Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θέλω να παραγγείλω από victoria's secret και έστειλα και τον συζυγούλη το πρωί και φόρτωσε την προπληρωμένη αλλά έχω ένα μικρό δισταγμό για το τελωνείο...

 

για πείτε γνώμες...να τολμήσω; και αν τολμήσω, θα πάει κάνα 50αρι ή θα τα πληρώσω εις διπλούν και θα με πετάξει από το μπαλκόνι ο ταλαίπωρος σύζυγος;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά το δέμα από το myshoe βρίσκεται στην μεταφορική, στην speedex, η οποία δεν με έχει ενημερώσει ακόμη. Περιμένω να δω τι θα κάνουν και μετά θα το αναζητήσω!

Μπερδεμένη η κατάσταση με το newlook. Θέλω να παραγγείλω και διστάζω. Περιμένει κάποια άλλη κοπέλα από εκεί??

Ωστόσο αν η παραγγελία δεν ξεπερνάει τα 100 Ευρώ από Αμερική είμαστε οκ με το Τελωνείο, σίγουρα?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα εγω εχω πληρώσει δυο φορες τελωνειο με δεματα των 80ευρω...βεβαια πληρωσα μονο 3ευρω..αλλα πλήρωσα! Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανονας...απλα ισως λεω ισως...εγω δεν πληρωσα γιατι απο εξω δεν ελεγε τι ειναι τι μαρκα τι επωνυμια απλα ηταν ενα γκρι δεματακι ,,,,μηπως το βικτωρια ελεγε οτι ειναι βικτωρια σικρετ και κακιωσε η ελτου??????

χαχαχα ε μα...80ευρω τελωνειο???????

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω εχω πληρώσει δυο φορες τελωνειο με δεματα των 80ευρω...βεβαια πληρωσα μονο 3ευρω..αλλα πλήρωσα! Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανονας...απλα ισως λεω ισως...εγω δεν πληρωσα γιατι απο εξω δεν ελεγε τι ειναι τι μαρκα τι επωνυμια απλα ηταν ενα γκρι δεματακι ,,,,μηπως το βικτωρια ελεγε οτι ειναι βικτωρια σικρετ και κακιωσε η ελτου??????

χαχαχα ε μα...80ευρω τελωνειο???????

 

όχι τελικά υπάρχει κανόνας άλλα μάλλον δεν τον ακολουθούν ποτέ, κάπου το είχα βρεί στο νετ θα ψάξω αργότερα και θα το ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω εχω πληρώσει δυο φορες τελωνειο με δεματα των 80ευρω...βεβαια πληρωσα μονο 3ευρω..αλλα πλήρωσα! Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανονας...απλα ισως λεω ισως...εγω δεν πληρωσα γιατι απο εξω δεν ελεγε τι ειναι τι μαρκα τι επωνυμια απλα ηταν ενα γκρι δεματακι ,,,,μηπως το βικτωρια ελεγε οτι ειναι βικτωρια σικρετ και κακιωσε η ελτου??????

χαχαχα ε μα...80ευρω τελωνειο???????

 

μέχρι 80 ευρώ έχω παραλάβει και γω από ταχυμεταφορές (πόρτα-πόρτα) και έχω πληρώσει 3αρες (τέλη εκτελωνισμού).

 

αλλά με άγχωσε αυτό που μου είπες.

 

Φιμειλάκι μου, αν στείλεις μαιλ, ρώτα τους αν μπορούν να γράψουν gift πάνω στο πακέτο.

 

Μωρέ θα το τολμούσα, αλλά θα με σκοτώσει ο Γιώργος αν πληρώσω και επιπλέον...:roll:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν θα το τολμουσα..καλυτερα να πας να τα παρεις απο δω αν ειναι να τα πληρωσεις διπλασια λογω τελωνειου..

 

θέλω να παραγγείλω από victoria's secret και έστειλα και τον συζυγούλη το πρωί και φόρτωσε την προπληρωμένη αλλά έχω ένα μικρό δισταγμό για το τελωνείο...

 

για πείτε γνώμες...να τολμήσω; και αν τολμήσω, θα πάει κάνα 50αρι ή θα τα πληρώσω εις διπλούν και θα με πετάξει από το μπαλκόνι ο ταλαίπωρος σύζυγος;

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ναι!!!

 

 

εκανα μια δοκιμη και εγραψα τον αντρα μου και εκει που ελεγε να γραψεις λεπτομερειες για τον ευατο σου απλα δεν εγραψα.αλλα μου ελεγε "congratulations και θα ενημερωνεστε με μειλ" κατι τετοιο τελος παντων.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!

Μπορει καμμια σας να μου πει που να βαλω τον αριθμο της πιστωτικης στο e-bay? Εχω διαλεξει κατι, εχω κανει log-in, μουεχουν στειλει mail, και ολα καλα μεχρι εδω! Αλλα δεν μπορουσα να βρω πως να πληρωσω (ενω διαβαζω με ποιυς τροπους) και το αφησα μηπως μου στειλουν mail και με "οδηγησουν" καπως! Και οντως μου στειλαν mail αλλα ακολουθοντας το link δεν βγαζω ακρη!!!!!!!!!!!:-(

Help!!! Ευχαριστω!!!!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλαν ειδοποίηση απο το πόρτα πορτα και πήγα και τους πήρα.(γιατί εδώ ποτέ δεν τα φέρνουν σπίτι τα πράγματα με αυτή την υπηρεσία.)Αυτό είναι καθαρα καθυστέρηση απο το ταχυδρομειο ,θα καθυστέρησαν να στειλουν την ειδοποιηση ή να τηλεφωνήσουν.αν έχεις αριθμό παραγγελίας κάνε ενα τηλ να δεις..

δλδ με τα ΕΛΤΑ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ τα στελνουν???

τους εστειλα mail στο alfalens να δω τι θα μου πουν....θα εχω το νου μου και στο κουτι των γραμματων μηπως μου αφησουν ειδοποιηση....αν αντιμετωπισω προβλημα θα σας πω να το εχουμε υποψιν μας.....

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχει παρει καμια σας σουτιεν θηλασμου απο ιντερνετ;;;;

αν ναι το νουμερο πως το βρισκεται υπαρχει οδηγος;;;;

ξερετε κανα σαιτ που να ειναι αξιόπιστο για σουτιεν θηλσμού;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Bounitsa εγώ παράγειλα προχθές απο http://www.nursingbra-shop.co.uk/ (ακόμα τα περιμένω) και είχαν και δωρεάν παράδοση.Είχα πάρει ένα απο www.seraphine.co.uk που έχει και ρούχα εγκυμοσύνης και το φοράω ήδη, είναι άψογο!

Τα νούμερα θα τα βρείς εύκολα.Επάνω σε αυτά που ήδη φοράς γράφει τα νούμερα για Ευρώπη,Αμερική κτλ.Οπότε απλά βρίσκεις την αντιστοιχία.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!

Μπορει καμμια σας να μου πει που να βαλω τον αριθμο της πιστωτικης στο e-bay? Εχω διαλεξει κατι, εχω κανει log-in, μουεχουν στειλει mail, και ολα καλα μεχρι εδω! Αλλα δεν μπορουσα να βρω πως να πληρωσω (ενω διαβαζω με ποιυς τροπους) και το αφησα μηπως μου στειλουν mail και με "οδηγησουν" καπως! Και οντως μου στειλαν mail αλλα ακολουθοντας το link δεν βγαζω ακρη!!!!!!!!!!!:-(

Help!!! Ευχαριστω!!!!!

 

 

στο e-bay συνηθως οι πωλητες ζητανε paypal.δεν μπορεις ετσι απλα να βαλεις τα στοιχεια της καρτας σου.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Bounitsa εγώ παράγειλα προχθές απο http://www.nursingbra-shop.co.uk/ (ακόμα τα περιμένω) και είχαν και δωρεάν παράδοση.Είχα πάρει ένα απο www.seraphine.co.uk που έχει και ρούχα εγκυμοσύνης και το φοράω ήδη, είναι άψογο!

Τα νούμερα θα τα βρείς εύκολα.Επάνω σε αυτά που ήδη φοράς γράφει τα νούμερα για Ευρώπη,Αμερική κτλ.Οπότε απλά βρίσκεις την αντιστοιχία.

 

ευχαριστω πολυ........

ξεκιναει η ερευνα......

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από boden Μαράκι. Μόλις έκανα εγγραφή (πριν την παραγγελία ε) μου έστειλαν -10% έκπτωση! Παρήγγειλα εννοείται και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Και μου έχουν ξαναστειλει κανα δυο φορές -10 και -20%. Απλά δεν έχει μεγάλη ποικιλία στα παιδικά...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Bounitsa εγώ παράγειλα προχθές απο http://www.nursingbra-shop.co.uk/ (ακόμα τα περιμένω) και είχαν και δωρεάν παράδοση.Είχα πάρει ένα απο www.seraphine.co.uk που έχει και ρούχα εγκυμοσύνης και το φοράω ήδη, είναι άψογο!

Τα νούμερα θα τα βρείς εύκολα.Επάνω σε αυτά που ήδη φοράς γράφει τα νούμερα για Ευρώπη,Αμερική κτλ.Οπότε απλά βρίσκεις την αντιστοιχία.

 

επειδη παντα κοβω τις ετικετες θα ειχες την καλοσυνη να μου πεις για το πρωτο σαιτ με τα σουτιεν πως μπορω να βρω το νουμερο μου??σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω που λεει payments που γραφει paypal,bank transfer.

 

Σοφακι, ευχαριστω για την απαντηση:)!

Εκει που λεει payments γραφει και credit card, kai paypal , bank transfer αλλα δεν μου λεει με ποιο τροπο θα τους δωσω τα στοιχεια! Eχω και paypal.... αλλα δεν βγαζω ακρη παλι!!!!!!!:evil: τα νευρα μου........

και ειναι και e-shop o seller! Mηπως να παρω τηλεφωνο?

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...