Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ναι και εμενα δεν μου αρεσει αυτο με τις 30 λιρες.................

και τους εστειλα αυτο

hello and thank u for your prompt response

all your terms, personally, are ok by myself but one. I am not so sure about the 30 pounds term u added since my children are young but not that young!!!!

i believe that if it really has to be part of the term conditions that we buy other products except from pampers then maybe u need to reduce considerably the amount of money we need to spent on those other products.....

Kind regards

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω παρελαβα στις 6 μερες (Την Τριτη δλδ)

 

Σχετικα με το ubershop, μου ειπαν τα εξης:

 

Ριχνουν τα μεταφορικα απο 22,95 σε 12,95, για αγορες ανω των 100 λιρων, με την προυποθεση οτι τα 30 απο τα 100 δε θα ειναι Pampers

Dear Rania,

Thank you for all the parents.gr members' interest in our products and services. I also want to thank you for your patience and understanding whilst we reviewed the decision on shipping rates. As you may already be aware that our shipping rates to Greece were £22.95, already being the lowest in the UK for shipments to Greece. However having reviewed and assessed the interest from parents.gr we would very much like to be able to serve you, therefore we have made the decision to reduce the shipping costs to £12.95 which is a reduction of £10.00 from our original shipping rates of £22.95 in December/January.

As we have discussed in our previous communication, the conditions for this rate reduction are:

 

  • your order value must be over £100
  • we expect regular orders from members of parents.gr
  • maximum of 6 Pampers Mega packs or 8 New Baby Jumbo packs

  • as part of your order you add at least £30 of non-pampers products
  • orders below 2kg remain at our lower delivery charges starting at £2.35
  • order will be despatched same or next day for delivery within 3-5 working days

If these conditions are acceptable by you and the other members please let us know and we will activate your new shipping rates.

Please also note that we will be adding over 1200 new products to our range this year offering you a bigger selection of baby products. We have just recently added Ardo breastfeeding range and will be adding the complete Dreambaby safety range today. It is worth mentioning that we put a lot of emphasis on product selection, quality assurance and technical support.

 

We hope that you will like our terms and we look forwarding to serving you in the near future.

 

If you have any further questions please do not hesitate to contact me. Kind Regards

Anne

 

Τωρα βεβαια, δε καταλαβα τι πρεπει να κανουμε για να καταλαβουν οτι ειμαστε εμεις απο το παρεντς και να αλλαξουν την τιμη στα μεταφορικα. Μαλλον θα πρεπει να στελνουμε ενα μειλ πριν και να λεμε οτι θα βαλουμε παραγγελια...κανονιστε τα μεταφορικα?

 

αυτό συ έκανε εντύπωση εσένα; πως θα καταλάβουν ότι είμαστε από το παρεντς; :rolleyes:

 

ρε φιλενάδες, να μου το θυμηθείτε, Έλληνας το 'χει το σαιτ και ψάχνει για μακάκες!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω,αν και παρακολουθω το θεμα αρκετα συχνα...

Εχω την εξης απορια,εχω επιστρεψει πισω στο Αmazon uk ενα ζευγαρι αθλητικα παπουτσια απο τις 30 Δεκεμβρη,λογω δικου τους λαθους στο νουμερο και δεν εχω καμια ενημερωση σχετικα με το αν εφτασε και τι γινεται...

Τα εστειλα με τα ΕΛΤΑ.

Απ'οσο γνωριζετε,καθυστερουν παντα τοσο πολυ?

Θα επικοινωνησει καποιος μαζι μου?

Ηταν η πρωτη μου παραγγελια και δεν γνωριζω και πολλα!!!

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω έλαβα το ίδιο μειλ αλλά εμένα δεν με συμφέρει καθόλου αυτό με τις 30 λίρες. Δεν θέλω τίποτα άλλο εκτός από πάνες άρα είναι εντελώς... αγγλική εξυπνάδα να πληρώσουμε 30 λίρες για κάτι που δε θέλουμε για να μας αφαιρέσουν 10...

Θα στείλω μειλ οτι δε συμφωνώ... Συγνώμη κορίτσια...

συμφωνώ εντάξει αν η τιμή είναι καλή σε κάποια είδη όπως κρέμες είδη καθαριότητας και συναφή να πάρω όχι όμως και να σου βάλει όρο/ όριο 30 λίρες άλλα να σε υποχρεώνει να πάρεις κάτι που δεν θέλεις για να αγοράσεις κάτι που θέλεις σε καλλίτερη τιμή .........δεν το βλέπω δεν συμφέρει κιόλας έτσι ............

Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα εικονικη παραγγελια μεταφορικα για ελλαδα χρεωνει 12.95...βεβαιωσ απο το μηνυμα που εστειλαν στην chatzico καταλλαβα οτι θα κοιτανε αν πληρουμε τουσ "ορους τους" πριν στειλουν τα αντικειμενα.μπορουν και γνωστοι μας που δεν ειναι μελη του φορουμ να κανουν αντιστοιχη παραγγελια και να εχουν μεταφορικα 12.95

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια εχω κ εγω 2 site που εχω ψωνισει! το www.buldoza.gr που πηρα ρουχα μια χαρα κ στην παραδοση κ ολα(εχει κ ειδη σπιτιου αλλα δεν εχω δοκιμασει) κ το www.republic.co.uk που εχει παλι ρουχα κ βγαζει κ ενδιαφερουσες προσφορες..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκτος απο αυτο το site :http://www.pharmacy4u.gr/index.php?class=%22NavigationPath%22 ξερετε καποιο αλλο που μπορεις να παρεις σε καλη τιμη προιοντα της frezyderm?

frezyderm προϊόντα έχει και εδώ http://www.katerinis.gr/v1/manufacturers/category/1/17

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πρέπει να πάρουμες 70λίρες πάμπερς και 30ευρώ κάτι άλλο???

Δεν ξέρω αν μπορώ να βρώ κάτι. Εχει και τις κρέμες της weleda που παίρνω αλλά είναι πολύ πιο ακριβές. Εγω την παίρνω 4,96ευρώ και την έχει 5,98λίρες...

και κάτι άλλο 6μεγα κιβώτια κοστίζουν 101,94λίρες δλδ πρέπει να πάρεις 4 και άλλες 30 λίρες σε άσχετα...μάλλον το 19,95 για 6 κιβώτια συμφέρει περισσότερο...

Ωραία προσφορα ρεε τέτοιες κανω και εγώ! Τοσες μέρες αυτό σκεφτόνταν..να χαρώ εγω κάτι Αγγλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη δε με πιστευατε οτι παραλαμβανω σε μια μερα απο ukmail με γρουσουζεψατε και αυτη τη φορα παρελαβα σε 4!!! :D 17 φυγανε απο κει, σημερα μου ηρθανε αλλα με ACS αυτη τη φορα, οχι με DHL οπως τις αλλες...

ειχα παρει κατι ρουχαλακια απο pumpkin patch για τη μικρη και ειναι τελεια. Φοβερη ποιοτητα. ;)

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω έλαβα το ίδιο μειλ αλλά εμένα δεν με συμφέρει καθόλου αυτό με τις 30 λίρες. Δεν θέλω τίποτα άλλο εκτός από πάνες άρα είναι εντελώς... αγγλική εξυπνάδα να πληρώσουμε 30 λίρες για κάτι που δε θέλουμε για να μας αφαιρέσουν 10...

Θα στείλω μειλ οτι δε συμφωνώ... Συγνώμη κορίτσια...

 

κ γω συμφωνω...30 λιρες ειναι πολλα...αν ηταν λιγοτερα μπορει να το σκεφτομουν...εστω να ελεγε να παρουμε κ κατι αλλο εκτος απο πανες...αλλα να μην ελεγε συγκεκριμενο ποσο...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αρχές Μαρτίου ίσως αρχίσει να στέλνει το kiddicare!!!

(Για σύγκριση.. το μακλαρεν xlr το έχει 200 λίρες!!!) Μακάρι να μην είναι πολύ ψηλά τα μεταφορικά!!! Να τι γράφουν στο αντίστοιχο τόπικ:

Hi All,

 

INTERNATIONAL DELIVERY UPDATE

 

First of all, please accept our sincere apologies for keeping everyone in the dark for the last couple of months. It has been an exciting time here but, from my last update, there has been no major advances, until now, to report on.

 

As we mentioned previously, we have a courier in place to be able to ship all our international deliveries, DPD.

 

With that cemented in place we have spent months developing our system. We use a bespoke system which was tailored to our needs, which, at the time of initial development, was UK delivery, with UK addresses, UK Tax Rates etc etc.

 

Since we decided to go into International Delivery, we have had to completely shake up our system to allow us to distribute outside the UK. We have had to, not only research trading laws within different countries but sort out all the legal details regarding shipping outside the UK as well as many other aspects.

 

This has, by far, been a massive job which, we never truly anticipated or appreciated until we started the process.

 

Anyway, all that aside, we are happy to announce we are aiming for an early March launch (this is not set in stone and is subject to change) into dispatching to countries within the EU. This is the first stepping stone, we hope, to then be shipping elsewhere.

 

We, here at Kiddicare.com, would like to thank everyone who has, not only had valuable input into this topic, but have taken their time to read through and appreciated what we are trying to achieve. We, here, all hope that the direction kiddicare.com is heading will soon benefit all our valuable potential customers stretching far outside the UK.

 

Many Thanks

 

Tom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε με πιστευατε οτι παραλαμβανω σε μια μερα απο ukmail με γρουσουζεψατε και αυτη τη φορα παρελαβα σε 4!!! :D 17 φυγανε απο κει, σημερα μου ηρθανε αλλα με ACS αυτη τη φορα, οχι με DHL οπως τις αλλες...

ειχα παρει κατι ρουχαλακια απο pumpkin patch για τη μικρη και ειναι τελεια. Φοβερη ποιοτητα. ;)

 

εμένα ήρθε σημερα η acs και ελειπα άφησε μνμ...:-(:sad:

 

Κοριτσια, αυτα μου ειπαν, αυτα σας λεω. Οποιος πιστευει οτι τον συμφερει, ας προχωρησει, οποιος οχι....ας κανει κατι αλλο.

 

Ράννια μου εννοείται....εσύ μια χαρά τα έκανες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, αρχές Μαρτίου ίσως αρχίσει να στέλνει το kiddicare!!!

(Για σύγκριση.. το μακλαρεν xlr το έχει 200 λίρες!!!) Μακάρι να μην είναι πολύ ψηλά τα μεταφορικά!!! Να τι γράφουν στο αντίστοιχο τόπικ:

 

Μακαρι να γινει αυτοοο!!!

Εχουν απιθανη ποικιλια και τελειες τιμες!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω 2η σακουλιτσα μαντκο δε θα παρω καλε μου κυριε ΕΛΤΑ????????

 

 

θα την παρεις αλλα δεν ξερω γιατι μεσολαβει τοσο μεγαλο διαστημα παραδοσης μεταξυ της πρωτης σακουλας και της δευτερης.

Σε εμενα ηταν και κοντα τα Χριστουγεννα και ειχε ακομα μεγαλυτερη καθυστερηση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες, καλησπερα!! χελπ μι πλιζζζζζζζζ..

θελω αυτο http://cgi.ebay.co.uk/Giocattolo-Choo-Choo-Express-Train-Peg-Perego-IGED1115-/110626547065?pt=Giocattoli&hash=item19c1db2579, αλλα δεν θελω να πληρωσω τοσα.. και ο ακατονομαστος το εχει 200? και κατι νομιζω..

το εχει παρει το ματι σασ πουθενα σε πιο λογικη τιμουλα????

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω..

 

 

Ασχετο, bounitsa πολλα φιλακια!!

 

το βρηκα κι εδω http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=5710, αλλα δεν γλιτωνεις και πολλα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ράννια, δεν τα βάλε κανείς μαζί σου. Σε αρκετές μας ήρθε το ίδιο email. Επίσης αν διαβάσεις καλά τους "'ορους" τρομάρα τους, λέει πάνω από 100 λίρες παραγγελία, οι 30 προϊόντα όχι παμπερς. 1ον εμείς πάμπερς θέλουμε και 2ον με τα προϊόντα που έχει στις τιμές που τα έχει για να κάνεις τζίρο 30 λίρες ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ πρέπει να πάρεις 50 πράγματα...

3ον ζητάει συχνές παραγγελίες απ τα μέλη του πάρεντς.

Εγώ τους έστειλα χθες ένα ξε@#^ριο και φυσικά τους ενημέρωσα πως δεν πρόκειται να με κάνουν πελάτισσα είτε με 22 λίρες είτε με 12 με αυτούς τους όρους.

 

Καλά λεω εγώ ότι ελληνοποιήθηκαν και οι Άγγλοι...

 

Από my uk περιμένω και εγώ από 19/1 αλλά είμαι και επαρχία. Θέλω να πιστεύω πως μες τη βδομάδα θα παραλάβω αν και μου τη δώσανε γιατι αρνήθηκαν να με ενημερώσουν πόσα κιλά/διαστάσεις είναι το πακέτο για να ξέρω αν έχω περιθώριο να παραγγείλω κ άλλα πράγματα. Τέλος πάντων... Επίσης, ευτυχώς παραλάβατε με asc, γιατί εδώ δεν έχει dhl και το φοβόμουν το θέμα.

 

Χθες έκανα ακόμα μια παραγγελία από amazon και επιτέλους απεστάλει με ups και δείχνει ότι μέχρι Τρίτη θα παραλάβω. Μέχρι Δευτέρα υποτίθεται ότι θα παραλάβω και την προηγούμενη από αμαζον αλλά εκεί έχουμε ΕΛΤΑ οπότε δεν αισιοδοξώ...

 

Ευφροσύνη για δώσε site για τα ρουχαλάκια που λες

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Διαβαζω πολυ καιρο το τοπικ, και τωρα που θα αρχισω και γω να παραγγελνω μεσω ιντερνετ για το μπεμπε που θαρθει θαθελα μια μικρη βοηθεια. Για να μη σας ζαλιζω, περιπου ποτε ειπατε για το myukmail για να το ψαξω; Γιατι γινεται ψιλοχαμος...:? Να καταλαβω τι γινεται, να δω αν με συμφαιρει και μενα να το χρησιμοποιησω. Ευχαριστω!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Διαβαζω πολυ καιρο το τοπικ, και τωρα που θα αρχισω και γω να παραγγελνω μεσω ιντερνετ για το μπεμπε που θαρθει θαθελα μια μικρη βοηθεια. Για να μη σας ζαλιζω, περιπου ποτε ειπατε για το myukmail για να το ψαξω; Γιατι γινεται ψιλοχαμος...:? Να καταλαβω τι γινεται, να δω αν με συμφαιρει και μενα να το χρησιμοποιησω. Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα!Με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπέ σου!Στην υπογρααφή μου, όπως και σε άλλων κοριτσιών έχει λινκ για τις λίστες, όπου έχει και οδηγίες για τα πάντα, και για myukmail.Κάνε κλικ και καλή μελέτη;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια!εχει μια σελιδα με τα λα πραντα παπουτσια ισπανικα.την αποθηκευμενη αλλα την εχασα/...στην λιστα δεν μπορω να την βρω...

 

Μήπως εννοείς το http://www.shoespanish.com ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λαική έχω να πάω κάτι χρόνια, πάω νωρίς στην δουλειά και δεν γίνεται.

 

LIDL χμμμ.... Να μπαίνω στο σαίτ τους για να δώ αν και πότε θα ξαναφέρουν ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

27/1 θα έχει πυτζαμάκια σαν αυτά που λες

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...