Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://www.amazon.de/gp/product/B001953LT2/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

 

ρε κορίτσια μπορείτε να δείτε αν έχει μεταφορικά??

 

Kostenlose lieferung = free delivery

Οπότε βούρ, είναι σούπερ, και έχει καλή έκπτωση.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βαν μονο στο αγγλικο αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

Η κουζινα χτες ειχε 26 η 29???? αλλα το σκεφτομουνα!!!! ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Στείλε και από εδώ ένα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και το γερμανικο εχει δωρεαν μεταφορικά, αρκει να παρεις τα καταλληλα προϊοντα. Το ΄γραψα πολλες φορες, και αγορασα αλλές τόσες :P

 

τι εννοεις με το "καταλληλα" προιοντα? γιατι ειμαστε και αρχαριες εδω μεσα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στις 8/12 παρηγγειλα πανες απο amazon. Υποτιθεται οτι θα ερχονταν μεχρι 17/12, αλλα τιποτα ακομη.

 

Εσας σε ποσες μερες ηρθαν οι πανες?

 

Υπαρχει καποιο site της dhl οπου μπορω να εντοπισω το δεμα μου, γιατι απο το amazon φαινεται οτι βρισκονται απο τις 11/12 στο staufenberg?

Link to comment
Share on other sites

για τις πάνες το ξέρω. μία κούτα πρόλαβα να παραγγείλω μόνο. μπουχουχού. θέλω να παραγγείλω αυτό το θήλαστρο: http://www.amazon.co.uk/Medela-030-0005-Swing-Electric-Breastpump/dp/B000LPZTQY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292624764&sr=8-1

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπες στο αμαζον->Υour account->Track order

 

Aυτο το εχω ηδη κανει. Εννοω εαν υπαρχει αλλο site της dhl, οπου βαζεις το tracking number και εντοπιζεις το δεμα.

Παλιοτερα με αλλες παραγγελιες απο amazon το εκανα, τωρα ομως δεν το εχω καταφερει....

 

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το εχω ηδη κανει. Εννοω εαν υπαρχει αλλο site της dhl, οπου βαζεις το tracking number και εντοπιζεις το δεμα.

Παλιοτερα με αλλες παραγγελιες απο amazon το εκανα, τωρα ομως δεν το εχω καταφερει....

 

Ευχαριστω παντως!

 

οταν εκαναν dispatched το προιον, σου εστειλαν ενα μηνυμα οτι εφυγε και οτι το tracking number ειναι το ταδε και οτι μπορεις να το εντοπισεις μεσα απο το ταδε site....το χεις αυτο το μειλ? αν ναι....βρες το number και μπες απευθειας στη σελιδα της dhl...

 

αν και επιμενω....μεσω αμαζον ειναι πολυ πιο ευκολο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

μα έβαλα στο καλάθι μου το θήλαστρο, σακουλάκια αποθήκευσης και 2 ζευγάρια παπούτσια robeez και δε στέλνουν τίποτα άπό όλα αυτά. Το θήλαστρο το δοκίμασα και με άλλον πωλητή αλλά τζίφος!θα τους στείλω μήνυμα και βλέπουμε.τι να πω!τόσο γκαντέμω?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το βρήκα εδώ σε καλούτσικη τιμή http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=966 και εδώ http://www.baby-years.com/medela-swing-electric-breastpump-free-pandp.html με 12 λίρες μεταφορικά. Έχουμε καμία πρόσφατη εμπειρία από e-pharmacy?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα Eleniparis!! εχω παραγγειλει και περιμενω...μολις παραλαβω και δοκιμασω θα σου πω...η φιλη μου, μου ειπε πολυ καλα λογια, γι αυτο και παρηγγειλα.

κατι σεντονακια που ειχα παρει απο ΙΚΕΑ παντως μου βγηκαν πολυ χαλια!! γρατζουνανε και ο μικρος δεν τα θελει καθολου. τελικα τα πολυ φτηνα τα πληρωνεις πολυ ακριβα!!

 

Καλά το φτηνό είναι και σχετικό. Του Mothercare που δεν είναι και φτηνά είναι χάλια. Λεπτά σαν τσιγαρόχαρτο. Τέλοσπαντων. Πες μου όταν τα πάρεις να ξέρω. Μπαίνω εδώ συνεχώς και ενημερώνομαι οπότε θα το δω.

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

να γράψω και για ένα Ελληνικό Online κατάστημα που αγόρασα ηλεκτρική συσκευή και έμεινα ευχαριστημένη το http://www.tsampas.gr την παραγγελία την έκανα Παρασκευή απόγευμα και την Πέμπτη το απόγευμα είχα το στεγνωτήριο στην πόρτα μου :P

Βέβαια η παραγγελία έγινε τηλεφωνικά και δεν χρησιμοποίησα την φόρμα τους και η πληρωμή ήταν με την παράδοση για εντός Αθηνών και για μεγάλα αντικείμενα η παράδοση είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα εδώ σε καλούτσικη τιμή http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=966 και εδώ http://www.baby-years.com/medela-swing-electric-breastpump-free-pandp.html με 12 λίρες μεταφορικά. Έχουμε καμία πρόσφατη εμπειρία από e-pharmacy?

 

εγω αγόρασα πρόσφατα κάποια πραγματάκια και έμεινα πολύ ικανοποιημένη και με την επικοινωνία αλλά και με την γρήγορη παράδοση!!

Link to comment
Share on other sites

οταν εκαναν dispatched το προιον, σου εστειλαν ενα μηνυμα οτι εφυγε και οτι το tracking number ειναι το ταδε και οτι μπορεις να το εντοπισεις μεσα απο το ταδε site....το χεις αυτο το μειλ? αν ναι....βρες το number και μπες απευθειας στη σελιδα της dhl...

 

αν και επιμενω....μεσω αμαζον ειναι πολυ πιο ευκολο....

 

Πας εδώ:

http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/report_popup.jsp?lang=en

 

Βάζεις το tracking number και σου λεει που είναι. Αν γράφει ότι είναι Ελλάδα και "could not be delivered" δες στο dhl.gr τα καταστήματα να δεις αν υπάρχει στην πόλη σου. Αν δεν υπάρχει, πας στο eltacourier.gr, κάτω δεξιά λεει track n trace. Πατάς και βάζεις το ίδιο tracking number και βλέπεις τι λέει. Αν δε βγάλεις άκρη, πάρε στον αριθμό των ταχυμεταφορών ελτα να σου πουνε που είναι.

 

Ράννια, είναι πιο εύκολο να κάνεις τράκινγκ απ το αμαζον αλλά εκεί φαίνεται μόνο μέχρι τη Γερμανία. Μετά αναλαμβάνει προφανώς η dhl και μπορείς να κάνεις τράκινγκ μόνο όπως έγραψα παραπάνω.

 

Παρήγγειλα και εγώ την Πέμπτη από supershop.gr, Παρασκευή πρωι με πήραν τηλ να μου πουνε ότι θα παραλάβω Δευτέρα. Μεγάλο συν στην εξυπηρέτηση πελατών, αλλά πολλά τα μεταφορικά....

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω πράγματα ογκώδη (ιδίως καροτσάκι) μέσω ίντερνετ και αναρωτιέμαι τι γίνεται σε περίπτωση που τελικά δε με εξυπηρετούν και θέλω να τα επιστρέψω. Ας πούμε θα πάρω δέμα 20 κιλών από το Άμαζον με έξοδα αποστολής 20 ευρώ. Πόσο πάει το μαλλί αν χρειάζεται να το στείλω πίσω; Τα ΕΛΤΑ είναι η μόνη και φθηνότερη λύση; Μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας; Δε θέλω να βγω υπερχρεωμένη ενώ προσπαθώ να γλιτώσω λεφτά... :confused:

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα φυσικό κατάστημα να τα δεις από κοντά και μετά θα παραγγείλεις. Είμαι σίγουρη πως δε συμφέρει να τα στείλεις πίσω...

Επίσης, μη περιμένεις να τα χρησιμοποιήσεις, δε πρόκειται να τα δεχτούν πίσω...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δε σκέφτομαι να τα χρησιμοποιήσω πριν τα στείλω. Πρόκειται όμως για πράγματα που δεν τα βρίσκεις στην Ελλάδα, οπότε μόνο στη φωτογραφία βασίζομαι...

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

Ράννια, είναι πιο εύκολο να κάνεις τράκινγκ απ το αμαζον αλλά εκεί φαίνεται μόνο μέχρι τη Γερμανία. Μετά αναλαμβάνει προφανώς η dhl και μπορείς να κάνεις τράκινγκ μόνο όπως έγραψα παραπάνω.

 

οχι βρε...εμενα τα μωρομαντηλα μου τα εδειξε κανονικα, ολα! οτι εφτασε στο korwpi, athens, οτι ηρθαν να μου το φερουν (οντως!) και δεν ημουν εδω...κλπ κλπ

 

 

Track your package tan-top-right-round-corner._V192561933_.gifDate Time Location Event Details 25 Nov 2010 02:47:00 PM KOROPI, ATHENS GR Delivered 24 Nov 2010 07:19:00 PM KOROPI, ATHENS GR Delivery attempted. A signature is required to complete delivery. Please see the carrier notice for the next delivery attempt or contact the carrier 24 Nov 2010 07:19:00 PM KOROPI, ATHENS GR --- 23 Nov 2010 10:18:00 AM KOROPI, ATHENS GR Arrival Scan 23 Nov 2010 10:00:00 AM SPATA GR Departure Scan 23 Nov 2010 09:33:00 AM SPATA GR Arrival Scan 23 Nov 2010 06:08:00 AM MUNICH DE Departure Scan 23 Nov 2010 05:25:00 AM GARCHING DE Arrival Scan 23 Nov 2010 04:15:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Departure Scan 23 Nov 2010 02:24:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Arrival Scan 22 Nov 2010 10:57:00 PM East Midlands Airpor GB Departure Scan 22 Nov 2010 09:22:00 PM East Midlands Airpor GB Departure Scan 22 Nov 2010 08:50:00 PM East Midlands Airpor GB Arrival Scan 22 Nov 2010 06:15:00 PM Swansea GB Departure Scan 22 Nov 2010 05:37:00 PM Swansea GB Shipment received by carrier 22 Nov 2010 12:18:48 PM GB Order has been handed over to the carrier and is in transit

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...