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1298350875851#otherIntnl

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

 

liontarina γενικώς ψάχνοντας παλαιότερα αν συμφέρει τελικά η αγορά από Αμερική ή από την Αγγλία είχα αποκομίσει την αίσθηση ότι στα παιδικά οι Αμερικάνοι τα έχουν ακριβότερα (δεν υπολογίζω τα μεταφορικά) για τις τιμές τους μιλάω οπότε Αγγλία και πάλι Αγγλία για παιδικά ρούχα

 

(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ) :D:roll: ξέρεις τι θα έκανα εγώ ?? θα έψαχνα Αμερικάνικα φόρουμ σαν το δικό μας με μαμάδες που συζητούν για τιμές και από που αγοράζουν, παλιότερα έτσι είχαμε εντοπίσει διάφορα online καταστήματα στη Αγγλία που αν και δεν στέλναν στην Ελλάδα κάποιες από εμάς που είχαν γνωστό μπόρεσαν να ψωνίσουν (τότε δεν είχαμε δοκιμάσει το myukmail)

 

εχεις δίκιο age.. είναι πιο φθηνα στην αγγλία γιατι νομίζω δεν έχουν καθόλου φόρους.. πάντως αν δεις και το site της gap και της hilfiger θα βρεις τρομερες διαφορές από εδω και αν μπορεις να γλιτώσεις τα μεταφορικά οπως στην δική μου περίπτωση αξίζει...τα έχω χρυσοπληρώσει αυτά τα ρούχα εδώ γιατι μου αρέσουν πολύ και για μένα και για την μικρή...

όσο για την ιδέα με τα αμερικάνικα φόρουμ... εγραψες πάλι...πάω για ψάξιμο...

ευχαριστώωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω το μέλος katinaki για την ευγενική της χειρονομία, να χαρίσει το 2ο ζευγάρι μπότες, που της έστειλε το αμαζον από λάθος, το οποίο και δεν αναγνώριζε (κακό δικό του).

 

Οι μπότες είναι πραγματικά πολύ ζεστές και μαλακές, ότι καλύτερο για τις μέρες που έχει πολύ κρύο.

 

Σαν αποδέκτρια του δώρου, την ευχαριστώ πολύ.

 

Συγγνώμη αν είμαι οφ τοπικ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρήγγειλα και εγώ απο το boohoo.com....Περιμένω να έρθουν τα φουστανάκια μου....

 

4 φουστάνια μακρυά μαζί με τα μεταφορικά 75 λίρες/85 ευρώ...Είναι ακριβά???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ ωραίες πληροφορίες για το άμαζον,με μια ματιά που έριξα.Πιστεύω ότι αν ρίξεις μια ματιά και εδώ θα βρεις κι άλλες πληροφορίες και για άλλα σάιτ,ebay πχ.

 

Εγώ ακόμη το άμαζον δεν του έχω πάρει το κολάι.Με το ebay ουουουουουουου

 

 

βρε μαμα του λευτερακι σου (φανταζομαι!) ,ή όποια αλλη μαμα μπορει να μου απαντησει, να σε ρωτησω κατι, εσυ που το κατεχεις το αθλημα?ebay και amazon ή απο οποιοδηποτε site κ αν αγορασεις μπορεις να πληρωσεις αντικαταβολη ή σε καποια τραπεζα?Εγω ως ΑΣΧΕΤΗ απο αγορες του εξωτερικου (τη γλωσσα την ρυθμισαμε με μεταφραστικο,οπως ειπε κ αλλη συμφορουμισα) αυτο το paypal πως το ρυθμιζεις. Φανταζομαι εχει αναφερθει ξανα αυτη η διευκρυνηση αλλαειναι πολλες οι σελιδες ρε κοριτσια...soooorrrryyyy:-(

Link to comment
Share on other sites

εγω ψωνισα της κορης μου απο εδω αλλα μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις,μου ειχαν πει οτι το συστημα τους δεν δεχεται καρτες εξωτερικου(εκτος και αν το αλλαξανε).3 φορες εχω παραγγειλει,σε 2 μερες παραδιδουν με ups(αριστερα εχει επιλογες για να μην τα δεις ολα,βαλε το νουμερο που θελεις).τα πιο οικονομικα ειναι τα carter's.

 

 

http://www.diapers.com/product/category.aspx?categoryid=9&categoryname=Clothing+%26+Shoes&queryfrom=category&filtername=Shop+For&filtervalue=Girls

 

 

edit την ημερα που ψωνισα εγω το νουμερο 2 της κορης μου ειχα 16 σελιδες επιλογες απο ρουχα,τωρα εχει 8.δεν θα βρεις πολλα πραγματα.....

ναι δεν έχει πολλα... ειναι κακή η εποχή... ευχαριστώ πολύυυ

Link to comment
Share on other sites

βρε μαμα του λευτερακι σου (φανταζομαι!) ,ή όποια αλλη μαμα μπορει να μου απαντησει, να σε ρωτησω κατι, εσυ που το κατεχεις το αθλημα?ebay και amazon ή απο οποιοδηποτε site κ αν αγορασεις μπορεις να πληρωσεις αντικαταβολη ή σε καποια τραπεζα?Εγω ως ΑΣΧΕΤΗ απο αγορες του εξωτερικου (τη γλωσσα την ρυθμισαμε με μεταφραστικο,οπως ειπε κ αλλη συμφορουμισα) αυτο το paypal πως το ρυθμιζεις. Φανταζομαι εχει αναφερθει ξανα αυτη η διευκρυνηση αλλαειναι πολλες οι σελιδες ρε κοριτσια...soooorrrryyyy:-(

αυτό το διάβασες ??? μελέτησε το και επέστρεψε με απορίες ;);)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1673845#post1673845

edit αν σου έβαζα και το λικν καλά θα ήταν

 

 

και για να απαντήσω στην ερώτηση σου πολύ σπάνια, ιδίως το amazon δέχεται πιστωτική μόνο και το ebay καλλίτερα και ασφαλέστερα είναι να ψωνίζεις μέσω Paypal

Link to comment
Share on other sites

στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

 

 

κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωω τρομερα ρουχα!!!! δενε χω ξαναδει τοσο ωραια.... τωρα ψαχνουμε ενα πασχαλινο συνολακι!!!!!!!!!!! χαχαχα

 

αυτο το everyday-trade δεν εχει τιμες....... ή εγω δε παω καλα?

 

εντιτ: οκ το βρηκα, στελνεις μαιλ κ σου λενε τιμες.... αλλα δεν ειναι χρονοβορο ολο αυτο? γιατι δε βαζουν τιμες πανω???? κ προφανως σου λενε κ μεταφορικα αναλογα με το τι παρεις ε?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

περιμένω να απαντήσει κάποιος που έχει παραγγείλει και να μας πει αν είναι 20 δολλάρια η παραγγελία ή 1.5Ε...και πόσο καιρό κάνει...:|

 

Επειδή έχω παραγγείλει πολλές φορές από Gymboree, παραγγελίες μέχρι τα $125 είναι $20 έξοδα αποστολής με το standard delivery. Συνήθως σε 2 εβδομάδες είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωω τρομερα ρουχα!!!! δενε χω ξαναδει τοσο ωραια.... τωρα ψαχνουμε ενα πασχαλινο συνολακι!!!!!!!!!!! χαχαχα

 

αυτο το everyday-trade δεν εχει τιμες....... ή εγω δε παω καλα?

 

εντιτ: οκ το βρηκα, στελνεις μαιλ κ σου λενε τιμες.... αλλα δεν ειναι χρονοβορο ολο αυτο? γιατι δε βαζουν τιμες πανω???? κ προφανως σου λενε κ μεταφορικα αναλογα με το τι παρεις ε?

 

ακριβώς.. Μεταφορικά δεν έχει πολλά.. Απλά όσο περισσότερα πάρεις τόσο καλύτερη τιμή πετυχαίνεις στο συνολο της παραγγελίας.. Και όντως είναι λίγο χρονοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...