Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια επειδη το χω απορια, αμα παραπονεθεις στο αμαζον οτι δεν ηρθαν τα πραγματα σου κανουν επιστροφη χρηματων...

πες ομως οτι μετα σου ερχονται τα πραγματα (καλη ωρα οπως η φεριτειλ) τι γινεται μετα???????????

δεν ειναι λιγο κλεψια να μη πεις αν σου ξαναχρεωσουν τη καρτα???

και ακομα κι αν εσυ δε πεις τιποτα, αυτοι δε θα το καταλαβουν??? αφου ποτε δε θα επιστρεψουν σ'αυτους τα πραγματα....

 

και γενικως αμα συμβαινει αυτο συνεχεια αυτοι δεν εχουν ζημιες???? απορω πως επιστρεφουν ετσι γρηγορα χωρις δευτερη συζητηση λεφτα και περιμενουν τη δικη σου καλη θεληση ΑΝ ερθουν τα πραγματα να μην τα παραλαβεις ή να τους τα επιστρεψεις παροτι ειναι τσαμπα στην ουσια....

 

Απο τη στιγμη που εχει παρελθει η ημερομηνια παραδοσης, ειναι υποχρεωμενοι στα επιστρεψουν. Γιατι εσυ την παραγγελια την κανεις με δεδομενη την ημερομηνια που σου δινουν. Αν σου εδιναν αλλη ημερομηνια, πιθανως να μην εκανες καν την παραγγελια.

 

Οσο για την επιστροφη, επειδη πρεπει να γινει με δικα τους εξοδα, μιας και με δικη τους υπαιτιοτητα αργησαν, δε τους συμφερει και σου λεει...κρατα τα!

 

(και να μη συ το ελεγαν, εγω παλι θα τα κρατουσα. Χρυσους τους εχουμε κανει. Ας μαςκ ανουν δωρο και 2 σακουλες Pampers....:twisted:)

 

irida όπως στα είπε η Ράννια είναι και εμένα απο το αμαζον μου είπαν απο μόνοι τους οτι αν έρθουν να τα κρατήσω ή αν θέλω να τα δωρίσω σε κάποιο ίδρυμα γιατί ο λόγος επιστροφής των χρημάτων δεν ήταν οτι δεν είχα λάβει το πακέτο αλλά οτι δεν το έλαβα στην ώρα του!

σκέψου οτι τις πάνες τις είχα παραγγείλει 16/11!

 

Βρε Ρανια δε μπορει....θα ερθουν οι ρημαδες!!! κανε και συ μια κυρωση μπας και......

 

fairy tale καλοφορετες!!!!!

 

ευχαριστούμε ευχαριστούμε!!!

η Βαλέρια μου ήδη άρχισε να τις τιμάει "ποκιλλοτρόπως"!!!! χαχαχαχα!!!:lol:

 

Καλαμαράκι να πρσθέσω ένα σάιτ που θα με συγχωρήσετε αν υπάρχει στη λίστα και δεν το έχω δει:

www.buldoza.gr

παρήγγειλα φόρεμα Δευτέρα και Τετάρτη το είχα!

συγκεκριμένα αυτό:

http://www.buldoza.gr/Product.aspx?Catalog=41&Category=9000000233&Product=1540211

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έχει πάρει το μάτι σας πουθενά αυτή τη προέκταση που βάζουμε πίσω στο καρότσι για να κάθεται όρθιο το "μεγάλο" μας παιδάκι;;;

 

αυτό εννοείς 'ετσι?

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dbaby&field-keywords=buggyboard

Link to comment
Share on other sites

 

ω ναι!!!! σε ευχαριστώ πολύ!!!!

 

ρώτησα στα ηρα και μου είπαν 85 ευρώ.... φρίκαρα.....

 

ξέρουμε αν κάνουν για όλα τα καρότσια ή πηγαίνει σύμφωνα με τη μάρκα του καροτσιού;;;;

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πει ότι amazon πληρώνουμε μόνο με πιστωτική ή θυμάμαι λάθος;;;

 

σωστά θυμάσαι!

και μην ξεχνάς οτι για αγορές άνω των 25 λιρών τα μεταφορικά είναι δωρεάν! (στα περισσότερα είδη!)

 

δεν ξέρω αν κάνουν για όλα τα καρότσια...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σωστά θυμάσαι!

και μην ξεχνάς οτι για αγορές άνω των 25 λιρών τα μεταφορικά είναι δωρεάν! (στα περισσότερα είδη!)

 

δεν ξέρω αν κάνουν για όλα τα καρότσια...:confused:

 

ευχαριστώ!!!!

θα το ερευνήσω....

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω

http://www.mytoys.de/ABC-Design-Trittbrett-f%C3%BCr-Kinder-Kiddy-Ride-On/Zubeh%C3%B6r/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.07.13/1678334;jsessionid=4DC950B20AA2E88F26430533D3B3A278.1-161-4

Τι μεταφορικα εχει αυτο ειπαμε? Δεν καταλαβαινω και γρι γερμανικα...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα φώτα σας και σε μένα!

γιατί δεν μου δέχονται την παραγγελία στα pampers και μου λένε οτι δεν στέλνουν ελλάδα?? προς το παρόν παραγγειλα(προσπάθησα) 4 και 4+. περιμένω και σε τρεις μήνες το τρίτο μας μωρό δεν έμαστε για περαιτέρω έξοδα!!

καπου είχα διαβάσει μια ειδοποιηση απο το amazon το είχαν στείλει σε μια κοπελά να ξανα προσπαθήσει σε μια εβδομάδα. ισχύει αυτό???

επίσης καμια σελίδα που να συμφέρει σπιτάκι κήπου? η μεγάλη μαζευει εδω και 3 μήνες λεφτά στον κουμπαρά της. μέχρι το καλοκαίρι κάτι θα καταφέρει.

ευχαριστώ πολύ!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζοντας το λεπτομερέστατο ποστ που έχουμε εδώ για το my-uk-mail έκανα χθες join αν και είδα την ανακοίνωση ότι είναι κλειστά μέχρι αύριο Κυριακή. Μου ήρθε επιβεβαίωση πληρωμής αλλά τίποτα παραπάνω. Δε μου ζητήθηκαν στοιχεία, ούτε ταυτότητες ούτε τίποτα. Μόνο στοιχεία κάρτας για την πληρωμή. Έτσι έπρεπε? Να ελπίζω πως τη Δευτέρα θα προχωρήσει η διαδικασία?

που ειναι το ποστ γιατι το ψαχνω;

Link to comment
Share on other sites

Βρε Εβελίνα... Δηλαδή το χουμε αναλύσει τοοοοοοσο πολύ... Δεν στέλνουν πλέον pampers μόνο μωρομάντηλα...

 

Για τις προσφορές, πατάς στο today's deals και τις βλέπεις[/QUOT

καλημέρα! είχα καιρό να μπω και διαβαζα χτες μέχρι τις 5 το πρωι γυρώ στις 50 σελίδες αλλά δεν είχα φτάσει εκεί που το λέγατε αυτό. τζάμπα ενθουσιάστηκα. ευχαριστώ πάντως!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

Βρε Εβελίνα... Δηλαδή το χουμε αναλύσει τοοοοοοσο πολύ... Δεν στέλνουν πλέον pampers μόνο μωρομάντηλα...

 

Για τις προσφορές, πατάς στο today's deals και τις βλέπεις[/QUOT

καλημέρα! είχα καιρό να μπω και διαβαζα χτες μέχρι τις 5 το πρωι γυρώ στις 50 σελίδες αλλά δεν είχα φτάσει εκεί που το λέγατε αυτό. τζάμπα ενθουσιάστηκα. ευχαριστώ πάντως!

 

Evelina-A, είναι άθλιοι στο αμαζον. Εγώ κωλλισιέργησα σαν ανόητη και δεν παρήγγειλα έγκαιρα και τώρα δεν στέλνουν.

 

Ωστόσο, κοίταγα στο http://www.ubershop.co.uk για πάνες. Το νο 5 που παίρνω εγώ το έχει 17 λίρες (περίπου 20 Ευρω) τα 99 τεμάχια, τιμή δηλαδή καλή σε σχέση με την στάνταρ τιμή των Σ/Μ εδώ. Χρεώνει μεταφορικά όμως (περίπου 23 λίρες) άσχετα από τα κουτιά που θα πάρεις. Π.χ. έβαλα 5 κουτιά, 10 κουτιά και χρέωνε το ίδιο. Ψήνω έναν συνάδελφο να πάρουμε μαζί, για να μοιραστούμε τα μεταφορικά.

 

Νομίζω ότι συμφέρει αν πάρεις πολλά κουτιά. Εγώ σκέφτομαι για 5 κούτες και άλλες 5 ο άλλος συνάδελφος και μας βγαίνει απο 116 ευρώ ο καθένας αν μοιραστούμε τα μεταφορικά, για 495 πάνες. Στο Σ/Μ εδώ θα ήθελα για αυτές, κατά μέσο όρο, γύρω στα 205 Ευρώ. Καμμία σχέση δηλαδή. Σκέψου το.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε συ...Που το βρήκες αυτό το site και δε μας το λεγες? Συμφέρει κάργα αν μοιραστείς μεταφορικά γιατί είναι μισή τιμή από εδώ. Σίγουρα θα παραγγείλω αφού έχει και paypal

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι δεν το έλεγα, είναι στην λίστα νομίζω, το έχει αναφέρει άλλη συμφορουμίτισσα σε παλιότερη σελίδα. Απλώς το βρωμοαμαζον τις είχε ακόμα φθηνότερα και δεν είχε και μεταφορικά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ω ναι!!!! σε ευχαριστώ πολύ!!!!

 

ρώτησα στα ηρα και μου είπαν 85 ευρώ.... φρίκαρα.....

 

ξέρουμε αν κάνουν για όλα τα καρότσια ή πηγαίνει σύμφωνα με τη μάρκα του καροτσιού;;;;

 

Πάντως Μπουνίτσα το αμαζον σαν πωλητής πουλάει μονο αυτα τα κομμάτια για δες τα

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_n_0?rh=n%3A59624031%2Ck%3Abuggy+board%2Cn%3A!60032031%2Cn%3A60043031&bbn=60032031&keywords=buggy+board&ie=UTF8&qid=1294562145&rnid=60032031#/ref=sr_nr_p_6_0?rh=n%3A59624031%2Ck%3Abuggy+board%2Cn%3A!60032031%2Cn%3A60043031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=60043031&keywords=buggy+board&ie=UTF8&qid=1294562149&rnid=73437031

 

 

Δες εδω

http://www.mytoys.de/ABC-Design-Trittbrett-f%C3%BCr-Kinder-Kiddy-Ride-On/Zubeh%C3%B6r/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.07.13/1678334;jsessionid=4DC950B20AA2E88F26430533D3B3A278.1-161-4'>http://www.mytoys.de/ABC-Design-Trittbrett-f%C3%BCr-Kinder-Kiddy-Ride-On/Zubeh%C3%B6r/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.07.13/1678334;jsessionid=4DC950B20AA2E88F26430533D3B3A278.1-161-4

Τι μεταφορικα εχει αυτο ειπαμε? Δεν καταλαβαινω και γρι γερμανικα...

 

Τα μεταφορικά του ειναι 16ευρώ

 

κορίτσια τα φώτα σας και σε μένα!

γιατί δεν μου δέχονται την παραγγελία στα pampers και μου λένε οτι δεν στέλνουν ελλάδα?? προς το παρόν παραγγειλα(προσπάθησα) 4 και 4+. περιμένω και σε τρεις μήνες το τρίτο μας μωρό δεν έμαστε για περαιτέρω έξοδα!!

καπου είχα διαβάσει μια ειδοποιηση απο το amazon το είχαν στείλει σε μια κοπελά να ξανα προσπαθήσει σε μια εβδομάδα. ισχύει αυτό???

επίσης καμια σελίδα που να συμφέρει σπιτάκι κήπου? η μεγάλη μαζευει εδω και 3 μήνες λεφτά στον κουμπαρά της. μέχρι το καλοκαίρι κάτι θα καταφέρει.

ευχαριστώ πολύ!

 

Νομιζω πως στο http://www.mytoys.de εχει μεγάλη ποικιλία

 

Καλέ τι δεν το έλεγα, είναι στην λίστα νομίζω, το έχει αναφέρει άλλη συμφορουμίτισσα σε παλιότερη σελίδα. Απλώς το βρωμοαμαζον τις είχε ακόμα φθηνότερα και δεν είχε και μεταφορικά.

 

Συμφωνω νομιζω πως η Ποκογιο το ειχε αναφέρει καποια στιγμή

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...