Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εμείς το είχαμε πάρει πριν καποιους μήνες απο εδώ http://dinkyinc.co.uk/puschairs-accessories/xplory-package-deals.html και μείναμε πολυ ευχαριστημένοι απο την εξυπηρέτηση!! Καθυστέρησε μεν να έρθει, αλλα είμασταν ενημεροι απο πριν. Και οποτε στείλαμε μεηλ για να δουμε την πορεία του πάντα απαντούσαν αμέσως! Μεχρι προσφατα παρέμενε το site με τις καλύτερες προσφορές για αυτο το καρότσι!

 

Καλαμαράκι μπορείς να βαλεις το site και στη λίστα απο ότι είδα δεν υπάρχει!

 

και με τι μεταφορικά το είχατε πάρει??ευχαριστημένη γενικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θελω να φανει οτι κανω διαφημιση αλλα προχθες αγορασα μεσω ιντερνετ ενα σετ τρεσσας μαλλιων που αποτελειται απο 8 τεμαχια και

καλυπτει ολο το κεφαλι και το πηρα μολις 87 ευρω. Επειδη εχω αγορασει και απο Ελλαδα παλι μεσω νετ η διαφορα ειναι μεγαλη γιατι εδω πηρα δυο τεμαχια 155 ευρω ενω απο Αγγλια 8 τεμαχια 87 ευρω. Και στις δυο περιπτωσεις το μαλλι ειναι φυσικη τριχα. Αν καποια κοπελα θελει να αγορασει ας μου πει να της πω το σαιτ.

ΑΑ και ηλθαν γρηγορα μεσα σε 6 μερες μονο!και επισης επειδη εχω κοψει τα μαλλια μου καρε με αυτες τις τρεσσες(με κλιπς) δεν φαινεται καθολου γιατι γεμιζεις ολο το κεφαλι!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Bρε κοριτια πως προλαβαινετε στο αμαζον......εχω πατησει σε ποσα ακριβως μολις αρχιζειη προσφορα αλλα στο καλαθι μου δε λενε να μπουνε.....

 

Φλόρα, να σου πω μάλλον είναι θέμα τύχης, δύο πράγματα κέρδισα και τρία τζίφος... απλά αρχίζω να κάνω κλικ όταν απομένει 1 δευτερόλεπτο... άλλες φορές τα καταφέρνω, άλλες φορές όχι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/ Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά να σας ρωτήσω που είστε ειδικές. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάτι μέσω AMAZON.CO. Η πληρωμή γίνεται μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας ή μπορώ να πληρώσω και με κάποια κάρτα που παίρνω από το περίπτερο (pay safe ή κάπως έτσι μου φαίνεται ότι λέγεται);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν σας έχω γράψει γιατί ίσα που προλαβαίνω να ενημερώνομαι και να ψωνίζω!! Σας ευχαριστώ που μου έχετε ανοίξει τα μάτια και σώσει το πορτοφόλι! Θα ήθελα να ρωτήσω όσες μαμάδες έχουν παραγγείλει από το shoesforkids.co.uk. Σε πόσο καιρό περίπου έχετε παραλάβει;

Καλησπέρα κάνει 6-10 μέρες λέει, αν θυμάμαι καλά έκανε γύρω στις 6 μέρες :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα/ Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά να σας ρωτήσω που είστε ειδικές. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάτι μέσω AMAZON.CO. Η πληρωμή γίνεται μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας ή μπορώ να πληρώσω και με κάποια κάρτα που παίρνω από το περίπτερο (pay safe ή κάπως έτσι μου φαίνεται ότι λέγεται);

 

Δεν τις ξέρω καθόλου τις paysafe, οπότε δε μπορώ να σου πω. Αν έχουν πάνω το σήμα της visa ή της mastercard, λογικά θα τις δέχεται, αλλά δεν έχω ιδέα πόσο ασφαλής είναι αυτές οι paysafe. Μπορείς να βγάλεις πάντως σίγουρα προπληρωμένη κάρτα από Πειραιώς ή Κύπρου και λογικά και από άλλες τράπεζες. Είναι και αυτές απολύτως ασφαλής.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

Σκέφτομαι να αγοράσω την tefal jamie oliver clipso χύτρα ταχύτητας απο το amazon.co.uk. . Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή και μήπως να περιμένω για εκπτώσεις. Αν ξέρετε πότε ξεκινάνε στο άμαζον και αν συνήθως γίνονται και σε είδη που δεν είναι εποχικά.

εγω την πηρα!!!!!!!!!! μια χαρα ειναι κανενα προβλημα εχει 150 ευρω εδω στις εκπτωσεις!αρα και παλι κερδιζεις.........

Link to comment
Share on other sites

ναιαιαια!!

αυτη ειναι:

http://www.amazon.fr/Smoby-24559-dimitation-Cuisine-App%C3%A9tit/dp/B003JZCLS2/ref=dp_cp_ob_t_title_1

 

μαζι με τα μεταφορικα μου βγηκε 40 ευρω!εδω την βρηκα πιο φθηνα απο όλα τα καταστηματα που κοιταξα

ειναι πολυ ωραια.....και εγω θα αγορασω κουζινα στα αγορια μου κουζινα τα χριστουγεννα (ειμαστε της θεωριας οτι ολοι πρεπει να μαθαινουν αυτα τα πραγματα ανεξαρτητου φυλου) αλλα εγω κολλαω στη γλωσσα με το γαλλικο και γερμανικο αμαζον.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ήρθε μήνυμα ότι οι πάνες είναι στο δρόμο. Για πρώτη φορά μου λέει ότι μπορώ να κάνω tracking το δέμα. Τις προηγούμενες φορές δε μου ανέφερε για tracking.

Αραγε αυτό σημαίνει ότι θα παραλάβω με courier;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την κουζινούλα smoby από το άμαζον Γερμανίας! Να είστε καλά!Μόλις τώρα είδα ότι από γαλλικό βγαίνει 12 ευρώ φθηνότερη.. κρίμα..και να φανταστείς γαλλικά γνωρίζω ενω γερμανικά καθόλου..τώρα μου έχουν στείλει κάτι μηνύματα από το αμαζον για τη ν παραγγελία αλλά δεν έχω ιδέα τι λέει..που ελέγχω αυτά τα τρακινγκ ναμπερς κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανει οτι κανω διαφημιση αλλα προχθες αγορασα μεσω ιντερνετ ενα σετ τρεσσας μαλλιων που αποτελειται απο 8 τεμαχια και

καλυπτει ολο το κεφαλι και το πηρα μολις 87 ευρω. Επειδη εχω αγορασει και απο Ελλαδα παλι μεσω νετ η διαφορα ειναι μεγαλη γιατι εδω πηρα δυο τεμαχια 155 ευρω ενω απο Αγγλια 8 τεμαχια 87 ευρω. Και στις δυο περιπτωσεις το μαλλι ειναι φυσικη τριχα. Αν καποια κοπελα θελει να αγορασει ας μου πει να της πω το σαιτ.

ΑΑ και ηλθαν γρηγορα μεσα σε 6 μερες μονο!και επισης επειδη εχω κοψει τα μαλλια μου καρε με αυτες τις τρεσσες(με κλιπς) δεν φαινεται καθολου γιατι γεμιζεις ολο το κεφαλι!

 

Δεν είναι διαφήμιση, σιγά, τόσα και τόσα λέμε εδώ μέσα... Για ρίξε τη διεύθυνση να ενημερωθώ... Και να ρωτήσω αυτές οι τρέσες στερεώνονται μόνο στο πίσω μέρος του κεφαλιού ή μπορείς να τις βάλεις και στην κορυφή και προς τα πίσω;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι πολυ ωραια.....και εγω θα αγορασω κουζινα στα αγορια μου κουζινα τα χριστουγεννα (ειμαστε της θεωριας οτι ολοι πρεπει να μαθαινουν αυτα τα πραγματα ανεξαρτητου φυλου) αλλα εγω κολλαω στη γλωσσα με το γαλλικο και γερμανικο αμαζον.........

 

 

εγω λιγα γαλλικα ξερω,αλλα χρησιμοποιώ πολύ το μεταφραστη του google.Αν θελεις καπου βοηθεια στειλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια και από οτι είδα οι κουζινίτσες έχουν την τιμητική τους θα ήθελα να σας πω τι βρήκα σήμερα.

Η συγκεριμένη κουζίνιτσα http://www.amazon.co.uk/024295-Smoby-Tefal-Studio-Kitchen/dp/B002KCWTSW/ref=sr_1_26?s=kids&ie=UTF8&qid=1290807821&sr=1-26 στο αμαζον (αγγλικό, γαλλικό και γερμανικό - αν και δεν την στέλνουν Ελλάδα) κοστίζει ακριβότερα σε σχέση με την Ελλάδα (στο e-shop του κουκου την βρήκα 42 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά αν η πληρωμή γίνει με πιστωτική κάρτα ή τραπεζικό έμβασμα) .

Οπότε κάντε και μια έρευνα αγοράς στα εγχώρια e-shop γιατί και η ελληνική αγορά πολύ συχνά μπορεί να κρύβει ευχάριστες εκπλήξεις.

*

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λεει η anna+ εχει δικιο.ειδικα το γαλλικο αμαζον,ακομα και το my toys de εχει καποια πραγματα διπλασια τιμη απο ελλαδα :shock:.ναι ναι συμβαινουν και αυτα........;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια και από οτι είδα οι κουζινίτσες έχουν την τιμητική τους θα ήθελα να σας πω τι βρήκα σήμερα.

Η συγκεριμένη κουζίνιτσα http://www.amazon.co.uk/024295-Smoby-Tefal-Studio-Kitchen/dp/B002KCWTSW/ref=sr_1_26?s=kids&ie=UTF8&qid=1290807821&sr=1-26 στο αμαζον (αγγλικό, γαλλικό και γερμανικό - αν και δεν την στέλνουν Ελλάδα) κοστίζει ακριβότερα σε σχέση με την Ελλάδα (στο e-shop του κουκου την βρήκα 42 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά αν η πληρωμή γίνει με πιστωτική κάρτα ή τραπεζικό έμβασμα) .

Οπότε κάντε και μια έρευνα αγοράς στα εγχώρια e-shop γιατί και η ελληνική αγορά πολύ συχνά μπορεί να κρύβει ευχάριστες εκπλήξεις.

 

Όχι Άννα αυτο δεν ισχύει...! Η κουζίνα που βλέπεις στο κούκου είναι η μικρή και όχι αυτή που έχει το άμαζον...στο άμαζον είναι 1 μετρο ενώ στο κούκου 60 εκατοστά...

Το έχω ψαξει πολύ σας λέω....

Link to comment
Share on other sites

Περιγραφή Προϊόντος

Ολοκληρωμένη ηλεκτρονική κουζίνα με πολλά αξεσουάρ. Περιλαμβάνει τοστιέρα Tefal, κατσαρόλα, τηλέφωνο, πιατα, ποτήρια και πολλά ακόμη! Διαστάσεις: 60cmΧ58,5cmΧ31,5cm

 

# Product Size: 99 (h) x 37(w) x 61(l) (cm)

# AGE: 3 years +

 

Σαν να εχει δικιο η Μαριτα...!

 

Link to comment
Share on other sites

εγω που κοιταζω για δωρα για τα αγορακια βαφτηστηρια πάντως, κατι σετακια, παρομοια με πλειμομπιλ, εχουν στα κουκου μιση τιμή απο ότι στο αμαζον. Και το λεω με λυπη γιατι είμαι φανατικη του αμαζον

Στα superplay σειρα της simba αναφερομαι

Link to comment
Share on other sites

Το έψω ψάξει σου λέω.....τους πήρε και μία φίλη μου τηλέφωνο και το επιβεβαίωσε!!!Είναι η μικρή σε αυτή τη τιμή...

 

Μπραβο Μαριτα ;) Και λεω....ποιος το λεει αυριο στην Γατουλα αυτο...χαχαχα θα μας εκραζε :mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...