Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

αχ που θα την βαλωωωωωωωωω

εχουμε υψος??? δε βρισκω!

πήγαινεμια σελίδα πίσω γράφω διαστάσεις την παράγγειλα και εγώ σήμερα μου γράφουν ότι εστάλει με ημ. παράδοσης 22 Δεκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το la senza συστημένο το στέλνει. Μην αγχώνεσαι, έτσι είμαστε όλες οι μουρλές...Δε ξέρουμε τι ήρθε...

Μαριώ μου, στείλε λινκ για το aquadolle και πειτε και στη χαζή...Αυτό έχει μέσα μαρκαδόρο για να γράφει εκεί ε?

Πάνες πήγα χθες ταχυδρομείο και παρέλαβα, έχω 3 μέρες ψάχνω μόνη μου να βρω που είναι. Τάχα μου θα ερχόταν ειδοποίηση χθες... Και χθες βλέπω στο τρακινγκ ότι είναι και τα μωρομάντηλα εδώ, αύριο πρέπει να ξαναπάω δηλαδή...

 

Θεά μου, καλημέρα! :mrgreen:

Το aquadoodle είναι αυτό αλλά έχει μεταφορικά :(

 

https://www.amazon.co.uk/Tomy-Aquadoodle-Classic-Drawing-Toy/dp/B001F7AF4I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292323964&sr=8-1

 

Εγώ πήρα σήμερα τις πάνες από ταχυμεταφορές ελτα (και καλά χτύπησαν χθες κουδούνι αλλά δεν τους άκουσε η μαμά μου :roll:)...δυο πακετάρες θεριά, δεν χωρούσαν καλά καλά στα 700 λίτρα πορτ μπαγκάζ μου :mrgreen:

 

δεν κοιτάς μην είναι εκεί και όχι στα ελτα;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος κάνει update την λίστα αλλά αν δεν έχει μπει για υλικά ζαχαροπλαστικής

το

http://www.sweettrends.eu

και

http://www.fancyflours.com/site/index.html ( το οποίο έχει και εξαιρετικές ιδέες, συνταγές κτλ)

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Περιγραφή προϊόντος: Ηλεκτρονικός Εξοπλισμός κουζίνας πολύ πλήρης, με πολλά αξεσουάρ, όπως μια χύτρα Tefal.

Σόμπα με το μαγείρεμα θόρυβο ή ατμού.

Έρχεται με πολλά? Εξαρτήματα: 1 τηλεφώνου, 1 δοχείο με καπάκι, 1 φλιτζάνι, 2 πιάτα, 2 ποτήρια, 2 καλύπτονται, θέσεις 2 και 3 του ψεύτικο σκεύη, και μια νέα βραστήρα Tefal.

Eυχαριστω γατουλα!:wink: μηπως βλεπεις και τι μεταφορικα εχει?

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστω γατουλα!:wink: μηπως βλεπεις και τι μεταφορικα εχει?

 

Εγώ έχω βάλει στο μάτι την ξύλινη την κόκκινη, τι μεταφορικά έχει γιατί είναι τεράστια σαν ντουλάπι...

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος κάνει update την λίστα αλλά αν δεν έχει μπει για υλικά ζαχαροπλαστικής

το

http://www.sweettrends.eu

και

http://www.fancyflours.com/site/index.html ( το οποίο έχει και εξαιρετικές ιδέες, συνταγές κτλ)

 

είναι ευρωπαϊκά σαιτς; τα έχεις δοκιμάσει με επιτυχία; τι μεταφορικά έχουν;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι ελληνικό, το δεύτερο είναι US και δυστυχώς έχει 40$ μεταφορικά και τα στέλνουνε με UPS που σημαίνει ότι αν είναι μεγάλη η παραγγελία μπορεί να περάσει τελωνείο. Αλλά έχει πολύ ωραία πράγματα και ωραίες ιδέες ακόμα και αν δεν ψωνίσει τελικά κάποιος.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

μαντκο παρεληφθη αλλα οχι ολοκληρο!!!

 

ηρθαν τα 5 απο τα 8 ρουχαλακια μου

απο τα 5 οι εντυπωσεις για τα 4 ειναι εξαιρετικες!!!

3 τοπ μεχρι τη μεση, πανε με κολαν η κατι τετοιο

και ενα τζιν μαυρο κολλητο , το ανοιγω , παναια μου λεω τζιφος! τεραστιο! ενας κ@#$ς ναααααααααααααααααααααα

παω και το βαζω......και οχι μονο μπηκα αλλα ειναι τελειο!!!!!!!

 

μου ηρθε και ενα ειδοποιητηριο, λιγικα δεν ειναι τα αλλα 3 αλλα μαλλον το δωρο της βαφτιστηρας!!!!

 

 

α το 5ο ηταν βρακια , μαλλον ατυχησα αλλα 5 ευρα κανουν και τα 5!

 

περιμενω και τα αλλα 3 τωρα, ελπιζω συντομα!!!

 

γατούλι εχω πάρει και εγώ βρακιά....τί έχουν???και πήρα και 2 πεντάδες!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, παρέλαβε κανένας την κουζινούλα από amazon??

σκέφτομαι και εγώ να την πάρω αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη, αξίζει τον κόπο από πλευράς ποιότητας και χρημάτων???

 

εγώ να σας πω για την tassimo.

παραγγείλαμε για το γραφείο την προηγούμενη Πέμπτη και Δευτέρα την είχαμε.

είναι πολύ καλή, αν και δεν βρίσκουμε στο σούπερ μάρκετ κάψουλες για σοκολάτα και τσάι (βρήκαμε μόνο espresso, capuccino & caramel latte)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα βγώ λίγο οφ τοπικ αλλά θα το πω γιατί κουφάθηκα σήμερα πρωι πρωί.

Μου χτυπήσαν το κουδούνι και ήρθε μια κυριούλα με μια κούτα το βαλιτσάκι της παμπερσ (χαχαχαχα) μου λέει οτι έχει μέσα δείγματα και μια συσκευασία πάμπερσ New baby Νο2...καλά της λέω έχω γραφτεί απο τον Μάιο και γεννησα Οκτώβρη τωρα μου το στείλατε??Φοράμε Νο3 πλέον..

Αποκλείεται κάνετε λάθος στο νούμερο ποσα κιλά είναι το παιδί?5200 είναι και είμαστε και μεγαλόσωμες. ΟΧΙ ΟΧΙ το Νο2 είναι μέχρι 6κιλά να το βάλετε.

Μα κυρία μου έχουμε διαρροές. Το βάζετε λάθος είστε νέα μαμά και δεν ξέρετε. (ενω αυτή τα ξέρει όλα). Να τα βάζετε είναι πολλά κομμάτια για πολλές μέρες και είναι κρίμα. Ανοίγω να δω 35τεμάχια. Εντάξει όχι και πολλές για 3 βαριά 4 μέρες είναι..Μα τι λέτε τόσα πολλά να μην το αλλάζετε συννέχεια το παιδί μόνο όταν κάνει κακά 3-4φορές την ημέρα δλδ(:roll::roll::roll::roll:)

πάνω απο 8 φορές κανουμε κακά και αν κάνει τσίσα θα το αφήνω κατουρημένο?

δεν παθαίνουν τιποτα αυτά (επι λέξη) είναι αποροφφητικές οι πάνες. (ντοινγκ).

Ηρθε να μου κάνει οικονομια στο χ@@@μο.

Να μου δώσετε και στοιχεία για κουπόνια. Μπά της λέω στέλνει και κουπόνια η πάμπερσ???? Εννοείτε κυρία μου ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!!!

:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

θα βγώ λίγο οφ τοπικ αλλά θα το πω γιατί κουφάθηκα σήμερα πρωι πρωί.

Μου χτυπήσαν το κουδούνι και ήρθε μια κυριούλα με μια κούτα το βαλιτσάκι της παμπερσ (χαχαχαχα) μου λέει οτι έχει μέσα δείγματα και μια συσκευασία πάμπερσ New baby Νο2...καλά της λέω έχω γραφτεί απο τον Μάιο και γεννησα Οκτώβρη τωρα μου το στείλατε??Φοράμε Νο3 πλέον..

Αποκλείεται κάνετε λάθος στο νούμερο ποσα κιλά είναι το παιδί?5200 είναι και είμαστε και μεγαλόσωμες. ΟΧΙ ΟΧΙ το Νο2 είναι μέχρι 6κιλά να το βάλετε.

Μα κυρία μου έχουμε διαρροές. Το βάζετε λάθος είστε νέα μαμά και δεν ξέρετε. (ενω αυτή τα ξέρει όλα). Να τα βάζετε είναι πολλά κομμάτια για πολλές μέρες και είναι κρίμα. Ανοίγω να δω 35τεμάχια. Εντάξει όχι και πολλές για 3 βαριά 4 μέρες είναι..Μα τι λέτε τόσα πολλά να μην το αλλάζετε συννέχεια το παιδί μόνο όταν κάνει κακά 3-4φορές την ημέρα δλδ(:roll::roll::roll::roll:)

πάνω απο 8 φορές κανουμε κακά και αν κάνει τσίσα θα το αφήνω κατουρημένο?

δεν παθαίνουν τιποτα αυτά (επι λέξη) είναι αποροφφητικές οι πάνες. (ντοινγκ).

Ηρθε να μου κάνει οικονομια στο χ@@@μο.

Να μου δώσετε και στοιχεία για κουπόνια. Μπά της λέω στέλνει και κουπόνια η πάμπερσ???? Εννοείτε κυρία μου ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!!!

:-D:-D:-D

 

χαχαχαχαχ!!! τρελαθηκα! δεν ειμαστε καλα! καλα, ηρθε να σου πει ποσες πανες θα αλλαζεις το παιδι σου? θα μας τρελανουν τελειως? ασε που το βαζεις και λαθος γιατι εισαι νεα μαμα και δεν ξερεις! γιατι υπαρχουν και πολλοι τροποι να βαλεις μια πανα....μπορει δηλαδη εσυ να την εβαζες αναποδα τοσο καιρο! Πως δε σου ειπε οταν λερωνεται να τη γυρνας το μεσα εξω??

χαχαχαχαχα

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ!!! τρελαθηκα! δεν ειμαστε καλα! καλα, ηρθε να σου πει ποσες πανες θα αλλαζεις το παιδι σου? θα μας τρελανουν τελειως? ασε που το βαζεις και λαθος γιατι εισαι νεα μαμα και δεν ξερεις! γιατι υπαρχουν και πολλοι τροποι να βαλεις μια πανα....μπορει δηλαδη εσυ να την εβαζες αναποδα τοσο καιρο! Πως δε σου ειπε οταν λερωνεται να τη γυρνας το μεσα εξω??

χαχαχαχαχα

 

χαχαχαχα δεν το είχα σκεφτεί το μέσα έξω χαχαχαχα

οσο ζεις μαθαίνεις μόνο που δεν βρήκα μέσα στο βαλιτσάκι το εγχειρίδιο σωστής χρήσης πανών για νέες μητέρες θα πάρω να κάνω παράπονα!!

 

μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

καλά έριξες τρελλό γέλιο ε;;;;;

 

ψιτ μην περιμένεις και κάθε μήνα ε;;;;;

 

καλά δεν περιμένω γενικώς

χαχαχα έλιωσα όμως...κρατούσα και την μικρη εκέινη την ώρα και έριξε και ένα χ@@μο χαχαχα βλέπετε της λέω??θηλάζουμε και τα κάνουμε συννέχεια. την πήρε χαμπάρι η μικρή και της απάντησε!!!

αν δεν γκρίνιαζε το παιδί θα είχε φάει τρελό δούλεμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Παράγγειλα από fragrancex 29/11, έφυγαν από εκεί την επόμενη. Το χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ ήρθε 6/12 (να φανταστείς τα'χασα...) Μήπως να τους έστελνες κανένα mail; Πλήρωσες κατευθείαν με κάρτα; Να σου πω την αμαρτία μου, επειδή άκουσα ότι παλιότερα είχαν ξαναδημιουργηθεί προβλήματα, πλήρωσα μέσω paypal. Αν δεν τα έστελναν, τουλάχιστον δε θα έχανα τα λεφτά μου. Μην ανησυχείς όμως, μήπως λόγω εορτών καθυστερούν;;

 

εγω παραγγειλα 27/10 και εφυγε την ιδια μερα!εχω στειλει ηδη 2 μειλ και με καθησυχαζουν πως θα ερθουν απλα θα αργησουν μαλλον.επεσα πανω στα ThanksGivingDay και δεν εχω ιδεα αν σε αυτους ειναι αργια και ποσο.δεν τα εδωσα μεσω paypal και με αγχωνει και λιγακι..τι μπορω να κανω ομως;! στα Ελτα δεν εχουν ιδεα και επειδη δεν εχει tracking number δεν καταγραφονται λεει... η μοναδικη αγορα που μου εχει βγει ολιγον ξυνη...λες να τα εχασα εντελως;;τα δικα σου ηταν υπο μορφη δεματος;;σε ευχαριστω πολυ που απαντησες ειμαι ολιγον απαλπισμενη με ολο αυτο :(

Link to comment
Share on other sites

Θεά μου, καλημέρα! :mrgreen:

Το aquadoodle είναι αυτό αλλά έχει μεταφορικά :(

 

https://www.amazon.co.uk/Tomy-Aquadoodle-Classic-Drawing-Toy/dp/B001F7AF4I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292323964&sr=8-1

 

Εγώ πήρα σήμερα τις πάνες από ταχυμεταφορές ελτα (και καλά χτύπησαν χθες κουδούνι αλλά δεν τους άκουσε η μαμά μου :roll:)...δυο πακετάρες θεριά, δεν χωρούσαν καλά καλά στα 700 λίτρα πορτ μπαγκάζ μου :mrgreen:

 

δεν κοιτάς μην είναι εκεί και όχι στα ελτα;

 

Thanks για το aquadoodle κοριτσάρα! Μπα, στα ΕΛΤΑ είναι...Μου ρθαν σήμερα ειδοποιήσεις και για τα δυο...Ναι, ναι...Και για αυτά που...παρέλαβα χθες. Ε, ρε ΕΛΤΑ φσσσσσσσσσσσσσσσσ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το aquadoodle κοριτσάρα! Μπα, στα ΕΛΤΑ είναι...Μου ρθαν σήμερα ειδοποιήσεις και για τα δυο...Ναι, ναι...Και για αυτά που...παρέλαβα χθες. Ε, ρε ΕΛΤΑ φσσσσσσσσσσσσσσσσ

 

χαχαχαχα δεν πειράζει που παρέλαβες, να πας με την ειδοποίηση και να τους βάλεις να ψάχνουν παντού!!! έτσι για να τους τη σπάσεις :lol::lol::lol::lol:

 

Σμουτς!!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Απορια απο e-bay: ειχα αγορασει στις 14/11 κατι πραγματακια απο εναν πωλητη. Δεν μου εχουν ερθειν ακομα οποτε του εστειλα μνμ, μου απαντησε και ημασταν σε επικοινωνια. Στο τελευταιο του μνμ μου προτεινει να μου τα ξαναστειλει διοτι μαλλον χαθηκαν.

Να το δεχτω?

Φοβαμαι μηπως παρελθει το 45ημερο που μπορω να ζητησω τα χρηματα μου πισω απο το paypal. Σε περιπτωση που ειναι απατεωνας μιλαω. Η αξια των πραγματων ειναι 15 ευρα. Τι να κανω?

 

Να δεχτείς να σου τα ξαναστείλει. Δεν τον συμφέρει να του αφήσεις αρνητικό feedback. Μου έχει τύχει και μένα να ανοίξουν το δέμα και να πάρουν το 1 κομμάτι από τα 3 και να τα επιστρέψουν στον seller και αυτός να μου τα ξαναστείλει.

 

μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

καλά έριξες τρελλό γέλιο ε;;;;;

 

ψιτ μην περιμένεις και κάθε μήνα ε;;;;;

 

Ρε παιδιά, εμένα μου στέλνουν κάθε μήνα κουπόνια. Παρέλαβα προχθές 2 κουπόνια των 3 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος κάνει update την λίστα αλλά αν δεν έχει μπει για υλικά ζαχαροπλαστικής

το

http://www.sweettrends.eu

και

http://www.fancyflours.com/site/index.html ( το οποίο έχει και εξαιρετικές ιδέες, συνταγές κτλ)

 

Το πρώτο είναι ελληνικό, το δεύτερο είναι US και δυστυχώς έχει 40$ μεταφορικά και τα στέλνουνε με UPS που σημαίνει ότι αν είναι μεγάλη η παραγγελία μπορεί να περάσει τελωνείο. Αλλά έχει πολύ ωραία πράγματα και ωραίες ιδέες ακόμα και αν δεν ψωνίσει τελικά κάποιος.

 

Τελικα επειδη δεν κατάλαβα.....

Εχεις αγοράσει και απο τα δυο...?

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόρη του βορρά!

 

εγώ κατάλαβα ότι δεν έχει παραγγείλει η Coraline :roll:

 

το ελληνικό είναι πανάκριβο και με μικρή ποικιλία (εγώ το συγκρίνω με το cakescookiesandcrafts που έχω ψωνίσει εγώ και η θεά)

 

και το δεύτερο αμερικάνικο με φόβο τελωνείου και απίστευτα μεταφορικά!!!! :confused:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόρη του βορρά!

 

:

 

Τρεχω με τα συνδικαλιστικα...για αυτο εχω εξαφανιστε :mrgreen:ι! Σμουτσ σμουτσ σμουτσ

 

Μα εγω απο αυτα τα δυο ποστ....πραγματικα δεν καταλαβα αν εχει παραγγειλει, αν ειναι ολα οκ κτλπ κτλπ....για αυτο ξαναρωτησα

 

Link to comment
Share on other sites

βγαίνεις πίστα απόψε οκ; άντε πια με τα συνδικαλιστικά σου!!!!

 

άντε όσο χάθηκες, εγώ κάνω παραγγελίες και παραλαμβάνω πάνες :mrgreen::mrgreen:

 

Γιατι ειπα οτι θα τραγουδησω κιολας??? χαχαχαχαχα

 

Απο σημερα ειμαι στη διαθεση σας κιουρια μου...κανω επισχεση εργασιας απο αυριο:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε να μου κάνει οικονομια στο χ@@@μο.

Να μου δώσετε και στοιχεία για κουπόνια. Μπά της λέω στέλνει και κουπόνια η πάμπερσ???? Εννοείτε κυρία μου ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!!!

:-D:-D:-D

:-D:grin::-D

Εμένα όταν ήρθε η θείτσα, πήρα ό, τι μου έδωσε, δε το ανέλυσα όπως εσὐ.

Πάντως για το κάθε μήνα κουπόνια, μούφες. Κάθε τρίμηνο ίσως.

Αλλά, μετά την εμπειρία του άμαζον, όπως δήλωσε και μια άλλη ταλαίπωρη μάνα, εγώ δεν πρόκειται να ξαναδώσω πάνω από 10 ευρώ οικονομική συσκευασία για πάνες.

Μάλιστα, θα ξαναπάω carrefour να πάρω κι άλλο stock από την προσφορά 1+1 δώρο babylino. Θα πάρω και το μεγαλύτερο νούμερο για να είμαι μέσα.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...