Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα Σοφακι εριξα μια ματια....φανταστικα σχεδια..βεβαια για τιμοκαταλογο μαλλον θα πρεπει να εγγραφεις...

 

μα δεν εχω κανει εγγραφη και τις βλεπω τις τιμες....:roll::roll::roll::roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.linopolis.gr/ για λευκα ειδη..

 

εχω ψωνισει απο αυτο το μαγαζι (απο το φυσικο καταστημα γιατι ειναι κοντα μου) και η ποιοτητα ηταν πολυ καλη...

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχω κανει εγγραφη και τις βλεπω τις τιμες....:roll::roll::roll::roll:

 

ναι βρε κοριτσακι μου...τωρα τις ειδα και εγω!!μαλλον χτες ημουν πολυ κουρασμενη και δεν μπορουσα να τις ξεχωρισω!!συγγνωμη για την παραπληροφορηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια δεν με βοηθατε.. Ξερει καποια κοπελα τι νουμερο αντιστοιχει το 21 σε παππουτσι,με αυτα απο το mothercare ?

 

Εννοείς ποιό αγγλικό νούμερο αντιστοιχεί στο ελληνικό 21??? Αν εννοείς αυτό, έχω ένα ζευγάρι του μικρού που -αν καταλαβα καλά- το 20,5 αντιστοιχεί στο 4. Μή σε πάρω όμως στο λαιμό μου... Γιατί δεν παίρνεις ένα mothercare εδώ να ρωτήσεις τις κοπέλες? Ίσως να σε εξυπηρετήσουν & απο το ίδιο το site που θες να παραγγείλεις.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω εγω τι εκανα. Η κορη μου φοραει 24 οποτε πηρα ενα ζευγαρι 7 παπουτσακια για το σπιτι και ενα αθλητικο 8 ( σε τελικη αναλυση και το 7 να μην την εκανε δεν θα εχανα και τιποτα) αλλα διαπιστωσα οτι το 7 ειναι ισοδυναμο με το 24. Ενας πολυ καλος οδηγος ειναι αυτος http://curezone.com/conversions_shoe_size.asp Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα.μετα απο τις συζητησεις σας εδω μεσα ειπα να παραγγειλω κι εγω απο το mothercare.πηγα σε ενα καταστημα mothercare εδω στο Ηρακλειο,βρηκα τα νουμερα ,ειδα και τη διαφορα στις τιμες (απιστευτες )και εκανα την παραγγελια μου ,περιπου στα 160 ευρω

την Παρασκευη το απογευμα τα παρηγγειλα και σημερα τσουπ..... νατο το δεματακι!!!!τα ρουχαλακια ειναι τελεια,τα παπουτσακια απιστευτα!!!!δεν χορταινω να τα κοιταζω !!!

τωρα λεω να κανω και τη δευτερη παραγγελια μου γιατι χριστουγεννα ερχονται!!!!παντως ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι ψωνιζω mothercare σε τιμες jumbo!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια της αγορασα νουμερο 8 επειδη φοραει 24,5 και τα σπορτεξ ειναι καλα προς μεγαλα , οι γαλοτσες ειναι τεραστιες στο ιδιο νουμε της εδωσα σε ενα ξαδελφακι που φοραει 26 και της ειναι και μεγαλουτσικες λιγο . Προσεξτε τα νουμερα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με τα αγγλικά νούμερα παπουτσιών μπορείς να δεις και εδώ:

http://www.oneofakindkid.com/shoe-size-chart.html

 

πολύ καλος ο οδηγος για 24 νουμ παπουτσι ειναι το 7 φαντασου εγω της πήρα το 8 !!! θα τα εχει του χρονου ή το καλοκαιρι τα σπορτεξ φοριουνται ευτυχως

 

Επίσης να σας πω οτι τα μοδερκερ δεν αξιζουν τοοοσο για τις ελληνικες τιμες ειναι πολύ ακριβα και δεν παθαιενεις και πλάκα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω κάνει αγορές από το www.spitimania.gr

Οι άνθρωποι είναι απίστευτοί!!! Παρα πολυ εξυπηρετικοί, μέσα σε 2-3 μέρες ήρθαν οι παραγγελίες μου όλες τις φορές. Και μια φορά που υπήρξε έλλειψη, αμέσως με ενημέρωσαν και αφαιρέσαμε ότι αργούσε (γιατί βιαζόμουν). Καταπληκτικό e-shop! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ μεγάλη ποικιλία (ζαλίστηκα), πολύ καλές τιμές και το βασικότερο... ανθρώπινη, φιλική εξυπηρέτηση, όχι αυτό το απρόσωπο που έχουν άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω κάνει αγορές από το www.spitimania.gr

Οι άνθρωποι είναι απίστευτοί!!! Παρα πολυ εξυπηρετικοί, μέσα σε 2-3 μέρες ήρθαν οι παραγγελίες μου όλες τις φορές. Και μια φορά που υπήρξε έλλειψη, αμέσως με ενημέρωσαν και αφαιρέσαμε ότι αργούσε (γιατί βιαζόμουν). Καταπληκτικό e-shop! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ μεγάλη ποικιλία (ζαλίστηκα), πολύ καλές τιμές και το βασικότερο... ανθρώπινη, φιλική εξυπηρέτηση, όχι αυτό το απρόσωπο που έχουν άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα!

 

Ούτε δικό σου να ήταν το μαγαζί δε θα μίλαγες έτσι.

Ή μήπως είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι βρε Kolibigi, δεν ειναι δικό μου!!! Χαχα, εμ βέβαια τόσος ενθουσιασμός δεν έχεις κι άδικο! Μήπως να τους ζητήσω ποσοστά για την διαφήμιση? Πάντως πέρα απ την πλάκα ο ενθουσιασμός μου (αν κ "ύποπτα" υπερβολικός το παραδέχομαι) δεν είναι αβάσιμος.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα,

την Παρασκευή μου ήρθε το κάθισμα αυτοκινήτου από το Oliver 185 λίρες με τα μεταφορικά.

αυτο που μας έκανε πολυ καλή εντύπωση ο courrier γιατί δεν μας βρήκε και πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει που να το αφήσει

Πολύ χαίρομαι που με βοηθήσατε άλλη μια φορά!!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Ξερει καμια κατι για το childrensalon?δεν εχω χρονο να ψαχνω και θελω να μαθω αν αξιζει να μπεις στη διαδικασια η διαφορα στις τιμες με εδω?σε ποσο τα στελνουν Ελλαδα και τι να προσεξωγενικα! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο site όπως θα παρατήρησες έχει μάρκες τις οποίες οι περισσότερες από εμας δεν είμαστε σε θέση να αγγίξουμε. Θέλω να πιστεύω πως είναι φθηνότερα όμως για τον λόγο που όλα είναι φθηνότερα εκτός Ελλάδος. Αν κάποια κοπέλα μπορεί να σε διαφωτίσει με λεπτομέρειες έχοντας ψωνίσει απο εκεί....

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον..

 

καταρχην καλο ειναι να μπαινεις στο ebay.co.uk γιατι ειναι Αγγλια και εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να πληρωσεις φορους. Κανεις εγγραφη. Ψαχνεις στο search να βρεις τι θες.

καταρχην να σου πω οτι στο εβαυ υπαρχουν 2 τροποι ανα αγορασεις κατι.

με "δημοπρασια" (auction) ή "απευθειας αγορα" (buy now). Δημοπρασια σημαινει οτι για καποιο προιον βαζεις μια τιμη και αν όταν ληξει ο χρονος εχεις τη χαμηλοτερη τιμη το παιρνεις. (τιμη χωρις μεταφορικα).

απευθειας αγορα σημαινει το αγοραζεις αμεσα. Με την τιμη που λεει.

 

test.jpg

οταν κανεις την αναζητηση εχεις αυτην την οθονη με τα αποτελεσματα. Οταν εισαι στην "καρτελα" που εχω σε μπλε κυκλο , βλεπεις όλα τα αποτελεσματα. Αν πας στη διπλα καρτελα με κοκκινο βελος, βλεπεις μονο τις δημοπρασιες. Αν πας στο πρασινο βελος, βλεπεις μονο αυτα που ειναι για άμεση αγορα. Εκει που λεει sort by: βαζεις με τι σειρα θες να στα εμφανισει. Σε αυτη τη λιστα διπλα απο καθε προιον (αν οταν εκανες εγγραφη εχεις βαλει τη χωρα σου) σου βγαζει και τα μεταφορικα. Αν λεει : non specified, σημαινει ή οτι δεν στελνει ελλαδα ή οτι θα πρεπει να μιλησεις με τον πωλητη να τον ρωτησεις ποσο θα χρεωσει μεταφορικα.

 

αριστερα αυτο με τις επιλογες και τα κουτακια, ειναι επιπλεον φιλτρα αναλογα με το καθε προιον.

Link to comment
Share on other sites

οταν λοιπον βρεις κατι και θελεις να το δεις καλυτερα, πατας πανω στη φωτό ή πανω στο ονομα του προιοντος και σου ανοιγει αυτη η κατρελα.

με κοκκινο κυκλο σου εχω την τιμη. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! δεν ειναι παντα ευρω!!!

 

test2.jpg

εισαι στην καρτελα descripion. (σου το δειχνω με κοκκινο βελος) .

 

οταν εισαι εκει απο κατω βλεπεις πληροφοριες για το προιον.

σε πρασινο κυκλο σου εχω το σημειο που βλεπεις απο που ειναι ο πωλητης. Να αποφευγεις χωρες εκτος ΕΕ γιατι μπορει να εχεις φορο. Ο φορος ειναι 20%της αξιας αλλα ο εκτελωνισμος μπορει να ειναι απο 50-200ευρω (η αμοιβη του εκτελωνιστη)

 

επισης με μπλε σου εχω σημειωσει το σημειο που πατας για να στειλεις μηνυμα στον πωλητη. Καλο ειναι πριν αγορασεις κατι να λεινεις καθε απορια σου με τον πωλητη.

 

εκει σου εχω σημειωσι και μια καρτελα με πρασινο βελος. που λεει p &p and payments.

Link to comment
Share on other sites

στο p & p and payments, βλεπεις ποσο στοιχιζουν τα μεταφορικα, βαζεις τη χωρα σου και σου λεει ακριβως και διπλα σου λεει με τι θα το στειλει.

 

test3.jpg

 

στο πχ. Θα το στειλε με ταχυδρομειο που θα πρεπει να υπογραψεις για να το παρεις. (συστημενο δεμα)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

 

και στις δυο αυτες καρτελες, αν πατησεις το μπλε κουμπακι που λεει buy now! ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΣΟΓΥΡΙΣΜΑ!!!

 

αυτα εχω να σας πω...

αλπιζω να βοηθησα εσενα, αλλα και οποια άλλη κοπελα ή κοπέλο (χι χι ) το χρειαζοταν!

Link to comment
Share on other sites

αααα...

 

ξεχασα!!!!

 

στο εβαυ πληρωνεις συνηθως με πιστωτικη ή καταθεση (αν το επιτρεπει ο πωλητης).

ο πιο ασφαλης τροπος ομως ειναι να πληρωνεις με paypal.

www.paypal.com

 

το paypal ειναι ενας "μεσολαβιτής". Κανεις μια εγγραφη εκει, του δινεις τα στοιχεια της καρτας σου και καθε φορα που κανεις μια αγορα απο ebay , δινεις εντολη στον πωλητη να παρει τα λεφτα του απο το paypal. Αυτο σημαινει οτι δεν δινεις σε όλους τα στοιχεια της καρτας σου. Τα δινεις μια φορα και μονο σε εναν και εκεινος αναλαμβανει να πληρωσει για εσενα. Το paypal σου παιρνει 1,5 ευρω με την εγγραφη και στα δινει πισω με την πρωτη αγορα.

το paypal ειναι εκτος απο χρηματικος μεσολαβιτης και ο δικηγορος σου αν κατι παει στραβά.

 

καποια στιγμη αγορασα ενα μεταγιον απο αγγλια που δεν μπυ ηρθε ποτέ. Το paypal εκτος απο τις 8000 συγνωμες που μου ειπε μου εδωσε πισω τα χρηματα της αξιας του μεταγιον. (οχι τα μεταφορικα) Μετα απο 2,5 μηνες βεβαια, αλλα τα πηρα!!

 

αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...