Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά θέλω να πώ τον πόνο μου!Ρε κορίτσια εμένα πλέον βγάζει και τον υπνόσακό!!!:lol::lol: είναι φυσιολογικό ή το κάνει μόνο το δικό μου το παιδί και πρέπει να το πάω σε γιατρό;lol-045.gif(Η απλά είναι ελλατωματικός ο υπνόσακος; ) lol-053.gif

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο!Μήπως γενικά δεν κλείνει καλά? Εμενα ειναι πολύ ζωηρός και κλοτσάει πολύ αλλά με τίποτα δεν μπορεί να τον βγάλει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι καλέ.... :rolleyes::rolleyes: απλά η μαμά μου θέλει να την παίρνει και να φεύγει βόλτες ε.... δεν πρέπει να έχει καθισμα? Τώρα να με δεις πως κάνω υπομονή για τις εκπτώσεις Ιουνίου... να αγοράσω καλοκαιρινα ντε!! :mrgreen::mrgreen:

 

Ενημερωστε με και εμενα σε περιπτωση που δεν πάρω χαμπάρι :)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ περίεργο!Μήπως γενικά δεν κλείνει καλά? Εμενα ειναι πολύ ζωηρός και κλοτσάει πολύ αλλά με τίποτα δεν μπορεί να τον βγάλει...

 

Έχει δύο κόμπιτσες στο κάθε μανίκι.Είναι αυτός:

http://www.mothercare.com/Sleepy-Panda-Snoozie-sleeping-bag/dp/B001CCBED2/sr=1-2/qid=1242590578/ref=sr_1_2/276-4661724-3694807?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

Εχθές της τον έβγαλα γιατί τον είχε ξεκουμπώσει και φοβήθηκα μήν τον κουκουλωθεί!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φώτα σας!!!!!!!!!

Θα ήθελα να μάθω εαν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει απο το συγκεριμένο site και εαν είναι αξιόπιστο.

Σήμερα-αυριο θελω να παραγγείλω το καρότσι μας και το έχει σε πολύ καλή τιμή αλλά η αλήθεια ειναι ότι φοβάμαι λιγουλάκι, δε βρήκα κανεναν να εχει παραγγείλει απο κει..

Μιλάω πάντα για το ebaby.gr οχι το ".it" ή το ".uk"

 

Περιμενω ανυπόμονα!!!!!!!!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω πάρει αλλά κοίταγα για μια κούνια fisher-price (όχι για ύπνο, αυτές που κάθονται τα μωρά και τα κουνάει) στα 70 ευρώ, αλλά έχει 32 ευρώ μεταφορικά, πάρα πολλά.... οπότε δεν πήρα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μιας και ουτε φωνη ουτε ακρόαση..φοβηθηκα να κανω το πειραματόζωο!

Παρηγγειλαμε απο το pingpong τελικα.

Naka εαν ενδιεφερεσαι για καροτσι κοιτα εκει, εχει καλυτερες τιμες και δεν χρεωνει μεταφορικα.

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο κόμπιτσες στο κάθε μανίκι.Είναι αυτός:

http://www.mothercare.com/Sleepy-Panda-Snoozie-sleeping-bag/dp/B001CCBED2/sr=1-2/qid=1242590578/ref=sr_1_2/276-4661724-3694807?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

Εχθές της τον έβγαλα γιατί τον είχε ξεκουμπώσει και φοβήθηκα μήν τον κουκουλωθεί!

 

Τι να σου πω, μπορεί να μην είναι καλή η ποιότητα. Πάντως γενικά μην αφήσεις τον υπνόσακο γιατί ειναι τόοοοοοοοοοοοσο βολικός. Εμένα μόνο έτσι κοιμάται χωρίς να ξεσκεπάζεται. Ψάξε ίσως για άλλον. Εγώ πήρα δυο 2.5 tog και έναν 1.5 tog από το mybabycenter και τους έχω κατα χαρεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΜΗ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ Ε ΒΑΒΥ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΑΡΑΛΑΒΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙ (ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ). ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΤΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ. ΤΟ ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 100 ΕΥΡΩ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ. ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΜΠΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ. ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ αχ! Δε μας το ελεγες πιο νωρις!!! Τωρα πάει παρήγγειλα απο αλλου εγώ τουλάχιστον,παντως απο κει εβγαινε πιο φτηνά απο το ebaby και ειχε ολη τη γκαμα του quinny που ήθελα!

Ευχαριστουμε πάντως!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως καποια κοπελα ξερει αν μπορουμε να κανουμε παραγγελια απο το MARKS & SPENCER της Αγγλιας?

κι εμενα θα με ενδιεφερε...αν καποια κοπελα μαθει κατι ας ενημερωσει pls...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμιά εμπειρία από αγορές μέσω amazon.co.uk ?

 

Πρέπει να είναι σαν το e-bay αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη..... Στέλνει Ελλάδα; Πόσο είναι τα μεταφορικά;... Γενικά... ψάχνομαι ακόμα....

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα θα με ενδιεφερε...αν καποια κοπελα μαθει κατι ας ενημερωσει pls...

 

Καλημέρα κορίτσια, όσον αφορά το Marks and Spencer είχα στείλει μαιλ πριν κανα τρίμηνο και με ενημέρωσαν ότι δεν στέλνουν στην Ελλάδα...:(

 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείτε επίσημα κουστουμάκια για αγοράκια (παραγαμπράκια σε γάμο ή άλλη επίσημη εκδήλωση) προτείνω ανεπιφύλακτα το http://www.notjustboyssuits.co.uk/

 

Καταπληκτικές τιμές και καλή ποιότητα. Αγόρασα 3 για τον γάμο του αδερφού μου, ήρθαν μέσα σε 8 ημέρες, όλα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμιά εμπειρία από αγορές μέσω amazon.co.uk ?

 

Πρέπει να είναι σαν το e-bay αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη..... Στέλνει Ελλάδα; Πόσο είναι τα μεταφορικά;... Γενικά... ψάχνομαι ακόμα....

 

έχω αγοράσει πολλές φορές κυρίως βιβλία...

αν στέλνουν ή Ελλάδα στο εμφανίζει αν διαλέξεις αυτό που θέλεις...εξαρτάται από το αντικείμενο...ένα γυμναστήριο της fisher price που ήθελα δεν το στέλναν Ελλάδα...

μεταφορικά νορμαλ αλλα δεν θυμάμαι λεπτομέρειες...

προχώρα την παραγγελία και θα σου τα βγάλει...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμιά εμπειρία από αγορές μέσω amazon.co.uk ?

 

Πρέπει να είναι σαν το e-bay αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη..... Στέλνει Ελλάδα; Πόσο είναι τα μεταφορικά;... Γενικά... ψάχνομαι ακόμα....

 

Και εγώ βιβλία έχω αγοράσει και dvd. Τελευταία φορά τα μεταφορικά για 20 (!) βιβλία (τα περισσότερα σε μέγεθος "τσέπης", αλλά και 3 "κουμούτσες", βιβλία πληροφορικής των 700 σελίδων το ένα) μας πήγαν γύρω στα 25 ευρώ. Τα πράγματα ήρθαν σε 2 ξεχωριστά πακέτα 4-5 μέρες μετά την παραγγελία. Σημειώνω όμως ότι μια άλλη φορά, από τα 3 πακέτα (είμαστε βιβλιοφάγοι :lol:), τα 2 μας ήρθαν γρήγορα με UPS, ενώ αυτό που πήγε με Deutsche Post άργησε, δεν θυμάμαι πόσο, αλλά σίγουρα 3 βδομάδες.

Η εντύπωσή μου είναι ότι τουλάχιστον όσον αφορά τα βιβλία δεν λειτουργεί σαν το ebay, αλλά σαν οποιοδήποτε άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα, τουλάχιστον όταν αγοράζεις μη μεταχειρισμένα βιβλία τώρα που το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Βιβλία στέλνει... dvd cd και τετοια. Ηλεκτρονικά όμως;

Αν κατάλαβα καλά, το βάζω στο καλάθι αγορών και πριν ολοκληρωθει η παραγγελία θα μου πει αν τελικά το στέλνει και πόσο είναι τα μεταφορικά;

 

Μη βρεθώ χρεωμένη.... και με πολλά μεταφορικά extra. .... .... :roll:

 

Το έχω βρει το αντικείμενο και στην Ελλάδα (ηλεκτρονικό κατάστημα πάλι) αλλά με μια διαφορά 40 ευρώ (δηλαδή διπλάσια τιμή). Εδώ 85 εκεί 45. Οπότε πρέπει να λάβω υπόψη και τα μεταφορικά.... μη μου βγει περισσότερο ή περίπου το ίδιο. Γιατί σ' αυτή την περίπτωση θα το πάρω από το Ελληνικό κατάστημα που δίνει και αντικαταβολή. :!:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου... κατά τους Άγγλους δεν είμαστε Western Europe αλλά... Rest of the world!! (ούτε καν Ευρώπη.... :lol:)

 

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

alcyon γιατι να μην σου στειλουν? τι θελεις να παρεισ?

εξαλλου γραφει

Western Europe includes Andorra, Austria, Belgium, Denmark, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Iceland, Ireland (Republic of), Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican City State (Holy See), Gibraltar, Greece, Greenland and San Marino. οποτε γιατι να μην στο στειλουν ή εγω δεν καταλαβω καλα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...