Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Συμφωνω απολυτα! Και οι μποτες οι UGG που ειναι πανακριβες, αν μπεις στο επισημο site της εταιριας λεει οτι φτιαχνονται στην Κινα και οτι αν αγορασουμε απο καποιον αλλον και λεει made in Australia ειναι μαιμου. Αρα...

 

 

ευφροσυνη ποιο είναι το επίσημο σαιτ;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον μου ειρθε ειδοποιητηριο απο Ελτα μαλλον για Dorothy Perkins. Αυριο παω να παραλάβω.

 

Θελω βοηθεια κοριτσια, ενδιαφερομαι για mac laren xlr μαυρο σαμπανιζε για προτιμηση μπορουμε να το βρουμε καλη τιμή ? Εδω μου το δινουν 380 ευρω.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι να παρω απο εδω:

http://www.myseason.gr/index.php

 

γνωρίζει καμια το site? δεν εχω ξανακανει αγορές από εκει.

 

Εγω ειχα παρει περσυ του γιου μου απο εκει στολη σουπερμαν μια χαρα και εξυπηρετικοτατη φετος εαν δε βρω κατι στο jumbo λεω να του παρω απο http://www.bigstore.gr που μου αρεσει το καρχαριακι!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου !!!!!

 

μετα απο πολλες διαβουλευσεις με το http://www.ubershop.co.uk μου απαντησαν (οσες θυμαστε) οτι μπορουν να στειλουν ως 6 κουτες με 19,95 λιρες μεταφορικα. Τους απαντησα οτι να το ξαναδουν, να μειωσουν τα μεταφορικα γιατι ειμαστε πολλες μαμαδες (ανεφερα και το παρεντς, δεν ανεφερα ονοματα φυσικα) και οτι αν μας κανουν καλυτερες τιμες, θα γινουμε πελατες! (καλα, αυτα με δικη μου πρωτοβουλια).

 

Λοιπον, απαντηση:

 

Dear Rania,

 

Thank you for your kind response. I have discussed this with our Management and they are going to be reviewing it and will come back to you shortly. They have also asked me to provide them with the additional information:

 

  • As Pampers is a very low margin product, they would be happy to review the shipping price to Greece provided they get a few mothers placing regular monthly orders.
  • We would also require you to possibly add other products to your order - a mix of other smaller products (feeding, food, safety, household) which are cheaper than purchasing directly from Greece. This way we should be able to increase the overall margins and hopefully lower the delivery charges

Could you please let me know if the above requirements suit you and other mothers who are members of parents.org.gr?

 

We already have a number of Greek customers who regularly place orders with us. We are also pleased to hear that you are interested in our service and would very much like to be able to serve you in the future!

 

If you have any other questions regarding ordering please let me know.

 

Best Regards

Anne

 

Uber Shop

Unit 18

Pulloxhill Business Park, Greenfield Road

Pulloxhill

MK45 5EU

Bedfordshire

United Kingdom

 

Οποτε! Μαλλον πρεπει να αρχισουμε τα μηνυματα, για να "πειστουν" ο τι θα τα κονομησουν απο μας....

 

Αυτα! Οσες πιστες προσελθετε!

 

(Α! Παρελαβα σημερα απο MyUKmail, 6 μερες εκαναν και ηρθαν με ACS.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στάνταρ θα τους τιμήσω αν μου δώσει το οκ η παιδίατρος σήμερα να δοκιμάσουμε κατσικίσιο γάλα σε σκόνη....

 

τα έχω πάρει πολύ άγρια....

τα σχόλια δικά σας:

 

-Αγγλία: http://www.ubershop.co.uk/babyfood/productDetails.php?code=formula&id=1098&name=%20NANNY%20Goat%20Growing-Up%20Milk%20%3Cb%3E(10%20%%20Off)%3C/b%3E

 

-Ελλαδιστάν : http://www.my-pharmacy.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=261&flypage=shop.flypage&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=63

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν!

 

Εγώ έστειλα ήδη mail στο ubershop.Έχω βάλει στο καλάθι μου 3 κούτες μέγκα πακ πάμπερς 2 οδοντόκρεμες, 5 πακέτα μωρομάντηλα, 2 σαμπουάν παιδικά και μου βγάζει 19.95 λίρες μεταφορικά.Τώρα περιμένω να κάνω μια σύγκριση και θα προχωρήσω ανάλογα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης, κοριτσια, εχει πολυ καλες τιμες στα Household & Cleaning (απορρυπαντικα κλπ) και ειναι και οικολογικα. Και τη sudocrem την εχει πολυ καλα. 6 ευρω. Εγω εδω πατρα τη παιρνω απο 9,40 ως 10.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στάνταρ θα τους τιμήσω αν μου δώσει το οκ η παιδίατρος σήμερα να δοκιμάσουμε κατσικίσιο γάλα σε σκόνη....

 

τα έχω πάρει πολύ άγρια....

τα σχόλια δικά σας:

 

-Αγγλία: http://www.ubershop.co.uk/babyfood/productDetails.php?code=formula&id=1098&name=%20NANNY%20Goat%20Growing-Up%20Milk%20%3Cb%3E(10%20%%20Off)%3C/b%3E

 

-Ελλαδιστάν : http://www.my-pharmacy.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=261&flypage=shop.flypage&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=63

 

Ε, καλά!

 

Εγώ παρήγγειλα humana ar από http://www.apo-rot.de το οποίο μου βγαίνει με τα μεταφορικά 8 ευρώ περίπου, κι εδώ το παίρνω 16,40!

 

Πάντως από τα γάλατα τα φαρμακεία έχουν πολύ μικρό κέρδος.Η κουμπάρα μου δουλεύει σε φαρμακείο και το ξέρω.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης, κοριτσια, εχει πολυ καλες τιμες στα Household & Cleaning (απορρυπαντικα κλπ) και ειναι και οικολογικα. Και τη sudocrem την εχει πολυ καλα. 6 ευρω. Εγω εδω πατρα τη παιρνω απο 9,40 ως 10.

 

Ε, είσαι καταστροφή το ξέρεις?Θα σου στείλω το χαρτί με τα έξοδα του διαζυγίου:mrgreen:

 

Και τα 19.95 ισχύουν για τις πάνες+ άλλα προϊόντα που θέλεις?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε, είσαι καταστροφή το ξέρεις?Θα σου στείλω το χαρτί με τα έξοδα του διαζυγίου:mrgreen:

 

Εγω τον δικο μου πως τον εχω ψησει οτι κανω οικονομια ετσι...δε το χω καταλαβει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μονο μη δει καμια μερα που εχει φτασει η πιστωτικη, γιατι αλλιως....κανονιστε ποια θα με φιλοξενησει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Και τα 19.95 ισχύουν για τις πάνες+ άλλα προϊόντα που θέλεις?

Τα 19,95 ειναι για αγορες με βαρος ανω των 2 Kgr. Για λιγοτερο βαρος ειναι νομιζω 3-4 λιρες. Καπου τα λεει στο site τους ....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, καλά!

 

Εγώ παρήγγειλα humana ar από www.apo-rot.de το οποίο μου βγαίνει με τα μεταφορικά 8 ευρώ περίπου, κι εδώ το παίρνω 16,40!

 

Πάντως από τα γάλατα τα φαρμακεία έχουν πολύ μικρό κέρδος.Η κουμπάρα μου δουλεύει σε φαρμακείο και το ξέρω.

 

μα είμαστε τόσο πλούσιοι οι Ελληνες τελικά και δεν το ξέρουμε????????

 

καταλαβαίνω οτι αυτές τις τιμές δεν τις κανονίζουν τα φαρμακεία αλλά ο εισαγωγέας του εκάστοτε προιόντος...όχι οτι με νοιάζει βέβαια ποιός το κάνει αλλά τελοσπάντων....σημασία έχει οτι εδώ μας κοροιδεύουν....:twisted:

 

Ράννια τα απορρυπαντικά χάζευα τωρα και αν τελικά προχωρήσω σε παραγγελία θα κάνω μια δοκιμή και σε αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον δικο μου πως τον εχω ψησει οτι κανω οικονομια ετσι...δε το χω καταλαβει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μονο μη δει καμια μερα που εχει φτασει η πιστωτικη, γιατι αλλιως....κανονιστε ποια θα με φιλοξενησει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Τα 19,95 ειναι για αγορες με βαρος ανω των 2 Kgr. Για λιγοτερο βαρος ειναι νομιζω 3-4 λιρες. Καπου τα λεει στο site τους ....

 

Το σ΄'αιτ χρήζει επισταμένης μελέτης λοιπόν!Θα το μελετήσω και θα επανέρθω!

 

Και μετά θα το μελετήσω τουγκέδερ με τον άντρα για να του δείξω πόση οικονομία κάνω!

 

Όσο για τα οικολογικά απορρυπαντικά, τη διαφημίζουν πολύ αυτήν τη μάρκα στα οικολογικά προϊόντα.Τώρα ζήτησα τη γνώμη τους και για τις τιμές και θα επανέλθω.

Έχει και τις moltex πάνες, οι οποίες είναι επίσης οικολογικές.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

μα είμαστε τόσο πλούσιοι οι Ελληνες τελικά και δεν το ξέρουμε????????

 

καταλαβαίνω οτι αυτές τις τιμές δεν τις κανονίζουν τα φαρμακεία αλλά ο εισαγωγέας του εκάστοτε προιόντος...όχι οτι με νοιάζει βέβαια ποιός το κάνει αλλά τελοσπάντων....σημασία έχει οτι εδώ μας κοροιδεύουν....:twisted:

 

Ράννια τα απορρυπαντικά χάζευα τωρα και αν τελικά προχωρήσω σε παραγγελία θα κάνω μια δοκιμή και σε αυτά!

 

Καλά εννοείται!Ούτε εμένα με νοιάζει ποιος ακριβώς με θεωρεί πλούσια!Χ@#$στηκα.Τα παραγγέλνω από όπου με συμφέρει!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κοίταξα στα μοδερ και το τρακινγκ δείχνει delivered. Εστειλα mail στο myuk και μου απάντησαν ότι δεν έχουν κάτι ακόμα...

 

κορίτσι αν μέχρι αύριο δεν σου έχουν στείλει μειλ οτι έχει φτάσει στείλτους οτι έχεις ένα δέμα απο mother και το tracking no γιατί εμένα και τα 3 δέματα απο τον ακατανόμαστο ήταν λάθος δεν είχαν βάλει το box no και τα είχαν στην άκρη. Μετά τους είπα και τα έψαξαν και τα βρήκαν. Πρέπει να βάζουμε σχόλιο όταν παραγγέλνουμε απο ακατανόμαστο να μην ξεχνούν να βάζουν το Box no στη διεύθυνση παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ευχαριστώ, αλλά μου έστειλαν μειλ ότι έχουν λάβει το δέμα και τους ζήτησα να το ζυγίσουν και να μου πουν πόσο είναι να δω αν θα τους πω να το κρατήσουν και να παραγγείλω κ τίποτα άλλο. Είναι υπερ-μεγάλη η παραγγελία και δε μπορώ να υπολογίσω κιλά...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου !!!!!

 

μετα απο πολλες διαβουλευσεις με το http://www.ubershop.co.uk μου απαντησαν (οσες θυμαστε) οτι μπορουν να στειλουν ως 6 κουτες με 19,95 λιρες μεταφορικα. Τους απαντησα οτι να το ξαναδουν, να μειωσουν τα μεταφορικα γιατι ειμαστε πολλες μαμαδες (ανεφερα και το παρεντς, δεν ανεφερα ονοματα φυσικα) και οτι αν μας κανουν καλυτερες τιμες, θα γινουμε πελατες! (καλα, αυτα με δικη μου πρωτοβουλια).

 

Λοιπον, απαντηση:

 

Dear Rania,

 

Thank you for your kind response. I have discussed this with our Management and they are going to be reviewing it and will come back to you shortly. They have also asked me to provide them with the additional information:

 

  • As Pampers is a very low margin product, they would be happy to review the shipping price to Greece provided they get a few mothers placing regular monthly orders.
  • We would also require you to possibly add other products to your order - a mix of other smaller products (feeding, food, safety, household) which are cheaper than purchasing directly from Greece. This way we should be able to increase the overall margins and hopefully lower the delivery charges

Could you please let me know if the above requirements suit you and other mothers who are members of parents.org.gr?

 

We already have a number of Greek customers who regularly place orders with us. We are also pleased to hear that you are interested in our service and would very much like to be able to serve you in the future!

 

If you have any other questions regarding ordering please let me know.

 

Best Regards

Anne

 

Uber Shop

Unit 18

Pulloxhill Business Park, Greenfield Road

Pulloxhill

MK45 5EU

Bedfordshire

United Kingdom

 

Οποτε! Μαλλον πρεπει να αρχισουμε τα μηνυματα, για να "πειστουν" ο τι θα τα κονομησουν απο μας....

 

Αυτα! Οσες πιστες προσελθετε!

 

(Α! Παρελαβα σημερα απο MyUKmail, 6 μερες εκαναν και ηρθαν με ACS.)

 

Καλά μιλάμε για ενόραση. Το πρωί έστειλα μύνημα στο UBERSHOP, κάνοντας χρήση της αγοραστικής δύναμης του parents.gr, επ' ονόματί σας, χωρίς να σας ενημερώσω πριν, μην τσαντιστείτε παρακαλώ.

 

Το μύνημά μου είναι το εξής :

 

Dear Anne,

 

Ι am also a member of http://parents.org.gr, which has a very updated forum for paretns. As you can probably see there, we are a quite big number of mothers, who wish to do massive shopping from you, meaning nappies, creams, milk, cleaning and feeding materials etc.

 

It would be extremely attractive for us all to have a better policy, both in terms of goods prices and shipping rates, from you.

 

Once again, I would like to mention that you are on the verge of making a big opening in the greek market, which, for the time being, has a gap in such matters.

 

Awaiting your reply.

 

Αυτό είναι σε συνέχεια μυνημάτων που ανταλλάσουμε με την ΑΝΝΕ σχετικά με το θέμα που μας έχει απασχολήσει, ίσως περισσότερο από οτιδήποτε εδώ, ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ !!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ειρθε ειδοποιητηριο απο Ελτα μαλλον για Dorothy Perkins. Αυριο παω να παραλάβω.

 

Θελω βοηθεια κοριτσια, ενδιαφερομαι για mac laren xlr μαυρο σαμπανιζε για προτιμηση μπορουμε να το βρουμε καλη τιμή ? Εδω μου το δινουν 380 ευρω.

Όταν έβαλες παραγγελία, σε πόσες μέρες σου έγινε dispatch?

Έχουν περάσει τρεις εργάσιμες ημέρες και στο λογαριασμό μου λέει ότι "Your order is currently being packed by our warehouse."

Τί στο καλό ετοιμάζουν τόσες μέρες;

 

Επίσης, τα ΕΛΤΑ έχουνε πέσει έξω και μάλλον κάνουν μείωση προσωπικού. Ο ταχυδρόμος έχει να περάσει από την προηγούμενη Τετάρτη. ΕΛΕΟΣ!

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το πιστεψετε!!! Μου ηρθε η δευτερη σακουλα απο mandco για την οποια εχω παρει ηδη refund! Και πανω εχει το αυτοκολλητο οτι εφυγε απο Αγγλια 15/11!!!!!!!!!!!!!

Επισης ηταν ανοιγμενη και ξανακολλημενη με ταινια καφε συσκευασιας. Δεν ελειπαν ομως πραγματα απο μεσα...

Θα παω αυριο πρωι πρωι στο ταχυδρομειο και θα γινει της τρελης το πανηγυρι. Τα χω παρει χοντρα!!

Επισης τα χω παρει γιατι θελω κι εγω να παγγειλω πανες απο το Ubershop και δεν εχει αυτες που παιρνω! Λεω να τους στειλω κανενα μηνυματακι μηπως και...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Με άγχωσες τώρα με την σκισμένη τσάντα και την ταινία. Έχω κάνει δύο παραγγελίες, μία στις 13/01 που θα φθάσει υποτίθεται μέχρι την Παρασκευή (θα φθάσει?) και μια σήμερα. Αυτό γίνεται δηλαδή με την συγκεκριμένη εταιρεία, αργούν τόσο πολύ και φθάνουν διαρρηγμένα ?

 

Εννοείται ότι κρατάς την επιστροφή και στα πράγματα και στα χρήματα ...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το εξής μύνημα

 

Dear Maria,

 

Thank you for your email. We are pleased to hear that there is strong interest in our product range and service from the members of parents.gr.

 

It is very good to know that you are interested in the complete range too.

 

We are working on better shipping rates for Greece and will be responding to you shortly.

 

Best Regards

Simon

 

 

Uber Shop

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανει καμια συγκριση τιμων του ελληνικου mamas and papas και του αντιστοιχου site?

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα reiss στην αγγλια θεωρουνται καλης ποιοτητας ρουχα απο οτι μου ειπε η κουμπαρα μου που μενει λονδινο και απο οτι βλεπω στελνει ελλαδα οποτε οποια ενδιαφερεται...το αναφερω επειδη δεν το βλεπω στη λιστα

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...