Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Συγνωμη μπορει να το εχουμε ξαναπει αλλα θελω να ρωτησω κατι.

Για Θεσσαλονικη περιμενω ενα δεμα απο ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ ειναι απο AMAZON και πρεπει να ειχε ερθει. Εχετε κανένα τηλ να απευθυνθω?

 

συμπτωματικά, λόγω παραγγελίας που είχα απο Amazon, χτές για τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ κάλεσα το 8001183000.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρονια πολλα!!!

Θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για κατι γιατι εχετε φοβερες ιδεες:

ελεγα για την βαφτιση της κορης μας να την ντυσω κερασακι, μιας και το θεμα θα ειναι αυτο και να την βγαλω φωτο με αυτα τα ρουχα για το προσκλητηριο. Το προβλημα ειναι που θα βρω τετοια στολη?

εχει παραγγειλει καμια απο εσας απο αυτο το site:www.costumecraze.com/Baby-Costumes-p2.html?

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Επειδή παρακολουθω τα sites που προτείνετε εχω να πώ οτι το ψάχνετε πολύ το θέμα και οτι όντως οι τιμές αλλα και η ποκιλία είναι πολύ καλές! Θέλω να παραγγείλω μια βαλίτσα ταξιδιού,ή καλύτερα μαιευτηρίου :) και θα σας ήμουν ευγνώμων αν γνωρίζετε να μου προτείνετε κάποιο link απο αυτα τα άπαιχτα με τις super τιμές που ξέρετε. Ευχαριστώ

FKg5p3.png LQCpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ!!! Σήμερα ακυρώσε την παραγγελία το mandco και δεν ξέρω γιατί.. ουφ!!!

 

Likewise.:-(

Πριν από τρεις μέρες έκανα την παραγγελία και το αυτόματο σύστημα τη δέχτηκε.

Χθες μου ήρθε mail ότι ακυρώθηκε, χωρίς να αναφέρεται αιτιολογία. Κοιτάζω τα προϊόντα στο site και φαίνονται όλα διαθέσιμα.

Τους έστειλα κατευθείαν mail ρωτώντας τους το γιατί αλλά ακόμα δεν μου έστειλαν κάποια απάντηση.

Κάτι βρωμάει εδώ.:roll:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από mandco. Πρώτη φορά άργησε τόσο αλλά τους συγχώρεσα λόγω της κακοκαιρίας. Το clue είναι ότι ήρθε ακριβώς στην ώρα του το φόρεμά μου για το ρεβεγιόν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Likewise.:-(

Πριν από τρεις μέρες έκανα την παραγγελία και το αυτόματο σύστημα τη δέχτηκε.

Χθες μου ήρθε mail ότι ακυρώθηκε, χωρίς να αναφέρεται αιτιολογία. Κοιτάζω τα προϊόντα στο site και φαίνονται όλα διαθέσιμα.

Τους έστειλα κατευθείαν mail ρωτώντας τους το γιατί αλλά ακόμα δεν μου έστειλαν κάποια απάντηση.

Κάτι βρωμάει εδώ.:roll:

 

Και εμένα μου είχε τύχει, μάλιστα είχαν αργήσει χαρακτηριστικά να μου απαντήσουν... τελικά, μου την είχαν ακυρώσει λόγω κάποιου προβλήματος με την κάρτα μου που δεν διευκρίνισαν και τα λεφτά μου τα είχα στη διάθεσή μου 15 περίπου μέρες μετά, γιατί είχαν δεσμευτεί για την αγορά (και μου είχαν πει από την τράπεζά μου ότι τόσο κάνει για να αποδεσμευτούν, γιατί ήταν χρεωστική και όχι πιστωτική η κάρτα μου). Αργότερα πάντως ξαναέκανα την παραγγελία και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από mandco. Πρώτη φορά άργησε τόσο αλλά τους συγχώρεσα λόγω της κακοκαιρίας. Το clue είναι ότι ήρθε ακριβώς στην ώρα του το φόρεμά μου για το ρεβεγιόν...

 

Με 'γειά και καλοφόρετο :D!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και χρόνια καλά!

 

σας έχω ένα νέο site, φαρμακείο, απο Γερμανία δυστυχώς μόνο στα Γερμανικά.

ψαχνόμουν για Weleda για την κόρη μου και είναι νομίζω απο τις πλέον καλές τιμές που μπορεί να βρεί κάποιος το αφρόλουτρο-σαμπουάν.

 

http://apothekenschnaeppchen.com/bin/geossql.pl?Sid=snap

 

παράδοση μέσα σε 4-5 μέρες με dhl-deutsche post

12? έξοδα αποστολής μέχρι τα 150? και απο κει και πέρα δωρεάν.

ενδεικτικά αναφέρω, 6 τεμάχια Weleda baby shampoo & body, 30,96?

σύνολο 42,96? 7,16? ανά τεμάχιο

 

επίσης, ένα site που το προτίμησα για αγορά hiking παπουτσιών, το www.v15.gr με έδρα την Ροδόπη.

δωρεάν αποστολή - πολλές προσφορές και καλές τιμές.

 

 

 

http://www.escentual.com/

 

αγόρασα απο κει 5 μπουκάλια Tigi curlsque curls rock για την γυναίκα μου, με τεράστια διαφορά τιμής σε σχέση με εδώ.....

6.5 λίρες το ένα έναντι περίπου 14-15? νομίζω εδώ.

 

και για να σας γλυκάνω....

 

http://www.worldofsweets.de/

 

διαφορές αρκετές, toblerone 400g nut & fruits, sto value free Κατάστημα του Βενιζέλος, 5.9? η μία με προσφορά αυτές τις μέρες 2+1 δώρο.

σε αυτό το site, 4.99?

συμφέρει βέβαια για να αγοράσει κανείς την σοκολάτα της χρονιάς μιας και τα μεταφορικά του είναι απο 13? για μέχρι 10 κιλά και απο κει και πάνω κλιμακώνονται ανάλογα.

φιλικά,

 

4o edit.... :P

 

έχετε δεί πιστευω οτι πλέον εκτός απο mytoys.de υπάρχει η version mytoys.com με πλήρες site στα Αγγλικά.

Λεωνίδας

 

Λεωνιδα αν δεν σου κανει κοπο στειλτα μου σε πμ για να τα εχω στην επομενη ανανέωση της λιστας σε παρακαλω αλλιως με τα πολλα μυνηματα εδω θα τα χασω. Σε ευχαριστω πολυ

 

 

Καλησπέρα σας! Επειδή παρακολουθω τα sites που προτείνετε εχω να πώ οτι το ψάχνετε πολύ το θέμα και οτι όντως οι τιμές αλλα και η ποκιλία είναι πολύ καλές! Θέλω να παραγγείλω μια βαλίτσα ταξιδιού,ή καλύτερα μαιευτηρίου :) και θα σας ήμουν ευγνώμων αν γνωρίζετε να μου προτείνετε κάποιο link απο αυτα τα άπαιχτα με τις super τιμές που ξέρετε. Ευχαριστώ

 

Μπορεις να κοιτάξεις εδω http://www.valitsa.gr αλλα εχει ελληνικες τιμες για βαλιτσες παντα, ή να κοιτάξεις σε ολα τα σαιτ που εχω στην λιστα στην υπογραφη μου στην ενοτητα ΠΡΟΙΚΑ ΜΩΡΟΥ εκει θα τα βρεις μαζεμενα, εκτος αν εχεις ηδη καποια προτιμηση σε μαρκα.

Μου εκαναν δωρο μια τσαντα Samsonite και δεν την αλλαζω με τιποτα, βγαινει και για το μαιευτηριο εχει αψογη ποιοτητα και χωρητικοτητα εχω αυτην εδω http://www.baby-travel.com/messenger.html

δες λιγο τι σου αρεσει και μετα ψάξτο σαν μαρκα ακομα και στο ebay & amazon.

 

Σήμερα παρέλαβα από mandco. Πρώτη φορά άργησε τόσο αλλά τους συγχώρεσα λόγω της κακοκαιρίας. Το clue είναι ότι ήρθε ακριβώς στην ώρα του το φόρεμά μου για το ρεβεγιόν...

 

Ουυυυυ μπραβο φιλεναδα!! Που εισαι κρατα μου ενα κομματακι μπλακ φορεστ!! Α ξεχασα να σε πω.....ειπαμε με τον αντρουλη ισως σου ερθουμε ενα σκ χε χε

 

Link to comment
Share on other sites

Likewise.:-(

Πριν από τρεις μέρες έκανα την παραγγελία και το αυτόματο σύστημα τη δέχτηκε.

Χθες μου ήρθε mail ότι ακυρώθηκε, χωρίς να αναφέρεται αιτιολογία. Κοιτάζω τα προϊόντα στο site και φαίνονται όλα διαθέσιμα.

Τους έστειλα κατευθείαν mail ρωτώντας τους το γιατί αλλά ακόμα δεν μου έστειλαν κάποια απάντηση.

Κάτι βρωμάει εδώ.:roll:

 

ειναι με πιστωτικη ή χεωστικη καρτα?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι με πιστωτικη ή χεωστικη καρτα?

πιστωτική

με την οποία έχω ξανακάνει αγορά από το ίδιο site

και όχι, δεν έχω ξεπεράσει το όριό της.:mrgreen:

 

Γι' αυτό, σε συνδυασμό με τη μαρτυρία της mumsofia, είπα ότι κάτι βρωμάει εδώ....

 

Έχω και internet banking ρε γμτ και παρακολουθώ συνήθως άμεσα τις κινήσεις της κάρτας αλλά έχει μια βδομάδα που ξέχασα τους κωδικούς μου (ΝΑΙ το κατάφερα και αυτό :evil:) και δεν μπορώ να δω αν έγινε χρέωση, δέσμευση ή επιστροφή του ποσού...

 

Ελπίζω πάντως να μην επαναληφθεί το φαινόμενο αγγλικό site ματαιώνει αποστολές προς Ελλάδα....

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!! Σήμερα ακυρώσε την παραγγελία το mandco και δεν ξέρω γιατί.. ουφ!!!

Και η δική μου ακυρώθηκε. Μου είπαν ότι πρόκειται για λάθος του συστήματος και ότι θα πρέπει να παραγγείλω εκ νέου.

Πότε όμως θα μας βάλουν τα λεφτά πίσω :confused:

 

Edit: Είχες βάλει κωδικό;Εγώ το bag15. Λες να μην ήθελαν να δώσουν την έκπτωση και για αυτό να ακύρωσαν τις παραγγελίες για να διαγράψουν τους κωδικούς;;;;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια καλά!

 

σας έχω ένα νέο site, φαρμακείο, απο Γερμανία δυστυχώς μόνο στα Γερμανικά.

ψαχνόμουν για Weleda για την κόρη μου και είναι νομίζω απο τις πλέον καλές τιμές που μπορεί να βρεί κάποιος το αφρόλουτρο-σαμπουάν.

 

http://apothekenschnaeppchen.com/bin/geossql.pl?Sid=snap

 

παράδοση μέσα σε 4-5 μέρες με dhl-deutsche post

12? έξοδα αποστολής μέχρι τα 150? και απο κει και πέρα δωρεάν.

ενδεικτικά αναφέρω, 6 τεμάχια Weleda baby shampoo & body, 30,96?

σύνολο 42,96? 7,16? ανά τεμάχιο

 

Λεωνίδα να σαι καλά για το site. Από ότι βλέπω, τουλάχιστον στα προϊόντα holle που ενδιαφέρουν εμένα, είναι ελαφρώς φθηνότερο από apo-rot, το οποίο βέβαια έχει μεταφορικά 10?.

Επιπλέον έχει και το μούσλι της holle που δεν το έχει το apo-rot. Ήθελα όμως να σε ρωτήσω, έχεις παραλάβει; Τα στέλνουν στην πόρτα σου με κάποιο κούριερ ή λαμβάνεις χαρτάκι για ταχυδρομείο;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουυυυυ μπραβο φιλεναδα!! Που εισαι κρατα μου ενα κομματακι μπλακ φορεστ!! Α ξεχασα να σε πω.....ειπαμε με τον αντρουλη ισως σου ερθουμε ενα σκ χε χε

 

Αυτό πήρα

http://www.mandco.com/invt/1204718peacock

 

Μη μου λέτε τέτοια...Δε νομίζω να τους έπιασε και αυτούς παράκρουση. Ίσως έχουν θέμα με το σύστημά τους...

 

Καλαμαράκι μου γλυκό, αν τρώγεται θα σου φτιάξω άλλη. Ναι! να έρθετε και ότι info θες, εγώ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω εκνευριστεί τρελά τώρα που σας γράφω... παρήγγειλα προχτες το βράδυ πρώτη φορά από το asos.com. Αφορμή ήταν μια diesel μπλούζα που ερωτεύτηκα σε μισή τιμή, και ένα ζευγάρι παιδικά camper 34 ευρώ. Μαζί πήρα ένα παιδικό φόρεμα και ένα τοπ, έτσι και καλά.

Όλα καλά στο checkout, έβαλα και speedy delivery 12 ευρώ αντί για 6, για να τα έχω ως αύριο (ενόψει άγιου βασίλη κτλ).

Μου έρχεται σήμερα μέηλ, που λέει ότι θα αργήσουν 3 εργάσιμες..:( αρχίζω και φορτώνω... μου έρχεται δεύτερο μέηλ που λέει ότι 3 από τα 4 είδη είναι out of stock, και ότι με αποζημιώνουν... οπότε ξέμεινα με ένα τοπ αξίας 25 ευρώ και 12 ευρώ μεταφορικά. Δεν μπορούσαν την ώρα του checkout να μου πουν για το out of stock; Κυρίως στενοχωρήθηκα για τα παπουτσάκια.

Έστειλα τρελό ξεχ**τήριο και περιμένω απάντηση :evil: Asos τέλος για μένα.

Μα με σύγχυσαν βραδιάτικο...

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω μολις νεα παραγγελια σε μαντκο με BAG15

 

ειμαι περιεργη να δω τι θα γινει

 

κοριτσια εσεις που χρησιμοποιησατε τον κωδικο σας ειχε ερθει απο μαντκο? για να ξερουμε τι μας γινεται , αν γινεται κατι!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τελευταια μερα του χρονου και εχω γινει εξαλλη. Παρηγγειλα απο την http://www.masterlens.com φακους αξιας 59 ευρω και σημερα τους εφερε ο ταχυδρομος ενα μικρο δεματακι και ουτε χτυπησε το κουδουνι παραμονο τους παρατεισε μεσα στην οικοδομη :evil::evil::evil: (και ημουν τυχερη γιατι τους βρικε ο αντρας μου) Αν χανοντουσαν εγω ποιον θα επρεπε να κραξω??? Φταω εγω αν παω πρωι πρωι την Δευτερα στο ταχυδρομειο :twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Α καλά, κλασικό, εγώ αφού έχανα μικροδέματα για ένα 8μηνο πήγα το κέντρο διανομής της περιοχής μου και τελικά μιλώντας με τον προϊστάμενο συμφωνήσαμε να μου χτυπάει το κουδούνι για να κατεβαίνω να το παίρνω μόλις το φέρει.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα την καφετιέρα μου απο το αμαζον......

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003LL2FTE/ref=oss_product

(Τωρα ανεβηκε παλι η τιμή της εγω την πετυχα το βράδυ τις 26ης στις 40λιρες χοχο και μου βγηκε 48,5ευρω μονο!)

 

Η παραγγελια εγινε μεσάνυχτα 26/12 με δωρεάν μεταφορικά αποστολή με UPS, στις 29/12 εκανε dispatch....το πρωι μπηκα να δω που ειναι ήταν στο Μόναχο, και πριν απο λιγο μπαινω ξανα να δω που ειναι και ναι ήταν Θεσσαλονικη!!:shock: Στο λεπτο πανω ψαχνω το νουμερο να τους παρω τηλεφωνο να μου την φερουν σημερα......εκεινη τη στιγμη χτυπαει το κουδουνι, ήταν ο κουριερ της UPS με την καφετιερα μου!!!!:mrgreen::mrgreen:

Αρα εκανε δυο μερες να ερθει μονο!!! Εχει μεσα 6 κάψουλες για τον πρωτο σου καφε, και φυσικα επειδη ειναι αγορασμενη απο Αγγλια θελει αντάπτορα!

 

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια η ιδεα μου ειναι η ξαφνικα ολο καθυστερησεις παρατηρουνται???

Εγω περιμενω τοσο καιρο να ερθουν τα πακετα μου!!

Καλα απο Αμερικη εφυγε στις 17-12 και λεει κανει συνηθως 14 εργασιμες...

Αλλα απο Αγγλια ποτε αλλοτε τοση καθυστερηση

3 αντικειμενα απο ebay,το ενα μαλιστα signed for

1 απο babykind

κι μια κουτα γαλατα η οποια θα ερθει με κουριερ οποτε δεν με ανησυχει....

λετε να φταιει η κατασταση με τον παλιοκαιρο και τις πτησεις που ειχαν προβληματα???

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα την καφετιέρα μου απο το αμαζον......

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003LL2FTE/ref=oss_product

(Τωρα ανεβηκε παλι η τιμή της εγω την πετυχα το βράδυ τις 26ης στις 40λιρες χοχο και μου βγηκε 48,5ευρω μονο!)

 

Η παραγγελια εγινε μεσάνυχτα 26/12 με δωρεάν μεταφορικά αποστολή με UPS, στις 29/12 εκανε dispatch....το πρωι μπηκα να δω που ειναι ήταν στο Μόναχο, και πριν απο λιγο μπαινω ξανα να δω που ειναι και ναι ήταν Θεσσαλονικη!!:shock: Στο λεπτο πανω ψαχνω το νουμερο να τους παρω τηλεφωνο να μου την φερουν σημερα......εκεινη τη στιγμη χτυπαει το κουδουνι, ήταν ο κουριερ της UPS με την καφετιερα μου!!!!:mrgreen::mrgreen:

Αρα εκανε δυο μερες να ερθει μονο!!! Εχει μεσα 6 κάψουλες για τον πρωτο σου καφε, και φυσικα επειδη ειναι αγορασμενη απο Αγγλια θελει αντάπτορα!

καλησπερα και χρονια πολλα.Καλοριζικη,την εχω παρει και εγω αλλα την στρογγυλη και ειναι καταπληκτικη!!!!!!!!!!!!!!!Τωρα εχω αρχισει και ψαχνω απο ebay να παιρνω καψουλες γιατι εχει πιο πολυ ποικιλια αλλα οι περισσοτεροι δεν στελνουν ελλαδα κανα δυο μονο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.Καλοριζικη,την εχω παρει και εγω αλλα την στρογγυλη και ειναι καταπληκτικη!!!!!!!!!!!!!!!Τωρα εχω αρχισει και ψαχνω απο ebay να παιρνω καψουλες γιατι εχει πιο πολυ ποικιλια αλλα οι περισσοτεροι δεν στελνουν ελλαδα κανα δυο μονο!

 

Και εγω απο το μεσημερι ειμαι κάτοχος της Dolce Gusto Piccolo , εχουμε ηδη πιει ενα Espresso, εναν Εspresso Intenso,ενα Caffe Lungo και εναν Nescafe Clasic πινω αυτη τη στιγμη.

Ο συζηγος δοκιμασε τους δυο εσπρεσσο και ειπε αυτο που ειπε και η Ματφαλντα οτι για εσπρεσσο αναλογο καφετεριας ειναι αριστος,μεστή γευση, ωραιο αρωμα και ενταση (ναι ναι ετσι ακριβως ειπε) για περισσοτερα αρωματα και ποικιλιες η Νεσπρεσσο ειναι καταλληλοτερη. Εγω παλι ηπια τους αλλους δυο, ο νες ειναι καταπληκτικος ωραιος καλη δοσολογια καφε , ωραια κρεμα απο πανω σαν της καφετεριας. Ο Caffe Lungo επισης πλουσιος και ωραιος! Μεχρι στιγμης ειμαι υπερευχαριστημενη για τα 48ευρω που εδωσα και τα υπολοιπα 45ευρω που γλιτωσα χε χε.

Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν σταματαει μονο του στα αναλογα μλ αλλα πρεπει εσυ να το σταματησεις, βεβαια με λιγη χρηση μαθαινεις τα αναλογα μλ στα δικα σου ποτηρια φλιτζάνια!

Εγω για την τιμη της μονο 48ευρω και το ευρος των ροφημάτων την συνιστω ανεπιφύλακτα!

Τωρα περιμενω ποτε θα βαρεθει η μητερα μου την Νεσπρεσσο που της πηραμε δωρο....για να την αποκτησω και εκεινη χε χε

 

Και εγω τους βρηκα τους πωλητες απο το εμπευ αλλα σε επικοινωνια μαζι τους για 6 κουτια καφε μου ζητησε 12λιρες μεταφορικα ο αχρηστος....τον γειωσα με ενα εμειλ....τωρα απλα ειναι θεμα χρονου προσφορας και ζητησης σιγουρα σε λιγο καιρο θα εχουν περισσοτεροι τα ροφηματα και θα βρω καποιον!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ καλαμαράκι...σταμάτα να πίνεις καφέδες...θα σπάσεις το στομάχι σου:lol::lol::lol:

 

Με γειές η καφετιέρα αλλά με ρέγουλο οι δοκιμές:lol:

 

Κορίτσια γιατί εγώ στο amazon μπορώ να κάνω παραγγελία pampers? μάλλον λύθηκε το πρόβλημα....ή κάνω κάποια κοτσάνα?:oops::oops::shock:;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...