Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Οσες κάνετε αγορές από εξωτερικό με paypal επειδή είμαι ελαφρώς άσχετη στον λογαριασμό του Paypal ¨εχετε συνδέσει κανονικά την πιστωτική σας κάρτα ή υπάρχει κίνδυνος; Η αλήθεια είναι τοι έχω βάλει στο μάτι κάτι μποτάκια από Αγγλία και επειδή δεν έχω προπληρωμένη κάρτα και είναι δύσκολα να πάω να εκδόσω μία γιατί δεςν μπορώ εύκολα να φύγω από την δουλειά μου ρωτάω τι κάνατε εσείς για να συγκεντρώσω απόψεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

spyni ποιο ειναι αν επιτρέπεται; Και το παιδάκι σου πόσο είναι; εχω δυο αγοράκια 20 μηνων και χοροπηδάνε παντού, μήπως θα τους εκανε;

 

πηραμε το Hudora, το μικρο μεγρθος 1,30μ. μικρο δηλ. σε σχεση με τα αλλα διοτι απαιτει αρκετο χωρο-ευτυχως δεν ακουσα τον αντρα μου να παιρναμε το επομενο μεγεθος, διοτι τωρα θα ειχαμε βαλει αγγελια πωλησης καναπε, μη σου πω και τραπεζαριας!!!...η μικρη Παντως απο χτες το εχει καταευχαριστηθει...και εγω ειχα κουραστει να της κανω παρατηρηση, να μην χοροπηδα στο κρεβατι μας, ασε και το αγχος μη χτυπησει...παντως το ειχα ψαξει και στι ε βαυ και η χαμηλοτερη τιμη ηταν αυτη με πωλητη το Αμαζον.Ειχα εικοινωνησει με δυο-τρεις αλλους και ηθελαν μεταφορικα πανω απο 40 ευρω....μου φαινοταν ακριβα και ετσι επελεξα να το παραγγειλω απο Αμαζον-με πωλητη το Αμαζον και μεταφορικα γυρω στα17 ευρω-και ας το εδειχνε εκτος στοκ.Ειχε ξανα διαθεσιμοτητα απο τελη /Μαρτη...δεν πειραζει, ειπα ας ειναι, θα περιμενουμε...τελικα πριν μερες ελαβα μαιλ οτι μου το εστελναν τωρα...η δικη μας σχετικα με την ηλικια ειναι 2,5 χρονων και πολυ κινητικη..εεε με το νεο μωρο τωρα και την κλεισουρα, θαρρω ηταν μια πολυ καλη μας αγορα...ο,τι αλλο θες ευχαριστως να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Οσες κάνετε αγορές από εξωτερικό με paypal επειδή είμαι ελαφρώς άσχετη στον λογαριασμό του Paypal ¨εχετε συνδέσει κανονικά την πιστωτική σας κάρτα ή υπάρχει κίνδυνος; Η αλήθεια είναι τοι έχω βάλει στο μάτι κάτι μποτάκια από Αγγλία και επειδή δεν έχω προπληρωμένη κάρτα και είναι δύσκολα να πάω να εκδόσω μία γιατί δεςν μπορώ εύκολα να φύγω από την δουλειά μου ρωτάω τι κάνατε εσείς για να συγκεντρώσω απόψεις.

 

Εχω κάνει παρα πολλές αγορές με πειπαλ και δεν εχει υπαρξει καποιο πρόβλημα. Ισα ισα που σου παρέχει προστασία να πάρεις τα χρήματα πίσω - αν κάνεις αιτηση μεσα σε 45 μερες - αν υπαρχει προβλημα με τον πωλητή. Όποτε υπάρχει η δυνατότητα πληρώνω με πειπαλ.

Link to comment
Share on other sites

με γεια σας!!!για βαλε κανενα link να το δουμε γιατι θελουμε να εκτονωθουμε και εμεις!!!!

 

αν καταφερα να το κανω σωστα αυτο ειναι το λινκ...http://www.amazon.de/gp/product/images/B000LZWDVS/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=12950651&s=toys

βεβαια εγω το ειχα παρει σε προσφρα καλυτερη, ειχε γυρω στα 59 ευρω συν τα μεταφορικα..περιπου 17 αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

η δημιουργος του blog εγραφε καποτε στην ενοτητα μας,ειναι η κοπελα που μας ειχε πει για την parcel2go (για οσες θυμουνται)οτι ειναι η πιο οικονομικη κουριερ για αγορες απο αγγλια (εφοσον εχετε γνωστο που να μενει εκει).οι αλλες μαμαδες δεν ειναι μελη του parents.

 

 

Γειά σας κορίτσια! Χαίρομαι που σας άρεσε το μπλογκ μας :D!

Όντως είμαι και εγώ μέλος εδώ, αλλά τελευταία δεν έχω και πολύ χρόνο για να μπαίνω! Ούτε καν για να γράφω στο μπλογκ...

Ελπίζω να επανέλθω δριμύτερη και στις ονλάιν αγορές, αλλά και στο γράψιμο :mrgreen::mrgreen::D:mrgreen::mrgreen:.

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να είμαι ειλικρινής ΗΜΟΥΝ πολύ φαν,έχω κάνει 6 παραγγελίες.

αλλά η τελευταία μου έγινε στις 17/11/2010 και ακόμα τίποτα

έχω στείλει άπειρα ξεχε.....ρια και η γνωστή απάντηση.........ίσως τελωνείο

τί να σου πω?...........:roll:

 

Την τελευταία φορά παρήγγειλα από feelunique και cheapsmells γιατί διάβασα ότι αργούν από fragrancex, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη (δεν ξέρω, τα αρώματά τους δεν διαρκούν και πήρα αρώματα που αγοράζω πάντα). Γι αυτό είπα να πάω στην δοκιμασμένη λύση του fragrancex αλλά να φθάσουν κάποια στιγμή.

Κάπου διάβασα από μια κοπέλα ότι παρήγγειλε και της ήρθαν σχετικά νωρίς. Για να δούμε αν υπάρχει και καμία άλλη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Χαίρομαι που σας άρεσε το μπλογκ μας :D!

Όντως είμαι και εγώ μέλος εδώ, αλλά τελευταία δεν έχω και πολύ χρόνο για να μπαίνω! Ούτε καν για να γράφω στο μπλογκ...

Ελπίζω να επανέλθω δριμύτερη και στις ονλάιν αγορές, αλλά και στο γράψιμο :mrgreen::mrgreen::D:mrgreen::mrgreen:.

 

 

Έχεις πολύ ωραίες πληροφορίες για το άμαζον,με μια ματιά που έριξα.Πιστεύω ότι αν ρίξεις μια ματιά και εδώ θα βρεις κι άλλες πληροφορίες και για άλλα σάιτ,ebay πχ.

 

Εγώ ακόμη το άμαζον δεν του έχω πάρει το κολάι.Με το ebay ουουουουουουου

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ ωραίες πληροφορίες για το άμαζον,με μια ματιά που έριξα.Πιστεύω ότι αν ρίξεις μια ματιά και εδώ θα βρεις κι άλλες πληροφορίες και για άλλα σάιτ,ebay πχ.

 

Εγώ ακόμη το άμαζον δεν του έχω πάρει το κολάι.Με το ebay ουουουουουουου

 

 

:-D:grin::-D kikileuteris σ'ευχαριστώ! Η αλήθεα είναι ότι ψωνίζω και εγώ και απο ebay και απο πολλά ακόμη σάιτ, απλά προς το παρόν δεν έχω και πολύ χρόνο για να γράφω... Έχω μια τεράστια λίστα "to write", και όλο δεν προλαβαίνω...

 

Είναι καιρός πια να πάρεις το κολάι με το Άμαζον, γιατί είναι το μοναδικό που έχω δωρεάν αποστολές προς την Ελάδα... καιρός ήταν δλδ, γιατί όλοι μας έχουν στην απ'έξω... Αν και αυτό που έκαναν με τις πάνες ήταν τρελό...

Εγώ πρώτα κοιτάω Άμαζον, μετά ebay και μετά όλα τα υπόλοιπα :mrgreen:

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

πηραμε το Hudora, το μικρο μεγρθος 1,30μ. μικρο δηλ. σε σχεση με τα αλλα διοτι απαιτει αρκετο χωρο-ευτυχως δεν ακουσα τον αντρα μου να παιρναμε το επομενο μεγεθος, διοτι τωρα θα ειχαμε βαλει αγγελια πωλησης καναπε, μη σου πω και τραπεζαριας!!!...η μικρη Παντως απο χτες το εχει καταευχαριστηθει...και εγω ειχα κουραστει να της κανω παρατηρηση, να μην χοροπηδα στο κρεβατι μας, ασε και το αγχος μη χτυπησει...παντως το ειχα ψαξει και στι ε βαυ και η χαμηλοτερη τιμη ηταν αυτη με πωλητη το Αμαζον.Ειχα εικοινωνησει με δυο-τρεις αλλους και ηθελαν μεταφορικα πανω απο 40 ευρω....μου φαινοταν ακριβα και ετσι επελεξα να το παραγγειλω απο Αμαζον-με πωλητη το Αμαζον και μεταφορικα γυρω στα17 ευρω-και ας το εδειχνε εκτος στοκ.Ειχε ξανα διαθεσιμοτητα απο τελη /Μαρτη...δεν πειραζει, ειπα ας ειναι, θα περιμενουμε...τελικα πριν μερες ελαβα μαιλ οτι μου το εστελναν τωρα...η δικη μας σχετικα με την ηλικια ειναι 2,5 χρονων και πολυ κινητικη..εεε με το νεο μωρο τωρα και την κλεισουρα, θαρρω ηταν μια πολυ καλη μας αγορα...ο,τι αλλο θες ευχαριστως να σου πω...

 

ευχαριστώ! Καλά, στη φωτο φαινεται τεράστιο! :) 1.30 ειναι λογικο μεγεθος για σαλονι ομως. Να σε ρωτησω και κατι αλλο, 2 παιδακια χωράνε; (πολλα θελω ε και μικρο αλλα και να χωράνε ολοι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-D:grin::-D kikileuteris σ'ευχαριστώ! Η αλήθεα είναι ότι ψωνίζω και εγώ και απο ebay και απο πολλά ακόμη σάιτ, απλά προς το παρόν δεν έχω και πολύ χρόνο για να γράφω... Έχω μια τεράστια λίστα "to write", και όλο δεν προλαβαίνω...

 

Είναι καιρός πια να πάρεις το κολάι με το Άμαζον, γιατί είναι το μοναδικό που έχω δωρεάν αποστολές προς την Ελάδα... καιρός ήταν δλδ, γιατί όλοι μας έχουν στην απ'έξω... Αν και αυτό που έκανα με τις πάνες ήταν τρελό...

Εγώ πρώτα κοιτάω Άμαζον, μετά ebay και μετά όλα τα υπόλοιπα :mrgreen:

 

Ένα ένα θα το κάψω στο τέλος:mrgreen:

 

Πρώτα γνώρισα τις ιντερνετικές αγορές.Χάρη στα κορίτσια εδώ,σώθηκα από πολύ περριτό χρήμα,κι εγώ κι όλο μου το σόι:mrgreen:.

 

Μετά δειλά δειλά γνώρισα,πάλι από εδώ το ebay.Επόμενο είναι το άμαζον:P

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! Καλά, στη φωτο φαινεται τεράστιο! :) 1.30 ειναι λογικο μεγεθος για σαλονι ομως. Να σε ρωτησω και κατι αλλο, 2 παιδακια χωράνε; (πολλα θελω ε και μικρο αλλα και να χωράνε ολοι)

 

απο οσο ξερω κουκλα μου σε κανενα τραμπολινο δεν επιτρεπεται να ειναι μεσα ταυτοχρονα δυο παιδακια για λογους ασφαλειας, ισως κανω και λαθος βεβαια...στο δικο μας το μεγιστο επιτρεπτο βαρος ειναι 35 κιλα...

Link to comment
Share on other sites

αν καταφερα να το κανω σωστα αυτο ειναι το λινκ...http://www.amazon.de/gp/product/images/B000LZWDVS/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=12950651&s=toys

βεβαια εγω το ειχα παρει σε προσφρα καλυτερη, ειχε γυρω στα 59 ευρω συν τα μεταφορικα..περιπου 17 αν θυμαμαι καλα...

πολύ ωραίο είναι!!!!!!!!!!κι αυτό το έχεις βάλει στο σαλόνι??δεν είναι μεγάλο???:D

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, η τελευταία μας επικοινωνία ήταν στις 23.1 & μου έστειλε αυτό:

I will see if you can provide a tracking number for you to follow item. I can't give an estimate off my head as we havn't posted to greece before.

 

Kindest regards

Toys-R

 

Απο τότε ούτε tracking number είδαμε, ούτε mail και φυσικά ούτε ποδήλατο! Δλδ πόσο δύσκολο είναι να μου στείλει το tracking number???

 

Στην θέση σου θα του έστελνα ένα e-mail πως αν δεν σου δώσει τράκιν ναμπερ θα κάνεις αναφορά στο e-bay και αν δεν είχα απάντησει σε 4-5 μέρες θα προχωρούσα σε καταγγελία. Επίσης αν έχεις πληρώσει με paypal ζήτησε ακύρωση, νομίζω μπορείς να την ακυρώσεις μέχρι 45 μέρες μετά την αγορά οπότε θα είσαι οριακά!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσες κάνετε αγορές από εξωτερικό με paypal επειδή είμαι ελαφρώς άσχετη στον λογαριασμό του Paypal ¨εχετε συνδέσει κανονικά την πιστωτική σας κάρτα ή υπάρχει κίνδυνος; Η αλήθεια είναι τοι έχω βάλει στο μάτι κάτι μποτάκια από Αγγλία και επειδή δεν έχω προπληρωμένη κάρτα και είναι δύσκολα να πάω να εκδόσω μία γιατί δεςν μπορώ εύκολα να φύγω από την δουλειά μου ρωτάω τι κάνατε εσείς για να συγκεντρώσω απόψεις.

 

Αν δεν θελεις να συνδέσεις την πιστωτική σου μπορείς αν θέλεις να πας σε κατάστημα της Eurobank που δουλευουν και το Σάββατο πχ στην θεσσαλονικη εχει δυο τετοια ενα στο κοσμος και ενα στο κεντρο, εκει θα βγαλεις προπληρωμένη πιστωτική σε 5΄λεπτά .

Μπορεις να ψάξεις αυτά τα καταστηματα στο σαιτ τους λέγονται καταστήματα με διευρυμένο ωράριο http://www.eurobank.gr/online/home/popsnew.aspx?mid=504〈=gr#GeoStart

 

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ δεν βρισκω στην λιστα τα σιτε με τις ugg τις μποτες τα εχεις αφαιρεσει?

 

Ναι τα εβγαλα γιατι μετά απο παρατήρηση μια κοπελλας οτι δεν λειτουργουσαν πια τα σαιτ αυτα.....ειχαν κατεβει απο τον σερβερ...

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποιο κοπελα ειχε αγορασει αυτα τα πυρεξ?

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000TAUPXI/ref=ox_ya_os_product

 

βγηκαν καλα? απο μεγεθος πως ειναι? τα βρηκα 10 λιρες και τα πηρα........ απο αμαζον!

 

Τι κάνεις κοπέλα μου? Το μπεμπέ?

Εγώ το έχω πάρει αλλά δεν τα παρέλαβα ακόμη. Τα αναμένω μέχρι 4 Φλεβάρη από άμαζον!!! Όταν έρθουν θα σου πω εντυπώσεις!:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσες κάνετε αγορές από εξωτερικό με paypal επειδή είμαι ελαφρώς άσχετη στον λογαριασμό του Paypal ¨εχετε συνδέσει κανονικά την πιστωτική σας κάρτα ή υπάρχει κίνδυνος; Η αλήθεια είναι τοι έχω βάλει στο μάτι κάτι μποτάκια από Αγγλία και επειδή δεν έχω προπληρωμένη κάρτα και είναι δύσκολα να πάω να εκδόσω μία γιατί δεςν μπορώ εύκολα να φύγω από την δουλειά μου ρωτάω τι κάνατε εσείς για να συγκεντρώσω απόψεις.

 

Εγώ το έκανα πρόσφατα για λογαριασμό της συνυφάδας μου ήθελε να αγοράσει διάφορα από το νετ και δεν είχε προπληρωμένη. Νομίζω το paypal είναι ασφαλές απλά δεν θα διακινδύνευα να ψωνίσω με πιστωτική απευθείας, χωρίς paypal. Αν και στο παρελθόν έχω ψωνίσει άπειρα πράγματα με πιστωτική και χωρίς paypal.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο είναι!!!!!!!!!!κι αυτό το έχεις βάλει στο σαλόνι??δεν είναι μεγάλο???:D

 

γλυκια συντοπιτισσα-ειμαι απο Κερκυρα..δυστυχως δε μενω...ναι ειναι μεγαλο, απλα το σπιτι μας ειναι πολυ μινιμαλ εως μονο τα απαραιτητα οποτε το βολεψαμε αναμεσα απο καναπε και τραπεζαρια..στο αντιστοιχο τοπικ, σπιτι τσιλικο η παιδοτοπος, εμας ειναι το δευτερο, δαγκωτο..αν και πολλες φορες θα προτιμουσα το τσιλικο προσωπικα...

και παντα φυσικα εχω στο μυαλο μου το υπερκινητικο παιδακι μου που λογω μωρου δε βγαινουμε εξω οπως πριν και αυτο ειναι μια πολυ καλη λυση εκτονωσης...

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω κουκλα μου σε κανενα τραμπολινο δεν επιτρεπεται να ειναι μεσα ταυτοχρονα δυο παιδακια για λογους ασφαλειας, ισως κανω και λαθος βεβαια...στο δικο μας το μεγιστο επιτρεπτο βαρος ειναι 35 κιλα...

 

απο κιλα θα ειναι οκ αλλα οπως λες θα ειναι επικινδυνο. Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις κοπέλα μου? Το μπεμπέ?

Εγώ το έχω πάρει αλλά δεν τα παρέλαβα ακόμη. Τα αναμένω μέχρι 4 Φλεβάρη από άμαζον!!! Όταν έρθουν θα σου πω εντυπώσεις!:P

 

ααα κατι θυμομουν οτι ησουν εσυ! και μενα βγαζει πολυ αργα ημερομονηια παραδοσης αλλα μολις ειδα οτι το βαλε 10 λιρες το πηρα κατευθειαν!!! εγω κανω διαφορα στο φουρνο με σαλτσες και πιστευω θα με βολεψει γιατι δε κανω μεγαλες ποσοτητες... λιχουδιες πιο πολυ!

οφ τοπικ τωρα! μια χαρα ειμαστε και η μικρη καλα! εχουμε καιρο να μιλησουμε... ηθελα να σου μιλησω κ στο ααααλο θεμα αλλα ειπα αστο καλυτερα... χιχιχι ελπιζω παντως να τα καφερετε με ολα τα θεματα σας!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά παρήγγειλα από feelunique και cheapsmells γιατί διάβασα ότι αργούν από fragrancex, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη (δεν ξέρω, τα αρώματά τους δεν διαρκούν και πήρα αρώματα που αγοράζω πάντα). Γι αυτό είπα να πάω στην δοκιμασμένη λύση του fragrancex αλλά να φθάσουν κάποια στιγμή.

Κάπου διάβασα από μια κοπέλα ότι παρήγγειλε και της ήρθαν σχετικά νωρίς. Για να δούμε αν υπάρχει και καμία άλλη γνώμη.

καλησπερα,εγω εχω παρει αρκετες φορες απο fragrancex και τη τελευταία φορα ηρθαν σε 10 εργασιμες το πιο πολυ ειναι ενας μηνας και εγω με αυτα που διαβαζω απο αλλες κοπελες ψιλοφοβαμαι αλλα απο την αλλη εχει paypal οποτε εισαι καλλυμενη,εγω βασικα πιστευω οτι οταν δεν παραλαμβανεις μαλλον τα σουφρωνουν στο ελτα!!Την τελευταια φορα μαλιστα η παραγγελια ηταν καπου 230 ευρω και μου εβαλαν τρακινκ ναμπερ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερετε ποτε τελειωνουν οι εκπτωσεις στην αγγλια? θελω να αγορασω παιδικα παπουτσια απο το javari και φιλος μου επιστρεφει την επομενη εβδομαδα ( θα δωσω τη δικη του διευθυνση εκει), αφου δεν στελνουν τα παιδικα ελλαδα....λετε να ειναι αργα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...