Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mαρίτα....αν υποψιαστώ ότι παραγγέλνεις ξανά ρούχα, παπούτσια, κλπ για τη Νάντια θα σε καρφώσω στο σύζυγο... χιχι

 

Και όμως...ετοιμάζω χειμωνιάτικη παραγγελία κοριτσάκι!!!Και έχω ήδη ενημερώσει τον σύζυγο γιατί αυτή τη φορά μάλλον θα είναι λίγο φουσκωμένη....

Μάκια μάκια Τζωρτζινάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα μου εστειλε mail η Μαρια απο salopeta για να μου εξηγησει πως παραγγελνουμε και ποσο ειναι το τελικο κοστος της παραγγελειας.

Ηθελα να παραγγειλω απο mothercare και το τελικο ποσο μεταφορικων στη καλυτερη περιπτωση (δηλ. το min βαρος εως 10 κιλα) ειναι 40 ευρω.

Εμενα γιατι ρε κοριτσια μου φενονται πολλα?

Ισως βολευει βεβαια σε περιπτωση που θελεις να παραγγειλεις απο 2-3 καταστηματα.Αλλα και παλι δεν ξερω αν τα μεταφορικα παραμενουν τα ιδια ή αλλαζουν σε αυτη τη περιπτωση.

Δεν ξερω αλλα θα ηθελα και η γνωμη σας :roll:

 

Βρε παιδιά με τη Salopeta και μένα μου φαίνεται περίεργο πως συμφέρει ψωνίζω συνεχώς απο έξω όμως τα 40 ευρώ μου φαίνονται πολλά! Πόσα πράγματα να πάρεις να συμφέρει...;;;Δεν ξέρω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, Kerastase πριόντα από πού παίρνετε;

 

Αν είσαι από Αθήνα, μέσω ίντερνετ,αλλά δε θυμάμαι από ποιο site..Αν είσαι από Θεσσαλονίκη, υάρχει μαγαζί στην Καλαμαριά, κουρείο αντρών που τα έχει μισή τιμή.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δεν πάρεις πολλά πράγματα (και φτηνά) η αλήθεια είναι πως δε συμφέρει....και μάλλον θα το κάνουμε στο τέλος όπως από τα mother της Αγγλίας που ψάχναμε 2ο και 3ο άτομο για να μοιραστούμε τα έξοδα μεταφοράς...

Αν πάρεις όμως αρκετά πράγματα συμφέρει νομίζω...πχ χτες τυχαία πήγα στο Next στο Carrefour γιατί ήθελα να δω ποιότητα από συγκεκριμένα ρούχα πριν παραγγείλω. Λοιπό όλα ήταν στη διπλάσια τιμή από το αγγλικό!

Επίσης ψώνισα κάτι φορμούλες και κολάν για τη μικρή της μάρκας Tex που είναι μέσα στο carrefour...μου τα είχε προτείνει μια φίλη μου που σπούδαζε Αγγλία πριν χρόνια και της τα έφερνε μια συμφοιτήτρια της από άλλη χώρα και μου είχε πει αν τα δω στο σούπερ να τα αγοράσω γιατί είναι πολύ καλή η ποιότητας τους...Και όντως πήρα 2 φόρμες και μπλούζα φούτερ από πάνω σετ και έκανε 12 ευρώ!!Πολύ ωραίο σχέδιο και φαίνεται καλή η ποιότητα για τη τιμή του...θα δείξει στο πλύσιμο....

Link to comment
Share on other sites

γενικα του Καρφουρ (και τα Τεχχ) καλα μου εχουν βγει για την ωρα

 

μαθηματικες εκτιμησεις.....

το μαδερκερ εδω ειναι χ2,2 οι τιμες του εδω σε σχεση με αγγλια

το νεχτ ειναι χ2 οι τιμες σε συγκριση

βεβαια διαφορετικο νομισμα εεεεε

 

αλλα βγαζοντας τα 40 ευρουλινια

το 65% πχ κερδος του μαδερκερ πεφτει στο 30% και το

55% πχ κερδος του νεχτ πεφτει στο 20%

 

(για να σας τρελλανω, αν βαλω οτι χανω και τις ...αποδειξεις.....για την εφορια

αυτα πεφτουν στο 25% και 15% αντιστοιχα περιπου)

 

παλι συμφερει και παλι θα τα παρω πιο φτηνα απο οτι αν περιμενω και τις εκπτωσεις τους εδω. Και σιγουρα δε θα τα βρω ολα εδω

 

ΑΛΛΑ δε θα πεις και αυτο το......ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ....τελεια

 

οποτε ειμαι πολυ φιδωλη τελικα στο να αγορασω η οχι

 

οντως αγοραζοντας παρεα θα ειναι καλυτερα

οποτε αν καποια θελει και τις λειπει ενα ποσο πχ ας το αναφερουμε

δε νομιζω οτι ειναι τοσο κακο.....ελπιζω....

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με τη Salopeta και μένα μου φαίνεται περίεργο πως συμφέρει ψωνίζω συνεχώς απο έξω όμως τα 40 ευρώ μου φαίνονται πολλά! Πόσα πράγματα να πάρεις να συμφέρει...;;;Δεν ξέρω πάλι...

 

και εμενα μου φαίνετε μεγάλο το ποσό...δεν μπορώ να καταλάβω γιατι να δίνεις ποιο πολλα χρήματα προμήθεια εάν ανεβένει το ποσό που θέλεις να αγοράσεις..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μη το σχολιασουμε περισσοτερο , πιστευω οτι η Σαλοπετα θα ενημερωθει απο τις γνωστες της! Αν μπορει να κανει μια βελτιωση στις τιμες της μακαρι, αν δε μπορει και δε τη συμφερει αλλιως, δε εχει νοημα να το συζηταμε. Οποια πιστευει οτι εχει κερδος και θελει θα αγορασει σιγουρα! Προσφερει τη προσβαση σε αγγλικα μαγαζια που δε μπορουμε να αγορασουμε! Ε αυτο το πληρωνουμε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά ακριβώς όπως τα λέει η Γατούλα. Και εμένα μου φαίνονται πολλά και το χω πει και στην κοπέλα εξ αρχής. Αλλά αν δω ότι χρειάζομαι πολλά πράγματα και θέλω οπωσδήποτε αυτά που δεν στέλνονται Ελλάδα, προφανώς θα καταφύγω στη σαλοπέτα.

Πληρώνουμε τη διευκόλυνση του να τα αποκτήσουμε. Αν δεν θέλουμε να τα πληρώσουμε και τα βρίσκουμε εδώ φθηνότερα κανένα πρόβλημα!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω και επαυξάνω.....δυστηχώς και μενα πολλα μου φαινονται!

Και για αυτο δεν εχω κανει ακομα παραγγελια......αν μαζεψω πολλα κομματια θα την κανω αλλιως θα προσπαθήσω και εγω να μοιραστω την παραγγελια με καμια φιλη μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την Σαλοπέτα, γιατί βρε κορίτσια ακριβή; Είναι τα μεταφορικά που ανεβάζουν...η δική της πληρωμή είναι μια χαρά.

Πρέπει να μπει στα site, να παραγγείλει τα προϊόντα μας, εάν κάτι δεν είναι διαθέσιμο ή υπάρχει πρόβλημα πρέπει να επικοινωνήσει μαζί τους, ταυτόχρονα να μας ενημερώσει, να έχει χώρο για να αποθηκεύσει τις παραγγελίες μας αφού παραγγέλνουμε από διαφορετικά site, να τα συσκευάσει όλα μαζί (εδώ δεν πληρώνουμε συσκευασία), να φωνάξει την κούριερ και να τα στείλει....ε νομίζω για όλο αυτό αξίζει να πληρωθεί!

Εμένα που μου έστειλε δέμα ήταν όλα τέλεια συσκευασμένα και είχα παραγγείλει μέχρι και τρόφιμα που δεν βρίσκω στην Ελλάδα!!!

Τα είχε πακετάρει εξτρά και δεν υπήρχε πρόβλημα!

Δεν είνα μόνο τα ρούχα που μπορείτε να παραγγείλετε!

Εγώ παραγγέλνω από εδώ: http://www.goodnessdirect.co.uk

 

φυστικοβούτυρο βιολογικό που η τιμή κιλού είναι 5λίρες http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/detail/581816_Meridian_Crunchy_Peanut_Butter__with_Salt__1kg_.html

ενώ εδώ τα 250γρ. κάνουν 4,5?! Έλεος!!!

Οπότε θα δείτε τι κερδίζετε στο σύνολο των αγορών σας!!!

Έχετε όλη την αγορά της Αγγλίας στα χέρια σας!!! Δεν είναι και λίγο!

Πριν λίγο καιρό μου αγόρασε παπουτσάκια kickers με 20? από το secretsales.com Μόνο με αυτή την αγορά "βγήκε" η αμοιβή της σε σχέση με τα 45? που θα τα πλήρωνα εδώ!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη Σαλοπέτα πληρώνεις τις 34 λίρες (40 ευρώ) + τα ταχυδρομικά των διαφόρων site προς αυτή; (νομίζω οτι στο next π.χ. είναι 3.99 λίρες);

Τελικά έχετε δίκιο, είναι μεγάλο το ποσό!..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την Σαλοπέτα, γιατί βρε κορίτσια ακριβή; Είναι τα μεταφορικά που ανεβάζουν...η δική της πληρωμή είναι μια χαρά.

Πρέπει να μπει στα site, να παραγγείλει τα προϊόντα μας, εάν κάτι δεν είναι διαθέσιμο ή υπάρχει πρόβλημα πρέπει να επικοινωνήσει μαζί τους, ταυτόχρονα να μας ενημερώσει, να έχει χώρο για να αποθηκεύσει τις παραγγελίες μας αφού παραγγέλνουμε από διαφορετικά site, να τα συσκευάσει όλα μαζί (εδώ δεν πληρώνουμε συσκευασία), να φωνάξει την κούριερ και να τα στείλει....ε νομίζω για όλο αυτό αξίζει να πληρωθεί!

Εμένα που μου έστειλε δέμα ήταν όλα τέλεια συσκευασμένα και είχα παραγγείλει μέχρι και τρόφιμα που δεν βρίσκω στην Ελλάδα!!!

Τα είχε πακετάρει εξτρά και δεν υπήρχε πρόβλημα!

Δεν είνα μόνο τα ρούχα που μπορείτε να παραγγείλετε!

Εγώ παραγγέλνω από εδώ: http://www.goodnessdirect.co.uk

 

φυστικοβούτυρο βιολογικό που η τιμή κιλού είναι 5λίρες http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/detail/581816_Meridian_Crunchy_Peanut_Butter__with_Salt__1kg_.html

ενώ εδώ τα 250γρ. κάνουν 4,5?! Έλεος!!!

Οπότε θα δείτε τι κερδίζετε στο σύνολο των αγορών σας!!!

Έχετε όλη την αγορά της Αγγλίας στα χέρια σας!!! Δεν είναι και λίγο!

Πριν λίγο καιρό μου αγόρασε παπουτσάκια kickers με 20? από το secretsales.com Μόνο με αυτή την αγορά "βγήκε" η αμοιβή της σε σχέση με τα 45? που θα τα πλήρωνα εδώ!!!

 

Λοιπόν, δε θα τα πάμε καθόλου καλά....:P

Όλο καινούρια site βλέπω, για τα οποία δε μας έχετε εγκαίρως ενημερώσει, ώστε να προβούμε στις κατάλληλες αογρέ και οι άντρες μας στο κατάλληλο διαζύγιο:mrgreen:

Δίδετε λοιπόν τα site ώστε και το καημένο το καλαμαράκι να ενημερώνει τη λίστα εγκαίρως!

Πρόταση:Καλαμαράκι, μήπως να βάλεις στη λίστα ειδική κατηγορία που να λέει:αγορές από σαλοπέτα και να έχει μ΄νο τα αγγλικά site?

Πάντως κι εγώ για τη σαλοπέτα, πιστεύω ότι για εκείνη αυτά που ζητάει είναι οκ(16 ? για όλο το τρέξιμο, πακετάρισμα κτλ), για μας είναι κάπως.Συμφέρει δλδ πιστεύω μαζεμένες αγορές.

Εγώ τώρα στη μπουμπού (σε κανένα μήνα για να είμαι ειλικρινής), θα παραγγείλω ποσότητα κι είμαι οκ, τα βγάζω δλδ άνετα.

Για το σκυλί μου που θέλω τροφή που τη βρίσκω την ίδια μάρκα οικονομικότερα από Αγγλία, και τα αποπαρασιτικά της(ενδεικτικά 1 αμπούλα front line εδώ 10?, οι 6 25?:!:από Αγγλία.Και σκεφτείτε ότι θέλω 1 το μήνα!), επειδή θα είναι και κάμποσα κιλά, θα παραγγείλω μαζί με μια φίλη μου που έχει γάτα, οπότε μας συμφέρει.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη Σαλοπέτα πληρώνεις τις 34 λίρες (40 ευρώ) + τα ταχυδρομικά των διαφόρων site προς αυτή; (νομίζω οτι στο next π.χ. είναι 3.99 λίρες);

Τελικά έχετε δίκιο, είναι μεγάλο το ποσό!..

 

Εγώ θα προσπαθήσω να παραγγείλω από site που έχει δωρεάν μεταφορικά μέσα στην Αγγλία, ή από κάποιο ποσό δωρεάν.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξάνω.....δυστηχώς και μενα πολλα μου φαινονται!

Και για αυτο δεν εχω κανει ακομα παραγγελια......αν μαζεψω πολλα κομματια θα την κανω αλλιως θα προσπαθήσω και εγω να μοιραστω την παραγγελια με καμια φιλη μου.

Ετσι ναι....αλλα και μενα 40 μου φαινονται πολλα....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.goodnessdirect.co.uk/

 

 

kalamaraki βάλτο στην λίστα έχει μόνο βιολογικά προϊόντα και τα παραγγέλνω μέσω σαλοπέτας!!!

Έχει και babynat τροφές για μωρά!!! Το φυστικοβούτυρο σκίζει!!!!!μμμμμμμμμμ:D

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι ακομα..

αν ηταν ενα ποσο 16-20 λιρες ισως δε θα το σκεφτομουνα

οταν ομως παει μετα αναλογικα 15% εκει μου φαινεται αρκετο σαν προμηθεια

δικιο εχουν και οι δυο πλευρες, πληρωνεις τη παροχη, ακριβη η παροχη στο συνολο

θες, πληρωνεις, τελος

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πάντα το οικονομικό το οποίο με κάνει να προτιμώ τις αγορές από το internet είναι και το πόσο κοστολογείς τον χρόνο σου.

 

Εμείς ας πούμε μένουμε σε περιοχή που δεν έχει εμπορικά μαγαζιά για να ψωνίσω θα πρέπει είτε να πάω μετά την δουλειά στο κέντρο που δεν παίζει ώς σενάριο καθότι τρέχω να παραλάβω την μικρή από τον σταθμό ή να πάω με αυτοκίνητο σε κοντινές περιοχές που έχει μαγαζιά με επακόλουθα τρελές γκρίνιες από τον άντρα μου και την μικρή που θέλει κούνια........ για το που θα βρούμε να παρκάρουμε και πόση ώρα κάνω για να ψωνίσω :D:D

 

Άσε που βόλτα στα μαγαζιά σημαίνει και ότι όλο και κάποια χαζοβλακιούλα θα ψωνίσω που δεν την είχα εξ αρχής υπολογίσει ή όλο και κάτι θα θέλει να αγοράσουμε η μικρή, ενώ έτσι υπολογίζεις τι θές για την σεζόν και τέλος ..........ούτε από την βιτρίνα που λέει ο λόγος:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το φυστκοβούτυρο γατούλα είναι.... τέλειο!!!Μου θυμίζει πολύ τη παιδική μου ηλικία η γεύση του!

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά είναι μια λύση από το τίποτα...τουλάχιστον μπορούμε να έχουμε κάποιες αγαπημένες μάρκες έστω και με αυτό τον τρόπο....να είναι καλά η κοπέλα που μας το προσφέρει και ας μας φαίνεται λίγο ακριβά! Τουλάχιστον έχουμε την επιλογή τώρα έτσι δεν είναι βρε κορίτσια;;;

Link to comment
Share on other sites

μαζι σου age!

εγω για να ψωνισω θελω και τα μικρα μαζι παντα!!!! χαρα και ευτυχια

και αντε για αυτα να ψωνισω

για μενα το εχω ξεχασει πια!!!! (καθοτι οχι αδυνατη και φοβαμαι να παραγγειλω απεξω δυστυχως)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

κανείς απο ανατολική θεσσαλονίκη για να μοιραστούμε έξοδα αποστολής και προμήθειας της Σαλοπέτας???έχω ετοιμη την παραγγελία!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...