Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρήγγειλα 2 ζευγάρια τέλεια παπουτσάκια από το childrensalon και ενώ τα περιμένω, συνειδητοποίησα ότι μάλλον δεν θα της κάνουν της μικρής. Οπότε πρέπει να μπω στη διαδικασία επιστροφής με το που θα τα παραλάβω...

 

Ερώτηση: έχει επιστρέψει κανείς προϊόν από αγορά online; Αν ναι, πείτε εντυπώσεις πληζ.

Αν όχι, θα σας πω σε καμιά βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

εγω επεστρεψα ενα πουκαμισακι στο children salon και οχι αμεσως , πολυ καιρο μετα την παραγγελεια και ηταν ΑΨΟΓΟΙ μαζι μου μου , οχι απλως το δεχτηκανε αλλα στειλανε τα καινουργια που ηθελα μεσα σε 1 βδομαδα , μπορω να πω οτι ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη απο αυτο το online shop

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη Δευτέρα έλαβα email από το olivers ότι η παραγγελία μου έχει πακεταριστεί... σε πόσες περίπου μέρες να την περιμένω... :?:

 

εγώ που πήρα την παρασκευή κ έφυγε την ίδια μέρα το παρέλαβα ακριβώς την επόμενη παρασκευή δηλαδή 5 εργάσιμες . Αρα θα το παραλάβεις ή αύριο ή την Δευτέρα λογικά :D

 

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια εμεις παραγειλαμε αυτο το συγκεκριμενω απο το γαλλικο ebay ο αντρας μου ειναι πολυ φαν του το πηραμε μαζι με τα μεταφορικα 515ευρο http://www.johnstonprams.co.uk/item1417.htm σας αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

stella-alex νομιζω οτι στο http://www.cosycorner.gr κανουν αντικαταβολη ριξε μια μια ματια και εχει πολυ ωραια αυτοκολυτα με τον Winnie.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ!!!! ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΤΩΡΑ... :):wink:

 

Τι εκανες βρηκες κατι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστουμε Dali εμενα μου αρεσε παρα πολυ το καθισματακι του αυτοκινητου που ειναι και πορτ μπεμπε και εχει την ιδια ασφαλεια με ενα καθισματακι αυτοκινητου με το κλασικο καρεκλακι για νεογεννητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί και πιο πριν, αλλά τα καλλυντικά που πωλούνται στα φαρμακεία συμφέρει να τα αγοράζουμε από on-line Φαρμακεία.

Πριν 3 εβδομάδες αγόρασα την Prevenstria Frezyderm για τις ραγάδες από το φαρμακείο της γειτονιάς μου 27 ευρώ.

Το http://www.pharmacy4u.gr την πουλάει 21,26 ευρώ (τεράστια διαφορά!) και για αγορές πάνω από 49 ευρώ κάνει δωρεάν παραδόσεις σε όλη την Ελλάδα.

Τη Δευτέρα το μεσημέρι παρήγγηλα 3 σωληνάρια (υπολογίζω να φτάσουν για 2,5-3 μήνες) για να πετύχω δωρεάν παράδοση και σήμερα το πρωί τα παρέλαβα με acs κουριερ στο γραφείο μου. Γλίτωσα 17,22 ευρώ. Κρέμες για το πρόσωπο, αντιηλιακά προϊόντα για το μωρό κτλ θα τα παραγγέλνω μαζεμένα (για τη δωρεάν παράδοση) από το internet και θα τα παραλαμβάνω ξεκούραστα και φθηνά στον χώρο μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο το olivers τελικα εχετε παραγγειλει; Τα μεταφορικα ποσα ηταν-ειναι για τις παραγγελιες σας; Θελω να παραγγειλω ενα υπεροχο φωτιστικο δωματιου και κανει 45 λιρες και για τα μεταφορικα μου ειπαν οτι ειναι 40 λιρες το πακετο!!! Δεν ειναι πολλα; Θα μου βγει 85 λιρες!!! Ενω η αξια του ειναι πολυ πιο μικρη!!!! Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

roulaki τους είχα στείλει email και μου απάντησαν οτι λόγω όγκου και βάρους είναι δύσκολο, θα είναι πολλά χρήματα τα μεταφορικά.

παρόλα αυτά μου πρότειναν να τους στείλω email με τα συγκεκριμένα που με ενδιαφέρουν για να με ενημερώσουν.

θα σου πρότεινα να το κάνεις, και πες μας αν θέλεις όταν σου απαντήσουν, δεν χάνουμε κάτι αν ρωτήσουμε....

εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι ακριβώς θέλω...

S5MLp3.png 8h1Kp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να πληρωσεις συνολο με τα μεταφορικα οσο κανουν εδω δεν λεει. Παντως πολυ κοροιδια πεφτει εδω. Στο ολιβερς βρηκα κουνια-κρεββατι μεχρι 5 ετων με το στρωμα, αλλαξιερα με ραφια, συρταριερα στενη ψηλη, προικα και παντες για την κουνια, πολυθρονα θηλασμου, ολα μαζι 1000 ευρω παρα κατι. Εδω μονο η πολυθρονα εχει κανενα 600αρι. :evil: Επισης εχει καλαθουνες 40-50 ευρω οταν εδω εχουν 100 και βαλε.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ...

Λοιπόν χθες παρέλαβα την κούτα μου από το Mothercare-στην σωστή μέρα ακριβώς!- και τα έιχαν μέσα όμορφα τακτοποιημένα. Μόνο καλά λόγια έχω να πω, τα καλύτερα σε εξυπηρέτηση και αμεσότητα! Είναι όλα πολύ όμορφα περιττό να πω περισσότερα, τα έχω πει και άλλες φορές να μην γίνομαι γραφική :oops::roll: γλυτωσα 140ευρουλάκια εγώ από το πορτοφολάκι μου και άλλα 50ευρουλάκια η φιλενάδα μου που κάναμε μαζί την παραγγελία μας και πάλι τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε άλλη μια μεγάλη παραγγελία από εκεί. :D:D

 

Link to comment
Share on other sites

ενημερώνω κι εγώ.

http://www.swimbabes.co.uk. Παρήγγειλα μαγιό και γυαλιά ηλίου. Ένα από αυτά δεν το είχαν και πρσφέρθηκαν να το αντικαταστήσουν με ακριβότερο. Εγώ προτίμησα ένα ΄΄αλλο ίδιας τιμής, αλλά δικό μου θέμα. Τα έλαβα σε 5 εργάσιμες όπως είχαν πει. Πολύ ωραίο site.

επίσης από το

http://www.healthspan.co.uk

βιταμίνες, οι οποίες ήρθαν σε 5 εργάσιμες, εις διπλούν :shock: περιμένω να δω αν χρεώθηκε 2 φορές και η κάρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμαστε να πάρουμε όλα τα έπιπλα για το δωμάτιο του μωρού από αγγλία επειδή οι τιμές είναι πολύ πιο χαμηλές από εδώ. έχουμε δικό μας άνθρωπο εκεί να κάνει τα ψώνια και να μας τα στείλει με μεταφορική.

ήθελα όμως να ρωτήσω:

1.έχετε να μας προτείνετε κανένα συγκεκριμένο κατάστημα;

2. συμφέρει σε γενικές γραμμές;

ευχαριστώ!

 

υγ: anna+ συγχαρητήρια για το θέμα και για τον κόπο σου!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 ζευγάρια τέλεια παπουτσάκια από το childrensalon και ενώ τα περιμένω, συνειδητοποίησα ότι μάλλον δεν θα της κάνουν της μικρής. Οπότε πρέπει να μπω στη διαδικασία επιστροφής με το που θα τα παραλάβω...

 

Ερώτηση: έχει επιστρέψει κανείς προϊόν από αγορά online; Αν ναι, πείτε εντυπώσεις πληζ.

Αν όχι, θα σας πω σε καμιά βδομάδα!

 

εγω επεστρεψα ενα πουκαμισακι στο children salon και οχι αμεσως , πολυ καιρο μετα την παραγγελεια και ηταν ΑΨΟΓΟΙ μαζι μου μου , οχι απλως το δεχτηκανε αλλα στειλανε τα καινουργια που ηθελα μεσα σε 1 βδομαδα , μπορω να πω οτι ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη απο αυτο το online shop

 

Grafistria, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τελικά της κάνουν της μικρής και δεν θα χρειαστούν αλλαγές.

 

Σημειώνω ότι τα παπουτσάκια ήρθαν 5 εργάσιμες μετά την παραγγελία μου και τα παρέλαβα από το ταχυδρομείο χτες. Είναι τέλεια!

 

Άλλη ερώτηση: ετοιμάζω παραγγελία για καλλυντικά. Τι να προτιμήσω, www.bio-naturel.de ή www.violey.de ; Νομιζω ότι το δεύτερο είναι λίιιγο πιο φτηνό αλλά από εξυπηρέτηση τι λένε;

 

ΥΓ. :D Χρησιμοποίησα την καινούρια λειτουργία multiquote! Γιούπι!

Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγώ...

λοιπόν χθες παρέλαβα την κούτα μου από το mothercare-στην σωστή μέρα ακριβώς!- και τα έιχαν μέσα όμορφα τακτοποιημένα. μόνο καλά λόγια έχω να πω, τα καλύτερα σε εξυπηρέτηση και αμεσότητα! είναι όλα πολύ όμορφα περιττό να πω περισσότερα, τα έχω πει και άλλες φορές να μην γίνομαι γραφική :oops::roll: γλυτωσα 140ευρουλάκια εγώ από το πορτοφολάκι μου και άλλα 50ευρουλάκια η φιλενάδα μου που κάναμε μαζί την παραγγελία μας και πάλι τον σεπτέμβρη θα κάνουμε άλλη μια μεγάλη παραγγελία από εκεί. :D:D

 

να ρωτήσω.. τί εννοείς τι σωστή μέρα ακριβώς; παρήγγειλα στις 5/4 και έγραφε προβλεπόμενη ημερ/νία παραλαβής 8-16/4 έχω πολύ αγωνία και περιμένω.. εσένα έλεγε συγκεκριμένη ημερομηνία;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...