Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημερα. Μια πρωινη ερωτηση εχω. Χτπησα κατι ρουχαλακια απο ebay -wedding days. Εχω ρωτησει την τυπισα 2 φορες πως πληρωνω τα combine?κανει αλλη τιμη η κανω προσθεση. Κ με εχειι γραψει κανονικα. Εν το μεταξι θελω να πληρωσω να τελειωνουμε κ αυτη ουτε φωνη. Τι κανω; Περιμενω η πληρωνω καθενα ξεχωριστα;

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα. Μια πρωινη ερωτηση εχω. Χτπησα κατι ρουχαλακια απο ebay -wedding days. Εχω ρωτησει την τυπισα 2 φορες πως πληρωνω τα combine?κανει αλλη τιμη η κανω προσθεση. Κ με εχειι γραψει κανονικα. Εν το μεταξι θελω να πληρωσω να τελειωνουμε κ αυτη ουτε φωνη. Τι κανω; Περιμενω η πληρωνω καθενα ξεχωριστα;

πρωτα θα ρωτας ποσο ειναι τα combine και μετα θα αγοραζεις... τι πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια πρωινη ερωτηση εχω. Χτπησα κατι ρουχαλακια απο ebay -wedding days. Εχω ρωτησει την τυπισα 2 φορες πως πληρωνω τα combine?κανει αλλη τιμη η κανω προσθεση. Κ με εχειι γραψει κανονικα. Εν το μεταξι θελω να πληρωσω να τελειωνουμε κ αυτη ουτε φωνη. Τι κανω; Περιμενω η πληρωνω καθενα ξεχωριστα;

 

Περιμενε να σου πει. Δες αν εχεις στειλει ηδη μνμ και ειναι στα spam.

Καποιοι πωλητες δεν απαντουν το ΣΚ αλλα απο Δευτερα-Παρασκευη.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρωτα θα ρωτας ποσο ειναι τα combine και μετα θα αγοραζεις... τι πηρες;

 

Η πρωτη ερωτηση ηταν μια ωρα πριν τελειώσει η δημοπρασία. Δεν απαντησε κ μπινταρα. Τωρα της λεω απαντησε μ για να πληρωσω. Τιποτα. Πηρα ενα καπελο,μαγιο,φουστα μπλουζα.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω οχι,λεει μονο WILL COMBINE SHIPPING :)

αυτη ειναι http://myworld.ebay.co.uk/wedding*days/?_trksid=p4340.l2559

σύνολο οι 3 δημοπρασίες εχουν 8.65 μεταφορικά.πολλα μου φαίνονται αν σκεφτείς οτι τα 2 κιλα απο αγγλια κοστίζουν 11 λιρες.

να της στείλω αλλο ενα μήνυμα του στυλ.

i guess you dont mind of 3 negative feedback..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το λεει καπου κ δεν το ειδα; Της εχω στειλει κ request total αλλα τιποτα.σ κ δεν εχει μεσολαβησει

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

1-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732562822&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069 (Παρεμπίπτοντος κοίτα πως την πάτησα εδω)

2-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732588044&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069

3-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732588046&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069

αλλα δεν μπορεις να πεις ειχα τοσο καλη δασκαλα που κερδιζω 2 δημοπρασιες που τελειώνουν την ιδια ακριβως ωρα :wink:;-)

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ομορφα με γεια σας! πραγματι δεν λεει τιποτα, εγω ειδα τα αλλα της λιστας που ειναι free.

Δεν πληρωνεις τιποτα ακομη, θα περιμενεις να σου στειλει ammended bill και μετα θα πληρωσεις. το κοβω να δινεις 4.5- 5 λιρες.

μην ξαναχτυπησεις αν δεν σου πουν τιμη. Μπορει να πεσεις σε κανενα καλοπαιδο και να σου ζητησει παπαδες!

Link to comment
Share on other sites

προσεξε! το ebay μπορει να σου στειλει order details χωρις να εχει γινει το combine απο τον πωλητη.Το αγνοεις και τοτε μιλας ξανα με τον πωλητη και του ζητας να μαζεψει τα postage

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα αλλά σας γράφω πρώτη φορά. Χάρη σε σας έχω κάνει τις πρωτες μου ιντερντετικες αγορές....Θα ήθελα την βοήθεια σας, αγόρασα απο το crocks.eu 1 ζευγάρι το οποίο είναι τελικά μεγάλο, ξέρετε αν είναι δυνατόν να το αλλάξω με μικρότερο εδώ στην Ελλάδα κάπου ή πρέπει να το στείλω πίσω στο crocks.eu.

Επίσης μήπως ξέρετε κανένα εκπτωτικό κωδικό για το mandco?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αμάρτησα για το παιδι μου.... Έχω χτυπήσει στο ΕΒΑΥ 2 ζαυγαράκια clarks σε τιμή "ούτε του παπά"

Η πριγκηπισσα Σιση θα χαρεί πολύ αν κερδίσω, τί να έκανα η δόλια μάνα? Να μην τα χτυπούσα?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250832351193&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

 

Ωραία παπά για μια πριγκήπισσα, με γειά σας !!!

 

Έχω εγγυήσεις για online αγορές

 

Που σημαίνει τι αυτό τώρα βρε ?

 

αυτος βελτιωθηκε! ΣΩΣΤΗ ΟΛΗ η προταση!!!

 

我对网上购物的保障

凤凰早班车

καλημερα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλημερα. Μια πρωινη ερωτηση εχω. Χτπησα κατι ρουχαλακια απο ebay -wedding days. Εχω ρωτησει την τυπισα 2 φορες πως πληρωνω τα combine?κανει αλλη τιμη η κανω προσθεση. Κ με εχειι γραψει κανονικα. Εν το μεταξι θελω να πληρωσω να τελειωνουμε κ αυτη ουτε φωνη. Τι κανω; Περιμενω η πληρωνω καθενα ξεχωριστα;

 

Πεταλουδίτσα, αφού ο πωλητής σου κάνει combine postage, κάνεις ότι περιγράφει η Access εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2039711&postcount=26. Αγνοείς οποιοδήποτε τιμολόγιο σου έρθει, μέχρι να στείλει ο πωλητής ένα συνολικό τιμολόγιο για την συνδυασμένη αποστολή.

 

1-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732562822&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069 (Παρεμπίπτοντος κοίτα πως την πάτησα εδω)

2-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732588044&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069

3-http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732588046&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1069

αλλα δεν μπορεις να πεις ειχα τοσο καλη δασκαλα που κερδιζω 2 δημοπρασιες που τελειώνουν την ιδια ακριβως ωρα :wink:;-)

 

Τι εννοείς την πάτησες ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διάβασα το ποστ σου από το κινητό στο φανάρι και κάνω επιτόπου για να πάω τζάμπο στο μαλλ (γιατί λέω άντε της παιανίας δεν έχει ποικιλία :lol::lol::lol:)

έχουμε και λέμε ομορφιά μου:

1) για τα crayola συγκεκριμένα συζητούσαμε και μου είπες τζάμπο για μαρκαδόρους και μπλοκ...ζεν έχει κραγιολα...

 

2) τα μπρατσάκια που θέλω για το σούργελο (στα είχα δείξει από αμαζον ριμεμπερ αλλα δεν τα στέλνει :confused::confused:) ειναι για 1-2 ετων...το τζαμπο εχει μονο τα ιντεξ από 3 ετών και πάνω...

 

3) νταξ το κινεζιές ήταν υπερβολή και σχωρα με

 

4) αν μου βρεις αυτά τα μπρατσάκια ίσα που έρχομαι ολοβραδίς πάνω να φάμε μαζί πρωινό :lol::lol::lol::lol:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003VOIMWA/sr=8-8/qid=1307736342/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1307736342&sr=8-8&seller=

 

Καλά, η περιγραφή για την επιτόπου στροφή και τα υπόλοιπα ήταν όλα τα λεφτά :lol::lol:

 

Κραγιόλα μαρκαδόρους και βιβλιαράκια ζωγραφικής έχω πάρει από το ΑΜΑΖΟΝ, μάλιστα παίρνω κατά 5άδες (!) τους μαρκαδόρους που καθαρίζουν στο πλύσιμο, για ευνόητους λόγους ......

 

Τι να σε κάνω, δεν το είχες πεί, θα τα είχες βάλεις στην κούτα που παρέλαβα από τον Άγγλο ξάδερφο αυτήν την εβδομάδα. Καλά, έχω διάφορα άλλα που έχω σταμπάρει από διάφορα σάιτς και ψήνομαι για άλλη μια κούτα από τον ξάδερφο τον Ιούλιο, αν σε παίρνει χρονικά, ευχαρίστως να ........ τα χώσεις στην δική μου παραλαβή. Σκέψου το.

 

Καλημέρα κορίτσια,

σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα αλλά σας γράφω πρώτη φορά. Χάρη σε σας έχω κάνει τις πρωτες μου ιντερντετικες αγορές....Θα ήθελα την βοήθεια σας, αγόρασα απο το crocks.eu 1 ζευγάρι το οποίο είναι τελικά μεγάλο, ξέρετε αν είναι δυνατόν να το αλλάξω με μικρότερο εδώ στην Ελλάδα κάπου ή πρέπει να το στείλω πίσω στο crocks.eu.

Επίσης μήπως ξέρετε κανένα εκπτωτικό κωδικό για το mandco?

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τα στείλεις για αλλαγή, πόσο θα σου κοστίσει αυτό ? Αν βρείς κάπου να τα αλλάξεις εδώ, καλύτερα.

Για το ΜΑΝΤΚΟ, βρήκα τα εξής

PLUS10 :arrow: -10%

FREE20 :arrow: -20%

Αν βάλεις στο γκούγκλ το όνομα του καταστήματος που θές και voucher code / promotional code, θα σου βγάλει τις υπάρχουσες προσφορές.

Δες και στην υπογραφή του καλαμαρακίου, για περισσότερα.

 

Λοιπόν, παρέλαβα αυτό http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290383446527&var=590000525929&ssPageName=STRK:MEWNX:IT είναι πολύ καλή αγορά. Βαμβακερό και ελαφρύ, πολύ χαρούμενο τζάκετ για τις ενδιάμεσες εποχές.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

ωραιοτατα ειναι και εγω τα λιγουρευομαι καιρο τωρα ;)

 

Λοιπόν διάβασα το ποστ σου από το κινητό στο φανάρι και κάνω επιτόπου για να πάω τζάμπο στο μαλλ (γιατί λέω άντε της παιανίας δεν έχει ποικιλία :lol::lol::lol:)

έχουμε και λέμε ομορφιά μου:

1) για τα crayola συγκεκριμένα συζητούσαμε και μου είπες τζάμπο για μαρκαδόρους και μπλοκ...ζεν έχει κραγιολα...

 

2) τα μπρατσάκια που θέλω για το σούργελο (στα είχα δείξει από αμαζον ριμεμπερ αλλα δεν τα στέλνει :confused::confused:) ειναι για 1-2 ετων...το τζαμπο εχει μονο τα ιντεξ από 3 ετών και πάνω...

 

3) νταξ το κινεζιές ήταν υπερβολή και σχωρα με

 

4) αν μου βρεις αυτά τα μπρατσάκια ίσα που έρχομαι ολοβραδίς πάνω να φάμε μαζί πρωινό :lol::lol::lol::lol:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003VOIMWA/sr=8-8/qid=1307736342/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1307736342&sr=8-8&seller=

 

Ρε τρελλοκομειο....ναι συμφωνω για τα κραγιολα συζητουσαμε αλλα σε ειπα και το θυμαμαι οτι τα πηρα απο πρεναταλ που τα ειχε 50% κατω και ειναι σουπερ και βγαινουν με το πλυσιμο, αλλα σε ειπα και μετα οτι εχει κ αλλα στο τζαμπο επειδη ελεγες κραγιολα και εδειχνες και τα crayons που οι ξένοι λενε τις κηρομπογιες ετσι και σου ειπα αυτα οχι με τιποτα γιατι δεν κανει να τα δαγκωσουν μασησουν κτλπ , Μπερδεψαμε τα μπουτια μαςςςςς αλλα με τιποτα δεν ειπα οτι εχει την μαρκα κραγιολα στο τζαμπο αφου δεν την εχει και το ξέρω ;);)

 

τωρα για τα μπρατσακια....αυτα σιγουρα δεν τα εχει το τζαμπο χαχαχαχα

 

αν τα βρω ομως θα σου σφυριξω κλέφτικα για να πιουμε και καφε ;);)

 

 

Καλημερα. Μια πρωινη ερωτηση εχω. Χτπησα κατι ρουχαλακια απο ebay -wedding days. Εχω ρωτησει την τυπισα 2 φορες πως πληρωνω τα combine?κανει αλλη τιμη η κανω προσθεση. Κ με εχειι γραψει κανονικα. Εν το μεταξι θελω να πληρωσω να τελειωνουμε κ αυτη ουτε φωνη. Τι κανω; Περιμενω η πληρωνω καθενα ξεχωριστα;

 

Η πρωτη ερωτηση ηταν μια ωρα πριν τελειώσει η δημοπρασία. Δεν απαντησε κ μπινταρα. Τωρα της λεω απαντησε μ για να πληρωσω. Τιποτα. Πηρα ενα καπελο,μαγιο,φουστα μπλουζα.

 

Απ οτι βλεπω οχι,λεει μονο WILL COMBINE SHIPPING :)

αυτη ειναι http://myworld.ebay.co.uk/wedding*days/?_trksid=p4340.l2559

σύνολο οι 3 δημοπρασίες εχουν 8.65 μεταφορικά.πολλα μου φαίνονται αν σκεφτείς οτι τα 2 κιλα απο αγγλια κοστίζουν 11 λιρες.

να της στείλω αλλο ενα μήνυμα του στυλ.

i guess you dont mind of 3 negative feedback..

 

Το λεει καπου κ δεν το ειδα; Της εχω στειλει κ request total αλλα τιποτα.σ κ δεν εχει μεσολαβησει

 

ευχαριστουμε!!

οκ θα περιμενω..

 

Η διαφωνια μου σε ολα αυτα που γραφεις ειναι

 

Γιατι να μπινταρεις αφου δεν εχεις ξεκαθαρη απάντηση για τα μεταφορικα?

Μετα μπορει να σου ζητησει τα κερατα της....και δικιο δεν θα βρεις....

 

Και σημαντικοτερο....

 

Γιατι να θελεις να της στειλεις τετοιο γραμμα απειλωντας την εκ των προτερων για τρια αρνητικά φιντμπακ??? Δεν το αντιλαμβανομαι...

 

Μπορει να μην εργαζεται παρασκευη απογευμα....σαββατο και κυριακη....

Το οτι ειναι ον λαιν τα προιοντα τους δεν σημαινει αυτοματα οτι και εκεινοι βρισκονται στο πισι τους και τα βλεπουν....

 

Καποιοι δουλευουν το σαιτ τους ολη τη βδομαδα, καποιοι σιγκεκριμενες ωρες, καποιοι το αναφερουν κιολας κατω απο τις περιγραφες των προιοντων ή ακομα καλυτερα οταν τους στελνεις μυνημα γραφει κατω οτι θα απαντησουν εντος πχ 24ωρων ή 48 ωρων....

 

Ειδικα αυτο με το να της πεις εκ των προτερων οτι πως θα της φαινοταν να αφησεις 3 αρνητικά φιντμπακ...πριν ακομα σου απαντησει...πριν ακομα σου τα στειλει καν....

Εγω αν ημουν εκεινη ΔΕΝ θα στα εστελνα καν....αν μου εστελνες τετοιο μυνημα και θα ακυρωνα την αγοραπωλησια.

 

Link to comment
Share on other sites

αν δεις τα bids χτύπησα 2 σεκ πριν το τελος με ανώτερη τιμη 4.20

ενω ο προηγούμενος 5 σεκ πριν το τελοσ εβαλε 4.10 κ μου ανεβασε την τιμη.

εγω βαζοντας το ανώτερο υπολόγιζα οτι θα το έπαιρνα γυρω στισ 2 λιρονια.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πεταλουδίτσα, το καλαμαράκι έχει δίκιο. Απευθύνεσαι σε άνθρωπο όχι σε 24 ώρες το 24ώρο ονλάιν κομπιούτερ με αυτοματοποιημένες απαντήσεις !!!!

 

Από την στιγμή που ανέλαβες την ευθύνη να αγοράσεις από εκείνη χωρίς να γνωρίζεις εκ των προτέρων την έκπτωση στα μεταφορικά, παίρνεις ένα ρίσκο.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Και καλά εσύ, είσαι άνθρωπος του ρίσκου και των γρήγορων κινήσεων (ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε). Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση όμως να είναι και ο κάθε πωλητής έτσι !!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Το μύνημα που αναφέρεις ότι θές να στείλεις ακούγεται σαν εκβιασμός. Δεν είναι καθόλου ευγενικό και σίγουρα δεν σου φτιάχνει 'εικόνα' στο ebay, ώστε να έχεις καλή ανταπόκριση στο μέλλον.

 

Σε ότι αφορά το ανέβασμα του μπιντ από άλλον ebayer, επίσης σε βρίσκω πολύ σίγουρη εξ αρχής. Εντάξει, είδε και κάποιος άλλο το αντικείμενο και θέλησε να χτυπήσει την τελευταία στιγμή για να το κερδίσει. Αυτή είναι η διαδικασία της δημοπρασίας, δεν προκαταβάλλει κανείς εξ αρχής ότι αυτό που του αρέσει θα το πάρει κιόλας. Υπάρχουν τακτικές που καλά να είναι οι κοπέλες που τις δημοσιοποίησαν και τις μάθαμε και εμείς, αλλά πάλι ο χρόνος που χτυπάς είναι αυτός που ορίζει τον νικητή. Μου έχει συμβεί και εμένα μερικές φορές, ιδιαίτερα στην αρχή. Να σου πω, σκέφτηκα ότι αυτός που το κέρδισε τελικά είναι μεγάλος μάγκας, αφού κέρδισε για 1 δευτερόλεπτο.

 

Κουλάρισε λίγο, γιατί εγώ τουλάχιστον δεν διέκρινα κανένα σημάδι εξαπάτησης στην συμπεριφορά του πωλητή που ανέφερες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...