Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

 

(1) Ψάχνω ένα ανοξείδωτο μπωλ με καπάκι, για να μπαίνει στο μάτι ή στα μικροκύματα, για να βάζω μέσα το φαγητό της μικρής για τον παιδικό. Βρήκα αυτό

http://www.amazon.co.uk/Kitchen-Craft-Storage-Tins-Lids/dp/B0001IX0NK/ref=sr_1_26?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1295556784&sr=1-26

στο αγγλικό άμαζον αλλά δεν έχει καλές αναφορές, ειδικά για το καπάκι που θέλω να κλείνει αεροστεγώς. Μήπως ξέρετε που να ψάξω ?

 

(2) Βολεύουν και τα δύο παιδιά μου οι πυτζάμες με παντελόνι τύπου σώβρακο παππού. Στο αγγλικό άμαζον δεν βρήκα. Στο αμερικάνικο βρήκα π.χ. αυτές

http://www.amazon.com/gp/product/B004H15DZ0/ref=s9_simh_gw_p193_d5_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=1J4SBSHA3B2609WB2TCA&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938731&pf_rd_i=507846

που είναι ακριβώς ότι θέλω για την μικρή (κάτι ανάλογο έφεραν του μικρού από τον ακατανόμαστο) αλλά δεν στέλνει Ελλάδα. Προτάσεις ?

 

Ευχαριστώ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

48 και 2 εγγονια εεεεεεε..και το παιζεις και μεγαλη????????

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δηλαδη εγω φιλεναδα που στα 48 θα ειμαι με 2 πενταχρονα τι θα με λεω βρε??????????? :D :D :D :D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ήταν το www.yarn-paradise.com.Δεν θυμάμαι ποιά το είχε αναφέρει αλλά πήρα κ εγώ μαλλάκια απο εκεί κ είμαι πολύ ευχαριστημένη..

Καλαμαράκι αν δεν είναι στην λίστα..να μπει!!

 

Ευχαριστώ πολύ! Από ποιότητα είσαι ευχαριστημένη? Οι τιμές τους σε σύγκριση με Ελλάδα πως είναι? Επίσης σε πόσες μέρες παρέλαβες?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ψωνισει τουλαχιστον 10 φορες απο vistaprint και ειμαι υπερ ευχαριστημένη και το διαφημιζω. Μάλιστα οτις περισσότερες φορές ψωνίζω τα free προϊοντα και πληρώνω μόνο μεταφορικά και φόρους. Μην στεναχωριέσαι τζάμπα, περιμενε λιγο. Ερχονται σε χρόνο ρεκορ συνήθως, πότε έκανες παραγγελία?

 

δεν με απασχολει τοσο η παραγγελια (τα χριστουγεννα την εκανα, με την αργη παραδοση), οσο αυτο που λενε για τις εχτρα χρεωσεις. τα χρηματα που τραβανε απο το λογαριασμο ή τις καρτες....την εχουν πατησει πολλοι... και οπως διαβασα και πελατες ετων, που δεν ειχαν παρει χαμπαρι οτι τους "αρμεγαν" απο το λογαριασμο τους τοσα χρονια!! εσυ πως πληρωσες? εγω πληρωσα μεσω paypal. λες να μπορουν να μου τραβουν χρηματα? δεν θυμαμαι κατι στα μικρα γραμματα και εχω αγχωθει!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολει τοσο η παραγγελια (τα χριστουγεννα την εκανα, με την αργη παραδοση), οσο αυτο που λενε για τις εχτρα χρεωσεις. τα χρηματα που τραβανε απο το λογαριασμο ή τις καρτες....την εχουν πατησει πολλοι... και οπως διαβασα και πελατες ετων, που δεν ειχαν παρει χαμπαρι οτι τους "αρμεγαν" απο το λογαριασμο τους τοσα χρονια!! εσυ πως πληρωσες? εγω πληρωσα μεσω paypal. λες να μπορουν να μου τραβουν χρηματα? δεν θυμαμαι κατι στα μικρα γραμματα και εχω αγχωθει!!

να μην αγχώνεσαι:D:D:D εφόσον πλήρωσες μέσω paypal τα στοιχεία της κάρτας σου είναι ασφαλή, άλλωστε για αυτό το λόγο "δημιουργήθηκε" το paypal για να μην μοιράζουμε δεξιά και αριστερά τα στοιχεία της κάρτας μας.

 

Θυμήσου ότι για να κάνεις μία πληρωμή μέσω Paypal θα πρέπει να κάνεις log in και να πατήσεις pay :D:D οπότε ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

48 και 2 εγγονια εεεεεεε..και το παιζεις και μεγαλη????????

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δηλαδη εγω φιλεναδα που στα 48 θα ειμαι με 2 πενταχρονα τι θα με λεω βρε??????????? :D :D :D :D

 

Βρε γατουλα μου εγω αρχισα απο πολυ μικρη. Στα 18 ειχα την πρωτη μου κορη, που ειναι τωρα 30. Αν καταλαβα τα μωρα σου ειναι διδυμα? Να σου ζησουν και να εχεις υπομονη για το μεγαλωμα τους.

Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI αυτό με τις κρυφές αναλήψεις δεν το κατάλαβα, ποιός το έπαθε, εσύ; ή το διάβασες κάπου; εγώ παρήγγηλα και προσκλητηρια βαπτισης από εκεί (που ήταν υπέροχα και παμφτηνα) και ημερολόγια και η αδερφή μου με τον άντρα της έχουν παραγγείλει πολλές φορές χωρίς απολύτως κανενα πρόβλημα.

pemOp2.pngjawJp2.png

 

1/12/2012 ... ήρθε και ο μπεμπούλης μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και σε όλους!

 

Κορίτσια, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

 

(1) Ψάχνω ένα ανοξείδωτο μπωλ με καπάκι, για να μπαίνει στο μάτι ή στα μικροκύματα, για να βάζω μέσα το φαγητό της μικρής για τον παιδικό. Βρήκα αυτό

http://www.amazon.co.uk/Kitchen-Craft-Storage-Tins-Lids/dp/B0001IX0NK/ref=sr_1_26?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1295556784&sr=1-26

στο αγγλικό άμαζον αλλά δεν έχει καλές αναφορές, ειδικά για το καπάκι που θέλω να κλείνει αεροστεγώς. Μήπως ξέρετε που να ψάξω ?

 

(2) Βολεύουν και τα δύο παιδιά μου οι πυτζάμες με παντελόνι τύπου σώβρακο παππού. Στο αγγλικό άμαζον δεν βρήκα. Στο αμερικάνικο βρήκα π.χ. αυτές

http://www.amazon.com/gp/product/B004H15DZ0/ref=s9_simh_gw_p193_d5_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-6&pf_rd_r=1J4SBSHA3B2609WB2TCA&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938731&pf_rd_i=507846

που είναι ακριβώς ότι θέλω για την μικρή (κάτι ανάλογο έφεραν του μικρού από τον ακατανόμαστο) αλλά δεν στέλνει Ελλάδα. Προτάσεις ?

 

Ευχαριστώ.

 

έψαχνα και εγώ τέτοιο κατσαρολάκι για το νηπιαγωγείο και τελικά ξέρεις που βρήκα? στην λαική! ανοξείδωτο και με χερούλι που διπλώνει. πολύ καλή ποιότητα. εάν θυμάμαι καλά το είχα πάρει 6-7 ευρώ. δεν το ψάχνεις από εκεί? αλλιώς σε καταστήματα που πουλάνε είδη για κάμπιγκ

επίσης, τέτοιες πυτζάμες (σαν εσώρουχο που λες) είχα βρει στο lidl. και εμάς μας βολεύουν πολύ και η κόρη μου τις φοράει συνέχεια. το θέμα είναι πότε θα ξαναβάλει.....

 

 

εκανα σημερα μια παραγγελια απο amazon και μου λεει οτι το εστειλαν με dhl. αυτο σημαινει οτι θα το παραλαβω με ταχυδρομειο;

 

εγώ είχα παραλάβει με courier πάντως, είχαν έρθει πολύ γρήγορα

αρχικά νόμιζα ότι ήταν deutsche post, αλλά για να έρθουν τόσο γρήγορα ήταν courier

 

Κοριτσια γεια σας. Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι σημερα ηρθε η πρωτη παραγγελια απο τις δυο που εκανα στο m&co. Aυτην την εκανα 10/1 και την αλλη 13/1. Λογικα Δευτερα- Τριτη θα παραλαβω και το δευτερο δεμα. Τα ρουχα ειναι πολυ καλυτερα απο οτι τα περιμενα και ηρθαν ολα σε κρεμαστρες, σχεδον ατσαλακωτα. Θελω να σας ευχαριστησω ολες μαζι, και μια - μια ξεχωριστα γιατι απο εσας πηρα το θαρρος για αγορες στο εξωτερικο. Ισως εσας σας φαινετε πολυ απλο, αλλα εγω το θεωρουσα πολυ δυσκολο (αν και λογω δουλειας χρησιμοποιω internet). Eιμαι πολυ μεγαλυτερη απο σας (ειμαι 48 ετων) γιαγια με 2 εγγονια (την Ειρηνη 7,5 χρονων και τον Νικολα 15 μηνων). Σας διαβαζω πολυ καιρο και σας θεωρω ολες και ολους πολυ δικα μου ατομα. Χαιρομαι που ειστε παιδια με πολλα ενδιαφεροντα και ανησυχιες. Και παρολο που ειμαι μεγαλυτερη, εμαθα παρα πολλα απο εσας. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Ριτσα.

 

να σου ζήσουν!! και αυτό που είπε η γατούλα......48 και με 2 εγγονάκια?? ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα, Thanks, ενω έχω ξαναψωνήσει τον έιχα ξεχάσει τον όρο για την μυτουλα και τα ανταλλακτικά τα εχει καλύτερη τιμή....

 

κορίτσια επειδη στο συγκεκριμενο φαρμακειο βρισκω τα ανταλακτικά για το θερμομετρο της μικρης....αν πληρώσεις στην τράπεζα δεν έχει μεταφορικά.....επισης και αν κάνεις λογαριασμο 60 ευρω στα στελνει με κουριερ χωρις χρεωση

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

φενακι, ολα τα καινουργια τα στελνουμε με πμ στο καλαμαρι για να μπορεσει να τα δει ολα

δηλαδη εκεινη κανει την λιστα?sorry δεν σας παρακολουθώ....απλά έχουμε βαλει τον συναγερμο στο σπίτι απο εκει και τους ξέρουμε και στην δουλειά πως τα παιδιά ειναι επαγγελματιες και όχι τσατσοι....σε όλα οτι αγοράσαμε βρήκαμε τιμες καλυτερες και απο τα skoutz και τα λοιπά διότι αυτοι θα έρθουν θα σου εγκαταστεισουν το οτιδηποτε και θα μπορεις μετα να τους φωνάξεις αν χαλάσει κάτι.....και τα ψωνιζουν κατευθειαν απο αντιπροσωπους οπότε έχουν και καλυτερες τιμες....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες και σε όλους!

 

 

 

έψαχνα και εγώ τέτοιο κατσαρολάκι για το νηπιαγωγείο και τελικά ξέρεις που βρήκα? στην λαική! ανοξείδωτο και με χερούλι που διπλώνει. πολύ καλή ποιότητα. εάν θυμάμαι καλά το είχα πάρει 6-7 ευρώ. δεν το ψάχνεις από εκεί? αλλιώς σε καταστήματα που πουλάνε είδη για κάμπιγκ

επίσης, τέτοιες πυτζάμες (σαν εσώρουχο που λες) είχα βρει στο lidl. και εμάς μας βολεύουν πολύ και η κόρη μου τις φοράει συνέχεια. το θέμα είναι πότε θα ξαναβάλει.....

 

Λαική έχω να πάω κάτι χρόνια, πάω νωρίς στην δουλειά και δεν γίνεται.

 

LIDL χμμμ.... Να μπαίνω στο σαίτ τους για να δώ αν και πότε θα ξαναφέρουν ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!!

 

εχετε παραλάβει όλες απο myukmail?? εγώ τίποτα ακόμη..πρώτη φορά αργούν τόσο πολύ εκτώς και αν είμαι γκαντέμω και ήρθαν εχτές που έλειπα 1,5ώρα.

Απο ubershop δεν έχουμε νεώτερα για τα μεταφορικά???

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!!

 

εχετε παραλάβει όλες απο myukmail?? εγώ τίποτα ακόμη..πρώτη φορά αργούν τόσο πολύ εκτώς και αν είμαι γκαντέμω και ήρθαν εχτές που έλειπα 1,5ώρα.

Απο ubershop δεν έχουμε νεώτερα για τα μεταφορικά???

 

Εγω παρελαβα στις 6 μερες (Την Τριτη δλδ)

 

Σχετικα με το ubershop, μου ειπαν τα εξης:

 

Ριχνουν τα μεταφορικα απο 22,95 σε 12,95, για αγορες ανω των 100 λιρων, με την προυποθεση οτι τα 30 απο τα 100 δε θα ειναι Pampers

Dear Rania,

Thank you for all the parents.gr members' interest in our products and services. I also want to thank you for your patience and understanding whilst we reviewed the decision on shipping rates. As you may already be aware that our shipping rates to Greece were £22.95, already being the lowest in the UK for shipments to Greece. However having reviewed and assessed the interest from parents.gr we would very much like to be able to serve you, therefore we have made the decision to reduce the shipping costs to £12.95 which is a reduction of £10.00 from our original shipping rates of £22.95 in December/January.

As we have discussed in our previous communication, the conditions for this rate reduction are:

 

  • your order value must be over £100
  • we expect regular orders from members of parents.gr
  • maximum of 6 Pampers Mega packs or 8 New Baby Jumbo packs

  • as part of your order you add at least £30 of non-pampers products
  • orders below 2kg remain at our lower delivery charges starting at £2.35
  • order will be despatched same or next day for delivery within 3-5 working days

If these conditions are acceptable by you and the other members please let us know and we will activate your new shipping rates.

Please also note that we will be adding over 1200 new products to our range this year offering you a bigger selection of baby products. We have just recently added Ardo breastfeeding range and will be adding the complete Dreambaby safety range today. It is worth mentioning that we put a lot of emphasis on product selection, quality assurance and technical support.

 

We hope that you will like our terms and we look forwarding to serving you in the near future.

 

If you have any further questions please do not hesitate to contact me. Kind Regards

Anne

 

Τωρα βεβαια, δε καταλαβα τι πρεπει να κανουμε για να καταλαβουν οτι ειμαστε εμεις απο το παρεντς και να αλλαξουν την τιμη στα μεταφορικα. Μαλλον θα πρεπει να στελνουμε ενα μειλ πριν και να λεμε οτι θα βαλουμε παραγγελια...κανονιστε τα μεταφορικα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rannia,

 

Μόλις έλαβα το ίδιο μύνημα. Πρέπει να συντονιστούμε νομίζω για το τι θα κάνουμε.

 

Πάντως, μου φαίνεται καλή προσφορά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα ειστε απιστευτες χαχαχαχαχχα!!!!!

 

 

εγω 2η σακουλιτσα μαντκο δε θα παρω καλε μου κυριε ΕΛΤΑ????????

 

 

παρελαβα ημερολογιο 2011 απο φοτομεμορις!

14 ευρουλινια, να πω οτι απο θεμα ενημερωσης κλπ κλπ ειναι επαγγελματιες

και φυσικα τα αστερια μου μεσα το εχουν κανει αστερατο το ημερολογιο!!!!!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του UBER SHOP :

 

Dear Maria,

 

The delivery offer price of £12.95 is now active for orders over £100. You do not need to use any vouchers, however we will be monitoring the offer terms and may review them in due course.

 

Kind Regards

Anne

 

 

Uber Shop

Unit 18

Pulloxhill Business Park, Greenfield Road

Pulloxhill

MK45 5EU

Bedfordshire

United Kingdom

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

[/i]Τωρα βεβαια, δε καταλαβα τι πρεπει να κανουμε για να καταλαβουν οτι ειμαστε εμεις απο το παρεντς και να αλλαξουν την τιμη στα μεταφορικα. Μαλλον θα πρεπει να στελνουμε ενα μειλ πριν και να λεμε οτι θα βαλουμε παραγγελια...κανονιστε τα μεταφορικα?

 

Αν κατάλαβα καλά, λέει να τους στείλουμε επιβεβαίωση ότι συμφωνούμε με αυτούς τους όρους.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω έλαβα το ίδιο μειλ αλλά εμένα δεν με συμφέρει καθόλου αυτό με τις 30 λίρες. Δεν θέλω τίποτα άλλο εκτός από πάνες άρα είναι εντελώς... αγγλική εξυπνάδα να πληρώσουμε 30 λίρες για κάτι που δε θέλουμε για να μας αφαιρέσουν 10...

Θα στείλω μειλ οτι δε συμφωνώ... Συγνώμη κορίτσια...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI αυτό με τις κρυφές αναλήψεις δεν το κατάλαβα, ποιός το έπαθε, εσύ; ή το διάβασες κάπου; εγώ παρήγγηλα και προσκλητηρια βαπτισης από εκεί (που ήταν υπέροχα και παμφτηνα) και ημερολόγια και η αδερφή μου με τον άντρα της έχουν παραγγείλει πολλές φορές χωρίς απολύτως κανενα πρόβλημα.

 

ακομα δεν εχω διαπιστωσει κατι....διαβασα ομως πολλα αρνητικα σχολια στο ιντερνετ!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...