Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

27/1 θα έχει πυτζαμάκια σαν αυτά που λες

 

Κοίταξα και στο EBAY και βρήκα σε καλή τιμή (έψαξα σαν PJ PAL) από το στοκ της Ντίσνευ (4,5 USD!!!), έχω όμως αμφιβολία αν στέλνει Ελλάδα - παρότι το έβαλα σαν περιορισμό στο advanced search - γιατί δεν αναφέρει μεταφορικά για Ελλάδα. Έστειλα μύνημα και περιμένω.

ΚΑΡΔΙΑ, και σένα σε ενδιέφεραν αυτού του τύπου οι πυτζάμες, δέστο αν θές

http://clothing.shop.ebay.com/Childrens-Clothing-Shoes-/171146/i.html?LH_PrefLoc=0&_nkw=pj+pal&_adv=1&_catref=1&_dmd=1&_fln=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=100&_oexkw=&_okw=pj+pal&_sop=12&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, θα πάω να δώ. Μια βόλτα από το LIDL δεν βλάπτει !!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίταξα και στο EBAY και βρήκα σε καλή τιμή (έψαξα σαν PJ PAL) από το στοκ της Ντίσνευ (4,5 USD!!!), έχω όμως αμφιβολία αν στέλνει Ελλάδα - παρότι το έβαλα σαν περιορισμό στο advanced search - γιατί δεν αναφέρει μεταφορικά για Ελλάδα. Έστειλα μύνημα και περιμένω.

ΚΑΡΔΙΑ, και σένα σε ενδιέφεραν αυτού του τύπου οι πυτζάμες, δέστο αν θές

http://clothing.shop.ebay.com/Childrens-Clothing-Shoes-/171146/i.html?LH_PrefLoc=0&_nkw=pj+pal&_adv=1&_catref=1&_dmd=1&_fln=1&_fsct=&_in_kw=1&_ipg=100&_oexkw=&_okw=pj+pal&_sop=12&_trksid=p3286.c0.m282&_udhi=&_udlo=

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, θα πάω να δώ. Μια βόλτα από το LIDL δεν βλάπτει !!

 

Ακομα και αν τα στέλνει Ελλάδα...

Μονο που ειναι απο το αμερικάνικο εμπευ....και κινδυνευει να πιαστει τελωνειο...

 

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε λίγο γιατί έχω χάσει επισόδεια!!! Το my-uk-mail έστειλε αυτό το mail για τα μεταφορικά? ήθελα να το κάνω κι εγώ αυτό για τις πάνες αλλά δεν βρήκα χρόνο! Το site είναι http://www.my-uk-mail.co.uk/ ??? πείτε ρε κοριτσια....!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν η ειδοποίηση απο acs τα πράγματα απο myukmail...:-(:-(:(:cry:

μα καλά γιατί αργούν τόσο???πρώτη φορά!!!αλλά για να ήρθαν στην efrossyni σε 4 μέρες απο 1 να τα περιμένω σε καμιά 10αρια!!! :P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ubershop αν ρωτας για αυτο που λενε για 100 και 30

Ναι γατούλα μπήκα πριν λίγο και το τσέκαρα! Οι τιμές στα μεταφορικά συμφωνούσαν και μπήκα στο νόημα!!! Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

Δεν είναι κι άσχημα αν έχει να κάνει κανείς κι άλλα ψώνια ή και για πιο μικρές ποσότητες αν συγκρίνεις με το my-uk-mail ...

Εχω φάει τον τόπο να βρω site που να στέλνει πάνες απ΄ευθείας Ελλάδα.... Αν ξέρετε και κανα άλλο έδω στην αόματη δώστε τα φώτα σας!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν τα στέλνει Ελλάδα...

Μονο που ειναι απο το αμερικάνικο εμπευ....και κινδυνευει να πιαστει τελωνειο...

Άτιμοι Αμερικάνοι, το γνωστό, στέλνουν αν έχω διεύθυνση Η.Π.Α. κτλ. Γιατί το έβγαλε όμως γμτ, αφού είχα βάλει τον περιορισμό ?

 

Τελοσπάντων, θα το αντέξω...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το http://www.shoespanish.com ?

 

Καλημέρα κορίτσια!

 

Καλέ πώς ακρίβαινε έτσι αυτό;;;;Νομίζω πως τα έχει πιο ακριβά και από την Ελλάδα εν καιρό εκπτώσεων....στα garvalin τουλάχιστον που κοίταξα....εγώ πήρα μπαλαρίνες garvalin για την μικρή από το charles clinkard τελική τιμή με τα μεταφορικά 32 ευρώ...αν θες για παιδικά ρίξε μια ματιά και στην Αγγλία...

 

Ααααα μου ήρθαν και εμένα τα Dorothy Perkins!!! Όπως είπε και η Δήμητρα η ποιότητα τους είναι πολύ πολύ καλή και το νούμερο ευτυχώς μου βγήκε σωστό! Το 10 έβγαινε από το πινακάκι τους το 10 μου έκανε...Θα ξαναψωνίσω σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα...ειμαι μια μανουλα που τον Ιουλιο, παντρευομαι με θρησκευτικο γαμο και βαπτιζουμε και την ομορφια μας...Εχετε υποψιν σας σαιτ για νυφικα;;;; εχει παραγγειλει καμια και αν ναι πώς βρισκουμε νουμερα κτλ;;;; ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άτιμοι Αμερικάνοι, το γνωστό, στέλνουν αν έχω διεύθυνση Η.Π.Α. κτλ. Γιατί το έβγαλε όμως γμτ, αφού είχα βάλει τον περιορισμό ?

 

Τελοσπάντων, θα το αντέξω...

 

Το έβγαλε οπως βγάζει και στο αγγλικό γιατι βάζεις ναι μεν ελλάδα αλλα η μηχανή αναζήτησης εσωκλείει και το worldwide και εκει θα πρεπει να τον ρωτήσεις τον πωλητη σε περιπτωση που δεν αναφέρει επι λέξη την χωρα σου να σε ενημερώσει για το αν και ποσο στέλνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπέ σου!Στην υπογρααφή μου, όπως και σε άλλων κοριτσιών έχει λινκ για τις λίστες, όπου έχει και οδηγίες για τα πάντα, και για myukmail.Κάνε κλικ και καλή μελέτη;)

 

Σε ευχαριστω πολυ Κικη! Παω για μελετη!!!:D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα...ειμαι μια μανουλα που τον Ιουλιο, παντρευομαι με θρησκευτικο γαμο και βαπτιζουμε και την ομορφια μας...Εχετε υποψιν σας σαιτ για νυφικα;;;; εχει παραγγειλει καμια και αν ναι πώς βρισκουμε νουμερα κτλ;;;; ευχαριστω εκ των προτερων...

 

http://www.jessicabrides.com/

 

καποια κοριτσια εχουν ψωνισει απο αυτο το μαγαζι. Για περισσοτερες πληροφοριες, εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1618891&highlight=%EA%E9%ED%E5%E6%E1%F2#post1618891

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω,αν και παρακολουθω το θεμα αρκετα συχνα...

Εχω την εξης απορια,εχω επιστρεψει πισω στο Αmazon uk ενα ζευγαρι αθλητικα παπουτσια απο τις 30 Δεκεμβρη,λογω δικου τους λαθους στο νουμερο και δεν εχω καμια ενημερωση σχετικα με το αν εφτασε και τι γινεται...

Τα εστειλα με τα ΕΛΤΑ.

Απ'οσο γνωριζετε,καθυστερουν παντα τοσο πολυ?

Θα επικοινωνησει καποιος μαζι μου?

Ηταν η πρωτη μου παραγγελια και δεν γνωριζω και πολλα!!!

 

 

Εχω αγχωθει....μηπως ξερει καποιος να μου πει τι συμβαινει με τις επιστροφες?

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το έβγαλε οπως βγάζει και στο αγγλικό γιατι βάζεις ναι μεν ελλάδα αλλα η μηχανή αναζήτησης εσωκλείει και το worldwide και εκει θα πρεπει να τον ρωτήσεις τον πωλητη σε περιπτωση που δεν αναφέρει επι λέξη την χωρα σου να σε ενημερώσει για το αν και ποσο στέλνει.

 

ΑΑΑ !!!!!!!

 

Γι'αυτό !!!!!!!!!!!!!

 

Που θα πάει, θα μάθω, ευχαριστώ πάντως για το μάθημα !!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σχετικά με τα παπούτσια ήθελα να σας πω πως στην αγορά έχει πολύ καλές εκπτώσεις. Συνήθως το Prenatal (να μην θεωρηθεί διαφήμιση, ουδεμία σχέση έχω με το εν λόγο κατάστημα) βγάζει εκπτώσεις μέχρι 80%. Πέρυσι είχα πάρει ένα πέδιλο στον μικρό με 8,50 Ευρώ και ένα μποτάκι με 15 Ευρώ (και τα δύο Primigi).

Επίσης το crocodilino έχει -50%, περίπου στα 30-35 Ευρώ? Ε τόσο έρχεται ένα ζευγάρι δερμάτινο παπούτσια από το εξωτερικό, με τα μεταφορικά μαζί (έχω ψωνίσει 2 φορές από το shoesforkids).

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σχετικά με το ubershop, προσωπικά δεν βρίσκω απαράδεκτο τον όρο να κάνουμε αγορές 30 Ευρώ από την υπόλοιπη γκάμα προιόντα, εκτός των πανών. Προφανώς το κέρδος τους από τις πάνες είναι χαμηλό, τα μεταφορικά μεγάλα για τόσο βάρος και θέλουν να διασφαλίσουν ένα ποσοστό κέρδους.

Και πέρα από αυτό να κοιτάμε και την εξυπηρέτηση που προσφέρουν. Εφόσον έκλεισε η πόρτα από το Άμαζον είναι και αυτή μια καλή ευκαιρία (αν όχι η μοναδική που έχουμε) για όποια ενδιαφέρεται να παραγγείλει πάνες από το εξωτερικό. Προσωπικά θα το τολμήσω όταν τελιώσει το απόθεμα που έχουμε και αν δεν έχουμε μπει ωστόσο στην διαδικασία εκμάθησης 'κατουράω μόνος μου'.

Αυτά είναι καθαρά δικές μου σκέψεις, δεν αναφέρομαι σε καμιά και κανένα...Μην παρεξηγηθούμε:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει και τις κρέμες της weleda που παίρνω αλλά είναι πολύ πιο ακριβές. Εγω την παίρνω 4,96ευρώ και την έχει 5,98λίρες...

απο που παιρνεις φτηνα προιοντα weleda? πρεπει να παραγγειλω κι εγω. την προηγουμενη φορα ειχα παρει απο το bce. Μου ειχαν προτείνει ενα αλλο (δεν θυμαμαι ποιος) αλλα ηταν στα Γερμανικα και τα κατεω...

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο που παιρνεις φτηνα προιοντα weleda? πρεπει να παραγγειλω κι εγω. την προηγουμενη φορα ειχα παρει απο το bce. Μου ειχαν προτείνει ενα αλλο (δεν θυμαμαι ποιος) αλλα ηταν στα Γερμανικα και τα κατεω...

 

Εγώ 1 φορά πήρα από το biologisch και την επόμενη από το bce. Τούτη την φορά τα πήρα από το ubershop γιατί μου βγήκαν σχεδόν το ίδιο εφόσον με χρέωση 3 λίρες και κάτι μεταφορικά ενώ τα άλλα θέλουν περίπου 10 Ευρώ .

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 1 φορά πήρα από το biologisch και την επόμενη από το bce. Τούτη την φορά τα πήρα από το ubershop γιατί μου βγήκαν σχεδόν το ίδιο εφόσον με χρέωση 3 λίρες και κάτι μεταφορικά ενώ τα άλλα θέλουν περίπου 10 Ευρώ .

ευχαριστω πολυ!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε με πιστευατε οτι παραλαμβανω σε μια μερα απο ukmail με γρουσουζεψατε και αυτη τη φορα παρελαβα σε 4!!! :D 17 φυγανε απο κει, σημερα μου ηρθανε αλλα με ACS αυτη τη φορα, οχι με DHL οπως τις αλλες...

ειχα παρει κατι ρουχαλακια απο pumpkin patch για τη μικρη και ειναι τελεια. Φοβερη ποιοτητα. ;)

 

E, OXI!!!! Απαράδεκτοι!!!!! Σε 4 μέρες!!... Ντροπή τους!....

Οϊμέ, για να παραλάβει η Efrossyni σε 4 μέρες, εγώ θα παραλάβω σε 1 μήνα!...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...