Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μια χαρα τα ειπες vicky (μανιακη με το e-bay) απλα να λυσω την απορια της tjetje για το πως ξερεις αν θα σε γελασουν.

αν κοιταξεις δεξια στην σελιδα του προιοντος θα δεις που λεει seller info και γραφει το ψευδωνυμο του οπως εδω το shoes-at-shoebase(27) και 96.6 %feedback.το 27 ειναι ποσα feedback (κριτικες με λιγα λογια)εχει ο πωλητης.και το 96.6% ειναι το ποσοστο των θετικων κριτικων που εχει ο πωλητης.απο αυτον τον πωλητη για παραδειγμα μην ψωνισεις.να προτιμας πωλητες με 100 και πανω feedback και απο 98% και πανω θετικες κριτικες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και απο εμενα

λοιπον απο το carpet vista πηρα δυο φανταστικα χαλια και επηδει ηταν πανω απο 600 ευρω νμιζω δεν ειχα και μεταφορικα

ο αντρας επαθε εγκεφαλικο στην αρχη και δεν ηθελε να κανουμε μια τετοια αγορα μεσω ιντερνετ αλλα τα χαλια ειναι φοβερα και ηρθαν και σε 5 μερες αυτα που λετε

φιλια

Link to comment
Share on other sites

vickytsoch, είσαι θεά!!! Τόσο καιρό δεν αγόραζα απο το εβαυ γιατί νόμιζα πως έχει μόνο δημοπρασίες. Άσε που δεν ήξερα τι πρέπει να κάνω...

Μια γρήγορη διευκρίνηση -γιατί αρχίζει & το greys anatomy & πρέπει να αφοσιωθώ- τί εννοείς οτι αν κλικάρεις το buy now δεν υπάρχει πισωγύρισμα? Αν δηλ σου φανεί τελικά ακριβό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

vickytsoch, είσαι θεά!!! Τόσο καιρό δεν αγόραζα απο το εβαυ γιατί νόμιζα πως έχει μόνο δημοπρασίες. Άσε που δεν ήξερα τι πρέπει να κάνω...

Μια γρήγορη διευκρίνηση -γιατί αρχίζει & το greys anatomy & πρέπει να αφοσιωθώ- τί εννοείς οτι αν κλικάρεις το buy now δεν υπάρχει πισωγύρισμα? Αν δηλ σου φανεί τελικά ακριβό?

Ευχαριστώ

 

 

οταν θα πατησεις το buy it now θα πρεπει και να το αγορασεις,δεν μπορεις να το ακυρωσεις,θα πρεπει να εισαι απολυτα σιγουρη οτι το θελεις.αλλιως θα σου κανει αναφορα ο πωλητης στο e-bay.

οπως ο πωλητης αξιολογειται και του αφηνεις feedback ετσι θα κανει και αυτος για εσενα και δεν σε συμφερει να εχεις αρνητικη κριτικη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vickytsoch, είσαι θεά!!! Τόσο καιρό δεν αγόραζα απο το εβαυ γιατί νόμιζα πως έχει μόνο δημοπρασίες. Άσε που δεν ήξερα τι πρέπει να κάνω...

Μια γρήγορη διευκρίνηση -γιατί αρχίζει & το greys anatomy & πρέπει να αφοσιωθώ- τί εννοείς οτι αν κλικάρεις το buy now δεν υπάρχει πισωγύρισμα? Αν δηλ σου φανεί τελικά ακριβό?

Ευχαριστώ

 

οταν εισαι στο σημειο αυτο, ξερεις οτι θελεις να ξερεις..

 

ξερεις μεταφορικα, ξερεις τιμη, ξερεις τροπο αποστολης. Τι σημαινει "αν σου φανει τελικα ακριβο"? ΞΕΡΕΙΣ ΗΔΗ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!

γιαυτο λεω, αν εχετε καμια απορια ρψτηστε τον αγοραστη με μαιλ πριν πατησετε το "buy now".

 

 

και μια παραπανω εξηγηση. Ο καθε μελος του εβαυ λαμβανει μια "βαθμολογια".

καθε φορα που εσυ αγοραζεις κατι, βαθμολογεις τον πωλητη για την καλη επικοινωνια που ειχατε, για το καλο προιον κτλ κτλ..

καθε φορα που καποιος πουλαει κατι, βαθμολογει τον αγοραστη για το αν ηταν συνεπης, συνεργασιμος κτλ κτλ...

 

οταν αγοραζεις κατι εχεις την επιλογη να μην αγορασεις κατι απο καποιον που εχει χαμηλη βαθμολογια. Με την ιδια λογικη, αν θελεις να αγορασεις κατι και εχεις χαμηλη βαθμολογια, ειναι επιλογη του πωλητη ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙ!

 

αν πτησεις buy now και δεν πληρωσεις τελικα και δεν το αγορασεις τελικα, δεν ερχεται η αστυνομια να σε πιασει. Απλα, ο πωλητης θα σου κανει κακη κριτικη και την επομενη φορα που θα βρεις κατι που σου αρεσει, μπορει να μην σου το πουλησουν...

 

αυτα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω φανατικη του ebay!!!Xθες ηρθανε οι μποτες μου,UGG, πολυ ομορφες ζεστες και ανετες!!Τις αγορασα 80 εβρω ενω εδω στη Σουηδια τις βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200!!!

Κατι δερματινα μαλακα παπουτσακια για το μωρο μου τα βρηκα με 9 λιρες ενω ο αντρουλης βιαστηκε και τα πηρε με 27 εβρω!!Γλιτωνεις πολλα λεφτα!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 10% στο Mothercare.com έκπτωση!! Ευκαιρία να παραγγείλω όσα έχω κρατήσει μέσα στο καλάθι μου!!!

 

μονο για τους παλιους?? εμεις οι ψαρακες?

Link to comment
Share on other sites

Αμ εγώ Έλενά μου δεν περίμενα ο ΒΛΑΚΑΣ και έστειλα παραγγελία Κυριακή και Δευτερα μου έστειλαν κωδικό για -10%... Έστειλα mail μη τυχόν γίνεται να βάλουμε τον κωδικό στην παραγγελία και μου απάντησαν (αμεσότατα) αυτό:

 

Unfortunately orders cannot be amended once they have been placed. If you would advise us once you have received you goods, an adviser can then refund you the difference. I hope this does not inconvenience you too much.

 

Εσύ τι καταλαβαίνεις εκτός από το ότι δεν γίνεται να αφαιρεθεί το 10% πλέον? Τη διαδικασία μετά την καταλαβαίνεις?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και από μενά.

Φανατική των mothercare χάρη σε εσάς που έμαθα και σας ευχαριστώ.

Ρε κορίτσια με marksandspencer τι γίνεται; Έχει στείλει καμία σας παραγγελία;

Του έστειλα εμαιλ αν στέλνουν Ελλάδα και η απάντηση που πήρα ήταν αυτή

Hi Charitini

 

Thanks for your email about International delivery.

 

I've looked into your order and I'm sorry you're having troubles selecting your delivery address. I'm pleased to let you know that we do deliver to Greece.

 

I can advise you that certain products are excluded from International delivery such as Food, Wine, Flowers, Gift Cards, Hampers, Furniture, Electrical, Lighting, Technology, Large Appliances, Made to Measure shirts and selected beauty products. See individual product details for more information.

 

I hope this information helps and you have a lovely day.

 

If we can be of any further help, please feel free to contact us on 0845 609 0200. If you are calling from overseas call us on +44 1925 672 317. Or you can reach us by using the following link http://www.marksandspencer.com/contactus

 

Kind Regards

 

Krielan Deby

Marks & Spencer Customer Services

Registered office: Waterside House, 35 North Wharf Road, London, W2 1 NW.

Registered Number: 214436 (England and Wales)

 

 

Μόνο που όταν πάνω να βάλω Greece πολύ απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Ξέρετε κάτι εσείς;

Περιμένω νέα σας. Thanks.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο, ξέχασα υπάρχει και ένα σάιτ http://www.sportsdirect.com με πολύ καλές τιμές σε αθλητικά παππούτσια και ρούχα, μόνο που είχα ότι τα μεταφορικά βγαίνουν λίγο ακριβά. Θα κάνω μία παραγγελία και θα σας πω νεότερα.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kι εγω φανατικη του ebay!!!Xθες ηρθανε οι μποτες μου,UGG, πολυ ομορφες ζεστες και ανετες!!Τις αγορασα 80 εβρω ενω εδω στη Σουηδια τις βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200!!!

Κατι δερματινα μαλακα παπουτσακια για το μωρο μου τα βρηκα με 9 λιρες ενω ο αντρουλης βιαστηκε και τα πηρε με 27 εβρω!!Γλιτωνεις πολλα λεφτα!!

 

Καλημερα,

Φλορα απο ποια χωρα αγορασες τις UGG;

Εγω ειμαι στην Γερμανια και εδω κοστιζουν γυρω στα 200?

Link to comment
Share on other sites

bloublou μου αποστέλουν ελλάδα μόνο αν η παραγγελία γίνει σε συγκεκριμένο κατάστημα του Ηνωμένου Βασιλείου. Δες εδώ:

 

http://www.marksandspencer.com/Delivery-Services-Charges-Summary-Delivery-services-Charges-Despatch-Delivery-Help/b/46853031?ie=UTF8&intid=gft_delivery-charges

 

Αν τους τρελλάνουμε όλες στα μαιλς λέτε να συμπεριλάβουν την Ελλάδα στο online delivery? :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμ εγώ Έλενά μου δεν περίμενα ο ΒΛΑΚΑΣ και έστειλα παραγγελία Κυριακή και Δευτερα μου έστειλαν κωδικό για -10%... Έστειλα mail μη τυχόν γίνεται να βάλουμε τον κωδικό στην παραγγελία και μου απάντησαν (αμεσότατα) αυτό:

 

Unfortunately orders cannot be amended once they have been placed. If you would advise us once you have received you goods, an adviser can then refund you the difference. I hope this does not inconvenience you too much.

 

Εσύ τι καταλαβαίνεις εκτός από το ότι δεν γίνεται να αφαιρεθεί το 10% πλέον? Τη διαδικασία μετά την καταλαβαίνεις?

 

 

Δυστυχώς παραγγελιών δεν μπορεί να τροποποιηθεί από τη στιγμή που έχουν τεθεί. Αν θα μας ενημερώσετε, αφού έχετε λάβει εσείς αγαθά, σύμβουλος μπορεί στη συνέχεια επιστροφή σας τη διαφορά. Ελπίζω ότι αυτό δεν ταλαιπωρία σας πάρα πολύ

 

Φιλενάδα αυτή είναι η μετάφραση από google....άρα..κατά τα λεγόμενα τους θα σου επιστρέψουν τη διαφορά αν τους μιλήσεις μόλις πάρεισ ταα πράγματά σου!!!

τελικά δεν μου είπες θα βγούμε????:wink:

 

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχααχχ! Ναι βρε Ελενάκι ξέρω να μεταφράζω, είπα μήπως έχεις κανει τη διαδικασία. Τεσπα, θα δουμε την άλλη εβδομάδα που θα παραλάβω.

 

Ναι ωραία θα ναι να βγουμε. Εσυ καμάρα και εγώ πολυτεχνείο που λεει και ο Καρράς! Ααχαχαχαχα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki ναι μου εστειλαν mail με τον κωδικο. εσένα όχι?

έχεις κάνει εγγραφή για newsletter? γιατι όταν βάζω τον κωδικο και πατάω συνέχεια μου λέει στα ποσά που αφαιρεί λόγω έκπτωσης "MC 10% E-mail" οπότε μπορεί να ισχύει ο κωδικός για όσους έχουν δώσει e-mail για newsletter!

 

μπορώ να αναφέρω εδώ τον κωδικό ή δεν επιτρέπεται???

8b66868b08.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Φλορα απο ποια χωρα αγορασες τις UGG;

Εγω ειμαι στην Γερμανια και εδω κοστιζουν γυρω στα 200?

 

Και εγώ ψάχνω απεγνωσμένα γιατί & εδώ τις έχουν πανάκριβες. Εν τω μεταξύ βρήκα ένα σαιτ απο αυστραλία αλλά δεν δέχονται να τις στείλουν σαν gift οπότε μπορεί να πληρώσω πολλά σε φόρους.

Φλώρα, δώσε μας τα φώτα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Φλορα απο ποια χωρα αγορασες τις UGG;

Εγω ειμαι στην Γερμανια και εδω κοστιζουν γυρω στα 200?

 

Καλημερα Ολυμπια,

τις αγορασα απο το αγγλικο e-bay,συγκεκριμενα απο εναν πωλητη στην Αγγλια αλλα οπως διαπιστωσα οι μποτες ηρθαν απο Κινα.Οι περσσοτεροι απ οτι καταλαβα αργοτερα ετσι δουλευουν.Θελω να πιστευω οτι ειναι γνησιες!!Ειναι ακριβως ιδιες μ αυτες που πωλουνται εδω 200 εβρω.Μαλιστα πηγα πρωτα τις δοκιμασα για να βεβαιωθω για το νουμερο.Ηταν πανομοιοτυπες!!Εξαλλου επειδη το ψαξα λιγο ολες οι ugg εκει κατασκευαζονται.Παλιοτερα τις εφτιαχναν στην Αυστραλια,τωρα ομως η παραγωγη τους εχει δοθει στην Κινα.Καλες αγορες!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...