Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια καλημερα

Να κανω μια ερωτηση γιατι εχω λιγο αγχωθει. Εχω κανει λογαριασμο στο myukmail, εχω παραγγειλει καποια πραγματακια, εχουν παει εκει, ολα καλα. Παρηγγειλα και απο mothercare μια μεγαααλη παραγγελια, την Τεταρτη 16/2. Ακομη το myukmail δεν μου εστειλε μειλ οτι τα παρελαβε. Το θεμα ειναι οτι ο λογαριασμος μου ληγει στις 24/2 και αγχωνομαι μηπως δεν προλαβει να μου τα στειλει μεχρι τοτε και χρεωθω 2 φορες τα 37,5 λιρες. (ελπιζω να μην τα λεω μπερδεμενα). Μηπως θα επρεπε να στειλω κανα μειλ στο mothercare? Τι να κανω;

 

Το mothercare θα σου στείλει mail όταν στείλει τα πράγματά σου. Θα βρίσκονται την επόμενη στο myUKmail. Το πρόβλημα θα υπάρχει αν δεν τα στείλει όλα μαζί το mothercare (το συνηθίζει) και περιμένεις π.χ. 1 σαλιάρα 1 βδομάδα!!! (έτσι την έπαθα εγώ!!!!). Σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις τη συνδρομή και του επόμενου μήνα ή κάνεις την ετήσια και ησυχάζει το κεφάλι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι και τα δικα σου ειναι σπασμενα στον βραχιονα?Πολυ καλη αγορα,μπραβο!!!

 

Μάγος είσαι ?

 

Αν έβρισκα άλλον βραχίονα, θα τα έφτιαχνα γιατί τα είχα σε άλλο χρώμα, που μου άρεσε πολύ. Όχι ότι παραπονιέμαι όμως για την αγορά μου.....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

το δικό μας το πήρα από τo ebaby.gr,κοίτα εκεί...

δεν ξαπλώνει η πλάτη όμως. quinny zapp.

καλό είναι και το chicco lite way.

 

Και εμείς το chicco lite way, πολύ πρακτικό.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!

Εχουμε κανα site με φωτογραφικες μηχανες εκτος απο amazon & ebay?

Ο γιοκας μου το εκανε το θαυμα του και στην olympus θελουν 165ευρα για να τη φτιαξουν!!! (ουτε καινουργια δεν εκανε τοσο)

 

Καλησπέρα!

Το Σεπτέμβρη πήρα μία lumix ΤΖ-10 από τον Κατερέλο http://katerelos.gr/. Αν και έχω ψωνίσει αρκετές μικροσυσκευές & ηλεκτρονικά από amazon, κοτσόβολο και pixmania, όσον αφορά τη φωτογραφική ήμουν λίγο πιο επιφυλακτική λόγω εγγύησης κυρίως. Είχα πληρώσει με αντικαταβολή και γενικά έμεινα πολύ ικανοποιημένη από εξυπηρέτηση. Επίσης, η τιμή ήταν η χαμηλότερη που βρήκα σε ελληνικό site.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και mothercareπο στελνουν ελλαδα???

 

Οχι δεν υπαρχει μοδερκερ που στελνει ελλαδα, εχουν διακοψει τις αποστολές παγκοσμιως εκτος της χωρας τους την Αγγλια.

 

Link to comment
Share on other sites

Μάγος είσαι ?

 

Αν έβρισκα άλλον βραχίονα, θα τα έφτιαχνα γιατί τα είχα σε άλλο χρώμα, που μου άρεσε πολύ. Όχι ότι παραπονιέμαι όμως για την αγορά μου.....

Το μοντελο αυτο εχει προβλημα με τον βραχιονα....ετσι τουλαχιστο διαβασα σε μερικα φορουμ...εγω λοιπον παρηγγειλα μια μαιμου απο το ioffer για να αντικαταστησω τον βραχιονα,καθοτι στην Ελλαδα μου ζητουσαν 60 ευρουδακια!!!τα περιμενω τωρα,ελπιζω ο κινεζος να στειλει τα σωστα!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι????Είχα αγοράσει την προσφορά του groupon για photobook από photomemories και χθες το τελείωσα και θα το στείλω...Από ότι διάβασα μείνατε ευχαριστημένες από την εκτύπωση ε???Ουφ, γιατί το χω ένα άγχος...Πάντως εμένα δεν μου αργούσε καθόλου, μια χαρά δούλευε το σύστημα..Βέβαια δεν κατέβασα και πολλές φώτο...Γύρω στις 200 και χρησιμοποίησα γύρω στις 150..Επίσης κάτι ανέφερε η Γατούλα για δωρεάν photobook από αυτό το site...Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ακόμα ή όχι??Αν ναι θα με ενδιέφερε...

Πάντως μιας και πήρα το κολάι λέω να φτιάξω και άλλα...Το επόμενο site που προτείνετε είναι το foto.com ε???

Πήρα κι εγώ τα kindbanz για την μικρή μου από ebay και τα περιμένω....Ξεμυαλίστηκα καλέ, φαίνονται τόσο όμορφα...Ανυπομονώ να έρθουν...:lol::lol: Αναμένω και μια ηλεκτρική σκούπα από γερμανικό amazon για την μαμά μου...Ελπίζω να βγει καλή γιατί ποιός την ακούει μετά..:rolleyes::rolleyes:

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Υπάρχει καμμία κοπέλα που έχει παραγγείλει και από το foto.com και από το photomemories να μου πει τις διαφορές?Εγώ μέχρι τώρα έκανα 3 photobook από το photomemories αλλά εάν είναι καλό και το foto θα ήθελα να το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Το mothercare θα σου στείλει mail όταν στείλει τα πράγματά σου. Θα βρίσκονται την επόμενη στο myUKmail. Το πρόβλημα θα υπάρχει αν δεν τα στείλει όλα μαζί το mothercare (το συνηθίζει) και περιμένεις π.χ. 1 σαλιάρα 1 βδομάδα!!! (έτσι την έπαθα εγώ!!!!). Σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις τη συνδρομή και του επόμενου μήνα ή κάνεις την ετήσια και ησυχάζει το κεφάλι σου!!!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το πολυ πολυ να πληρωσω αλλο ενα μηνα.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το πολυ πολυ να πληρωσω αλλο ενα μηνα.

 

 

συγνωμη βρε κοριτσια γιατι μπερδευτικα αφου τα mothercare δε στελνπουν ελλαδα εσυ πως περιμενεις πραγματα???

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια απο τις έμπειρες κοπελες που ψωνιζουν απο το ebay.

Αγορασα ενα αντικειμενο το οποίο αν και ηταν τέλεια συσκεασμενι ήταν ελλατωματικο και ο πωλητης δεν αναγνωριζει το γεγονος. Συγκεκριμενα θέλει να μοθ επιστρέψει το μισό από το ποσο που κοστιζει το αντικειμενο,

Τον ειπα ότι θα τον κανω ανρητικό feedback, αλλα επειμενει στο μισο ποσό

τι αλλο πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1915953&postcount=1263

 

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com. Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη βρε κοριτσια γιατι μπερδευτικα αφου τα mothercare δε στελνπουν ελλαδα εσυ πως περιμενεις πραγματα???

Χαρα, για τις αγορες απο Αγγλια που δεν στελνουν Ελλαδα, υπαρχουν καποιες υπηρεσιες που πληρωνεις μηνιαια ή ετησια συνδρομη και στα στελνουν εκεινοι. Εγω χρησιμοποιησα το myukmail.

 

edit: δες αυτο το λινκ για τις αποριες σου. Και γω πρωτη φορα το χρησιμοποιω!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, έχω το εξής πρόβλημα. Συνέδεσα μια νέα προπληρωμένη με το Paypal, μου κάνανε κράτηση 1,50 ευρώ, επιβεβαίωσα στη συνέχεια αλλά δεν μπορώ να κάνω αγορές. Δε μου δείχνει ως υπόλοιπο το υπόλοιπο της κάρτας, αλλά το 1,50 ευρώ.Τους έστειλα mail αλλά επειδή βιάζομαι μη χάσω μια κολώνια μήπως έχετε καμιά ιδεα τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μηπως ξερετε αν μπορω να διαγραψω το λογαριασμο μου απο το paypal? δεν προκειται να το χρησιμοποιησεω και για να ειμαι ασφαλης λεω να το διαγραψω.γινεται? πληζζζζζζζζζζζζ απαντηστε μου

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

kerasaki1, στο paypal βλέπεις τις χρεώσεις της κάρτας σου (ή και πιστώσεις από τυχόν επιστροφές).

Μόνο τις ''κινήσεις'' δηλαδή, όχι το υπόλοιπο σου.

Για περισσότερα χρειάζεται e-banking.

Τραγανό μου αγριοκερασάκι και ολοστρόγγυλό μου πεπονάκι

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1915953&postcount=1263

 

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com. Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....

αν μπορείς να αγοράσεις και λιανική από εκεί θα είναι ζουπερρρρ είχα βρει παλιότερα κάτι μαϊμού gymboree και gap καλλίτερα και από τα αυθεντικά :D:D

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1915953&postcount=1263

 

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com. Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....

 

μωρε Ραννια...στο μυαλο μου εισαι???

Σημερα εφαγα τα ματια μου εκει μεσα!!!

Γεια σου ρε Μαρααααα!!!

Γραψε,γραψε λεπτομερειες...θα περιμενω:P

Link to comment
Share on other sites

λολ καλε χαιρεετε..απλα να τονισω κατι...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο,τι επωνυμο βρειτε παο κινα..ειναι μαιμουδιες...ξηγουμεθα για να μην παρεξηγουμεθα.. επισης στον τροπο πληρωμης δεχονται και bank transfer..

 

ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τσεκαρετε πρώτα τυχον εξοδα τελωνειου και δασμους. το ψαχνει ο αντρας μου αλλα νομιζω οτι εχουμε υπογραψει κατι μνημονια με κινα και γιναμε..πολύ κολλητοί... μουαχαχαχαχχαχα και επισης αν ειναι λιγα κοματια ζητηστε τους συσκευασια δωρου..νομιζω οτι ειναι σε συσκευασια δωρου και καλα απο την ξαδερφη νομ κιν απο κινα δεν εχει τελωνειο και εχτρα κοστη..λεπτοιμερειες απο αυριο που θα τσεκαρω

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θυμηστε μου ποιο ηταν το κινεζικο ε σοπ απ οπου ειχατε αγοαρασει μπουφαν κ παπουτσια. μποτες , καπαρντινες..

ειχε γινει μια συζητηση πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να τα βρω

plzzzzz

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να αγοράσεις και λιανική από εκεί θα είναι ζουπερρρρ είχα βρει παλιότερα κάτι μαϊμού gymboree και gap καλλίτερα και από τα αυθεντικά :D:D

 

μωρε Ραννια...στο μυαλο μου εισαι???

Σημερα εφαγα τα ματια μου εκει μεσα!!!

Γεια σου ρε Μαρααααα!!!

Γραψε,γραψε λεπτομερειες...θα περιμενω:P

 

λολ καλε χαιρεετε..απλα να τονισω κατι...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο,τι επωνυμο βρειτε παο κινα..ειναι μαιμουδιες...ξηγουμεθα για να μην παρεξηγουμεθα.. επισης στον τροπο πληρωμης δεχονται και bank transfer..

 

ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τσεκαρετε πρώτα τυχον εξοδα τελωνειου και δασμους. το ψαχνει ο αντρας μου αλλα νομιζω οτι εχουμε υπογραψει κατι μνημονια με κινα και γιναμε..πολύ κολλητοί... μουαχαχαχαχχαχα και επισης αν ειναι λιγα κοματια ζητηστε τους συσκευασια δωρου..νομιζω οτι ειναι σε συσκευασια δωρου και καλα απο την ξαδερφη νομ κιν απο κινα δεν εχει τελωνειο και εχτρα κοστη..λεπτοιμερειες απο αυριο που θα τσεκαρω

 

Μαρα ειναι σιγουρο αυτο? Θα σου πω γιατι ρωταω!

 

Λοιπον, εγω αυτο το ανακαλυψα το 2008, οπου βλεπω ενα φιλο με κινητο, ενα ΝΟΚΙΑ, που δεν εγραφε ΝΟΚΙΑ ομως πανω. Του λεω...τι ειναι αυτο? Αυτο μου λεει, ειναι ενα ΝΟΚΙΑ τηλ....αγορασμενο απο το εργοστασιο (μεσω alibaba) που φτιαχνει η ΝΟΚΙΑ τα κινητα της. Αλλα, το εργοστασιο φτιαχνει ακομα ποσα κομματια, χωρις να βαζει την ταμπελιτσα ΝΟΚΙΑ και τα πουλαει κοψοχρονια! Επι τοις ουσιας, δλδ....μονο το ταμπελακι λειπει!

 

Δεν εχω ψωνισει ποτε κατι....αλλα βλεπω πχ, το QUINNY να το χει σε εξεφτελιστικη τιμη! Της ταξης των 100 δολλαριων(73 euros) για παραγγελια ενος κομματιου! Δλδ, και μουφα να ειναι....νομιζω αξιζει τη δοκιμη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1915953&postcount=1263

 

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com. Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....

 

Αν δεν κάνω λάθος, το alibaba είναι για χονδρέμπορους, δηλαδή ποσότητες, έτσι δεν είναι;

Και πάλι, υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε ποσοστό φορολόγησης τελωνείου ανά είδος, πχ παιδικά υποδήματα; Γιατί ο ΦΠΑ είναι δεδομένος, βάζουν ένα 23% αλλά για τη φορολογία δεν ξέρω...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...