Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τελικά θα επιχειρήσω κι εγώ να παραγγείλω από τα fragrancex μόλις πληρωθώ γιατί έχει καλές διαφορές με το strawberry.

 

Ερώτηση: Με ρωτάει να επιλέξω shipping method, όπου για μεταφορές εκτός USA χρεώνει μεταφορικά.

Καταλαβαίνω σωστά ή το οξυζενέ έχει κάψει όλα τα κύτταρα?

 

edit (για κάποιο λόγο βλέπω ότι το αναφέρετε όταν το κάνετε, γι αυτό το αναφέρω κι εγώ!)

Γιατί αν είναι να με χρεώσει 13? για παράδοση worldwide, τα παραγγέλνω από strawberry που είναι και πιο σίγουρα.

 

Παρατηρήσατε ότι όταν σε βάζει να διαλέξεις χώρα αναφέρει τα Σκόπια ως Macedonia?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάλιστα ενώ φτάνω μέχρι τέλος και επιλέγω USA standard shipping method που είναι free,γιατί ξέρω ότι έχει δωρεάν μεταφορικά, εκείνο μετά μου βγάζει τα 13 ?. Λέτε να άλλαξε πρόσφατα την πολιτική διανομών η εταιρία?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα επιχειρήσω κι εγώ να παραγγείλω από τα fragrancex μόλις πληρωθώ γιατί έχει καλές διαφορές με το strawberry.

 

Ερώτηση: Με ρωτάει να επιλέξω shipping method, όπου για μεταφορές εκτός USA χρεώνει μεταφορικά.

Καταλαβαίνω σωστά ή το οξυζενέ έχει κάψει όλα τα κύτταρα?

 

edit (για κάποιο λόγο βλέπω ότι το αναφέρετε όταν το κάνετε, γι αυτό το αναφέρω κι εγώ!)

Γιατί αν είναι να με χρεώσει 13? για παράδοση worldwide, τα παραγγέλνω από strawberry που είναι και πιο σίγουρα.

 

Παρατηρήσατε ότι όταν σε βάζει να διαλέξεις χώρα αναφέρει τα Σκόπια ως Macedonia?

 

Θα πας στο τετραγωνάκι που λέει apply voucher και θα γράψεις την λέξη free οπότε θα σου τα αφαιρέσει τα μεταφορικά και μετά βάζεις κανονικά την διευθυνσή σου, επιλέγοντας worldwide standard shipping

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ενώ φτάνω μέχρι τέλος και επιλέγω USA standard shipping method που είναι free,γιατί ξέρω ότι έχει δωρεάν μεταφορικά, εκείνο μετά μου βγάζει τα 13 ?. Λέτε να άλλαξε πρόσφατα την πολιτική διανομών η εταιρία?

πάνω πάνω στην μπάρα πρέπει να έχει ένα κωδικό για free shipping τον βάζεις στο check out στο πεδίο που έχει ελπίζω να σε πρόλαβα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες και εννοείται ότι με προλάβατε!

Παντα, τουλάχιστον προς το παρόν μιας και είμαι πρωτάρα, κάνω πρώτα μια πρόβα τζενεράλε, λύνω εδώ τις απορίες μου και μετά παραγγέλνω!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εαν επιτρεπεται θα ηθελα και εγω να αναφερω δυο site αγγλικα απο τα οποια ψωνιζω ρουχα μεγαλα μεγεθη. Τα καταστηματα αυτα ειναι διαδεδομενα γιατι ψωνιζα απο εκει οταν ημουν φοιτητρια στην Αγγλια και τωρα ψωνιζω απο αυτα μεσω internet. Εχω ψωνισει πανω απο δεκα φορες απο το καθενα. Ποτε δεν ειχα προβλημα. Εχω κανει και επιστροφες. Ειτε εχω ζητησει αλλαγη σε ειδος ειτε επιστροφη χρηματων ολα ηταν ο.κ. Η παραδοση τους ειναι 10-15 ημερες μαξιμουμ. Το ενα ειναι http://www.evans.co.uk και το αλλο http://www.yoursclothing.co.uk

Tα μεταφορικα ειναι 5 και 7 λιρες αντιστοιχα αλλα απο ενα ποσο και επανω (νομιζω 100 ευρω) ειναι δωρεαν. Κατα διαστηματα στελνουν και κωδικους για εκπτωση στο email σας.

Ψωνιζω με prepaid Κυπρου.

Επίσης μεγαλα μεγεθη εχω ψωνισει απο το next, το asos(curve) και το newlook(inspire). Βεβαια καπου ειδα εδω οτι καποια κοριτσια ειχαν προβλημα με το newlook αλλα εγω 5-6 φορες που εχω ψωνισει δεν ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki θα προτιμουσα pegperego αλλα με αυτες τις τιμες ελλαδας..με τιποτα... ακουσε εκει 700 ευρω!!!!μεχρι 500 μπορω να δωσω..κριμα για το mothercare, και καθομουν και γω σαν την ηλιθια και εψαχνα τι θα ψωνισω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Με το tracking number μου δείχνει στο site της interlink αυτο:

12 Aug 2010 20:22 Aschaffenburg International Hub - In Transit

12 Aug 2010 00:37 Hub 3 Confirmed at Hub

11 Aug 2010 23:05 Hub 1 Confirmed at Hub

11 Aug 2010 15:13 Manchester (north) Collected from self-labeller

11 Aug 2010 09:00 Manchester (north) Customer data received

 

Οι πεπειραμένες τι καταλαβαίνετε?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

άσε το έχω ψάξει και εγώ (από τότε που σταμάτησε να στέλνει ο ακατανόμαστος)

έχει ένα σωρό σιτε

ψάξτο με keyword................ fleece all in one sleepsuit

από την ενδελεχή ξαναλέω ενδελεχή έρευνα σε Γερμανία Αγγλία και Αμερική :mrgreen::mrgreen::mrgreen: (τόσο ενδελεχή)

 

Age ευχαριστώ, το ίδια έχω βρει και εγώ με τις ίδιες λέξεις ή sleepsuit pyjamas fleece. Τίποτα δεν έχω βρει αξιόλογω και φυσικά φθηνό. Το mothercare εχει φερει εδώ στην ελλάδα κάποια όμως έχουν πατούσα και κάνουν και 35,90 σιγά μη δώσω 70 ευρώ για υπνόσακους για τα δύο παιδιά! Θα σου πω αν βρω ίσως είναι και νωρίς ακόμη. Εχω βρει και αυτό όμως δεν έχει νούμερα διαθέσιμα και έτσι δεν το έχω ψαξει αν στέλνουν Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki θα προτιμουσα pegperego αλλα με αυτες τις τιμες ελλαδας..με τιποτα... ακουσε εκει 700 ευρω!!!!μεχρι 500 μπορω να δωσω..κριμα για το mothercare, και καθομουν και γω σαν την ηλιθια και εψαχνα τι θα ψωνισω.

 

m+m για pegperego δες στο bimbomarket. Από εκεί είχαμε πάρει το πρώτο μας καρότσι pegperego πολύ πολύ φθηνότερο σε σχέση με την Ελλάδα.

Όσο για το mothercare μην αγχώνεσαι υπάρχει λύση :wink:

Δες λίγες σελίδες πιο πίσω τις συζητήσεις μας για τη salopeta ή μπες στο http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/

Το έχουν δοκιμάσει αρκετές κοπέλες από εδώ.

Επίσης με αυτόν τον τρόπο μπορείς να ψωνίσεις από next, tesco, m&s και γενικώς ηλεκτρονικά καταστήματα που δεν στέλνουν Ελλάδα.

 

Καλές αγορές!!!:D

*

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki θα προτιμουσα pegperego αλλα με αυτες τις τιμες ελλαδας..με τιποτα... ακουσε εκει 700 ευρω!!!!μεχρι 500 μπορω να δωσω..κριμα για το mothercare, και καθομουν και γω σαν την ηλιθια και εψαχνα τι θα ψωνισω.

 

Καλημερα m+m Οκ αφου προτιμας πεγκ περεγκο αυτο θα ψάξουμε.

Θελεις κάθισμα αυτοκινήτου ποιας κατηγοριας? Και καροτσάκι ποιο μοντελο σου εχει γυαλισει?

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki θα προτιμουσα pegperego αλλα με αυτες τις τιμες ελλαδας..με τιποτα... ακουσε εκει 700 ευρω!!!!μεχρι 500 μπορω να δωσω..κριμα για το mothercare, και καθομουν και γω σαν την ηλιθια και εψαχνα τι θα ψωνισω.

 

Λοιπον με μια γρηγορη ματια,,,,,,,,,,σου βρηκα πεγκ περεγκο στο http://www.bimbomarket.it καρότσι αλλα καθισμα πεγκ περεγκο δεν εχει....εχει μονο κικο , ινγκλεσινα, και καμ...... Τωρα αν αλλαξεις μάρκα και πας στην ιγκλεσινα (στην συνιστώ ανεπιφύλακτα αυτο εχω εγω , ειναι ποιο ελαφρυ απο τα πεγκ περεγκο λιγοτερο ογκώδες και πολυ ποιο ευκολο στο ανοιγοκλειμα του με το ενα χερι παρακαλω, το εχω ηδη 2 χρονια και ειναι σαν καινουργιο ουτε τριζει ουτε τιποτις!) αν πας στα ινγκλεσινα εχει συνδυασμο ολα σε ενα δηλαδη ενα συστημα καροτσιου για 0-36μηνων

 

καροτσι για εως 3ετων

καθισμα αυτοκινήτου που κουμπωνει στο σκελετο του καροτσιου κατηγοριας 0-13κιλων

τσάντα αλλαξιερα

Πορτ μπεμπε

αδιαβροχο καλλυμα

ποδοσακο κτλπ κτλπ

Το εχει στα 499ευρώ και με τα μεταφορικα θα σου βγει στα 550ευρώ...

Ε ενταξει ξεφευγει ενα πενηντάρικο αλλα δεν ειναι τραγική η διαφορα...

Σου προτεινω να το ξανασκεφτεις...για την μαρκα

Εγω οσες φιλες γνωστες εχω που ειχαν πεγκ περεγκο ολες μα ολες αλλαξαν καροτσι τωρα και εχουν ενα μπαστουνι ελαφρυ...

 

Link to comment
Share on other sites

κατι γραφεις λαθος...δεν μπορει....

 

http://www.bimbomarket.it

 

πατα σε αυτο και δεν μπορει θα στο ανοιξει...εμενα ετσι μου το ανοιξε αλλα και πληκτρολογωντας το στη μπαρα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα. Με το tracking number μου δείχνει στο site της interlink αυτο:

12 Aug 2010 20:22 Aschaffenburg International Hub - In Transit

12 Aug 2010 00:37 Hub 3 Confirmed at Hub

11 Aug 2010 23:05 Hub 1 Confirmed at Hub

11 Aug 2010 15:13 Manchester (north) Collected from self-labeller

11 Aug 2010 09:00 Manchester (north) Customer data received

 

Οι πεπειραμένες τι καταλαβαίνετε?

 

 

Έγινε παραλαβή του εμπορεύματος στις 11 Αυγούστου από την μεταφορική και ήδη 12 Αυγούστου βρίσκεται στο Aschaffenburg της Γερμανίας.

 

Να μπαίνεις στην μεταφορική και να κοιτάς συνήθως μετά το μεσημέρι που ενημερώνουν το σύστημα τους. Λογικά, όπως έγινε και σε μένα 19 Αυγούστου θα παραλάβεις από ACS.

 

Επίσης με το ίδιο tracking number μπορείς να μπεις http://www.dpd.com/tracking/%28lang%29/gr/# και να δεις που είναι το εμπόρευμα. Είναι εταιρίες που συνεργάζονται μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ανοίγω κατευθείαν από το σύνδεσμο που έχεις στο ποστ σου και μου βγάζει πρόβλημα φορτωσης σελίδας.Κι από το google που πάω το ίδιο. Από την αρχή δεν μου την άνοιγε αυτή τη σελίδα.

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη να μου δώσετε τα φώτα σας. Ένα μήνα μετά τη μπέμπα μου θα γεννηθεί ο βαφτισιμιός μου!Και θέλω, πέραν των τυπικών, όταν γεννηθεί να του πάρω κάτι καλό γύρω στα 100 ?. Θέλω καμμιά ιδέα τι να του πάρω, και εννοείται ότι θα προτιμήσω το e-shopping!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παραλαβή του εμπορεύματος στις 11 Αυγούστου από την μεταφορική και ήδη 12 Αυγούστου βρίσκεται στο Aschaffenburg της Γερμανίας.

 

Να μπαίνεις στην μεταφορική και να κοιτάς συνήθως μετά το μεσημέρι που ενημερώνουν το σύστημα τους. Λογικά, όπως έγινε και σε μένα 17 Αυγούστου θα παραλάβεις από ACS.

 

Επίσης με το ίδιο tracking number μπορείς να μπεις http://www.dpd.com/tracking/%28lang%29/gr/# και να δεις που είναι το εμπόρευμα. Είναι εταιρίες που συνεργάζονται μεταξύ τους.

 

Ευχαριστώ πολύ!:):):):)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα το ανοίγω κατευθείαν από το σύνδεσμο που έχεις στο ποστ σου και μου βγάζει πρόβλημα φορτωσης σελίδας.Κι από το google που πάω το ίδιο. Από την αρχή δεν μου την άνοιγε αυτή τη σελίδα.

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη να μου δώσετε τα φώτα σας. Ένα μήνα μετά τη μπέμπα μου θα γεννηθεί ο βαφτισιμιός μου!Και θέλω, πέραν των τυπικών, όταν γεννηθεί να του πάρω κάτι καλό γύρω στα 100 ?. Θέλω καμμιά ιδέα τι να του πάρω, και εννοείται ότι θα προτιμήσω το e-shopping!

 

χμ......................αν δεν ειχα δουλειες γιατι φευγουμε σημερα για διακοπες θα ερχομουν σπιτι σου χαχαχαχχαχα (αντε θα γλυτώσετε απο την προεδρο για λιγες μερες χαχαχαχαχα) τι να σε πω...δεν ξερω...! Τσεκαρε λιγο το firewall to anti virus σου.........μηπως δεν επιτρεπει τα κουκιες του....Ξερω εγω?

Αλλιως ρωτα την age.......ειναι μανουλα σε αυτα!

 

Δωρο ε.....? Θα παρεις ματι και τετοια ή ρουχαλάκι?

 

Link to comment
Share on other sites

kalamari εισαι τρομερη το ξερεις ετσι?οτι κ να σου ζητησουν σκιζεσαι λεμε,δεν λεω κ τα αλλα κοριτσια του συγκεκριμενου ποστ αλλα εσυ τα εχεις μαθει απ εξω κ ανακατωτα

Link to comment
Share on other sites

m+m Δοκιμασε το www.kidsroom.de που εχει αγγλοφωνη σελιδα, στελνει ελλαδα και εχει καλες τιμες. Τις τελευταιες μου αγορες τις εκανα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

χμ......................αν δεν ειχα δουλειες γιατι φευγουμε σημερα για διακοπες θα ερχομουν σπιτι σου χαχαχαχχαχα (αντε θα γλυτώσετε απο την προεδρο για λιγες μερες χαχαχαχαχα) τι να σε πω...δεν ξερω...! Τσεκαρε λιγο το firewall to anti virus σου.........μηπως δεν επιτρεπει τα κουκιες του....Ξερω εγω?

Αλλιως ρωτα την age.......ειναι μανουλα σε αυτα!

 

Δωρο ε.....? Θα παρεις ματι και τετοια ή ρουχαλάκι?

 

:lol::lol::lol::lol:

Θα πω τον άντρα μου να το δει.

Σκέφτηκα το σετ με τον προφυλακτήρα για το κρεββατάκι του...μετά σκέφτηκα κάθισμα αυτοκινήτου...μετά πελάγωσα...θέλω κάτι πρωτότυπο κάτι ωραίο!Στην κλινική θα της πάω τούρτα από τα diapercakes;).

 

Μιλάμε ότι έχω φρικάρει αυτή τη στιγμή.Δίνω το γιο μου μπισκότα κι αυτός τα ταίζει στο σκυλί!Κάθεται και η ζητιάνα κάτω από το κάθισμα και περιμένει. Και δεν κάνει να τρώει μπισκότα το ζωντανό!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalamari εισαι τρομερη το ξερεις ετσι?οτι κ να σου ζητησουν σκιζεσαι λεμε,δεν λεω κ τα αλλα κοριτσια του συγκεκριμενου ποστ αλλα εσυ τα εχεις μαθει απ εξω κ ανακατωτα

 

Ως γνήσιο ψώνιο..χε χε πάντα μου άρεσαν τα ψώνια χαχχαχ

Σιγα καλε το σκισιμο...ενα γουγλιαρισμα....και λιγο ψάξιμο. Δεν ειναι τιποτα!

 

m+m Δοκιμασε το www.kidsroom.de που εχει αγγλοφωνη σελιδα, στελνει ελλαδα και εχει καλες τιμες. Τις τελευταιες μου αγορες τις εκανα απο εκει.

 

ΓΙα πες για πες...γιατι νομιζω πως δεν τα εβαλα τα καταστηματα που ειχες πει στη λιστα.... μολις βρηκα εκει που λες καθισμα για το ποδήλατο που θελω για τον αντρουλη και την μικρη μου....

 

:lol::lol::lol::lol:

Θα πω τον άντρα μου να το δει.

Σκέφτηκα το σετ με τον προφυλακτήρα για το κρεββατάκι του...μετά σκέφτηκα κάθισμα αυτοκινήτου...μετά πελάγωσα...θέλω κάτι πρωτότυπο κάτι ωραίο!Στην κλινική θα της πάω τούρτα από τα diapercakes;).

 

Ε τοτε αφου θα της πας νταιπερ κεικ.......... με 100ευρώ καθισμα αυτοκινητου...χλωμη σε κοβω..! Παρτους ενα ρηλαξ.....ενα παρκοκρέββατο...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...