Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

να πω και εγω οτι εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο το συγκεκριμενο σαιτ!!!η παραγγελια εγινε παρασκευη,με ενημερωσαν το σαββατο οτι εφυγαν τα 2 κομματια και την κυριακη το τριτο και την πεμπτη ηταν εδω ολα!!!!αψογοι οι γερμανοι!!!!!!!

 

εγω θελω να τα στειλω ελλαδα.θα πληρωσω απο δω ομως.οντως εχει τελεια πραγματα.που να ετρεχα με 2 παιδια σε παιχνιδομαγαζα:rolleyes: χαμος θα γινοταν...κ ηδη ο αγιος βασιλης ηρθε 2 φορες ως τωρα :mrgreen::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στις 15 είχα μιλήσει μαζί τους για να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Στις 17 ήρθαν τα πράγματα. Στις 20 τους ενημέρωσα ότι τα παρέλαβα γιατί δεν θυμώταν ο πεθερός μου αν υπέγραψε για την παραλαβή. Μου απάντησαν ότι δεν θα μου τα επιστρέψουν τελικά. Χθές μπήκα στην κάρτα μου και στις 24 Δεκέμβρη μου επέστρεψαν και τα λεφτά. Τώρα δεν τους ξαναενημερώνω.Πρόβλημα τους. Μου έκαναν Χριστουγεννίατικο δώρο.

Οπότε περίμενε μερικές μέρες για να σου τα επιστρέψουν.

 

Ασε εγω πρεπει να ειμαι πολυ μα πολυ ατυχη,πως αλλιως να με χαρακτηρισω δεν ξερω.Ειχα κανει παραγγελια στις 5/11 περιμενα 1 μηνα οπως μου ειχανε πει δεν ηρθαν ποτε τα πραματα χαθηκαν και ακομη περιμενω να μου επιστρεψουν τα λεφτα:(:(:(:(

Κανω μια χαζομαρα νομιζοντας οτι απλα δε με αφησουν να ολοκληρωσω την παραγγελια και στις 15/12 κανω και αλλη παραγγελια τραβανε τα χρηματα και μετα απο μια εβδομαδα μου λενε οτι δε στελνουνε Ελλαδα.Απο τοτε τους στελνω καθε μερα μαιλ τους μιλησα ωραια τους μιλησα αγρια αλλα αυτοι το χαβα τους τα ετοιμα μαιλ και με εχουνε γραμενη.Απο την καρτα εβγαλα μια ακρη ευτυχως χρονοβορα αλλα τουλαχιστον θα μου επιστραφουν τα χρηματα.Εγω απογοητευτικα πολυ μαζι τους παντως

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και χρονια μας πολλα ,να κανω μια ερωτηση το http://www.mytoys.de

σας βολευει???οσες φορες εχω ψαξει κατι ειναι ακριβως ιδιες τιμες με Ελλαδα,που εχει καλυτερες τιμες?

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και χρονια μας πολλα ,να κανω μια ερωτηση το www.mytoys.de

σας βολευει???οσες φορες εχω ψαξει κατι ειναι ακριβως ιδιες τιμες με Ελλαδα,που εχει καλυτερες τιμες?

 

Χρόνια πολλά! Θέλει ψάξιμο, σε κάποια πράγματα έχει όντως διαφορά στην τιμή.

Ενδεικτικά, πήρα την κούνια fisher price 100 ευρώ πριν 3 εβδομάδες, ενώ στο Λητώ την βρίσκεις 160. Τώρα την έχει 130.

 

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.13.09/1586520

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά! Θέλει ψάξιμο, σε κάποια πράγματα έχει όντως διαφορά στην τιμή.

Ενδεικτικά, πήρα την κούνια fisher price 100 ευρώ πριν 3 εβδομάδες, ενώ στο Λητώ την βρίσκεις 160. Τώρα την έχει 130.

 

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.13.09/1586520

 

 

 

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά ,

Απο μεταφορικά τι λέει το συγκεκριμένο e-shop???

Αξίζει τον κόπο ή έρχεται μια απο τα ίδια απο το να αγοράσεις

το αντίστοιχο προιον απο εδω ???

Link to comment
Share on other sites

16 περιπου ευρω τα μεταφορικα.

Οντως ειναι να το πετυχεις.

Εγω πηρα καθισματα maxi cosi tobi 170 ευρω και στο mothercare (ελλαδος χαχα να εξηγουμαστε κιολας) 320!!!!! Επι δυο τα διδυμα, το ενα ηρθε σχεδον τζαμπα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση;Βλέπω ότι στο mytoys.de κάποια αντικείμενα βαριά, όπως καρεκλάκια αυτοκινήτου δεν αποστέλλονται Ελλάδα...παρόλα αυτά εσείς τα αγοράσατε χωρίς να σας δημιουργήσουν πρόβλημα; Γιατί με 16 ευρώ μεταφορικά πραγματικά συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

1.Γερμανικα δυστυχως

2.Αυτα που εψαχνα τα φερνανε, δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι γιατι δε ξερω και να τα διαβαζω τα ρημαδια. Τα φερανε σε 2 μεγαλα δεματα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά ,

Απο μεταφορικά τι λέει το συγκεκριμένο e-shop???

Αξίζει τον κόπο ή έρχεται μια απο τα ίδια απο το να αγοράσεις

το αντίστοιχο προιον απο εδω ???

 

μεταφορικά είναι 15,95. νομίζω συμφέρει :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι για το mytoys.de. Ειναι μονο στα Γερμανικα ή εχει και Αγγλικα?

 

εγω το κανω μεταφραση,μου βγαζει επανω μια μπαρα που λεει το google να μεταφραση αυτη τη σελιδα,αλλιως απο γερμανικα γρι:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε παιδια καλησπερα sorry που θα σας πρηξω παλι αλλα με το mothercare δε μπορω να βγαλω ακρη απο παλια παραγγελια μου χρωστανε 40eurw και δεν μου τα επιστρεφουνε τους εχω στειλει πολλα μαιλ αλλα τπτ εσεις οταν σας ακυρωσανε παραγγελια δεν ειχατε προβλημα σας επιστρεψανε τα λεφτα?

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

εδω και καιρο με επιασε και εμενα μια μανια και ψαχουλευω συνεχως στο e-bay.gr

ψωνιζεται απο εκει?ειχατε ποτε προβλημα?και κατι τελευταιο οταν λενε οτι κατι ειναι αυθεντικο πχ αρωμα ειναι η ειναι μαιμου?γιατι βλεπω τρελλες διαφορες!!!το εχετε ψαξει το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια καλησπερα sorry που θα σας πρηξω παλι αλλα με το mothercare δε μπορω να βγαλω ακρη απο παλια παραγγελια μου χρωστανε 40eurw και δεν μου τα επιστρεφουνε τους εχω στειλει πολλα μαιλ αλλα τπτ εσεις οταν σας ακυρωσανε παραγγελια δεν ειχατε προβλημα σας επιστρεψανε τα λεφτα?

 

Ποντικάκι καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. 4 φορές μου έχουν επιστρέψει χρήματα και μάλιστα την μία με δική τους πρωτοβουλία εφόσον δεν είχαν ένα προιόν που είχα παραγγείλει και μου είπαν ό,τι θα μου κάνουν refund το ποσό. Σε 3-4 μέρες κάθε φορά τα χρήματα ήταν πίσω στην κάρτα μου ακριβώς όπως έπρεπε. Μου κάνει εντύπωση που αντιμετωπίζεις τέτοιο θέμα. Δεν σου απαντάνε στα ε-μέιλ ή σου λένε ό,τι τα έχουν βάλει τα χρήματα και δεν τα βλέπεις στον λογαριασμό σου?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποντικάκι καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. 4 φορές μου έχουν επιστρέψει χρήματα και μάλιστα την μία με δική τους πρωτοβουλία εφόσον δεν είχαν ένα προιόν που είχα παραγγείλει και μου είπαν ό,τι θα μου κάνουν refund το ποσό. Σε 3-4 μέρες κάθε φορά τα χρήματα ήταν πίσω στην κάρτα μου ακριβώς όπως έπρεπε. Μου κάνει εντύπωση που αντιμετωπίζεις τέτοιο θέμα. Δεν σου απαντάνε στα ε-μέιλ ή σου λένε ό,τι τα έχουν βάλει τα χρήματα και δεν τα βλέπεις στον λογαριασμό σου?

 

Με βλεπω να τα χανω τα λεφτα στα μαιλ μου λενε τα ιδια συνεχεια οτι δε στελνουν Ελλαδα και καποια στιγμη μου ειπανε οτι εχω προβλημα με την καρτα ενω δεν εχω γιατι και στο τηλ που μιλησε ο αντρας μου και απο κει που πηγε δεν φαινεται τπτ απο τη mothercare καμια κινηση εννοω για να επιστρεψει τα χρηματα.Στην πρωτη παραγγελια που χαθηκε και μετα μου την ακυρωσανε κιολας μου επιστρεψανε μονο ενα ποσο και ειναι ακομη 40Ε ενω στη δευτερη που μου την ξαναακυρωσανε μου ειπανε απο την τραπεζα οτι σε 15 μερες θα μου μπουνε τα χρηματα στην καρτα.δεν ξερω τι αλλο να κανω.

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ψάχνω τόση ώρα να βρω τη σελίδα που έχετε προτείνει κάποια σαιτ με χαλιά & δεν τη βρίσκω! Μήπως έχετε καμια διεύθυνση πρόχειρη?

Ευχαριστώ & Καλή Χρονιά σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα απο το http://www.flycarpet.gr & http://www.halia.gr ο ίδιος ιδιοκτήτης ειναι αλλά έχει δυο ιστοχωρους με διάφορα, οι τιμές πολύ καλυτερες από τα μαγαζιά χωρίς μεταφορικά και με αντικαταβολή. Υπάρχει βέβαια και το http://www.carpetvista.gr αλλά καινε οι τιμές του!!

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση! Ψάχνω για κάτι πολύ συγκεκιμένο που το έχω δει σε μαγαζί αλλά ήταν ακριβό. Ελπίζω να βρω άκρη!

 

Τιποτις γλυκειά μου!!

και εγώ το ελπιζω για να το ευχαριστηθείς χριστουγεννιάτικα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...