Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Παντως το σωστο θα ηταν εφοσον εγινε refund απο μαντκο τα ρουχα να επιστρεφουν. Σιγουρα τα ελληνικα ελτα φταινε για αυτη την κατασταση. Παντως αν συνεχισουν να χανονται σακουλες απο μ&κο θα σταματησουν να στελνουν η θα στελνουν μονο κουριερ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Thank you for your email. We understand that you find the shipping charges high and are currently reviewing the shipping charges for Greece and will be notifying you shortly.

 

As it stand you can purchase 6 Mega packs per delivery or up to 10 Jumbo Packs per delivery.

 

Please let us know if you have any further queries.

 

Regards

Simon

 

Είχε δουλειά σήμερα ο simon!

Αχαχαχχαχαχα!

Πάντως γράφει ή 6 mega packs ή 10 jumbo packs ανα παραγγελία.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η ισχύς εν τη ενώσει!

 

Η απάντηση του ubershop:

 

Dear Kiriaki,

 

Thank you for your email. We are pleased to hear that there is strong interest in our product range and service from the members of parents.gr.

 

We are working on better shipping rates for Greece and will be responding to you shortly.

 

Best Regards

Simon

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως το σωστο θα ηταν εφοσον εγινε refund απο μαντκο τα ρουχα να επιστρεφουν. Σιγουρα τα ελληνικα ελτα φταινε για αυτη την κατασταση. Παντως αν συνεχισουν να χανονται σακουλες απο μ&κο θα σταματησουν να στελνουν η θα στελνουν μονο κουριερ.

 

Νομίζω ότι όταν κάτι 'χανεται' και η εταιρεία σου κάνει επιστροφή χρημάτων, κάνει claim στην εταιρεία με την οποία απέστειλε -Royal Mail - για να πάρει τα χρήματα από εκεί. Αυτό μου απάντησε το αμαζον για πακέτο που δεν έφθασε ποτέ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Παντως το σωστο θα ηταν εφοσον εγινε refund απο μαντκο τα ρουχα να επιστρεφουν. Σιγουρα τα ελληνικα ελτα φταινε για αυτη την κατασταση. Παντως αν συνεχισουν να χανονται σακουλες απο μ&κο θα σταματησουν να στελνουν η θα στελνουν μονο κουριερ.

συμφωνω και αυτο θα κανω....

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να και το δικο μου μειλ...

 

Dear sir/madam

i am a former resident of the uk and an active member of the greek website parents.org.gr and i would like to express an interest in buying products from your company

i am specifically interested in placing bulk orders in pampers nappies and especially active fit no5 which i have observed are not in your product list ....is there a likelihood of that changing?

If so, at a considerable shipping rate i'd like to make you aware that you could consider myself as a potential long-term customer as i am a mother of two very young children.

thank you in advance

your sincerely

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα reiss στην αγγλια θεωρουνται καλης ποιοτητας ρουχα απο οτι μου ειπε η κουμπαρα μου που μενει λονδινο και απο οτι βλεπω στελνει ελλαδα οποτε οποια ενδιαφερεται...το αναφερω επειδη δεν το βλεπω στη λιστα

 

Δεν ξέρω αν είναι καλά, αλλά εμένα μου φαίνονται ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά, αλλά εμένα μου φαίνονται ακριβά...

 

 

Συμφωνω αλλα υπαρχουν και οι εκπτωσεις:wink:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες παραγγελία, σε πόσες μέρες σου έγινε dispatch?

Έχουν περάσει τρεις εργάσιμες ημέρες και στο λογαριασμό μου λέει ότι "Your order is currently being packed by our warehouse."

Τί στο καλό ετοιμάζουν τόσες μέρες;

 

Επίσης, τα ΕΛΤΑ έχουνε πέσει έξω και μάλλον κάνουν μείωση προσωπικού. Ο ταχυδρόμος έχει να περάσει από την προηγούμενη Τετάρτη. ΕΛΕΟΣ!

 

Στις 6/1 εβαλα παραγγελια στις 7/1 εγινε αποστολη. Γρηγορα σ'εμένα.Αλλα εφτασαν 18/1 και αυριο θα παραλάβω.

 

 

 

Για το καροτσι maclaren xlr καμια προταση? Είπαμε το βρηκα εδω 380 ευρω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως το σωστο θα ηταν εφοσον εγινε refund απο μαντκο τα ρουχα να επιστρεφουν. Σιγουρα τα ελληνικα ελτα φταινε για αυτη την κατασταση. Παντως αν συνεχισουν να χανονται σακουλες απο μ&κο θα σταματησουν να στελνουν η θα στελνουν μονο κουριερ.

Συμφωνώ κι εγώ. Δεν είναι σωστό να κρατηθούν τα ρούχα από τη στιγμή που δε φταίει το κατάστημα. Κι εγώ περιμένω το δεύτερο δέμα από mandco και ο ταχυδρόμος έχει να φανεί από την προηγούμενη Τετάρτη... Τί να κάνω, να στείλω μήνυμα στο mandco, για ποιό λόγο; Να τους πω ότι θέλω refund γιατί τα ΕΛΤΑ είναι @#$#@?

Στο τέλος θα πάψουν να μας στέλνουν κι αυτοί.

 

Άσχετο, έστειλα μήνυμα στο dorothy perkins γιατί δεν έχουν διώξει ακόμα το δέμα και μου είπαν ότι θέλουν 4 εργάσιμες μέρες για να το ετοιμάσουν :shock:

Τους συγχωρώ γιατί δε χρέωσαν μεταφορικά, αλλά τέλος του μήνα έχω μετακόμιση και ανησυχώ πολύ...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ubershop έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση.....

 

σήμερα με πήραν τηλ να ζητήσουν συγνώμη που δεν υπήρχε μια οδοντόβουρτσα που παράγγειλα.... κι αν ήθελα να την αντικαταστήσουμε με άλλο χρώμα....

 

δε μου έχει ξανατύχει.....

 

μένει να παραλάβω για να έχω κι ολοκληρωμένη άποψη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Διάβασα τις εξελίξεις με το ubershop και χάρηκα πολύ!!! Για να δούμε μήπως βρεθεί κάποια λύση λοιπόν με τα μεταφορικά και μετά ποιος μας πιάνει!!!

 

Σε σχέση με το m&co πιστεύω πως από τη στιγμή που γίνονται refund τα χρήματα καλό είναι να επιστρέφονται τα πράγματα ή να γίνεται κάποιος διακανονισμός με το m&co γιατί αλλιώς φοβάμαι πως ή θα μας κρίνουν ασύμφορους και δε θα μας ξαναστείλουν ή θα επιλέξουν άλλο τρόπο αποστολής σαφώς ακριβότερο και ας μην ξεχνάμε πως ένας λόγος που το προτιμάμε είναι οι καλές τιμές αλλά και το χαμηλό κόστος μεταφορικών. Κρίμα είναι λοιπόν να πάψουν να μας στέλνουν και αυτοί :(

*

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει και η AVENE και η A-DERMA στην παιδιατρικη σειρα. Εγω παιρνω τα αφρολουτρα-σαμπουν, προχτες πηρα και μια ενυδατικη για το προσωπο της AVENE..πολυ ευχαριστημενη ειμαι.

 

Δε ξερω αν εχει η KLORANE κατι για ατοπικη. Παντως το αφρολουτρο σαμπουαν ειναι υπεροχο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ατοπικη δερματικη και ΟΧΙ παραμπεν ...τι προτεινουμε?????????????? Κρεμα και σαπουνι

 

Κι εγω A-derma δαγκωτο! Νομιζω ομως οτι εχει και η Aveeno Baby αλλα για την A-derma βαζω το χερι μου στη φωτια γιατι υποφερω χρονια και με εχει σωσει.

Εμενα για τη μικρη μου ειχε δωσει για αφρολουτρο το GEL MOUSSANT

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αderma gel εχω για σαπουνισμα αλλα atoprel frezyderm για κρεμα.

ειχα και κρεμα aderma αλλα αυτο της frezyderm δειχνει καλυτερο

εχει γινει ολο πληγες παλι!

 

σαιτ εχουμε????? η μονο το farmacy??

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια το mytoys έχει κανένα πρόβλημα??? έκανα παραγγελία την προηγούμενη παρασκευή και δείχνει πως έχει πακεταριστεί μόνο το ένα απο τα προιόντα που έβαλα. και εκεί έμεινε. άσε που λέει οτι θα σταλεί με dhl και προφανώς εδώ με τα δικά μας ελτα :shock::shock::shock: εωώ τόσο καιρό ερχόταν με acs μια χαρά στην πόρτα μας....

Link to comment
Share on other sites

Αderma gel εχω για σαπουνισμα αλλα atoprel frezyderm για κρεμα.

ειχα και κρεμα aderma αλλα αυτο της frezyderm δειχνει καλυτερο

εχει γινει ολο πληγες παλι!

 

σαιτ εχουμε????? η μονο το farmacy??

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! A-DERMA την πράσινη σειρά (atopic and very dry skin) μου την πρότεινε η παιδοδερματολόγος που είχα πάει τη μεγάλη μου. Το gel moussant και την κρέμα. Αλλά και την AVEENO, αυτή την είχε προτείνει η παιδίατρός μας από μωρά να τους βάζω... Στην ουσία είναι η ίδια κρέμα σε διαφορετικές εταιρείες. Πολύ καλές και οι 2 σειρές τις προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα. Βασίζονται και οι 2 στη βρώμη. Από πού λες να παραγγείλεις; Ξέμεινα και θέλουμε και εμείς; Τα φαρμακεία είναι λίγο...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για το καροτσι maclaren xlr καμια προταση? Είπαμε το βρηκα εδω 380 ευρω...

dimitrab κοιτα στο www.pramworld.com. Eγω πηρα πριν 1 μηνα το maclaren tecno xlr με 209 λιρες + 39 λιρες μεταφορικα. Σε 7 ημερες ηταν στην πορτα μου με acs

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

dimitrab κοιτα στο www.pramworld.com. Eγω πηρα πριν 1 μηνα το maclaren tecno xlr με 209 λιρες + 39 λιρες μεταφορικα. Σε 7 ημερες ηταν στην πορτα μου με acs

Το χρωμα που θελω το εχει 265 λιρες γιατι ειναι 2011 μοντελο:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...