Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

γιατι δεν μου λετε ποιο ειναι το ακατανομαστο??? κλαψ

τοσες φορες σας ρωτησα

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι το mothercare. Δεν στο λένε γιατί είναι.... ακατανόμαστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω νεα!

 

δευτερον

εστειλα μειλ στο Ukmail για τις πανες. Τους εστειλα το λινκ της αμαζον και ζυγισα και ενα κουτι που ειχα εδω. Τους εδωσα παραδειγμα οτι αγοραζω 4 τεμαχια, δηλαδη 8 κουτες...

Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να υπολογισουν αν θα ξεπερασει τα μεταφορικα που ολες ξερουμε αλλα θα κανουν το καλυτερο δυνατον. Μετρησα λοιπον την κουτα που εχω και υπολογισα οτι αν βαλουμε τις 8 κουτες 4 κατω και 4 απο πανω τους βγαινει ενα κουτι διαστασεων 52*48*52

ογκομετρικα δηλαδη ζυγιζει 26 κιλα ενω κανονικο βαρος εχουν 19,2κιλα

οριακα ειμαστε... αλλα μας παιρνει...

σαν κοστος μαζι με τα μεταφορικα βγαινει περιπου 125 ευρω

αν αγοραζαμε απο ελλαδα 8 κουτες * 27 που τις εχει το καρφουρ κανει 216...

μιλαω παντα για τις πανες που εχω εγω δεν ξερω αλλα μεγεθη αν εχουν διαφορα στις διαστασεις... active fit 4

 

αυτα!

 

τι αλλα??:D:D:D:D:D:D

 

Δεν ξέρω αν έχεις υπόψη σου ότι το ΑΜΑΖΟΝ έχει τώρα τα pampers baby dry στις 15.95 λίρες και τα active fit στις 16.95. Αν δεν το έχεις ίσως πρέπει να βιαστείς μήπως τα ανεβάσουν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις υπόψη σου ότι το ΑΜΑΖΟΝ έχει τώρα τα pampers baby dry στις 15.95 λίρες και τα active fit στις 16.95. Αν δεν το έχεις ίσως πρέπει να βιαστείς μήπως τα ανεβάσουν πάλι.

 

yeah baby!! τα βουτηξα!!! ναι το ειχα δει οτι το εριξαν κι αλλο... Τα εχω μονιμα στο καλαθι μου και τα βλεπω :P

 

ευχαριστω!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μου λετε ποιο ειναι το ακατανομαστο??? κλαψ

τοσες φορες σας ρωτησα

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι το mothercare. Δεν στο λένε γιατί είναι.... ακατανόμαστο.

 

Δεν γίνεται αναφορά στο συγκεκριμένο με το όνομά του, γιατί σταμάτησε να στέλνει εκτός Αγγλίας. Ακατανόμαστη συμπεριφορά....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

χθες, μετα που ειδα απο εσας οτι εβαλλε εκπτωσεις το dpam ( εμεις μονο απο εκει ψωνιζουμε ρουχα, αλλα μεχρι τωρα δεν εχω αγορασει απο το internet), μπηκα στο site να δω...ειδα λοιπον το παλτουδακι που ειχε στο νοτος 50 ευρω, στο site αρχικη τιμη 32 περιπου, και με την εκπτωση 20κατι, δεν θυμαμαι ακριβως..παντως ειμαι σιγουρη για την τιμη στο νοτος γιατι ειχαμε αγορασει το υπολοιπο σετ (παντελονι πουλοβερ κτλ) και ηθελα και το παλτο...

παιζει αυτο ?/πιο φθηνα στο internet??

γνωριζει καμια σας μεταφορικα απο το dpam??

 

Επιμένω, περίμενα το DPAM αλλά όταν είδα το VERDBAUDET, κατέληξα ότι αξίζει το έξοδο του MyUkMail, για να ψωνίσεις από εκεί.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιμένω, περίμενα το DPAM αλλά όταν είδα το VERDBAUDET, κατέληξα ότι αξίζει το έξοδο του MyUkMail, για να ψωνίσεις από εκεί.

 

Να ξερετε οτι αν δε βιαζεστε πολυ τα ρουχα, προς το τελος της σεζον τα βαζει σε εξεφτελιστικες τιμες. Δλδ, εγω ψωνισα καποια χειμερινα μεσα Δεκεμβρη και πηρα 3 φανελακια 6 λιρες κλπ κλπ.

 

Μπορειτε να εφαρμοσετε αυτο το συστημα για να αγοραζετε ρουχα για την επομενη χρονια.

 

Ολα αυτα, τα πηρα 63 λιρες.

 

3X_70024_3188.jpg

Pack of 2 T-shirts

 

KHAKI Size: 18MRef: 800 8516

Quantity: 1

 

 

3X_70211_3058.jpg

Striped sweater

 

STRIPED Size: 18MRef: 800 8613

Quantity: 1

 

 

3X_70004_3220_0040.jpg

Pack of 3 Bodysuits in Organic Cotton

 

GREY PACK Size: 18MRef: 167 5156

Quantity: 1

 

 

3X_70013_3227.jpg

Pack of 2 velour pyjamas.

 

ASSORTED Size: 18MRef: 625 9705

Quantity: 1

 

 

3X_70013_3229.jpg

Pack of 2 Velour Pyjamas

 

ASSORTED Size: 18MRef: 800 5088

3X_02600_3008.jpg

Pack of 2 Microfibre Breastfeeding Bras

 

1 BLACK + 1 WHITE Size: 38BRef: 730 2821

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε οτι αν δε βιαζεστε πολυ τα ρουχα, προς το τελος της σεζον τα βαζει σε εξεφτελιστικες τιμες. Δλδ, εγω ψωνισα καποια χειμερινα μεσα Δεκεμβρη και πηρα 3 φανελακια 6 λιρες κλπ κλπ.

 

Μπορειτε να εφαρμοσετε αυτο το συστημα για να αγοραζετε ρουχα για την επομενη χρονια.

 

Ολα αυτα, τα πηρα 63 λιρες

 

Δεν κατάλαβα από που τα πήρες από το DPAM ή από το VERDBAUDET?

 

από μεταφορικά τι γίνεται??

 

Συγνώμη αν ρωτάω κατι που έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά΄

είναι πολλές οι σελίδες ....."Αρη"

Ιt always rains hardest on the people who deserve the sun

 

Mjb3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε οτι αν δε βιαζεστε πολυ τα ρουχα, προς το τελος της σεζον τα βαζει σε εξεφτελιστικες τιμες. Δλδ, εγω ψωνισα καποια χειμερινα μεσα Δεκεμβρη και πηρα 3 φανελακια 6 λιρες κλπ κλπ.

 

Μπορειτε να εφαρμοσετε αυτο το συστημα για να αγοραζετε ρουχα για την επομενη χρονια.

 

Ολα αυτα, τα πηρα 63 λιρες.

 

 

Ράνια, με τα παιδιά αυτό το κάνω σταθερά. Τους ψωνίζω συνήθως στις εκπτώσεις τα καθημερινά ρούχα, άντε και κανένα καλό αν μου γυαλίσει πολύ, για την επόμενη χρονιά. Έτσι στην τρέχουσα σεζόν, παίρνω παπούτσια - δεν υπολογίζονται από πέρσυ -, μπουφάν και κανένα καλό ρούχο. Αν δε είμαι και τυχερή, κάποια από αυτά τα κάνουν δώρα παππούδες-γιαγιάδες-ο αδερφός μου, όποτε ΟΚ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα από που τα πήρες από το DPAM ή από το VERDBAUDET?

 

από μεταφορικά τι γίνεται??

 

/QUOTE]

 

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

Σημειωτέον ότι οι τιμές τώρα με τις εκπτώσεις δεν παίζονται. Υπολογίζω ότι με 250 λίρες ντύνω και τα δύο παιδιά για την επόμενη χρονιά φούλ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ράνια, με τα παιδιά αυτό το κάνω σταθερά. Τους ψωνίζω συνήθως στις εκπτώσεις τα καθημερινά ρούχα, άντε και κανένα καλό αν μου γυαλίσει πολύ, για την επόμενη χρονιά. Έτσι στην τρέχουσα σεζόν, παίρνω παπούτσια - δεν υπολογίζονται από πέρσυ -, μπουφάν και κανένα καλό ρούχο. Αν δε είμαι και τυχερή, κάποια από αυτά τα κάνουν δώρα παππούδες-γιαγιάδες-ο αδερφός μου, όποτε ΟΚ.

 

 

κι εγω ετσι εκανα τωρα...εχει πολυ καλες τιμες.. ποσο εξω να πεσεις πια?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Efrossyni, μια βοήθεια παρακαλώ...

 

Αυτό εδώ τι σημαίνει? Διότι εγώ μάλλον άλλο κατάλαβα...

 

Your automatic mail forwarding setting is set to Daily

 

 

Και εγώ ψωνίζω ρούχα για τον επόμενο χρόνο αλλά επειδή φόρμες δεν έχω βρει στο ιντερνετ που να με ικανοποιούν, το κάνω στις εκπτώσεις στα καταστήματα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Efrossyni, μια βοήθεια παρακαλώ...

 

Αυτό εδώ τι σημαίνει? Διότι εγώ μάλλον άλλο κατάλαβα...

 

Your automatic mail forwarding setting is set to Daily

 

 

Και εγώ ψωνίζω ρούχα για τον επόμενο χρόνο αλλά επειδή φόρμες δεν έχω βρει στο ιντερνετ που να με ικανοποιούν, το κάνω στις εκπτώσεις στα καταστήματα.

 

Καλημερα!! στειλτους μειλ να το βγαλουν αυτο. Αυτο σημαινει οτι τους εχεις δωσει εντολη να σου στελνουν οτιδηποτε παραλαμβανουν κατευθειαν χωρις να σε ειδοποιουν. Βεβαια αν δεν τους εχεις λεφτα μεσα δε θα μπορουν να τα στειλουν... αλλα και παλι. Στειλε μειλ και πες τους: I would like to change my automatic mail forwarding setting to Hold

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

Ποια είναι η ιστοσελίδα τους κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψωνίζω ρούχα για τον επόμενο χρόνο αλλά επειδή φόρμες δεν έχω βρει στο ιντερνετ που να με ικανοποιούν, το κάνω στις εκπτώσεις στα καταστήματα.

και εγώ ρε γμτ :evil: εδώ κοίταξες ??? http://www.sportsdirect.com/Products/Default.aspx?DescriptionFilter=joggers βασικά στέλνει Ελλάδα αλλά τα μεταφορικά είναι πανάκριβα :roll::roll: 45 λίρες μην χ#σ@

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό δεν έχω ασχοληθεί καν Ευάκι. Πανάκριβα μεταφορικά και προσωπικά δεν είμαι καθόλου σίγουρη για το original της υπόθεσης. Πέρυσι ας πουμε πήγα σε ένα κατάστημα και πήρα σουπερ φόρμες trax 10 ευρώ τη μια. Σήκωσα το μαγαζί. Μακάρι να βρω κάτι αντίστοιχο και φέτος. Να ισιώσουμε απ τις ιώσεις να πάω για σαφάρι

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Efrossyni, μια βοήθεια παρακαλώ...

 

Αυτό εδώ τι σημαίνει? Διότι εγώ μάλλον άλλο κατάλαβα...

 

Your automatic mail forwarding setting is set to Daily

 

 

Και εγώ ψωνίζω ρούχα για τον επόμενο χρόνο αλλά επειδή φόρμες δεν έχω βρει στο ιντερνετ που να με ικανοποιούν, το κάνω στις εκπτώσεις στα καταστήματα.

 

Your automatic mail forwarding setting is set to Hold.

Ετσι πρέπει να είναι για να τους λες εσυ πότε θα τα στέλνουν όχι κάθε φορά που έρχεται ένα να το στέλνουν απο μόνοι τους...στείλτους να το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

σου απάντησαν είχε μείνει η σελίδα χωρίς refresh...:mrgreen::mrgreen:

efrossyni τελικά τι έγινε με mandco σου επέστρεψαν τα χρήματα??

 

Καλημέρα!!

διαβασε το χτεσινοβραδινο μου να δεις!! Μου απαντησαν και μου επεστρεψαν χρηματα και μου εδωσαν και κωδικο εκπτωσης για επομενη αγορα... Μου εδωσε και μια κοπελα απο το customer care το προσωπικο της μειλ για την περιπτωση που εχω παλι προβλημα επικοινωνιας...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό δεν έχω ασχοληθεί καν Ευάκι. Πανάκριβα μεταφορικά και προσωπικά δεν είμαι καθόλου σίγουρη για το original της υπόθεσης. Πέρυσι ας πουμε πήγα σε ένα κατάστημα και πήρα σουπερ φόρμες trax 10 ευρώ τη μια. Σήκωσα το μαγαζί. Μακάρι να βρω κάτι αντίστοιχο και φέτος. Να ισιώσουμε απ τις ιώσεις να πάω για σαφάρι

 

ναι τα μεταφορικά για Ελλάδα δεν λένε αλλά με το ukmail τα στέλνεις εκεί πάντως τώρα βλέπω πως οι τιμές είναι "τσιμπημένες" στην αρχή της σεζόν που έψαχνα είχε κάτι τιμές του στίλ 5 λίρες η φόρμα.

Έχει μερικά κομμάτια και το adams σε τιμή ξεφτίλα αλλά είναι μάλλον για μεγαλύτερα

Δες και την τεσκο μια και έχεις το ukmail εγώ είμαι ποοοολύ ευχαριστημένη από την ποιότητα τουλάχιστον στα καλοκαιρινά

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...