Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοφόρετα! Θα σου έρθουν σε πολύ λιγότερο από 10 ημέρες και με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές στην πόρτα σου. Έτσι έγινε σε εμένα τουλάχιστον.

 

ααα Πολύ ωραια! Τα εστειλα στον πατέρα μου γιατι εμεις λειπουμε ολη μερα :-D

 

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, γιατί το Amazon μου βγάζει μεταφορικά στα μωρομάντηλα Pampers (την 9αδα); Μιλάμε για 4 κούτες, δηλαδή πάνω από 25 λίρες. Ξέρει κανείς;;;!!...

 

Εγώ βάζω 5 κουτες των 9τεμ συνολο 37κατι λιρες με το φπα 38,4λιρες αλλα δεν με χρεώνει μεταφορικα.....και ειμαι στο τελευταιο βημα....στο place your order

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Το έχω περάσει και εγώ αυτό το στάδιο!!!

Λοιπόν, για adjustable hood δε ξέρω τι εννοεί ο ποιητής, πάντως το raincover το αγόρασα ξεχωριστά, δεν ήταν στο πακέτο με το καροτσάκι.... νομίζω ότι αν στείλεις ένα μήνυμα στο site απ' όπου θέλεις να το αγοράσεις, θα σου πουν ποιο μοντέλο είναι... Μη βασίζεσαι σε αυτό που λένε ότι έχει εξαντληθεί το παλιό, όπως λες και εσύ δε μπορείς να ξέρεις τι στοκ έχει ο άλλος. Εμείς το πήραμε πάντως τον Ιούνιο 2010... ότι άλλο θέλεις στείλε μου π.μ., είμαι στη διάθεσή σου :mrgreen:

 

 

Ευχαριστω ΠΟΛΥ!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 5 κουτες των 9τεμ συνολο 37κατι λιρες με το φπα 38,4λιρες αλλα δεν με χρεώνει μεταφορικα.....και ειμαι στο τελευταιο βημα....στο place your order

 

Θα τρελλαθούμε εντελώς!!! Ξαναβάζω 4 συσκευασίες, σύνολο 30.72 λίρες και μου βάζει postage & packing 14.24 λίρες! Σύνολο 44.96 λίρες. Το Amazon τα'χει παίξει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τρελλαθούμε εντελώς!!! Ξαναβάζω 4 συσκευασίες, σύνολο 30.72 λίρες και μου βάζει postage & packing 14.24 λίρες! Σύνολο 44.96 λίρες. Το Amazon τα'χει παίξει;

 

κι εγω που εκανα δοκιμη 3 συσκευασιες δηλαδη κατω απο 25 λιρες μου εδωσε επιλογη για δωρεαν μεταφορικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθούμε εντελώς!!! Ξαναβάζω 4 συσκευασίες, σύνολο 30.72 λίρες και μου βάζει postage & packing 14.24 λίρες! Σύνολο 44.96 λίρες. Το Amazon τα'χει παίξει;

 

ρε συ zoniadim, βαζεις επιλογη

FREE Super Saver Delivery? Κι εμενα δωρεαν μου τα βγαζει τα μεταφορικα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

κόρες χαλαρώστε..................... είναι το ίδιο bug στο σύστημα τους που μας επιτρέπει να αγοράζουμε χωρίς μεταφορικά πράγματα κάτω των 25 λιρών.

 

Έχει τύχει την ίδια ακριβώς στιγμή από 2 διαφορετικά πισι για το ίδιο είδος να μου δίνει στο ένα δωρεάν και στο άλλο πληρωμή

 

Όσες αποφασίσετε να στείλετε ξ#χ@στήριο στο αμαζον pls ξεχάστε να αναφέρετε την μικρή λεπτομέρεια με τα δωρεάν μεταφορικά κάτω των 25 λιρών .............ναι ???:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ παράγγειλα 06.02 και δεν μου ήρθε κάποιο e-mail σχετικά με την φόρτωση των προίοντων οπότε μίλησα με το online chat που έχουν. Έδωσα order number και μου είπαν πως τα έστειλαν χθες με royalmail και ό,τι θα έπρεπε να είχα λάβει e-mail ενημέρωσης χθες.

 

καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση

τελικά και εγώ μίλησα on line chat και μου έίπε ότι φορτώθηκαν χτες, αλλά και εγώ δεν έλαβα e-mail ενημέρωσης....

αναμονη λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κόρες, γιατί το Amazon μου βγάζει μεταφορικά στα μωρομάντηλα Pampers (την 9αδα); Μιλάμε για 4 κούτες, δηλαδή πάνω από 25 λίρες. Ξέρει κανείς;;;!!...

 

κοριτσια εμενα δε με αφηνει να παραγγειλω πανω απο 3 κουτες 9δες μωρομαντηλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το τσεκαρω πολλες μερες τωρα και δεν αφηνει πανω απο 3.........

 

αν βαλω πχ 4 κουτες στο καλαθι μου κατευθειαν το κατεβαζει σε 3 και επειδη ειναι κατω απο 25 λιρες μου βαζει εμταφορικα... οποτε θα βαλω ενα μικροπραγμα για να φτασω τις 25.......

 

επισης τα πυρεξακια μου εφυγαν!!!!!!!!!!!! delivery estimated 16/02!!!! με dhl τα στειλαν...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως γνωριζει καποια site με φωτιστικα,μπηκα σε αυτα που εχει εδω αλλα δεν βρηκα κατι που να μαρεσει..

 

 

νομιζω το εχω ξαναπει, δε ξερω αν εκανες αναζητηση στο θεμα αυτο....

ελληνικο σαιτ www.afos.gr εχει πρωτοτυπα κομματια (και παιδικα)

εγω εγω παρει την ιριδιζουσα πεταλουδα για το παιδικο...... απλα απιθανο φωτιστικο!!!!!!!! αλλα οκ δε κοστιζει 30 ευρω οπως τα πλαστικα του τζαμπο.... ειναι για πιο ψαγμενες αγορες!!!!!!!!!!! αλλα το ερωτευτηκα τι να κανω.......................

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έκανα παραγγελία στο PUMPKIN PATCH και έβαλα για πληρωμή την προπληρωμένη μου της Πειραιώς.

 

Σήμερα έλαβα τα εξής μυνήματα :

 

1/

Hello Maria, Thank you for your internet order # 364726

 

Unfortunately the credit card used on this order has been declined by the Bank. The reasons are unknown to us.

 

Please contact us at your earliest convenience on 0800 458 8914 (24 hours) to allow us to check the credit card details entered on your order.

 

We also need to check the billing address of the Card holder.

 

If we have not heard from you within five working days, your order will be cancelled

 

Kind Regards

 

και αφού τους έστειλα την billing address της κάρτας μου και την shipping address, αυτή του MyUkMail, μου στέλνουν το εξής μύνημα :

 

Dear Mariα

 

Thank you for your response

 

The payment for this order was declined by the bank. We require details of the billing address for the credit card, you will also need to contact your bank regarding the declined payment.

 

The order cannot be released until payment has been approved. We will hold the order for 5 days, if we have not heard from you or have been unable to successfully retrieve the funds for the goods, the order will be cancelled.

 

Τι να κάνω, γιατί συνέβη αυτό ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που λες μοιαζει σα να μη δεχεται διαφορετικη billing adress και delivery adress... αν και κατα καιρους εχω δει οτι κι αλλα κοριτσια παρηγγειλαν απο κει........

εχμ εχμ το αυτονοητο να μη το ρωτησω ε? εχει λεφτα η προπληρωμενη φανταζομαι..... :D:D:D

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που λες μοιαζει σα να μη δεχεται διαφορετικη billing adress και delivery adress... αν και κατα καιρους εχω δει οτι κι αλλα κοριτσια παρηγγειλαν απο κει........

εχμ εχμ το αυτονοητο να μη το ρωτησω ε? εχει λεφτα η προπληρωμενη φανταζομαι..... :D:D:D

 

Μίλησα τώρα με την Πειραιώς και μου είπαν ότι βλέπουν μια δοκιμαστική συναλλαγή της 1 λίρας από το PUMPIN PATCH, την ημέρα που έκανα την αγορά και είναι ΟΚ.

 

Είδαν επίσης την προσπάθεια να χρεωθούν οι 96,20 λίρες της παραγγελίας μου, η οποία δεν πέτυχε, γιατί λέει, υπήρχε ένα πρόβλημα επικοινωνίας, κάτι με τα λειτουργικά συστήματα, απ' ότι κατάλαβα.

 

Έστειλα μύνημα στο ΡΡ να ξαναδοκιμάσουν να κάνουν την χρέωση ή να μου πουν αν πρέπει να ξαναβάλω την παραγγελία, ελπίζω να πετύχει το πρώτο, βαριέμαι να ξαναβάζω την ίδια παραγγελία.

 

Όσο για το αυτονόητο, ναι μωρέ, έχει επαρκές υπόλοιπο, είναι το πρώτο που κοίταξα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να εισαι καλα!! :lol:

Μολις παρήγγειλα αυτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250679207398

Ευχαριστωωωω :mrgreen:

 

υγ τα θυμήθηκα γιατι στη χαλκιδική το καλοκαιρι τα χάζευα και μου ζήτησαν τον Αυγουστο 67ευρω.....

 

 

Κατ αρχήν, Νανούκα χίλια ευχαριστώ και από εμένα για τον πωλητή με τα γυαλάκια, περιμένω να τα δείξω στον μπαμπά μας να τα παραγγείλω!

 

Λοιπον επειδη τελικα δεν μπορεσα να συννενοηθώ μαζι με τον πωλητή στο εμπευ για το νουμερο στα κροκς,

κατεφυγα στο επισημο σαιτ τους http://www.crocs.eu

οπου με μεγάλη χαρά ανακάλυψα τις εκπτωσεις τους στα βασικα μοντελα, και ψαχουλεψα λιγο και βρηκα κουπονι -20% για το καλωσορισμα , γραφεσαι στο newsletter τους και αυτοματα σου στελνουν κουπονι για -20% .

 

 

Πηρα 6 ζευγαρια:mrgreen:

 

Αυτο για μενα και τον συζηγο

http://www.crocs.eu/crocs-athens/10024-282-010,en_ES,pd.html?cgid=outlet-men&sid=w

http://www.crocs.eu/crocs-athens/10024-074-007,en_ES,pd.html?cgid=outlet-men&sid=w

 

Αυτα τα δυο για την μικρή μου

http://www.crocs.eu/crocs-girls-alice/10055-505-021,en_ES,pd.html?cgid=girls-footwear&sid=w στα 10ευρώ

http://www.crocs.eu/crocs-kids-classic/10006-670-021,en_ES,pd.html?cgid=outlet-boys&sid=wστα 20ευρώ

 

Και αυτο για τον ανιψιο μου στα 5,74 ευρω!!

http://www.crocs.eu/crocs-kids-athens/10027-471-023,en_ES,pd.html?cgid=outlet-boys&sid=w

 

Μεταφορικά ειναι 9,95ευρώ αλλα με το κουπονάκι μια χαρα(εχει επισης κουπονακι για -15% για οσους ειναι ηδη γραμμενους και ειναι το JANUARY15) , 6 ζευγαρια με 58ευρω τελική απο αρχική 71ευρω νομιζω

Ερχονται σε 1-10εργάσιμες , και επισημως τελος τα λεφτουδακια στην προπληρωμενη μου....παω να τσεκάρω το λινκ με τον δικηγορο :mrgreen:

 

Καλοφόρετα κουκλίτσα μου! Ψήνομαι να πάρω και εγώ για τη ζουζούνα μου για το καλοκαιράκι! Ξέρουμε πόσο πάνε εδώ?

 

Κορίτσια, έκανα παραγγελία στο PUMPKIN PATCH και έβαλα για πληρωμή την προπληρωμένη μου της Πειραιώς.

 

Σήμερα έλαβα τα εξής μυνήματα :

 

1/

Hello Maria, Thank you for your internet order # 364726

 

Unfortunately the credit card used on this order has been declined by the Bank. The reasons are unknown to us.

 

Please contact us at your earliest convenience on 0800 458 8914 (24 hours) to allow us to check the credit card details entered on your order.

 

We also need to check the billing address of the Card holder.

 

If we have not heard from you within five working days, your order will be cancelled

 

Kind Regards

 

και αφού τους έστειλα την billing address της κάρτας μου και την shipping address, αυτή του MyUkMail, μου στέλνουν το εξής μύνημα :

 

Dear Mariα

 

Thank you for your response

 

The payment for this order was declined by the bank. We require details of the billing address for the credit card, you will also need to contact your bank regarding the declined payment.

 

The order cannot be released until payment has been approved. We will hold the order for 5 days, if we have not heard from you or have been unable to successfully retrieve the funds for the goods, the order will be cancelled.

 

Τι να κάνω, γιατί συνέβη αυτό ?

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και είχα λάβει το ίδιο μειλ. Μόνο που εγώ δεν είχα προσέξει καλά τη διαφορά λίρας-ευρώ και υπολοιπόταν ένα ευρώ και φυσικά δεν προχωρούσε η παραγγελία. Τους έστειλα μειλ ότι αυτό συνέβη για τον τάδε λόγο και πως εντός της ημέρας θα μπορούσαν να πάρουν τα χρήματα. Μέχρι και τηλέφωνο με πήραν, τα παμε τα συμφωνήσαμε, τράβηξαν τα χρήματα και έκαναν αποστολή. Με εσένα δεν ξέρω τι συνέβη...

 

 

Λεπόν, πριν λίγο παρέλαβα αυτό το εκπληκτικό φόρεμα και μάλιστα συστημένο στο σπίτι μου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290492638132&var=590007412109&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4219wt_932

(thanks AGE!)

 

και ένα προσωποποιημένο μπρελόκ, δώρο για τον μπαμπά μας που είχε χθες γενέθλια (το άτιμο άργησε 1 μέρα αλλά απεστάλη 6/2 οπότε ήταν γρήγοροι!)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280624249420&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_623wt_932

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

αρα κατι ετυχε...... λογικα τωρα θα στη παρει τη χρεωση......

παντως βλεπω εχουν καλη επικοινωνια........

 

Μόλις μου απάντησαν ότι όλα είναι εντάξει, έκαναν την χρέωση και η παραγγελία προχωράει.

 

Η επικοινωνία τους είναι άριστη, τσακ μπαμ. Σε αντίθεση με το MyUkMail, οι οποίοι είναι λίγο αργοί, με έχουν κουράσει με την παραγγελία από το Vertbaudet.

 

Έχουν βάλει την παραγγελία με τα είδη που ζήτησα, αλλά δεν είναι λέει όλα in stock, αλλά δεν ξέρουν ακριβώς τι υπάρχει, αλλά περιμένουν να παραλάβουν για να μου πουν τι υπήρχε τελικά. Τους ζήτησα να μου πουν τι δεν υπάρχει για να το αντικαταστήσω αλλά υπάρχει έλλειψη συνεννόησης. Συγγνώμη, αλλά όταν βάζουν την παραγγελία, βλέπουν αν υπάρχει το είδος (νούμερο και χρώμα), αλλιώς δεν προχωράει η παραγγελία αν το είδος είναι σε έλλειψη. Τι θέλει να πει ο ποιητής, άγνωστο ......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ισως εννοει οτι κατι μπορει να φαινοταν διαθεσιμο αλλα τελικα να μην ειναι διαθεσιμο??? καπως ετσι το καταλαβαινω.... οτι το σαιτ δενε χει πληρη ενημερωση της αποθηκης......... τι να πω.......... εγω παντως αυτο το επαθα με τη Laredoute. το κομματι που πηρα ηταν διαθεσιμο και η παραγγελια προχωρησε κανονικα μεχρι το τελος και μερικες μερες μετα εδειχνε οτι εχει εξαντληθει οταν πηγαινα στην "εξελιξη της παραγγελιας μου"... επι της ευκαιριας σημερα αυριο αναμενω τα υπολοιπα που τελικα θα ερθουν.......

 

κοριτσια ειχα ξαναρωτησει αλλα απαντηση δε πηρα... εχει αγορασει καμια φορμακια-ρουχαλακι-κλ της μαρκας TU απο λοντον??????

πηρα μια 7 αδα φορμακια και εχουν απιθανη ποιοτητα απο ενα πωλητη στο εβαυ αλλα δε ξερω που να βρω αλλα κομματια.... δε βρισκω πουθενα!!!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,

εχει παρει καμια σας τη μοτοσυκλετα του μικι για 2+; Οχι την ηλεκτροκινητη, την απλη που τη σπρωχνει με τα ποδαράκια. Την είδα εχτες στο μουστάκα, αν δε κανω λάθος 49.99ευρω. Με τιμονι μοτοσυκλετας μπροστα, με δυο ροδες πίσω (καλο αυτο για να ειναι σταθερή) και κουμπακια στο τιμονι για κορνα κλπ. Μηπως την εχετε παρει ονλαιν πιο φτηνα (ή κατι παρομοιο; οχι ηλεκτροκινητο ομως)

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Λεπόν, πριν λίγο παρέλαβα αυτό το εκπληκτικό φόρεμα και μάλιστα συστημένο στο σπίτι μου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290492638132&var=590007412109&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4219wt_932

(thanks AGE!)

 

και ένα προσωποποιημένο μπρελόκ, δώρο για τον μπαμπά μας που είχε χθες γενέθλια (το άτιμο άργησε 1 μέρα αλλά απεστάλη 6/2 οπότε ήταν γρήγοροι!)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280624249420&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_623wt_932

 

σμουτς κοριτσάκι για πες ποιότητα και νούμερα οκ ??? αχχχχχχ τι μου κάνετε :D:D

γλυκούλικο και το μπρελοκάκι να χαίρεστε τον μπαμπά σας

 

 

τα πυρεξάκια μου το πρωί ήταν Γερμανία και τώρα μόλις πάτησαν τα πάτρια εδάφη !!! Ι λοβ αμαζον και ups !!!! αύριο θα τα έχω λέμε !!!:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κορυφαία!Μπορώ να τα βάλω και στη μικρή μου άνετα ή είναι πολύ μικρή ακόμη?Όταν βγαίνουμε βόλτες στραβώνεται από τον ήλιο η καημενούλα.

 

 

 

αυτό είναι. http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=795. Απλά πρόσεξε το νούμερο. Εγώ π.χ. αν και διαβάζοντας τα νούμερα ήμουν στο small, παρήγγειλα το medium αι μου είναι ίσα ίσα.

 

Ευχαριστώ bitchoni!!!!!

 

κορίτσια εχτές πηγα ελτα πλατεια Δασκαλογιαννη στο Ηράκλειο και ήταν γεμάτο κούτες απο αμαζον!!!!!!!ξυπνησε ο κόσμος επιτέλους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ zoniadim, βαζεις επιλογη

FREE Super Saver Delivery? Κι εμενα δωρεαν μου τα βγαζει τα μεταφορικα....

 

Ναι, επέλεξα super saver delivery. Τελικά, άνοιξα νέο λογαριασμό και κατάφερα και τα παρήγγειλα από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...