Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

έχεις και εσύ τα δίκια σου. μόλις διάβασα την απάντηση θυμήθηκα οτι το είχα διαβάσει αλλά δεν έχω και πολύ μυαλό...το ξενύχτι έχει κάψει εγκεφαλικά κυτταρα..

 

Κορίτσια εσείς που έχετε αγοράσει απο τον πωλητή καλτσονάκια http://stores.ebay.co.uk/fioreukhosiery μια βοήθεια γιατί μάλλον είμαι τελέιως ξανθιά.

Πήρα 3 καλτσονάκια και δεν πλήρωσα αλλά στο τέλος πάτησα στο checkout request total from seller. Αυτό δεν το κάνεις για να τα βάλει όλα μαζί και να σου χρεώσει μεταφορικά για ένα??το καθένα είχε 1,55λίρες και με χρέωσε και για τα 3 5,25λιρες. Το άθροισμα ξέρω να το κάνω και εγώ μαθηματικός είμαι αλλά το θέμα δεν έιναι να μην σε χρεώσει τόσο??εσείς πόσο μεταφορικά πληρώσατε?

 

μια χαρα τα λες αυτο το πατας για να σε ενημερωσει για τα συνολικά μεταφορικα, και αυτος επελεξε να σε χρεώσει για τρια τεμάχια 5,25λιρες.....

Βασικα.... δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα σε χρεώσει 1,55χ3....

Μυνημα σου εστειλε ο κυριος/α.?

αν εχεις κανει το confirm....δεν εχει γυρισμο...πρεπει να τα αγοράσεις!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

α οκ!

 

Και κατι αλλο! Με ρωτησαν προχτες τι να κανουν τα δεματα ( να τα κρατησουν ή να τα στειλουν) τους ειπα στειλτε τα , μου ειπαν οτι ειναι 37,5 λιρες, τα πληρωσα και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση. Τους ξαναστειλα μηνυμα να τους ρωτησω αν οντως τα εστειλαν...τιποτα! Τους ξαναεστειλα για να μου δωσουν Track number....τιποτα! :evil::evil::evil:

 

απο τη στιγμή που πληρώνεις δεν ξαναστέλνουν τπτ αυτό είναι αλήθεια..ουτε track no δεν δίνουν αν όμως υπάρξει πρόβλημα θα το ψάξουν πιστεύω. εγώ αυτό που κάνω όταν πληρώνω τους στέλνω ένα μειλ με το confirmation απο το rbs worldpay για να επισπευσουν.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα λες αυτο το πατας για να σε ενημερωσει για τα συνολικά μεταφορικα, και αυτος επελεξε να σε χρεώσει για τρια τεμάχια 5,25λιρες.....

Βασικα.... δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα σε χρεώσει 1,55χ3....

Μυνημα σου εστειλε ο κυριος/α.?

αν εχεις κανει το confirm....δεν εχει γυρισμο...πρεπει να τα αγοράσεις!

 

αααα..δεν μου αρεσε αυτό τώρα δλδ πόσο πιο μεγάλος ειναι ένας φάκελος με 1 ή 3 καλτσόν μέσα και αλλάζει τοσο τα μεταφορικα?? θα στείλω μυνημα μήπως και το αλλάξει..νευριασα η ξενυχτισα..:twisted::twisted:

ευχαριστώ καλαμαράκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα..δεν μου αρεσε αυτό τώρα δλδ πόσο πιο μεγάλος ειναι ένας φάκελος με 1 ή 3 καλτσόν μέσα και αλλάζει τοσο τα μεταφορικα?? θα στείλω μυνημα μήπως και το αλλάξει..νευριασα η ξενυχτισα..:twisted::twisted:

ευχαριστώ καλαμαράκι!!

 

Όχι, μην τον πληρώσεις, έκανε λάθος. Ζήτησε να σου ξαναστείλει total, γιατί το κάθε επιπλέον είναι 0,85 λίρες αν θυμάμαι καλά, αλλά γράψε του το σαν σχόλιο . Εγώ πλήρωσα μεταφορικά για τρία καλσόν, 3,25 λίρες.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

 

chatzico έχεις παραγγείλει από http://www.tsampas.gr/ ;

Πες γιατί βλέπω άλλους πολύ ευχαριστημένους και άλλους πολύ δυσαρεστημένους στο skroutz

 

 

Όχι αλλά με το που το άνοιξα, είδα ότι έχει την ΤΑΣΙΜΟ 110 ευρώ (στα μαγαζιά έχει 140 και από το αμαζον την βρίσκω με 100).

 

Θα το τολμήσω μάλλον.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΑΡΚΣ στέλνει Ελλάδα ?

 

Έχω τσαντιστεί άπειρα. Τα σλιπάκια της μικρής τα παίρνω από εδώ 10 Ευρώ τα 5, δεν παίζουν εκπτώσεις στα εσώρουχα δε, και το ΜΑΡΚΣ της Αγγλίας τα έχει 3,5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ναι τόσο αλλά μου είχαν πει εξαρχής ότι δεν έχουν στοκ παραγγέλνουν από το εργοστάσιο και στα φέρνουν (δεν ξέρω για μικρότερα είδη τι γίνεται)

 

Τελικά παρήγγειλε η κολώνα του σπιτιού μου και του είπαν οτι θέλει 10 εργάσιμες μέρες για να το φέρουν αυτοί ή 2-3 εργάσιμες αν το στείλει η εταιρεία (+ 10 ευρώ)

 

 

 

Όχι αλλά με το που το άνοιξα, είδα ότι έχει την ΤΑΣΙΜΟ 110 ευρώ (στα μαγαζιά έχει 140 και από το αμαζον την βρίσκω με 100).

 

Θα το τολμήσω μάλλον.

 

Ωχ! άλλη chatzico ήταν! Sorry σε έβαλα σε πειρασμό;;!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΑΡΚΣ στέλνει Ελλάδα ?

 

Έχω τσαντιστεί άπειρα. Τα σλιπάκια της μικρής τα παίρνω από εδώ 10 Ευρώ τα 5, δεν παίζουν εκπτώσεις στα εσώρουχα δε, και το ΜΑΡΚΣ της Αγγλίας τα έχει 3,5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Όχι μόνο μέσω UKmail μπορείς να παραγγείλεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψωνισα εγω απο αυτο. αλλα μεσω MyUK. Την επομενη μερα της παραγγελιας τα ειχαν παραλαβει ηδη.

 

περιττο να πω οτι πηρα παπουτσακι του μπεμπη NIKE 9 λιρες! χεχε

 

Πως πάνε τα βρεφικά νούμερα στο http://www.sportsdirect.com/footwear/baby-shoes?dcp=1;

Αυτά τα C1/2, C2, C3 κ.λ.π. τι είναι; Εγώ τα 17,18,19 ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Το C4 ειναι το 20, το C5 ειναι το 21. Αλλα να ξερεις οτι αυτη ειναι κλιμακα για KIDS.

 

Για μεγαλους εχει αλλη κλιμακα.

 

Δηλαδή το καμάρι μου που φοράει 18 θα του πάρω C2; Τα γράφει πουθενά αυτά στο site γιατί δεν τα βρήκα

Link to comment
Share on other sites

το μειλ ή τις ρυθμίσεις?? πάντως δεν νομίζω να υπάρχει προβλημα αλλιώς θα ειχαν αρχίσει να στέλνουν οτι έιχε πάει πριν κλείσουν.

 

 

Τις ρυθμισεις. Εχω κανει ενα φακελο με ολα τα μειλ τους, αλλα αυτο δε το βρισκω να το λεει καπου :?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το καμάρι μου που φοράει 18 θα του πάρω C2; Τα γράφει πουθενά αυτά στο site γιατί δεν τα βρήκα

 

Κατσε να σου βρω ενα πινακακι μετατροπης....

 

http://babyclothes.about.com/od/babysizeandagecharts/a/shoesizeshart.htm

Δε ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο αυτο.

 

Νομιζω παντως, οτι σε οποιο site πας να κανεις παραγγελια, εχει πινακακι που κανεις την αντιστοιχια. Γιατι εχω παρατηρησει οτι εχουν αλλα πινακακια για καθε εταιρεια. Πχ, στην adidas και στην Νike ειναι διαφορετικο το νουμερο EU39.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Προχθές, Πέμπτη μεσημέρι παρήγγειλα από perfectoys.gr ένα μομπίλ κούνιας και σήμερα το πρωι το είχα στην πόρτα μου! Και είμαι και επαρχία... Πήρε πόντους το εν λόγω κατάστημα.

Αν και μεγάλο ρόλο παίζουν και οι εταιρίες κουριερ. Την προηγούμενη εβδομάδα, έκανα μια παραγγελία από letoshop.gr και ενώ εκείνοι τα έστειλαν 2 μέρες μετά, εγώ παρέλαβα 5 μέρες μετά. Γιατί μεσολαβούσε Σ/Κ και η asc δεν προλάβαινε ούτε Παρασκευή, ούτε Σάββατο να μου τα φέρει...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που έχω μείνει κάγκελο:shock::shock::shock:

Πέμπτη μεσημέρι στις 13:30 παρείγγειλα την χύτρα από το αμαζόν και σήμερα το πρωί στις 11:00 ήταν στην πόρτα μου:shock::shock::shock:

Απίστευτοι οι τύποι σε ταχύτητα:D και η χύτρα καταπληκτική;) το τέλειο μέγεθος για παιδικά μαγειρεύματα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.ubershop.co.uk/

 

Κοριτσια γεια σας!

 

Εχω μια απορια! Απο αυτο το σαιτ, οσα και να παραγγειλεις σου λεει μεταφορικα για ελλαδα 25λιρες(δε θυμαμαι ακριβως,αλλα εκανα και δοκιμη για παραγγελια και εβαλα στο καλαθι ολο το μαγαζι και ισχυει). Δλδ, αν παρω 20 κουτες παμπερς, θα ειναι το ιδιο? Λιγο περιεργο μου φαινεται...Λετε να παιζει καμια μουφα?:confused::confused::confused:

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.ubershop.co.uk/

 

Κοριτσια γεια σας!

 

Εχω μια απορια! Απο αυτο το σαιτ, οσα και να παραγγειλεις σου λεει μεταφορικα για ελλαδα 25λιρες(δε θυμαμαι ακριβως,αλλα εκανα και δοκιμη για παραγγελια και εβαλα στο καλαθι ολο το μαγαζι και ισχυει). Δλδ, αν παρω 20 κουτες παμπερς, θα ειναι το ιδιο? Λιγο περιεργο μου φαινεται...Λετε να παιζει καμια μουφα?:confused::confused::confused:

κοίτα δεν επικοινωνείς καλλίτερα μαζί τους για το αν υπάρχει όριο στα κιλά ανά παραγγελία ?? αφενός, αφετέρου πληρώνεις με paypal και αν δεν έρθουν τα πράγματα τους .................είναι μεσημέρι να μην το γράψω μας βλέπουν και μικρά παιδιά :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμισεις. Εχω κανει ενα φακελο με ολα τα μειλ τους, αλλα αυτο δε το βρισκω να το λεει καπου :?

 

Ανοιξε το μειλ που σου στείλανε όταν ανοιξε ο λογαριασμός και σου λένε τη διεύθυνση και το box no και ξεκίνα να το διαβάζεις απο την αρχή απο το hello...xaxaxa είναι η πρώτη παράγραφος οι ρυθμίσεις σου!!

 

Τελικά αυτός με τα καλτσόν είχε βάλει 2 επιλογές για πληρωμή αλλά έπρεπε να πατήσεις pay now για να δεις την δευτερη..και βριστήκαμε κιόλας μου είπε ευγενικά μεν οτι είμαι σκύλα...χαχαχα. δεν πειράζει όμως εγώ ζητησα συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το μειλ που σου στείλανε όταν ανοιξε ο λογαριασμός και σου λένε τη διεύθυνση και το box no και ξεκίνα να το διαβάζεις απο την αρχή απο το hello...xaxaxa είναι η πρώτη παράγραφος οι ρυθμίσεις σου!!

 

 

Εμ την ειχα κανει την μ@λ@κι@ μου! Weekly το ειχα! βεβαια να πω την αληθεια μου....δεν εφαρμοστηκε στην πραξη αυτο.... τεσπα, εστειλα ενα μηνυμα να γινει Hold

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν επικοινωνείς καλλίτερα μαζί τους για το αν υπάρχει όριο στα κιλά ανά παραγγελία ?? αφενός, αφετέρου πληρώνεις με paypal και αν δεν έρθουν τα πράγματα τους .................είναι μεσημέρι να μην το γράψω μας βλέπουν και μικρά παιδιά :mrgreen::mrgreen:

 

εστειλα, αλλα απαντηση δεν πηρα(ακομα). αντε να δουμε....

 

Παντως αν ισχυει, εχουμε μαζευτει 5 κοπελες εδω πατρα και το βλεπω να μας φερνουν τις κουτες παμπερς με καμια νταλικα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εστειλα, αλλα απαντηση δεν πηρα(ακομα). αντε να δουμε....

 

Παντως αν ισχυει, εχουμε μαζευτει 5 κοπελες εδω πατρα και το βλεπω να μας φερνουν τις κουτες παμπερς με καμια νταλικα....

xaxaxaxa δεν έχει και like εδώ ρε γμτ :mrgreen::mrgreen:

(αν είναι πες ε............δεν τα έχει όλα βέβαια, αλλά αν είναι θετική η απάντηση τους να ρωτήσουμε μήπως και έχουν ή μπορούν να στείλουν και πάνες που δεν έχουν στο σιτε τους, που ξέρεις άμα είναι κάνα έξυπνος Εγγλέζος και μυριστεί κονόμα να μας κάνει την χάρη .....) :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

http://www.ubershop.co.uk/

 

Κοριτσια γεια σας!

 

Εχω μια απορια! Απο αυτο το σαιτ, οσα και να παραγγειλεις σου λεει μεταφορικα για ελλαδα 25λιρες(δε θυμαμαι ακριβως,αλλα εκανα και δοκιμη για παραγγελια και εβαλα στο καλαθι ολο το μαγαζι και ισχυει). Δλδ, αν παρω 20 κουτες παμπερς, θα ειναι το ιδιο? Λιγο περιεργο μου φαινεται...Λετε να παιζει καμια μουφα?:confused::confused::confused:

 

Στο σαιτ τους λέει

 

Destination Delivery Charges Bulgaria, Croatia, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Iceland, Latvia, Lithuania, Montengro, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovenia

Delivery Charges (For orders with weight above 2000g) £22.95

 

Δες εδώ

http://www.ubershop.co.uk/help/deliveryEurope.php

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...