Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πηρα στο στοκ του mothercare ξεκινανε οι τιμες απο 28 ευρω:shock:

Δηλαδη στο κανονικο καταστημα ποσο τα εχει?

Δεν εχω και κανενα στην Αγγλια να μου τα στειλει, θα μου βγει ο κουκους αηδονι εδω για να αγορασω 2.

 

35 έχουν στα καταστήματα, πήρα εγώ 2 φέτος γιατί δεν με ικανοποιεί τίποτα άλλο...

Τώρα θέλω φορμάκια και θα αναγκαστώ να πάω εκεί. Ούτε στο ρημαδο ebay έχει τίποτα...

 

Επίσης, οι δικές μου πάνες ήρθαν με απλό ταχυδρομείο. Το είδα χθες στο tracking των ταχυμεταφορών ΕΛΤΑ και ήταν στην πόλη. Ωραία λέω, αύριο θα ρθουν. Αμ δε...

Παίρνω πριν τηλ στις ταχυμεταφορές. Πέτυχα αστέρι... Να της εξηγώ και να της λεω εγώ αυτά που έπρεπε να βρει μόνη της και με τα πολλαααααααααααααα μου πε ότι είναι στο ταχυδρομείο της περιοχής. Άρα, κουβάλα κολώνα του σπιτιού μου...

 

Προχθες, πάω να παραγγείλω από kotsovolos.gr στεγνωτήριο αλλά ήθελα και δόσεις... Προχωράω και με βγάζει σε μια σελίδα όπου ζήταγε ΑΠΙΘΑΝΑ πράγματα... Αν μένω σε ιδιόκτητο σπίτι, πότε το χτισα, πως λενε τ αφεντικό μου, πόσα σκυλιά έχει, τι χρώμα ζαρτιέρες φόραγα στο γάμο μου και δε ξέρω εγώ τι άλλο. Τα πήρα τόσο κρανίο με τους απαράδεκτους που δε πρόκειται να αγοράσω από εκεί. Ας πληρώσω παραπάνω. Άκου φακέλωμα...

Πείτε μου on line καταστήματα ηλεκτρικών που κάνουν άτοκες δόσεις και στέλνουν επαρχία.

(ΝΑΙ, το ξέρω ότι είναι στη λίστα, θέλω "μαρτυρία" άλλου Έλληνα-οσιομάρτυρα καταναλωτή...)

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προχθες, πάω να παραγγείλω από kotsovolos.gr στεγνωτήριο αλλά ήθελα και δόσεις... Προχωράω και με βγάζει σε μια σελίδα όπου ζήταγε ΑΠΙΘΑΝΑ πράγματα... Αν μένω σε ιδιόκτητο σπίτι, πότε το χτισα, πως λενε τ αφεντικό μου, πόσα σκυλιά έχει, τι χρώμα ζαρτιέρες φόραγα στο γάμο μου και δε ξέρω εγώ τι άλλο. Τα πήρα τόσο κρανίο με τους απαράδεκτους που δε πρόκειται να αγοράσω από εκεί. Ας πληρώσω παραπάνω. Άκου φακέλωμα...

Πείτε μου on line καταστήματα ηλεκτρικών που κάνουν άτοκες δόσεις και στέλνουν επαρχία.

(ΝΑΙ, το ξέρω ότι είναι στη λίστα, θέλω "μαρτυρία" άλλου Έλληνα-οσιομάρτυρα καταναλωτή...)

 

Εντύπωση μου κάνει, γιατί το Σάββατο πήρα κάτι με δόσεις από τον κωτσόβολο, δε με ρώτησαν τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

οντως καλη τιμη αλλα ειναι τα χειροτερα μωρομαντηλα ever... εκανα το λαθος κ τα πηρα απο το σουπερ και λεω αμαν να τελειωσουν κ δε θα ξαναπαρω ποτε οσο φθηνα και να εινια.... καμια σχεση με τα λευκα τα sensitive.... γνωμη μου τουλαχιστον....

 

Είναι όντως πολύ χάλια η ποιότητά τους!

 

λέγονται sockstar και τα είχα αγοράσει από τον Χόντο πριν αρκετά χρόνια δεν ξέρω σε τι τιμές παίζουν τώρα στο Ελλάδα

τα βρήκα εδώ http://www.sockstar.de/

και εδώ http://shop.ebay.de/i.html?_kw=sockstar&_adv=1&_dmd=1&_fcid=80&_in_kw=1&_ipg=50&_jgr=1&_localstpos=&_okw=sockstar&_sop=12&_stpos=&gbr=1 βασικά για να συμφέρει πρέπει να μαζευτούμε αρκετές

 

Τελικά τι έγινε με το αμαζον δεν θα μας ξαναστείλουν γενικώς ??

 

AGE αυτά μπαίνουν στο πλυντήριο (δηλαδή πιάνεις με αυτά τις κάλτσες και τα βάζεις στο πλυντήριο; )

 

να ρωτησω κατι? μπορω να ψωνισω μεσο του αμαζον πραγματα που δεν στελνει Ελλαδα (οχι πανες)και να βαλω διευθυνση απο myukmail?

 

Ω, ναι!

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι πήγα να παραγγείλω on line. Εδώ στο τοπικ αυτό άλλωστε μιλάμε μόνο για online...

 

Καλησπέρα. Αν θυμάμαι καλά με πιστωτική κάρτα στον Κωτσόβολο απλά βάζεις τον αριθμό των δόσεων. Δε νομίζω ότι ζήτησε κάποιο άλλο στοιχείο. Απλά αν τελικά προχωρήσεις σε παραγγελία από αυτούς, πρόσεξε γιατί ενώ είχα επιλέξει δόσεις, αυτοί πέρασαν ολόκληρο το ποσό, και χρειάστηκε κάποιο τηλεφωνικό ξεκαθάρισμα...

 

edit ποιο στεγνωτήριο σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....τελικα αυτη που τα εχει ολα και συνδυαζει και τις δυο ειναι αουτ οφ στοκ, ξερετε αν την παραγγειλω τωρα θα εχω την εκπτωση και τα μηδεν μεταφορικα(αν την βαλω σε παραγγελια ολη μαζι...)

http://www.amazon.co.uk/WMF-Ultra-Pressure-Cooker-Stainless/dp/B000X2AOAQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1291974263&sr=8-2

 

galat, δεν ξέρω αν το είδες, αυτή η χύτρα έχει μέχρι τις 12/12 extra έκπτωση 20% με κωδικό...

Link to comment
Share on other sites

AGE αυτά μπαίνουν στο πλυντήριο (δηλαδή πιάνεις με αυτά τις κάλτσες και τα βάζεις στο πλυντήριο; )

 

και στο πλυντήριο και στο στεγνωτήριο το κοιτούσα σήμερα γιατί θέλω να πάρω και άλλα (έχασα τα μισά εδώ και λίγες μέρες βλέπε κορούλα) και μια και σκοπεύω να αγοράσω στεγνωτήριο το έψαξα στο σιτε τους και λέει ότι μπαίνουν μέχρι τους 90 βαθμούς (εγώ τα έχω βάλει και στους 95 στο πλυντήριο μου):P:p

Link to comment
Share on other sites

galat, δεν ξέρω αν το είδες, αυτή η χύτρα έχει μέχρι τις 12/12 extra έκπτωση 20% με κωδικό...

 

Δεν ξέρω αν πρόλαβες τη galat, εμένα πάντως μου γλίτωσες 15 ευρωπουλάκια σε παραγγελία που ήμουν έτοιμη να κάνω!!! Ευχαριστωωωωωωω :D:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ξερω οτι μετα απο τοσες σελιδες το εχετε αναφερει αλα ο ¨μαγκας¨μου δεν με εφηνει να το ψαξω, πηρα το θαρρος να ρωτησω λοιπον. το site του Παντοζοπουλου perfect toys ειναι εγκυρο για online αγορες?

 

thnk s εκ των προτερον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το παρακάτω μήνυμα από το ΑΜΑΖΟΝ

 

Order ID 026-2437990-2336351:

1 of EyeCatchShoes - Womens Snugg Cardy Knitted Boot Grey Fleck Size 5 [ASIN: B002Z03PGO]

 

For Your Information: To help arbitrate disputes and preserve trust and safety, we retain all messages buyers and sellers send through Amazon.co.uk. This includes your response to the message below.

 

------------- Begin message -------------

 

Dear Customer

We have been informed by the Royal Mail of a problem with a batch of goods that left our premises.

We believe your item to be 1 of a few affected.

Unfortunately we donʼt have the same style and size to replace the one that you ordered.

We are therefore refunding you today and apologize for the inconvenience that this has caused.

We do have new styles that are similar to the one you purchased which may be worth looking in to.

Hopefully we will have the opportunity to serve you better next time.

Kind regards

John

eyecatchshoes

 

 

------------- End message -------------

 

We want you to buy with confidence whenever you purchase products on Amazon.com. Learn more about Safe Online Shopping (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=10412241) and our safe buying guarantee (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=537868)

Δηλαδή από ότι κατάλαβα δεν θα λάβω τις μπότες. Επιστροφή των χρημάτων στην κάρτα θα γίνει αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισως θορυβηκαν οι εισαγωγεις εδω.

Νομιζω εβγαινε χαλαρα -50% απο οσο πουλανε εδω,και παραδωτεο στην πορτα σου,οποτε τους εκανε τρελη χαλαστρα.

 

Απο την αλλη ισως ηταν μια περιορισμενη προσφορα του amazon για να τραβηξει κοσμο για λιγο καιρο.

 

Ισως και τα δυο μαζι

Και εγώ έτσι πιστεύω. Ίσως να αντέδρασαν οι τοπικοί αντιπρόσωποι εδώ των Pampers.

Εμένα μου απάντησαν έτσι:

Unfortunately, we are currently unable to dispatch these these to Greece

 

Additional delivery restrictions may apply to specific items or sub-categories due to the specific nature of some products. If we are unable to deliver an item to your delivery address you will receive a warning message during the ordering process once you have selected the items and entered your delivery address.

 

We want all of our customers to have the convenience of purchasing anything they wish to buy online, from any of our websites, and have it delivered quickly. We are committed to making our products and services available to the widest range of customers. Before we start shipping a new product category to a country, we need to ensure we have in place the operational infrastructure and transportation services to provide the level of service that our customers have come to expect from us.

 

I will surely pass your message on to the appropriate department who will be glad to review your suggestion for future consideration. Customer feedback such as yours helps us to continue improving the selection and service we provide. We appreciate the time you've taken to write to us.

 

Please accept our sincere apologies for any inconvenience and disappointment this may cause.

 

Thank you for your understanding in this matter.

 

Did I solve your problem?

 

Στο τελευταίο, αν μου έλυσαν το πρόβλημα, ακολούθησα το αρνητικό link και τους είπα "Thanks for the reply, but I have still not get an answer, why a week ago I had the opportunity to have the Pampers nappies dispatched in my address (Greece) and now I don't."

Μου είπαν εν τέλει ότι θα απευθυνθούν στους παραπάνω και ότι θα μου απαντήσουν έως τις 13/12.

Πάντως δε βλέπω φως...

 

Σήμερα που πήγα Carrefour, είχε το economy pack 64τμχ του babylino 18,65 + 1 ίδιο δώρο. Αν και έχω stock από pampers για κανα μήνα, πήρα κι από αυτό, αφού μου βγήκε περί τα 9,5? η συσκευασία.

Επίσης, έχω ακούσει ότι και ο Σκλαβενίτης κάνει καλές προσφορές στα babylino.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σχετικά με το άμαζον και τα pampers, παίζει και να μη τους έβγαιναν τα μεταφορικά. Αναλογιστείτε πόσες κούτες έστειλαν Ελλάδα. Ήταν που ήταν ξεφτιλέ η τιμή ακόμα και για Αγγλία, χρεωνόντουσαν και τα μεταφορικά...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σχετικά με το άμαζον και τα pampers, παίζει και να μη τους έβγαιναν τα μεταφορικά. Αναλογιστείτε πόσες κούτες έστειλαν Ελλάδα. Ήταν που ήταν ξεφτιλέ η τιμή ακόμα και για Αγγλία, χρεωνόντουσαν και τα μεταφορικά...

Εμενα παντως απο το amazon μου απαντησαν το παρακατω

Dear Customer,

 

Thank you for contacting us at Amazon.co.uk.

 

I do understand that you have placed order successfully for the same items.

 

We're sorry to hear about the error you experienced that prevented you from placing order for the item "Pampers Simply Dry Size 4 Maxi Nappies".

 

We've reported this problem to the technical team and they will resolve it as soon as possible. These errors are normally fixed within a short period of time, so please try again shortly.

 

In this case we request you to try placing order after 3-4 business days. if still the problem persist, please contact us by clicking on the following link:

Οποτε ισως υπαρξει λυση

Link to comment
Share on other sites

α δεν πάμε καλά! μετά το πρωινό μαιλ που μου έλεγαν να αδειάσω το καλάθι μου και να ξαναπροσπαθήσω, τώρα έλαβα το παρακάτω!!! ΕΛΕΟΣ

 

Ηello Maria,

 

Thank you again for writing back to Amazon.co.uk.

 

My name is Sreeram P and I work in the Customer Escalation Team. I'd like to apologise for any inconvenience this matter has caused.

 

From your e-mail, I understand that you are unable to purchase the item "Pampers Active Fit Size 4+ Maxi+ Nappies - 2 x Jumbo Packs of 66 (132 Nappies)" to your address in Greece.

 

In order to address this query efficiently, I have contacted our concern department regarding this issue.

 

According to them, Pampers nappies cannot be sold outside the UK due to differing VAT codes and also sales restriction has now been uploaded on to all Pampers nappies.

 

Additional delivery restrictions may apply to specific items or sub-categories due to the specific nature of some products. If we are unable to deliver an item to your delivery address you will receive a warning message during the ordering process once you have selected the items and entered your delivery address.

 

We would also like to advise that each individual seller on our Marketplace may have their own delivery restrictions and you will need to check the sellerʼs storefront to view these.

 

If you have any other questions please contact us using the following link.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/contact-us/general-questions.html

 

Thank you for your interest in Amazon.co.uk.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης κάποια κοπέλα (άτιμο αλτσχαιμερ συγνώμη δεν θυμάμαι ποια νομίζω η zodiam :oops::oops:) με είχε ρωτήσει για τα παντοφλάκια η μικρή δεν τα βγάζει από τα πόδια της και δεν γλιστράνε από κάτω έχει δέρμα σαν καστόρι να το πω ....είμαι ευχαριστημένη από την αγορά μου γιατί το ταρζανάκι μου δεν τις ήθελε τις παντόφλες γενικά... αυτό είναι σαν κάλτσακια ένα πράγμα

age καλη μου απο που πηρες αυτα τα παντοφλακια που λες???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα πριν από 1,5 μήνα σχεδόν. Παρέλαβα σε 5 μέρες αν δεν κάνω λάθος και πλήρωσα μεταφορικά 9 ευρω για συστημένο πακέτο στην πόρτα μου. Πολύ καλή συσκευασία και γλύτωσα 20 ευρω από το να το αγόραζα σε μαγαζί με καλλυντικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που έδωσε το amazon σε μένα για τις πάνες

Hello,

 

From your e-mail, I understand that you were unable to place an order for the item "Pampers Active Fit Size 4 Maxi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 68 (136 Nappies)".

 

I will need to investigate this issue with the appropriate department further.

 

I will contact you again by December 17, 2010 with an update.

 

Thank you for your patience and for bringing this matter to our attention.

 

Did I solve your problem?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να παραγγείλω τα δώρα των παιδιών για τα Χριστούγεννα.

 

Για την μικρή (3,5 ετών) λέω να πάρω την κουζίνα της SMOBY. Καταλήξαμε στο γερμανικό Amazon για καλύτερη τιμή, σωστά ?

 

Για τον μικρό (15 μηνών), τι προτείνετε ? Δεν θέλω μηχανοκίνητα αυτοκινητάκια κλπ. Θα προτιμούσα κάτι με κατασκευή που να έχει και μουσική.

 

Δώστε τα φώτα σας, ω αδελφές μου στις ιντερνετικές αγορές.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Dear Efrossyni,

 

Thank you for contacting Amazon.co.uk with your enquiry.

 

Further to your e-mail, I am sorry to hear of your disappointment regarding the delivery restrictions you had while placing an order for "Pampers Active Fit Size 4 Maxi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 68 (136 Nappies) ".

 

I have checked your account and can see that you have successfully placed the order for these items previously.

 

I will need to investigate this issue with the appropriate department further and let you know the reason behind the delivery restrictions.

 

Please expect a further update by December 14, 2010.

 

As soon as I receive an update I will update you accordingly.

 

I apologise for any inconvenience this has caused you.

 

Thank you for your patience and for bringing this matter to our attention.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

να σας πω την αληθεια βαρεθηκα να ασχολουμαι με το αμαζον....ελπιζω πραγματικα να γινει κατι...αν γινει θα παρω στοκ να εχω μεχρι να γινει 17 κιλα... ποτε γινονται 17 κιλα?? :) τωρα ειναι 9 οποτε εχουμε ακομα...

προς το παρον λοιπον ας ασχοληθουμε με χριστουγεννιατικες αγορες που ειναι και πιο ευχαριστες...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συντροφισσες! Σημερα ηρθαν αυτα:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270661033086&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Ο πωλητης:

http://myworld.ebay.co.uk/judyphil0408

 

Λοιπον, για οσες σκεφτονται να αγορασουν τα γνωστα κολανακια. Εγω εχω να πω τα εξης...μολις τα πεταξα! Φορεσα ενα στο παιδι 9αφου πρωτα τα ειχα πλυνει με παιδικο απορρυπαντικο) και βρωμοκοπανε λαστιχιλας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εγω καταλαβα οτι δεν φταιει το amazon αλλα οι προμηθευτες...

εστειλα email χθες να τους ρωτησω γιατι εχουν αργησει να μου στειλουν τις πανες...αφου εχω παραγγειλει απ τις 7/12...και μου απαντησαν οτι οι πανες θα σταλθουν περιμενουν τον προμηθευτη...ο οποιος ακομα δεν τους τις εχει στειλει...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...