Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωτησω κατι? οταν παραγγελνεις απο ιντερνετ για παραδειγμα απο το ebay δεν υπαρχει κινδυνος να σου κρατησουν το προιον στο τελωνειο? πως ερχονται τα πραγματα? με κουριερ? εηει σημασια αν ειναι αγγλικό σαιτ ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? οταν παραγγελνεις απο ιντερνετ για παραδειγμα απο το ebay δεν υπαρχει κινδυνος να σου κρατησουν το προιον στο τελωνειο? πως ερχονται τα πραγματα? με κουριερ? εηει σημασια αν ειναι αγγλικό σαιτ ή οχι?

 

Στην ευρωπη δεν υπαρχει τελωνειο.

Αν παραγγειλεις ομως απο Αμερικη υπαρχει περιπτωση να το κρατησουν και να πληρωσεις φορο.

Τα πραγματα ερχονται η στο ταχυδρομειο η με κουριερ στο σπιτι, αναλογα πως θα τα στειλει ο αποστολεας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.... Μπας και εχει αγορασει καμια απο τα www.wallies.com?????? θελω να παρω καποια αυτοκολλητα αλλα οχι για το τοιχο, εγινε μια στραβη με τη κουνια μας και θα την παρω σε σκετο ξυλο καρυδιας οποτε για σχεδιο θελω να βαλω αυτοκολλητα που να μη χαλασουν το ξυλο και να κολλανε - ξεκολλανε.....

Αλλιως μηπως ξερετε και κανα αλλο σαιτ με τετοια αυτοκολλητα?????????

Ευχαριστωωωωωωω!!!!!!!!!!

.........Μπες στο google και γράψε:διακόσμηση για μεγάλους και νεους εκει έχει πολύ ωραία αυτοκόλλητα και σε καλές τιμές.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην ευρωπη δεν υπαρχει τελωνειο.

Αν παραγγειλεις ομως απο Αμερικη υπαρχει περιπτωση να το κρατησουν και να πληρωσεις φορο.

Τα πραγματα ερχονται η στο ταχυδρομειο η με κουριερ στο σπιτι, αναλογα πως θα τα στειλει ο αποστολεας.

 

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες. πιστεύω οτι ισχύει είτε έχεις παραγγείλει κάτι μικρό για παράδειγμα ρουχαλάκια είτε κάτι μεγαλύτερο όπως καρότσι ή καθισματάκι αυτοκινητου, ε?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες. πιστεύω οτι ισχύει είτε έχεις παραγγείλει κάτι μικρό για παράδειγμα ρουχαλάκια είτε κάτι μεγαλύτερο όπως καρότσι ή καθισματάκι αυτοκινητου, ε?

 

κοιτα,εγω παραγγελνω και απο αμερικη αλλα φροντιζω να μην κανει πανω απο 60 δολαρια το προιον.προς το παρον μια φορα εχει εκτελωνιστει ενα ζευγαρι παπουτσια που ειχα παρει, με το ποσο των 3 ευρω που το πληρωσα στο ταχυδρομειο.γενικα ειναι ρισκο.γι"αυτο καλυτερα απο ευρωπαικο e-bay για να μην τρεχεις και το πληρωσεις χρυσο!για τα ρουχαλακια που λες μπορει και να περασει αν ειναι μικρο το δεμα αλλα καροτσι η καθισματακι .............αστο καλυτερα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εγω παραγγελνω και απο αμερικη αλλα φροντιζω να μην κανει πανω απο 60 δολαρια το προιον.προς το παρον μια φορα εχει εκτελωνιστει ενα ζευγαρι παπουτσια που ειχα παρει, με το ποσο των 3 ευρω που το πληρωσα στο ταχυδρομειο.γενικα ειναι ρισκο.γι"αυτο καλυτερα απο ευρωπαικο e-bay για να μην τρεχεις και το πληρωσεις χρυσο!για τα ρουχαλακια που λες μπορει και να περασει αν ειναι μικρο το δεμα αλλα καροτσι η καθισματακι .............αστο καλυτερα!

 

Αν ειναι κατι μικρο οπως παπουτσακια, ρουχαλακια κλπ. και ο αποστολεας στειλει το πακετο σαν δωρο (gift) τοτε την γλυτωνεις, αλλα δεν ειναι ολοι τους τοσο εξυπνοι να το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ακουσει και αυτο το κολπο και ειδικα στο e-bay ειναι αρκετοι αυτοι που το κανουν αλλα ειναι να μην πεσεις σε τελωνειακο περιπτωση.....ειχε στειλει ο θειος μου απο αμερικη ενα εργαλειο σαν σπατουλα ειδικο για μελισσια δωρο στον ανηψιο του στην κρητη και για να το παρει εδωσε το εξωφρενικο ποσο των 85 ευρω για να το εκτελωνισουνε :shock::shock::shock::shock::shock:.και η φιλη μου που εχει τρελα με victorias secret 2 φορες εχει ψωνισει και τις 2 φορες τις τα εκτελωνισαν.ε τωρα πια σταματησε.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,

εχω θεμα με το φερμουαρ για το καλυμμα βροχης απο το καροτσι μας, pliko3.

δεν κλεινει και θελω να μαθω αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο, ή να χρειστηκατε οποιοδηποτε ανταλλακτικο και πως σας εξυπηρετησανε.

πηρατε τα κεντρικα, γιατι απο το καταστημα θα μου κανουν την αντικατασταση γιατι η εγγυηση εχει περασει (μονο 6 μηνες!!)

Link to comment
Share on other sites

Μου σύστησαν αυτό το σαιτ μια ξαδέρφη μου ως φερέγγυο και καλό, έχει ωραία πραγματα και βασικά κάτι ωραία παπούτσια.... έκανα την πρώτη μου παραγγελία με μόνο 6λίρες για 5-7μέρες ή αν τα θες ποιο γρήγορα σε 2 μέρες με 12λιρες μεταφορικά παρακαλώ για δείτε το http://www.asos.com

Μόλις έρθουν θα σας πω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalamaraki μου και ότι σε ήθελα. Εκείνες τις βαλίτσες τις πήρες τελικά? Από που?

 

καλησπέρα κούκλες

τις πήρα τελικά αλλά απο τον Hondo γιατί πήγα να γυρίσω κατι δώρα και ανακάλυψα 1. οτι τις έχει ελαφρά φθηνότερα στα 5-6ευρώ από το σαιτ valitsa.gr και 2. ότι είχαν προσφορά -20% και φυσικά τις πήρα από εκεί , Πήρα ένα μεγάλο τρολευ, δυο μεγάλα σακβουγιάζ και ένα σακίδιο μεσαίο μεγεθος για την μικρή! Ολα μου βγήκαν αντί 186? τα πήρα στα 135? και λόγω της έκπτωσης και ότι τα έχει φθηνότερα από το σαιτ. Α επίσης δεν ισχύει η μουφα που μου είπανε στα Αλουέτ ότι καταργήθηκε η πασχαλίτσα και όλα τα σχέδια και φέτος έχουν μόνο το παντα και ένα άλλο....απλά αυτοι δεν τα δουλεύουν άλλο!

Αν δεν κάνω λαθος η έκπτωση -20% ισχύει ακόμα , πάρε ένα τηλεφωνο και ρώτα στην υπεύθυνη της samsonite!

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Μόλις μπήκα στο τοπικ να ρωτήσω από που να πάρω βαλίτσες :)

Για πείτε...ξέρετε τίποτα;

 

Πήρα αυτές και πιστεύω έως να πάει δημοτικό θα με βγάλουν σαν μέγεθος!

http://valitsa.gr/commerce/product_info.php?cPath=36&products_id=622

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα εδώ θεσσ στο πολιτεία και ήταν πιταρισμένη από βαλίτσες και τις ζήτησα να μην μου δώσει εκθεσιακά και πηγε και μου έφερε! Αλλά αυτό το έκανα στις 15/9!

 

Link to comment
Share on other sites

οι καλυτεροι χαρτοφυλακες ειναι αυτοι

 

http://intl.tumi.com/business-and-laptop/

 

δεν ειναι οι κλασικοι χαρτοφυλακες.ισως ειναι του πιο κλασικου ο αντρας σου αλλα ειναι η καλυτερη εταιρεια στον κοσμο.

αλλη πολυ καλη εταιρεια ειναι και αυτη

 

http://shop.piquadro.com/en/laptop-bags/ οταν βρεθηκα ενα 4ημερο στην ρωμη ειδα πολλους να κυκλοφορουν με αυτη την μαρκα.

 

αλλα ειναι ακριβοι σχετικα χαρτοφυλακες.υπολογισε απο 300-350 ευρω και πανω.

 

θα βρεις και πιο φθηνους απλα αυτες οι 2 μαρκες ειναι οι αγαπημενες μου.:D:D:D:D

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

βρε καλαμαρακι και λοιπες ιντερνοψαχτρες...

 

εχω βρει αυτο το site που μου αρεσουν πολυ αυτα τα μεταγιον που εχει για τις μαμαδες.

http://www.happymothersjewelry.com/

επειδη μου ειχαν παρει κι εμενα ενα τετοιο λιγο πριν γεννησω και ημουν πολυ χαρουμενη με αυτο. Το φορεσα την πρωτη μερα μεσα στο μαιευτηριο....

αυτο το σιτε ειναι στην αμερικη. και τα φοβαμαι λιγο τα κοσμηματα απο αμερικη. (και για μηπως χαθει και για φορους..)

 

μπας και εσεις που γυριζετε (και δεν μυριζετε... ) εχετε βρει κατι παρομοιο σε ευρωπη??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...