Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες.

 

Εμείς κουζινούλα δεν πήραμε για τα Χριστούγεννα, αλλά επειδή πλησιάζουν γενέθλια, και το σκεφτόμαστε, ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη των κοριτσιών που πήραν κουζινούλες Smoby (τις 24561 και 24559 θυμάμαι, αν κάποια πήρε κάποια άλλη, κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!)

 

Μείνατε ευχαριστημένες; Είναι όντως ψηλές; Διάβασα στο feedback ότι κάποιοι δεν έμειναν ευχαριστημένοι γιατί δεν ήταν πολύ σταθερές και δεν εφάρμοζαν καλά... Ισχύει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τρέχω γιατί ξύπνησαν τα καμάρια μου....

Link to comment
Share on other sites

Από dorothy perkins έχει ψωνίσει καμμία; Τί λένε από ποιότητα; Πόσες μέρες κάνει να φτάσει η παραγγελία;

 

Ψωνισα στις 5/1 και περιμένω τωρα.

Χρησιμοποιησε και τον κωδικο DPWEL10 για επιπλεον 10% στο συνολο. Εμενα μου τον δεχτηκε.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

pocoyo πραγματικά κρίμα..Έχω περάσει ανάλογη φάση να αγωνιώ για τα είδη γενεθλίων..Πάντως στα Jumbo έχει κάτι μικρές σακούλες που έχουν μέσα διάφορα πλαστικά ζωάκια και μία κατηγορία είναι και τα δεινοσαυράκια!

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!

τελικά παρέλαβα σήμερα τις πάνες μου απο αμαζον....

αφού όμως πρώτα:

-έστειλα μειλ στην dhl αγγλίας και με έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια...

-έστειλα μέιλ στην dhl Ελλάδας οι οποίοι με παρέπεμψαν στο πορτα-πορτα των ελτα

-πήρα τηλ στο τοπικό πορτα-πορτα όπου μου δήλωσαν οτι δεν έχουν κάτι στην αποθήκη τους και καλύτερα να πάρω στα κεντρικά της Αθήνας

-πήρα τηλ στα κεντρικά και η υπάλληλος με μπόλικο υφάκι μου δήλωσε οτι δεν έχουν κάτι και πιθανότατα χάθηκε το δέμα μου...(μέσα σε 2 δευτερόλεπτα πρόλαβε και έψαξε....)

 

Τελοσπάντων....σημασία έχει οτι ήρθαν και οτι τελικά μου ήρθαν τσάμπα μια και το άμαζον μου επέστρεψε τα λεφτά λόγω της καθυστέρησης τους!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pocoyo πραγματικά κρίμα..Έχω περάσει ανάλογη φάση να αγωνιώ για τα είδη γενεθλίων..Πάντως στα Jumbo έχει κάτι μικρές σακούλες που έχουν μέσα διάφορα πλαστικά ζωάκια και μία κατηγορία είναι και τα δεινοσαυράκια!

στα τζαμπο μπορεις να βρεις πολλα οντως αλλα δεν εχουμε στο νησι....τελικα πηρα κατι πραγματακια απο το βεροπουλο να βαλω στα σακουλακια αλλα οταν θα ερθουν τα αλλα θα μου μεινουν....ειναι και 50 κομματια τι να πω;

ειναι αυτα αλλα 50 κομματια και του ειπα συγκεκριμενα δεινοσαυρους θεμα και πραγματακια

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350354581696 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες.

 

Εμείς κουζινούλα δεν πήραμε για τα Χριστούγεννα, αλλά επειδή πλησιάζουν γενέθλια, και το σκεφτόμαστε, ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη των κοριτσιών που πήραν κουζινούλες Smoby (τις 24561 και 24559 θυμάμαι, αν κάποια πήρε κάποια άλλη, κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!)

 

Μείνατε ευχαριστημένες; Είναι όντως ψηλές; Διάβασα στο feedback ότι κάποιοι δεν έμειναν ευχαριστημένοι γιατί δεν ήταν πολύ σταθερές και δεν εφάρμοζαν καλά... Ισχύει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τρέχω γιατί ξύπνησαν τα καμάρια μου....

 

RONI, εγώ πήρα αυτή την κουζινούλα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001JX5EXK/ref=oss_product

αλλά με πωλητή το αγγλικό αμαζον. Έκανε 36,33 GBP και είχε δωρεάν μεταφορικά. Τώρα βλέπω ότι ακρίβυνε αρκετά.

 

Η μικρή πάντως πήδαγε από την χαρά της. Ειναι αρκετά σταθερή και όσο για το ύψος, η μικρή είναι 3,5 ετών και της είναι ΟΚ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες.

 

Εμείς κουζινούλα δεν πήραμε για τα Χριστούγεννα, αλλά επειδή πλησιάζουν γενέθλια, και το σκεφτόμαστε, ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη των κοριτσιών που πήραν κουζινούλες Smoby (τις 24561 και 24559 θυμάμαι, αν κάποια πήρε κάποια άλλη, κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!)

 

Μείνατε ευχαριστημένες; Είναι όντως ψηλές; Διάβασα στο feedback ότι κάποιοι δεν έμειναν ευχαριστημένοι γιατί δεν ήταν πολύ σταθερές και δεν εφάρμοζαν καλά... Ισχύει;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τρέχω γιατί ξύπνησαν τα καμάρια μου....

 

Εγω πηρα αυτη

http://www.amazon.de/Smoby-24561-Studio-Zubeh%C3%B6r-Elektronik/dp/B003JZCLSC/ref=sr_1_19?s=toys&ie=UTF8&qid=1294422438&sr=1-19

 

απο υψος ειναι πολυ καλη 99εκ.Την ειχε βεβαια προσφορα και τωρα βλεπω την ανεβασε. Ημικρη ξετρελάθηκε της αρεσε πολύ.Για την τιμη που την πήρα ειναι πάρα πολυ καλή.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κοιτάξτε αυτό το σαιτ που μόλις βρήκα. Έχει σούπερ ωραία πράγματα και ακόμα πιο σούπερ εκπτώσεις. Μάλλον θα σπεύσω, αν έχει υπόλοιπο η προπληρωμένη.....

 

Πάντως είναι σούπερ !!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pocoyo πραγματικά κρίμα..Έχω περάσει ανάλογη φάση να αγωνιώ για τα είδη γενεθλίων..Πάντως στα Jumbo έχει κάτι μικρές σακούλες που έχουν μέσα διάφορα πλαστικά ζωάκια και μία κατηγορία είναι και τα δεινοσαυράκια!

σου προτεινω να μην τα παρεισ απο Jumbo!!!βρομανε τοσο πολυ..μου τα φερανε δωρο και τα εχω πεταξει!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εσεις που το ξερετε καλυτερα τρο θεμα μηπως ξερετε καποιο site για να παρω χυτρα ταχυτητας?εκανα μια ερευνα στα μαγαζια και ειναι απο 130 ευρω και ανω

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!

τελικά παρέλαβα σήμερα τις πάνες μου απο αμαζον....

αφού όμως πρώτα:

-έστειλα μειλ στην dhl αγγλίας και με έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια...

-έστειλα μέιλ στην dhl Ελλάδας οι οποίοι με παρέπεμψαν στο πορτα-πορτα των ελτα

-πήρα τηλ στο τοπικό πορτα-πορτα όπου μου δήλωσαν οτι δεν έχουν κάτι στην αποθήκη τους και καλύτερα να πάρω στα κεντρικά της Αθήνας

-πήρα τηλ στα κεντρικά και η υπάλληλος με μπόλικο υφάκι μου δήλωσε οτι δεν έχουν κάτι και πιθανότατα χάθηκε το δέμα μου...(μέσα σε 2 δευτερόλεπτα πρόλαβε και έψαξε....)

 

Τελοσπάντων....σημασία έχει οτι ήρθαν και οτι τελικά μου ήρθαν τσάμπα μια και το άμαζον μου επέστρεψε τα λεφτά λόγω της καθυστέρησης τους!!!:D

 

Τη τυχη μου μεσα! Μονο τα δικα μου ειναι στα αζητητα?!:evil::evil::evil::evil:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!

Τελοσπάντων....σημασία έχει οτι ήρθαν και οτι τελικά μου ήρθαν τσάμπα μια και το άμαζον μου επέστρεψε τα λεφτά λόγω της καθυστέρησης τους!!!:D

 

 

κοριτσια επειδη το χω απορια, αμα παραπονεθεις στο αμαζον οτι δεν ηρθαν τα πραγματα σου κανουν επιστροφη χρηματων...

πες ομως οτι μετα σου ερχονται τα πραγματα (καλη ωρα οπως η φεριτειλ) τι γινεται μετα???????????

δεν ειναι λιγο κλεψια να μη πεις αν σου ξαναχρεωσουν τη καρτα???

και ακομα κι αν εσυ δε πεις τιποτα, αυτοι δε θα το καταλαβουν??? αφου ποτε δε θα επιστρεψουν σ'αυτους τα πραγματα....

 

και γενικως αμα συμβαινει αυτο συνεχεια αυτοι δεν εχουν ζημιες???? απορω πως επιστρεφουν ετσι γρηγορα χωρις δευτερη συζητηση λεφτα και περιμενουν τη δικη σου καλη θεληση ΑΝ ερθουν τα πραγματα να μην τα παραλαβεις ή να τους τα επιστρεψεις παροτι ειναι τσαμπα στην ουσια....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη το χω απορια, αμα παραπονεθεις στο αμαζον οτι δεν ηρθαν τα πραγματα σου κανουν επιστροφη χρηματων...

πες ομως οτι μετα σου ερχονται τα πραγματα (καλη ωρα οπως η φεριτειλ) τι γινεται μετα???????????

δεν ειναι λιγο κλεψια να μη πεις αν σου ξαναχρεωσουν τη καρτα???

και ακομα κι αν εσυ δε πεις τιποτα, αυτοι δε θα το καταλαβουν??? αφου ποτε δε θα επιστρεψουν σ'αυτους τα πραγματα....

 

και γενικως αμα συμβαινει αυτο συνεχεια αυτοι δεν εχουν ζημιες???? απορω πως επιστρεφουν ετσι γρηγορα χωρις δευτερη συζητηση λεφτα και περιμενουν τη δικη σου καλη θεληση ΑΝ ερθουν τα πραγματα να μην τα παραλαβεις ή να τους τα επιστρεψεις παροτι ειναι τσαμπα στην ουσια....

 

Απο τη στιγμη που εχει παρελθει η ημερομηνια παραδοσης, ειναι υποχρεωμενοι στα επιστρεψουν. Γιατι εσυ την παραγγελια την κανεις με δεδομενη την ημερομηνια που σου δινουν. Αν σου εδιναν αλλη ημερομηνια, πιθανως να μην εκανες καν την παραγγελια.

 

Οσο για την επιστροφη, επειδη πρεπει να γινει με δικα τους εξοδα, μιας και με δικη τους υπαιτιοτητα αργησαν, δε τους συμφερει και σου λεει...κρατα τα!

 

(και να μη συ το ελεγαν, εγω παλι θα τα κρατουσα. Χρυσους τους εχουμε κανει. Ας μαςκ ανουν δωρο και 2 σακουλες Pampers....:twisted:)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, αν σκεφτείς πόσες εκατοντάδες, να μην πω χιλιάδες, παραγγελίες έχουν καθημερινά και τί ποσά διακινούνται, δε θα κάτσουν να ασχοληθούν με 50 ή 100 λίρες. Τις πιστώνουν και σε έχουν και χαρούμενη να ψωνίζεις εσαεί ;)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελοσπάντων....σημασία έχει οτι ήρθαν και οτι τελικά μου ήρθαν τσάμπα μια και το άμαζον μου επέστρεψε τα λεφτά λόγω της καθυστέρησης τους!!!:D

 

Τέλεια!!! Καλοφόρετες χε χε

 

κοριτσια εσεις που το ξερετε καλυτερα τρο θεμα μηπως ξερετε καποιο site για να παρω χυτρα ταχυτητας?εκανα μια ερευνα στα μαγαζια και ειναι απο 130 ευρω και ανω

 

Εγω θα κοιτουσα στο http://www.amazon.co.uk και στο http://www.cookplanet.com/index.php?language=fr μονο που το δευτερο ειναι στα γαλλικα αλλα εχει ολες τις σειρές της Φισλερ

 

κοριτσια επειδη το χω απορια, αμα παραπονεθεις στο αμαζον οτι δεν ηρθαν τα πραγματα σου κανουν επιστροφη χρηματων...

πες ομως οτι μετα σου ερχονται τα πραγματα (καλη ωρα οπως η φεριτειλ) τι γινεται μετα???????????

δεν ειναι λιγο κλεψια να μη πεις αν σου ξαναχρεωσουν τη καρτα???

και ακομα κι αν εσυ δε πεις τιποτα, αυτοι δε θα το καταλαβουν??? αφου ποτε δε θα επιστρεψουν σ'αυτους τα πραγματα....

 

και γενικως αμα συμβαινει αυτο συνεχεια αυτοι δεν εχουν ζημιες???? απορω πως επιστρεφουν ετσι γρηγορα χωρις δευτερη συζητηση λεφτα και περιμενουν τη δικη σου καλη θεληση ΑΝ ερθουν τα πραγματα να μην τα παραλαβεις ή να τους τα επιστρεψεις παροτι ειναι τσαμπα στην ουσια....

 

Απο τη στιγμη που εχει παρελθει η ημερομηνια παραδοσης, ειναι υποχρεωμενοι στα επιστρεψουν. Γιατι εσυ την παραγγελια την κανεις με δεδομενη την ημερομηνια που σου δινουν. Αν σου εδιναν αλλη ημερομηνια, πιθανως να μην εκανες καν την παραγγελια.

 

Οσο για την επιστροφη, επειδη πρεπει να γινει με δικα τους εξοδα, μιας και με δικη τους υπαιτιοτητα αργησαν, δε τους συμφερει και σου λεει...κρατα τα!

 

(και να μη συ το ελεγαν, εγω παλι θα τα κρατουσα. Χρυσους τους εχουμε κανει. Ας μαςκ ανουν δωρο και 2 σακουλες Pampers....:twisted:)

 

Επίσης, αν σκεφτείς πόσες εκατοντάδες, να μην πω χιλιάδες, παραγγελίες έχουν καθημερινά και τί ποσά διακινούνται, δε θα κάτσουν να ασχοληθούν με 50 ή 100 λίρες. Τις πιστώνουν και σε έχουν και χαρούμενη να ψωνίζεις εσαεί ;)

 

Συμφωνω με τα κορίτσια!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κοιτάξτε αυτό το σαιτ που μόλις βρήκα. Έχει σούπερ ωραία πράγματα και ακόμα πιο σούπερ εκπτώσεις. Μάλλον θα σπεύσω, αν έχει υπόλοιπο η προπληρωμένη.....

 

Πάντως είναι σούπερ !!!

 

δεν στελνει Ελλαδα.Πως θα παραγγειλεις???

Link to comment
Share on other sites

δεν στελνει Ελλαδα.Πως θα παραγγειλεις???

 

Δοκίμασες ? Φτού να πάρει και χάρηκα τζάμπα.

 

ΣΝΙΦ, ΚΛΑΨ, ΛΥΓΜ.......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το λεπτομερέστατο ποστ που έχουμε εδώ για το my-uk-mail έκανα χθες join αν και είδα την ανακοίνωση ότι είναι κλειστά μέχρι αύριο Κυριακή. Μου ήρθε επιβεβαίωση πληρωμής αλλά τίποτα παραπάνω. Δε μου ζητήθηκαν στοιχεία, ούτε ταυτότητες ούτε τίποτα. Μόνο στοιχεία κάρτας για την πληρωμή. Έτσι έπρεπε? Να ελπίζω πως τη Δευτέρα θα προχωρήσει η διαδικασία?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το λεπτομερέστατο ποστ που έχουμε εδώ για το my-uk-mail έκανα χθες join αν και είδα την ανακοίνωση ότι είναι κλειστά μέχρι αύριο Κυριακή. Μου ήρθε επιβεβαίωση πληρωμής αλλά τίποτα παραπάνω. Δε μου ζητήθηκαν στοιχεία, ούτε ταυτότητες ούτε τίποτα. Μόνο στοιχεία κάρτας για την πληρωμή. Έτσι έπρεπε? Να ελπίζω πως τη Δευτέρα θα προχωρήσει η διαδικασία?

 

Ναι, τη δευτερα θα σου απαντησουν και σε 2-3 μερες το πολυ θα σου δωσουν τη διευθυνση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...