Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγω δεν τα αγοράζω για βιολογικά κορίτσια...

και δεν είδα και κάπου να ισχυρίζονται οτι είναι βιολογικά...

μόνο σε ένα παιδικό τους αντηλιακό με δέικτη 30 το γραφουν και αναφέρουν και την πιστοποίηση...

στα προιόντα που έχω αγοράσει γράφουν πάνω κάτα ποιό ποσοστό είναι φυτικά (πχ μια κρέμα σωματος που εχω γραφει οτι είναι κατά 93,5 φυτική).

οπότε φυσικά και ξέρω οτι έχουν και χημικά μέσα!

αλλά για μένα δε με νοιάζει ιδιαίτερα να χρησιμοποιώ απόλυτα φυτικά και βιολογικά προιόντα...

για το παιδί μου όμως με νοιάζει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην εισαι απολυτη.

Το οτι αισχροκερδουσε το πρωην αφεντικο σου δεν σημαινει οτι αυτοματως ολοι οι εμποροι ειναι απατεωνες.

Γραφεις οτι δουλευεις σε σχολειο οποτε υποθετω οτι εισαι δασκαλα ή καθηγητρια. Τις προαλλες συνελαβαν καποιον καθηγητη που διακινουσε παιδικο πορνογραφικο υλικο. Αυτο σε κανει αυτοματα και σενα διεστραμμενη επειδη εισαι συναδελφος του;

Βεβαιως και ειναι απολυτα λογικο και σεβαστο αυτο που λες οτι δεν θες να χασεις ουτε ευρω απο τα ψωνια σου. Σκεψου ομως οτι καποτε απο αυτον που κατηγορεις εβγαζες ενα μεροκαματο που σημερα βγαζει μια αλλη κοπελιτσα. ΑΥριο δεν θα εχει ουτε αυτη δουλεια. Στο τελος θα μεινουν να εργαζονται μονο οι δημοσιοι υπαλληλοι; Κι'αυτοι για ποσο;

Δεν εχω αντιρρηση σε οσα λες. Εκφραζω απλα τον προβληματισμο μου γιατι η κατασταση γυρω μας ειναι τραγικη...

Δεν νομιζω οτι κανεις μας ζει σε αλλον πλανητη, ετσι δεν ειναι;

Μια-μια οι επιχειρησεις κλεινουν και αυτος που χαιρεται και λεει καλα να παθει ο απατεωνας που εβγαζε τοσα λεφτα, δεν βλεπει και τον υπαλληλο που κλαιει με μαυρο δακρυ με μια οικογενεια απο πισω...

 

 

Eπέτρεψε μου να ειμαι απολυτη....ετσι μου αρεσει!

 

Δεν προκειτε να με πεισεις ουτε καν το ξανασκεφτω οτι ολοι δεν το κάνουν...

 

Ολοι το κάνουν δοθείσα η ευκαιρια....

 

Προβληματισμο εχω και εγω μεγάλο οταν παω στα μαγαζια για ερευνα....

Και καταληγω καθε μα καθε φορα να φευγω εξοργισμενη....

 

Να θελω να παρω -οχι απο ανάγκη- επειδη θελω ομως βιντεοκαμερα....

Και εδω το πλαισιο να την εχει 450ευρω....και το αμαζον 245ευρω...

 

Ε οχι οχι οχι....δεν δινω τα λεφτα μου εδώ ....τελος!

 

Να μην υπερτιμολογουσαν....να μην εκαναν οτι εκαναν οι μεσαζοντες οι εμποροι και ολη η αλυσιδα για να μη φταναμε εδω....

 

Να αρνουμαι να αγοράσω απο ελληνα εμπορο/μαγαζι....

 

Υγ...το αφεντικο μου δεν αισχροκερδουσε με την εννοια που καταλαβες....

εδινε το προιον στη τιμή που ειχε ολη η αγορα....εκει ειναι ομως το προβλημα ....οτι ολοι το εκαναν αυτο!!!

 

Υγ. το παραδειγμα σου ειναι ατοπο....

 

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω κι εγώ που έχω πάρει πολλές φορές τέτοια εσώρουχα?

Φανελάκια πάρε σίγουρα ένα νούμερο μεγαλύτερα. Θα είναι λίγο πιο μακριά αλλά βολεύουν το χειμώνα που θα τα βάζεις μέσα από το παντελόνι και δεν θα βγαίνουν.

Βρακάκια πάρε το νούμερό της κανονικά.

 

ok πηρα το 2-3 φανελακια...

βρακακια οσα εχω παρει 18-24 δε μου γεμισαν το ματι, μικρα μου φανηκαν και ετσι τα πηρα κι αυτα 2-3, ε αν ειναι τοσο μεγαλα και της πεφτουν τι να πω................! θα τα βαλει πιο μετα..... εξαλλου τα πηρα απο τωρα που εχω κανα μηνα μπροστα μου για να προλαβω ;)

τελικα μου κανε καλη προσφορα στα μεταφορικα και πηρα 3 τριαδες δηλαδη 9! μινι μαους, τινκερμπελ και τουιτι! δεν τα ειχε κανεις αλλος τοσο φθηνα....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ok πηρα το 2-3 φανελακια...

βρακακια οσα εχω παρει 18-24 δε μου γεμισαν το ματι, μικρα μου φανηκαν και ετσι τα πηρα κι αυτα 2-3, ε αν ειναι τοσο μεγαλα και της πεφτουν τι να πω................! θα τα βαλει πιο μετα..... εξαλλου τα πηρα απο τωρα που εχω κανα μηνα μπροστα μου για να προλαβω ;)

τελικα μου κανε καλη προσφορα στα μεταφορικα και πηρα 3 τριαδες δηλαδη 9! μινι μαους, τινκερμπελ και τουιτι! δεν τα ειχε κανεις αλλος τοσο φθηνα....

 

ααααααααααα

 

ξέχασα να σου πω.....

 

αυτος δεν ειναι ο πωλητης μου....αλλος ειναι!! ψχε χεχε

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου σημερα πρελαβα τα σαγιοναρακια havaianas

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280668827974&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

 

Ευχαριστω καλαμαρακι μου για τη βοηθεια!!!!!

to adraki mou! ποσο εχουν στα καταστηματα αυτα τα σαγιοναρακια?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

to adraki mou! ποσο εχουν στα καταστηματα αυτα τα σαγιοναρακια?

http://www.mouyer.gr/mouyer/content/SearchResults.aspx?id=&sx=&sz=&age=&col=&brnd=HAVAIANAS&coll=summer2011&d=2&rd=11725043&f=-1&rf=-1&m=-1&rm=-1&l=2

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααα

 

ξέχασα να σου πω.....

 

αυτος δεν ειναι ο πωλητης μου....αλλος ειναι!! ψχε χεχε

ααααααααααααααα και ποιος ειναι? πως ειχα αυτην την εντυπωση? μηπως ειναι ο Pyjama party????

 

εντιττττττττττττ ελα καλαμαρι σ'εχω, μηπως το καλαμαροπαιδο χρειαζεται ενα καπελακι? ενα χελλοου κιττυ καπελακι????

http://shop.ebay.co.uk/meg246horses/m.html?_nkw=hello+kitty&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313 δε το χω ψαξει το θεμα αλλα δενε χω ξαναδει τετοια ομορφα σχεδια!!!!!!

ok πηρα το 2-3 φανελακια...

βρακακια οσα εχω παρει 18-24 δε μου γεμισαν το ματι, μικρα μου φανηκαν και ετσι τα πηρα κι αυτα 2-3, ε αν ειναι τοσο μεγαλα και της πεφτουν τι να πω................! θα τα βαλει πιο μετα..... εξαλλου τα πηρα απο τωρα που εχω κανα μηνα μπροστα μου για να προλαβω ;)

τελικα μου κανε καλη προσφορα στα μεταφορικα και πηρα 3 τριαδες δηλαδη 9! μινι μαους, τινκερμπελ και τουιτι! δεν τα ειχε κανεις αλλος τοσο φθηνα....

 

εχμμμμμμ μολις μου ηρθε μαιλ οτι τα βρακακια ταχυδρομηθηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τελεια η κοπελια!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχμμμμμμ μολις μου ηρθε μαιλ οτι τα βρακακια ταχυδρομηθηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τελεια η κοπελια!!!!!!!!!!!!!

 

Κι εγω αγορασα για τον γιο μου το πρωι γιατι ειμαστε στη φαση του γιογιο:lol::lol::lol: απο χθες (με μια σφουγγαριστρα στο χερι ειμαι αλλα σημερα προλαβαμε μια φορα:wink:)

και τα δικα μου εχουν ειδη ταχυδρομηθει:shock: οταν παραλαβω θα σας πω και ποιοτικα πως ειναι .

Προτιμησα να παρω οικονομικα τωρα για την αρχη, Τα 18 με 14 ευρω. Ο πωλητης ειναι αυτος

http://myworld.ebay.co.uk/sweetpeajunior/?_trksid=p4340.l2559

Link to comment
Share on other sites

Κικη και Λευτερη καποια στιγμη προσπαθησαν να βαλουν και τα γαλατα πρωτης ηλικιας στα σουπερ μαρκετς.

Ξερεις τι εγινε? Σηκωθηκε θυελλα αντιδρασεων απο τους φαρμακοποιους και δεν εγινε ποτε.

Για το 1 ? κερδος το εκαναν?

 

 

 

υποκλινομαι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eπέτρεψε μου να ειμαι απολυτη....ετσι μου αρεσει!

 

 

Συγνωμη, δεν ειχα καταλαβει...

Προφανως δεν θα συνεχιζα την συζητηση αν ηξερα το σκεπικο σου.

Απλα θα προσθεσω αυτο:

 

...

Να θελω να παρω -οχι απο ανάγκη- επειδη θελω ομως βιντεοκαμερα....

Και εδω το πλαισιο να την εχει 450ευρω....και το αμαζον 245ευρω...

 

Ημουν σαφης και ξεκαθαρη. Το εγραψα ετσι ακριβως:

 

"αν η διαφορα δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικη" εγω προσπαθω να στηριξω την τοπικη αγορα. Οποτε και το δικο σου παραδειγμα ειναι ατοπο.

Ασε που καποιες φορες ειμαστε πεπεισμενοι οτι ολα ειναι ακριβοτερα εδω και δεν ψαχνομαστε καν.

Βλεπω κοπελες να πληρωνουν τους Mumηδες, να ανεβαζουν πιεση λογω κακης συνεννοησης, να ψαχνουν τα πακετα με τις πανες και οι πανες στην Ελλαδα να ειναι πολυ φτηνοτερες με κουπονια και προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει τα ασπρα φανελακια μαδερ, λεπτα αλλα μια χαρα και ανετα

βρακακια ανθισταμαι, εχω πηξει στο βρακι

και περασα απο λιντλ και πηρα

και μετα νασου η γατα κατω στα τσιμεντα

σκοτωθηκαααααααααααααααα νιαρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

 

 

και κατι αλλο ηθελα να γραψω αλλα τρανταξα και το κεφαλι μου οποτε υπολειτουργω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι αυτες που εχουν το ΜΑΜ τα χαριζουνε

Ξυπνιες ειναι, εγω πχ απλα βαριεμαι να μπλεξω σε τετοια διαδικασια

και ναι πηρα βρακακια με 4-5, σετακι με 6-7, πυζαμα με 5 στο λιντλ, ευκαιρια

τωρα ποιοτητα να σε πω το βραδυ, να το πιασω να το πλυνω

αλλα ελα μου που θελω νεχτ και τζιμπορακια, οποτε δικαιωμα μου να ψαχνω

επι ωρες για την "ευκαιρια"

και το μπινταρισμα μου χαριζει και αρκετη δοση αδρεναλινης...που μαλλον την χρειαζομαι!!!! :D :D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!

 

εχει πουλησει καποια κατι στο ebay? προσπαθω να στησω μια αγγελια, αλλα εκει που σου λεει τους τοπους αποστολης γινεται ο κακος χαμος! Ενω βαζω αποστολη European Union μου βγαζει εξαιρεσεις (φυσικα εξαιρει και την Ελλαδα).

 

Αν ξερει καποια πως γινεται...ας με βοηθησει! :D

 

Ναι κούκλα μου!!!! Αυτό εξηγώ κι εγώ!!!! Για to ebay ΔΕΝ είμαστε ΕΕ. Εστειλα και mail αλλά δεν μου απάντησαν. Για μένα το θέμα είναι οτι μας εξαιρούν. (Για τις άρσεις των εξαιρέσαιων που θέλει να κάνει μεμονομένα ο κάθε πωλητής έχει πολλές αναφορές μέσα στο ebay στα discution boards. θα το κοιτάξω και θα σου στείλω πμ.)

Αλλά μήπως θα έπρεπε σαν Ελληνίδα πωλήτρια να τους "ενοχλήσεις" και συ λίγο με κανένα mail που να ρωτάει "γιατί κύριε ΕΒΑΥ εμείς δεν είμαστε ΕΕ και μας εξαιρείς?" Λέω τώρα μια ιδέα είναι....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα δε με κατάλαβες!!!

Να πουλήσω με αφήνει κανονικά, όπου αγαπάει η καρδιά μου, αλλά όταν επιλέγω για αγοραστές όλους τους κατοίκους της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ΕΞΑΙΡΕΙ την Ελλάδα....(!) από την Ένωση. Δεν μας συμπεριλαμβάνουν ως αγοραστές και μέλη-κατοίκους της ΕΕ..... Για το ebay η Ελλάδα δεν είναι ΕΕ. Με επιλεγμένη αγορά-στόχο την ΕΕ η Ελλάδα δεν συμπεριλαμβάνεται...(γιατί σου δίνει επιλογές : local market για Αγγλία, European Union & international)

Με κατάλαβες τώρα?

Γι΄αυτό έχω φρικάρει... Μας έχουν κάνει Ξου από την Ευρώπη και δεν το έμαθα?

 

Αν ειναι τοτε γιατι δεν στελνεις/στελνουμε ενα γραμματακι στην διαχειρηση του εμπευ?

 

 

Μπουνιτσα αυτα ακριβως σε αλλο χρωμα (ενα μπεζ καφε καπως) τα πηραμε απο μαγαζι το Σαββατο 48 ευρω

 

εχει μεταφορικα το μαγαζι αυτο ?

 

5λιρες ανα ζευγάρι, πληρωμή μονο μεσω google check out

 

 

Καλαμαράκι μου αυτό το λινκ με τα squeakies στην Ελλάδα, το είχα βάλει και εγώ παλιότερα όταν σας έδειχνα την περιγραφή που δίνει το σάιτ στα Ελληνικά για τα συγκεκριμένα παπούτσια.

Όντως αρκετή η διαφορά αλλά με τόση αισχροκέρδεια τελικά μάλλον ο έμπορος βγαίενι χαμένος γιατί ο αγοραστής έχει και άλλες λύσεις.

 

Πραγματικά μου ειχε ξεφυγει βρε.....αλλιως δεν θα ωρυόμουν χτες! :oops:

 

Κικη και Λευτερη καποια στιγμη προσπαθησαν να βαλουν και τα γαλατα πρωτης ηλικιας στα σουπερ μαρκετς.

Ξερεις τι εγινε? Σηκωθηκε θυελλα αντιδρασεων απο τους φαρμακοποιους και δεν εγινε ποτε.

Για το 1 ? κερδος το εκαναν?

 

Για την ψυχή της μαμά τους το εκαναν.....:rolleyes:

 

Είναι το http://www.apo-rot.de Έχει 10 ευρώ μεταφορικά για Ελλάδα. Εγώ παίρνω τα γάλατα 10 τη φορά και μου έβγαιναν 6 ευρώ με τα μεταφορικά.

 

Εσένα σε θελω κοπελια....εχω να σου προτεινω κατι....στειλε πμ.

 

Καλημερα κοριτσακια μου σημερα πρελαβα τα σαγιοναρακια havaianas

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280668827974&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

 

Ευχαριστω καλαμαρακι μου για τη βοηθεια!!!!!

 

Τιποτις γλυκειά μου! :-D

 

 

Βρε ούστ, που λέει και το γαστερόποδο...............8-):cool:

 

Το αυτο.....:evil:

 

καλά σίγουρα πλέον θα κοιτάξω για άλλο όπως είπα!

ωστόσο για τα προιόντα του Κορρέ θα διαφωνήσω!

εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!

οτι έχω χρησιμοποιήσει ως τωρα με έχει αφησει ικανοποιημένη!

ϊσως απλά τα προιόντα του να μη σου ταιριάζουν στο δέρμα,κλπ...

δε σημαίνει οτι δεν είναι καλά...;)

 

Και εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με προιοντα του κορρε, και χρησιμοποιει κυριως ο συζηγατος μου, αλλα οντως και εγω δεν θεωρρω οτι ειναι φυσικα και χωρις χημικα....

 

ααααααααααααααα και ποιος ειναι? πως ειχα αυτην την εντυπωση? μηπως ειναι ο Pyjama party????

 

εντιττττττττττττ ελα καλαμαρι σ'εχω, μηπως το καλαμαροπαιδο χρειαζεται ενα καπελακι? ενα χελλοου κιττυ καπελακι????

http://shop.ebay.co.uk/meg246horses/m.html?_nkw=hello+kitty&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313 δε το χω ψαξει το θεμα αλλα δενε χω ξαναδει τετοια ομορφα σχεδια!!!!!!

 

 

εχμμμμμμ μολις μου ηρθε μαιλ οτι τα βρακακια ταχυδρομηθηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τελεια η κοπελια!!!!!!!!!!!!!

 

Οντως ο αγαπημένος μου πωλητης ειναι ο κυριος pijama party --> here

 

Συγνωμη, δεν ειχα καταλαβει...

Προφανως δεν θα συνεχιζα την συζητηση αν ηξερα το σκεπικο σου.

Απλα θα προσθεσω αυτο:

 

 

 

Ημουν σαφης και ξεκαθαρη. Το εγραψα ετσι ακριβως:

 

"αν η διαφορα δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικη" εγω προσπαθω να στηριξω την τοπικη αγορα. Οποτε και το δικο σου παραδειγμα ειναι ατοπο.

Ασε που καποιες φορες ειμαστε πεπεισμενοι οτι ολα ειναι ακριβοτερα εδω και δεν ψαχνομαστε καν.

Βλεπω κοπελες να πληρωνουν τους Mumηδες, να ανεβαζουν πιεση λογω κακης συνεννοησης, να ψαχνουν τα πακετα με τις πανες και οι πανες στην Ελλαδα να ειναι πολυ φτηνοτερες με κουπονια και προσφορες.

 

Δεν καταλαβες κατι.....

 

Οταν μιλαω οτι ειμαι απολυτη, εννοω πως ναι αντιλαμβανομαι την θεση του και τον χ εμπορο πωλητη καταστηματαρχη.....οσο μπορω τελοσπαντων :evil:

 

αλλα αρνουμαι να σκεφτω το ενδεχομενο να δωσω δικιο...επουδενι!:idea:

 

Εγω παντως ακομα και με 3ευρω διαφορα απο εξω θα το παρω....και θα συνεχισω να το κανω γιατι οπως προειπα τρια απο εδω τρια απο εκει μαζευονται. Συν οτι δεν ασχολουμαι να βγω εξω και τα αγοραζω απο τον καναπε μου!

 

Το παραδειγμα μου αφορουσε γενικα οχι αυτολεξη σε αυτο που ειπες.

Εγω ΔΕΝ θα υποστηριξω πια την τοπικη αγορα οταν μπορω να το παρω απο αλλου εστω και τρια ευρω φθηνοτερα....Ετσι ειμαι εγω ομως...εσυ και οι υπολοιποι στηριξτε την....αλλα να πειστω ή να ξανασκεφτω το τι κανω...οχι ευχαριστω δεν θα παρω

 

Απο εδω πια αγοραζω μονο οτι δεν μπορω να βρω εξω φθηνοτερο ή οταν υπαρχει αμεσα αναγκη και δεν προλαβαινω να το βρω απο εξω.

 

Τωρα για αυτους που δεν ψάχνουν τις τιμες ....δεν με αφορα...

 

Εγω καθε φορα κανω ερευνα και μετα αποφασιζω τι με συμφερει και τι οχι.

Δεν παω σα χαιβανι.....

 

Τωρα για τις πανες που αναφέρεις παλι

 

Το mum ναι ειναι ενας οικονομικος τροπος που συμφερει για μαζικες αγορές ή προγραμματισμένες ανα σεζον πχ.

Αυτο δεν αλλαζει κατι...οποιος θελει το κανει οποιος δεν θελει την φασαρια δεν το κανει..

 

 

αυτα και απο μενα...:cool:

 

Link to comment
Share on other sites

 

εντιττττττττττττ ελα καλαμαρι σ'εχω, μηπως το καλαμαροπαιδο χρειαζεται ενα καπελακι? ενα χελλοου κιττυ καπελακι????

http://shop.ebay.co.uk/meg246horses/m.html?_nkw=hello+kitty&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313 δε το χω ψαξει το θεμα αλλα δενε χω ξαναδει τετοια ομορφα σχεδια!!!!!!

 

Ευχαριστω κουκλα που με σκέφτηκες αλλα ειμαστε κομπλέ, ενα απο περυσι και ενα μπανζ που αγορασα φετος!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι αν κερδισω σε δημοπρασια και τελικα δεν το θελω τι γινεται;

Νομίζω ότι το αγοράζεις και μετά το ξαναπουλάς (αφου το παραλάβεις φυσικά) Ετσι διάβασα στο ebay.co.uk. Κοινώς την πάτησες.....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ασε που καποιες φορες ειμαστε πεπεισμενοι οτι ολα ειναι ακριβοτερα εδω και δεν ψαχνομαστε καν.

Βλεπω κοπελες να πληρωνουν τους Mumηδες, να ανεβαζουν πιεση λογω κακης συνεννοησης, να ψαχνουν τα πακετα με τις πανες και οι πανες στην Ελλαδα να ειναι πολυ φτηνοτερες με κουπονια και προσφορες.

 

Λοιπόν φίλτατη ANNAGRIG1980, θα μου επιτρέψεις να σου αναφέρω κάποια πράγματα για τον ξάδερφο τον Μάμη.

 

Στην τελευταία παράδοση που μου έκαναν, παρατήρησα το εξής. Έβαλαν 4 τζάμπο πακς ΠΑΜΠΕΡΣ ΑΚΤΙΒ ΦΙΤ Νο 5 (μιλάμε για 4*124=496πάνες, δηλαδή πολλές πάνες!!!!), 2 ζευγάρια παπούτσια των παιδιών, ένα πιεσόμετρο και μια αντιψειρική χτένα (μικρά κουτιά άνευ σοβαρού βάρους) σε μια αποστολή, δηλαδή 37,5 λίρες !!!!!!!

 

Στην συγκεκριμένη αποστολή, υπολόγισα τα εξής.

4 τζάμπο πακς * 21,56 = 86,24 λίρες

Μεταφορικά MUM + 37,5 λίρες

------------

123,74 λίρες

Δηλαδή σε ευρώ 142 ευρώ

Δηλαδή η 1 πάνα έχει 142/496 = 28 λεπτά περίπου με τα μεταφορικά.

Τιμή μιας πάνας χωρίς να υπολογίσω μεταφορικά είναι 20 λεπτά !!!!!

 

Στην Ελλάδα το ίδιο μέγεθος έχει 19 ευρώ και περιέχει περίπου 50 πάνες, δηλ. η τιμή μιας πάνας είναι 38 λεπτά.

 

Στην συγκεκριμένη αποστολή που αναφέρομαι, τα παπούτσια των παιδιών είχαν μεταφορικά για Ελλάδα 10 λίρες το ζευγάρι (20 λίρες), την αντιψειρική χτένα δεν την έστελνε Ελλάδα και το πιεσόμετρο ενώ ερχόταν Ελλάδα, είχε κάποια ελάχιστα μεταφορικά και κάτι από την αλλαγή του ΦΠΑ.

 

Αν υπολογίσω τις 20 λίρες των μεταφορικών των παπουτσιών (που δεν πλήρωσα γιατί το σάιτ δεν είχε μεταφορικά για Αγγλία), κάπου 9 λίρες διαφορές από το πιεσόμετρο και την χτένα, συν την υπέρογκη διαφορά των τιμών των 2 τελευταίων στην Ελλάδα (τα πήρα 34 ευρώ και τα δύο ενώ εδώ έπαιζαν στα 85-90 ευρώ περίπου και τα δύο), καταλαβαίνεις ότι βγήκα ΠΟΛΥ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ.

 

Για να είμαι ακριβοδίκαιη, οφείλω να ομολογήσω ότι η επικοινωνία με τον συγκεκριμένο ξάδερφο είναι λίγο δύσκολη ...... αλλά τι να κάνεις ......... συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες...........:cool::cool::cool: Επίσης, πρέπει να πω ότι έκανα κάποια λάθη στις πρώτες 4 παραγγελίες, από απροσεξία δική μου, τα οποία αναλαμβάνω πλήρως και δεν επαναλαμβάνω.

 

Επίσης πρέπει να πώ ότι ποτέ μέχρι τώρα, από τον Φλεβάρη που ξεκίνησα συνδρομή, δεν έχω χάσει κάτι. Μπορεί να έχω ταπιροκρανιάσει επειδή κάτι δεν ήρθε ή επειδή είναι ασυνεννόητοι. ΑΛΛΑ δεν μου έχουν 'φάει' τίποτα.

 

Αυτό είναι κάτι που το αναφέρω ΠΑΝΤΑ στα μέλη που με ρωτούν για τον Άγγλο ξάδερφο.

 

Από εκεί και πέρα, είναι θέμα αυστηρά προσωπικό στον καθένα, πως και από πού και πόσο θα ψωνίσει.

 

Εγώ βρίσκω συμφέρον για τον προυπολογισμό μου να ψωνίζω με αυτόν τον τρόπο και δεν θα σχολιάσω αρνητικά ή υποτιμητικά, ούτε εσένα που προτιμάς να κυνηγάς τις προσφορές στα σμ για πάνες, ούτε π.χ. την Γατούλα, που γουστάρει αδρεναλίνη και ΛΙΝΤΛ (μην το πάρεις προσωπικά, είσαι το πιο πρόσφατο παράδειγμα:wink:). Δυστυχώς, ο χρόνος μου είναι εξαιρετικά περιορισμένος και δεν δύναμαι να ψάχνω παρόμοιες προσφορές. Αν μου τύχουν μπροστά μου, ευχαρίστως θα τις τιμήσω. Αρνούμαι όμως να πληρώνω 80% ή και 100% ακριβότερα για τα ίδια πράγματα εδώ. Αρνούμαι να συντηρώ την ματαιοδοξία του κάθε τυχάρπαστου αντιπροσώπου, που θεωρεί ότι ανακάλυψε το αβγό του Κολόμβου.

 

Μόλις τώρα παρέλαβα από το αγγλικό μάδεκεαρ το πακέτο με τα πράγματα που αγόρασα για τον ανηψούλη που έρχεται. Σε πληροφορώ ότι και με τα μεταφορικά του άγγλου ξάδερφου, πάλι κέρδισα ΠΑΝΩ ΑΠΌ 100 ΕΥΡΏ !!!

 

Δεν υπήρχει περίπτωση εδώ, να απολάμβανα αυτές τις τιμές.

 

Και για να κλείσουμε αυτό το θέμα, οφείλω να σου πώ ότι από τα Χριστούγεννα και μετά που παρακολουθώ το τόπικ (το διάβασα όλο εξ αρχής) και άρχισα να ψωνίζω ονλάιν, δεν έχω ΟΥΤΕ ΜΙΑ φορά μέχρι τώρα βγεί χαμένη. Πάντα κερδισμένη και χωρίς να χαλάσω και τις σόλες των παπουτσιών μου :cool: Ψωνίζω ότι ώρα θέλω και ότι ώρα έχω ελεύθερη να ψάξω. Ούτε ωράριο ούτε περιορισμός.

 

Και να σας πω και κάτι ? Επειδή έχω μπουχτίσει και αηδιάσει με τις τιμές εν Ελλάδι, σκέφτομαι πολύ σοβαρά από Σεπτέμβρη να αποκτήσω και Αμερικάνο ξάδερφο. Εκεί να δείτε αδρεναλίνη:lol::lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τοτε γιατι δεν στελνεις/στελνουμε ενα γραμματακι στην διαχειρηση του εμπευ?

 

 

Απο εδω πια αγοραζω μονο οτι δεν μπορω να βρω εξω φθηνοτερο ή οταν υπαρχει αμεσα αναγκη και δεν προλαβαινω να το βρω απο εξω.

 

αυτα και απο μενα...:cool:

Εστειλα Dear!!!! Και πήρα τα.... ξέρεις ποια του μπέμπη της αδερφής μου για απάντηση..... Μήπως να έστελνε και κανένας άλλος? Ασε που για να βρώ πώς να στείλω μου βρήκε η γλώσσα!!! Όλο αυτόματες απαντήσεις και κολοκύθια με τη ρίγανη.... (για να μην πω αυτο που μου έρχεται και είναι ...μπλε)

 

Όσο γαι το δεύτερο quotακι: Εγώ αγοράζω μόνο τρόφιμα πλέον σχεδον και όπως είπες κι εσύ ότι είναι σε άμεση ανάγκη.... Ακόμα και τα πασχαλινά μου δώρα τα πήρα άπό internet....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως μενω Παρο και δεν εχουμε Μουγερ;)

οποτε αναγκαστικα βρηκα απο ebay παντος χαλαλι ειναι τελεια!!!!!!

Εχει site η μουγιερ.

http://www.mouyer.gr/ δεν μπαίνεις να δεις?

 

 

 

Ωχ! Σου είχε απαντήσει κι άλλη !!!! Sorry!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης φίλτατη ANNAGRIG, δεν νομίζω ότι έχω να απολογηθώ για τα παράπονα που έχω κάνει κατά καιρούς για τον άγγλο ξάδερφό μου. Αν έχω κουράσει ή ενοχλήσει τις άλλες συμφορουμίτισσες, ζητώ ειλικρινά συγγνώμη, αν κάποια μου το αναφέρει αυτό, δεν θα ξανακάνω την παραμικρή σχετική μνεία. Από αυτά που έχω καταλάβει όμως, με αυτόν τον τρόπο - δηλαδή, αναφέροντας η κάθε μια τι ψώνισε, από πού και εντυπώσεις - έχει φθάσει το τόπικ σε αυτό το επίπεδο. :wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...