Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

πώς το βρήκες πήγες εκει???

 

εγώ τους παραπονέθηκα και μου έβαλαν τα λεφτά πίσω....

Μου ήρθε ειδοποίηση για άλλο δέμα και μιας και πήγα τους λέω ρίξτε βρε παιδιά μια ματιά και για τίποτε άλλο... Και το βρήκαν εκεί να κάααθεται...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας διαβάζω και θυμάμαι πόσα ευρώπουλα έχω χαλάσει για το πρώτο μου παιδί, ευρώπουλα τα οποία βέβαια, κλαίω τώρα.

Στον πρώτο μου λοιπόν, είχα πάρει κάθε λογής πιατάκι, κυπελλάκι, πηρουνάκια και κουταλάκια διάφορα μήπως δεν του αρέσει αυτό να έχει το άλλο κλπ...

Τώρα στο δεύτερο, τον ταιζω σε κανονικό βαθύ πιάτο και με το κλασσικό μεταλλικό κουταλάκι του καφέ.

 

Δε σας κριτικάρω σε καμμία περίπτωση, όλα γίνονται για πρώτη φορά στο πρώτο παιδάκι, χαρείτε το!

 

 

 

καλε για εμας το κανουμε,οχι για τα παιδια μας! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:ειμαστε ψωναρες και εγω και η ασταρτι! :P

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα ειναι αυτο που λες.....η χαρα του πρωτου παιδιου!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, από τον επόμενο μήνα ξεκινάμε στέρεες και ψάχνω να παραγγείλω κουταλάκια και κανένα πιατάκι για να μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα. Καμία ιδέα?

 

κατα την γνωμη μου...στην αρχη που το παιδακι σου δεν θα πιανει τα μπωλακια κλπ μπορεις να μην αγορασεις καινουργια αλλα ναχρησιμοποιησεις τα γυαλινα που εχεις σπιτι σου.

Ομως αν τελικα θελεις να αγορασεις σε πλαστικο εγω εχω το σετ της Αβεντ και τα κουταλακια σιλικονης απο Αμαζον Αγγλιας.

Ειναι πανεμορφα...το σετ εχει 1 μικρο μπωλακι,1 μεγαλυτερο κι 1 πιατακι με χωρισματα για αργοτερα.

Εγω πηρα κι εξτρα μεγαλο μπωλακι

ειναι αυτα:

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Mealtime-Set/dp/B003MAJ5NS/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=baby&qid=1297775759&sr=8-4

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Weaning-Spoons/dp/B003WE9HD2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1297775809&sr=1-1

Link to comment
Share on other sites

 

απο τη παραγγελια μου λιγο πριν πατησω οκ να φυγει η παραγγελια βγαζει το εξης μυνημα ειτε βαλω ευρω ειτε βαλω λιρες..........

 

<<This order may be subject to Sales Tax. Whilst Guernsey is not part of the EU, it is part of the European Economic Area, therefore orders dispatched to EU countries are not liable for customs duties. Please be aware if any of these charges are levied they will not be reimbursed>>

 

τι εννοει ο ποιητης????????? θα πληρωσω κατι εξτρα για να το παραλαβω??? κατι για τη διαφορα του φπα υποψιαζομαι και δε μ'αρεσει........ οποια εχει παραγγελει απο αυτο το σαιτ αν μπορει ας βοηθησει!

 

ΥΓ αααα και πως ερχονται, με απλα ελτα???

 

δεν εχω παραγγειλει εγω αλλα το μνμ σου λεει οτι δεν θα πληρωσεις φορο.

οποτε μην φοβασαι για εξτρα...

νομιζω οτι ειχαν αναφερει τα κοριτσια οτι μπορεις να ζητησεις να σου ερθει συστημενο πληρωνοντας λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

η ups θα σου τα φερει σπιτι και μαλιστα σε χρονο ρεκορ!!!!:P

 

συνηθως οταν φευγουν με dhl απο αγγλια τα αναλαμβανουν στην ελλαδα οι ταχυμεταφορες ελτα,δυστηχως.......

 

και οταν δεν εχουν tracking ειναι συνηθως συστημενο δεμα με ταχυδρομειο.τουλαχιστον αυτα εχω καταλαβει ολο αυτο τον καιρο απο τα ψωνια μου με το αμαζον.

 

Αν δεν έχει τράκινγκ νάμπερ δεν έρχεται απαραίτητα συστημένο. Σήμερα παρέλαβα 2 προιόντα χωρίς tracking, το ένα το έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι (ήταν μικρό) το άλλο μου ήρθε ειδοποίηση και παρέλαβα από ταχυδρομείο αλλά όχι συστημένο, απλό!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια από τα ίδια! Έκανα την παραγγελία μου 10/2 και ακόμα στην επεξεργασία είναι! Φαντάζομαι όμως ότι όταν τελικά τα στείλουν θα έρθουν γρήγορα, αφού δεν είναι με απλό ταχυδρομείο...

 

Καλημέρα!!έγινε dispats απο http://www.crocs.eu!!!!'>http://www.crocs.eu!!!!

 

Ειμαι εξοργισμένη μαζί τους.... πριν απο λιγο μου εστειλαν μυνημα απο το http://www.crocs.eu α λεω ωραια θα μου λενε οτι εφυγαν τα παπα....

Και τι μου λενε?

Οτι δεν εχουν ενα ζευγαρι παπα/του ανιψιου μου και οτι δεν μπορουν να προσθεσουν κατι αλλο...:evil: και οτι θα μου επιστρεψουν τα χρηματα

Ε....τα πηρα!!! Δηλαδη συγνωμη μετα απο 6 μερες επεξεργασιας της παραγγελιας τωρα το ειδες??

Εστειλα ενα ξεχε!@!¨ριο οργισμένο γραμμα....σιγα μην ιδρωσει ο ω τους....

αλλα να δω τι θα μου πουνε...

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από directcosmetics αλλά με απλό ταχυδρομείο.

Καλαμαράκι αν δεν είναι στην λίστα μπορείς να το προσθέσεις.

 

Το εχω βρε στη λιστα ήδη.....

 

Ηθελα να σας πω αν μπορειτε σημερα εως το βραδακι οποια θελει ν α μου στειλει πωλητες και ιστοσελιδες ,για να κανω αποψε την ανανέωση της λιστας μας, γιατι ειναι πολλες οι σελιδες μεχρι την προηγουμενη λιστα και απειρα τα μυνήματα μας..:?:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Αμαζον η οποια εφυγε απο Αγγλια στις 7 /2.

Ως αναμενομενη ημερομηνια παραδοσης ειχαν ορισει την 14η, δηλ. χτες.

Στο ιστορικο φαινεται να εχει κολλησει στη Γερμανια απο τις 9/2 χωρις καμια αλλη ενημερωση.

Εχει αριθμο αναζητησης με την DHL. Τους τηλεφωνησα λοιπον στην Ελλαδα για να δουμε που βρισκεται το δεμα και δεν δεχονται το tracking number γιατι εχει 12 ψηφια ενω στην Ελλαδα οι κωδικοι ειναι δεκαψηφιοι! :(

Τι θα κανατε στη θεση μου; Οχι τιποτ'άλλο. Δεν βιαζομαι για τα μωρομαντηλα αλλα περιμενω και κατι φαρμακα που επειγουν.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο Αμαζον η οποια εφυγε απο Αγγλια στις 7 /2.

Ως αναμενομενη ημερομηνια παραδοσης ειχαν ορισει την 14η, δηλ. χτες.

Στο ιστορικο φαινεται να εχει κολλησει στη Γερμανια απο τις 9/2 χωρις καμια αλλη ενημερωση.

Εχει αριθμο αναζητησης με την DHL. Τους τηλεφωνησα λοιπον στην Ελλαδα για να δουμε που βρισκεται το δεμα και δεν δεχονται το tracking number γιατι εχει 12 ψηφια ενω στην Ελλαδα οι κωδικοι ειναι δεκαψηφιοι! :(

Τι θα κανατε στη θεση μου; Οχι τιποτ'άλλο. Δεν βιαζομαι για τα μωρομαντηλα αλλα περιμενω και κατι φαρμακα που επειγουν.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

βαλε τον αριθμο εδω

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/

 

 

πιστευω θα δεις που ειναι το δεμα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου γραφουν οτι το εστειλαν με dhl.

Παρ'όλ'αυτα δοκιμασα και δεν βγαζει κατι στα ΕΛΤΑ. :(

 

και εμενα ετσι γραφει,με dhl Και 12ψηφιο τρακινγκ.και οσες φορες το στελνουν ετσι μου το φερνουν οι ταχυμεταφορες.δοκιμασε εδω

 

 

http://www.dhl.de/en.html

 

 

Μπορει να μην ειναι ακομα ελλαδα γι"αυτο να μην το βρισκεις στο σαιτ των ελτα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου γραφουν οτι το εστειλαν με dhl.

Παρ'όλ'αυτα δοκιμασα και δεν βγαζει κατι στα ΕΛΤΑ. :(

 

 

και ειμαι σιγουρη οτι εχει σταματησει στην πολη Staufenberg :idea::idea:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι σ'ευχαριστω πολυ!

Μου γραφει οτι εχει φτασει στην Ελλαδα!!! :(

Παντως στα ΕΛΤΑ και στην DHL στην ελλαδα, δεν εχουν ιδεα...:confused:

 

 

αυριο με το τρακινγκ μπες στο σαιτ με τις ταχυμεταφορες και θα σου το βγαλει το δεμα σου,μην ανησυχεις!;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας διαβάζω και θυμάμαι πόσα ευρώπουλα έχω χαλάσει για το πρώτο μου παιδί, ευρώπουλα τα οποία βέβαια, κλαίω τώρα.

Στον πρώτο μου λοιπόν, είχα πάρει κάθε λογής πιατάκι, κυπελλάκι, πηρουνάκια και κουταλάκια διάφορα μήπως δεν του αρέσει αυτό να έχει το άλλο κλπ...

Τώρα στο δεύτερο, τον ταιζω σε κανονικό βαθύ πιάτο και με το κλασσικό μεταλλικό κουταλάκι του καφέ.

 

Δε σας κριτικάρω σε καμμία περίπτωση, όλα γίνονται για πρώτη φορά στο πρώτο παιδάκι, χαρείτε το!

 

Καλά δεν το συζητάω τι έχουμε χαλάσει για το παιδί!Χαλάλι της όμως!Τώρα που βλέπω ότι δε μας φτάνουν ούτε τα 150 τ.μ. έχω αρχίσει να κάνω πιο επιλεκτικές αγορές.

 

κατα την γνωμη μου...στην αρχη που το παιδακι σου δεν θα πιανει τα μπωλακια κλπ μπορεις να μην αγορασεις καινουργια αλλα ναχρησιμοποιησεις τα γυαλινα που εχεις σπιτι σου.

Ομως αν τελικα θελεις να αγορασεις σε πλαστικο εγω εχω το σετ της Αβεντ και τα κουταλακια σιλικονης απο Αμαζον Αγγλιας.

Ειναι πανεμορφα...το σετ εχει 1 μικρο μπωλακι,1 μεγαλυτερο κι 1 πιατακι με χωρισματα για αργοτερα.

Εγω πηρα κι εξτρα μεγαλο μπωλακι

ειναι αυτα:

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Mealtime-Set/dp/B003MAJ5NS/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=baby&qid=1297775759&sr=8-4

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Baby-Weaning-Spoons/dp/B003WE9HD2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1297775809&sr=1-1

 

Μου έχουν φέρει ήδη σετάκια φαγητού αλλά από πορσελάνη με μαχαιροπηρουνα της wmf με παιδικά σχεδιάκια πάνω. Απλά νόμιζα ότι είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο. Φανταζόμουν ότι θα την ταϊζω με κάτι πιο "ήπιο" όπως το κουταλάκι της avent που έχεις για παράδειγμα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα ψάξει το θεματάκι όταν με είχε πιάσει μανία με πιατοκουταλάκια, το ασφαλέστερο είδος είναι η πορσελάνη ή το γυαλί. Τα πλαστικά είναι επικίνδυνα κυρίως όταν μπαίνει ζεστό φαγητό μέσα. Πλαστικά χρησιμοποίησα ελάχιστα και μόνο σε φρουτόκρεμα που είναι κρύα. Αν και ο μικρός είναι θηρίο ανήμερο, χρησιμοποιώ κανονικό πιάτο και απλά το κρατάω σφιχτά να μην το ρίξει!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Έχει παραγγείλει καμιά από το www.ecobaby.gr; Γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστοι ως εταιρεία; Βρήκα τα προιόντα Weleda σε πολύ πιο χαμηλές τιμές από ότι τα αγοράζω από το φαρμακείο και με ενδιαφέρει να τα παραγγείλω από εκεί. Ποια η γνώμη σας;

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Έχει παραγγείλει καμιά από το www.ecobaby.gr; Γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστοι ως εταιρεία; Βρήκα τα προιόντα Weleda σε πολύ πιο χαμηλές τιμές από ότι τα αγοράζω από το φαρμακείο και με ενδιαφέρει να τα παραγγείλω από εκεί. Ποια η γνώμη σας;

 

Natasoula το εχουμε στη λιστα, αλλα εχει κακή κριτική για κακο σερβις και επικοινωνια με τους πελάτες του....για δες μη σου απαντησουν κοριτσια που εχουν εμπειρια.

 

Link to comment
Share on other sites

Natasoula το εχουμε στη λιστα, αλλα εχει κακή κριτική για κακο σερβις και επικοινωνια με τους πελάτες του....για δες μη σου απαντησουν κοριτσια που εχουν εμπειρια.

 

Kalamaraki σ' ευχαριστώ πολύ :P. Είδα την λίστα με τα e-shops και έχεις επισημάνει το www.ecobaby.co.uk για κακό service..... θα περιμένω όμως και καμιά άλλη απάντηση όπως λες.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Weleda μπορείς να βρεις και σε διάφορα σάιτ του εξωτερικού Νατασούλα.

 

Θα προτιμούσα να τα πάρω από ελληνικά sites, γι΄αυτό δεν το έχω ψάξει περισσότερο. Γνωρίζεις κάποιο άλλο shop που θα μπορούσα να κοιτάξω;

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να τα πάρω από ελληνικά sites, γι΄αυτό δεν το έχω ψάξει περισσότερο. Γνωρίζεις κάποιο άλλο shop που θα μπορούσα να κοιτάξω;

 

 

νατασουλα αυτο το σαιτ εχει τις καλυτερες τιμες στην ελλαδα σε weleda.κανε την παραγγελια σου με αντικαταβολη,οταν λαβεις το δεμα ελεγξε εαν ολα ειναι σωστα και πιστευω δεν θα εχεις θεμα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...