Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ισως να είναι κι έτσι αλλά έδωσαν το δικό μου nick, την δική μου κάρτα και γενικά όλα τα δικά μου στοιχεία (mail κτλ).

Εκεί που την πάτησαν ήταν ότι δεν είχαν ερωτήσεις κλειδιά (όπως όταν αλλάζεις pasword και τέτοια) Αν κάποιος άλλος είχε αγοράσει απλώς τη συνδρομή θα φρόντιζε να σπάσει πρώτα το mail μου για να πάρει τους κωδικούς πρόσβασης. Σωστα?

Ε! Ρε! csi θα καταντήσουμε με τους μ@....ς που έχει γεμίσει το internet!!!!

Πάντως το paypal ξηγήθηκε σπαθί!!!!

Αν ένα site δεν έχει paypal δεν πληρώνω!!!!

 

 

εχω συνδρομη στο filesonic απο περσι γιατι ανεβαζω αρχεια μεγαλα( βιβιλια).

Οταν ανοιγεις συνδρομη στο filesonic σου δινει δικο σου κωδικο που ερχεται στο email σου μονο. Αυτος λοιπον που ανοιξε συνδρομη δεν θα μπορουσε να το χρησιμοποιησει γιατι εσυ θα ειχες τον κωδικο εκτος αν μπαινει και στο email σου.( πιστευω να καταλαβες τι εννοω)

 

Για να γινει η αγορα καποιος πρεπει να κλεψει τα στοιχεια σου στο παυπαλ και να σε χρεωσει ( απιθανο) ή να εχει τα στοιχεια της καρτας που χρησιμοποιεις.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι ρε κοπελια....εννοω ειναι για εσας που ψωνιζεστε μεσω mum???

 

χαχαχα

Να σου πω κοπελιά, καμιά φίλη με MUM δεν έχεις ?:wink: Ή έστω ξάδελφο στην Αγγλία, που λέει η φίλη μου η ΜΑΡΙΛΙΑ12 σμάτς σμουτς

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ, μισογειτόνισσα, έχεις καμιά ονλαιν συνταγή για κιλά ? Ή η κλασσική ρουτίνα -ράψε στόμα ............

 

Θα ήμουν πολύ χαρούμενη με -10 :cry::cry::cry:

 

η κλασσική κούκλα μου...το'ραψα και τρώω σαλατες, φρούτα, ψητά, ψάρι...με μετρημένους υδατάνθρακες και άσκηση κάθε δεύτερη μέρα :?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω συνδρομη στο filesonic ...Αυτος λοιπον που ανοιξε συνδρομη δεν θα μπορουσε να το χρησιμοποιησει γιατι εσυ θα ειχες τον κωδικο εκτος αν μπαινει και στο email σου...

Για να γινει η αγορα καποιος πρεπει να κλεψει τα στοιχεια σου στο παυπαλ και να σε χρεωσει ( απιθανο) ή να εχει τα στοιχεια της καρτας που χρησιμοποιεις.

 

Ναι Μαριλία μου! Ακριβώς!!! Αυτό είπα κι εγώ!

Αν ήταν ένας απλός και ... τίμιος απατεώνας χακερ που ήθελε απλά να πάρει τζάμπα κωδικούς για να ... παίξει το καημένο το παιδάκι, πριν βάλει την κάρτα (που δεν χρησιμοποιώ ποτέ ανοιχτά ΜΟΝΟ paypal βάζω στο internet) θα είχε φροντίσει να σπάσει το mail μου! (Για έναν χάκερ αυτό είναι μάλλον εύκολο αφού δεν είμαι η ... Τραπεζα της Αγγλίας! ένα τζαμπα mail στο yahoo έχω!)

Γι ' αυτό και το paypal με αποζημίωσε! Είχε χρησημοποιηθεί ο εκεί λογαριασμός μου!

Τώρα αν ήταν Ο filesonic ή κάνας μαϊμουδοsonic(!) αυτό δεν το ξέρω! Απλά ανέφερα την εμπειρία μου: α)για να ξέρουν και κάποιοι άλλοι τί να κάνουν σε ανάλογη περίπτωση & β)γιατί και οι αγορές μας πρέπει να γίνονται με ασφάλεια και να έχουμε και καμιά δικλείδα ασφαλείας!

Πάντως μην σου φανεί περίεργο αν είναι ο ίδιος με τον δικό σου και κράτα καμιά αμφιβολία. Για δική σου προστασία και μόνο.

Στο alert που μου ήρθε έλεγε: filesonic έδρα Hong-kong...

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κοπελιά, καμιά φίλη με MUM δεν έχεις ?:wink: Ή έστω ξάδελφο στην Αγγλία, που λέει η φίλη μου η ΜΑΡΙΛΙΑ12 σμάτς σμουτς

 

Οχι δυστηχως γεννησα αφου πηρε το πτυχιο ο αδερφος μου χαχαχα

 

αλλα εχω μια γνωστη....

 

χατζικο τη λενε νομιζω....χαχαχαχαχα 8-)8-):cool:

 

η κλασσική κούκλα μου...το'ραψα και τρώω σαλατες, φρούτα, ψητά, ψάρι...με μετρημένους υδατάνθρακες και άσκηση κάθε δεύτερη μέρα :?

 

Στυλακι η λατρεια!! :-D

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστηχως γεννησα αφου πηρε το πτυχιο ο αδερφος μου χαχαχα

 

αλλα εχω μια γνωστη....

 

χατζικο τη λενε νομιζω....χαχαχαχαχα 8-)8-):cool:

 

Χατζιθο νόμιζα ότι την έλεγαν και έκανε και πέρσοναλ σοπερ στα αγκαθομάζαγα της Αθήνας ...... :lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου, γκουρού των on line αγορών, για πείτε μου σας παρακαλώ,

χθες έκανα παραγγελία από iherb (πάλι δεν πρόλαβα το Anti bug της badger :cry:) και σήμερα στο λογαριασμό μου στο στατους της παραγγελίας μου, λέει "Waiting for Approval". Τι έγκριση περιμένω να γίνει για να γίνει η αποστολή? :confused::confused::confused:

Btw έχω και εκπτωτικό κωδικό 5$ για όποια ενδιαφέρεται να ψωνίσει πρώτη φορά, είναι ο ZID716. Εγώ χρησιμοποίησα τον κωδικό της camouflage την οποία ευχαριστώ θερμότατα :D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τα clarks τα παίρνεται και για τα πιτσιρίκια με mum ή υπάρχει και κανα άλλο κολπάκι για μας που δεν τον έχουμε ξάδερφο ?

Κλαρκς θα βρεις και στο ebay και σε κάποια από τα καταστήματα με τα παπούτσια στην υπογραφή μου.

Κολπάκι πέρα από το MUM ... πέρσοναλ σόπερ ... για πες καλαμαράκι, έβαλες το καινούριο κορίτσι που αρχικά ανέφερε η ΜΑΡΙΑΗΝ στην λίστα με τα μαγαζιά ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου, γκουρού των on line αγορών, για πείτε μου σας παρακαλώ,

χθες έκανα παραγγελία από iherb (πάλι δεν πρόλαβα το Anti bug της badger :cry:) και σήμερα στο λογαριασμό μου στο στατους της παραγγελίας μου, λέει "Waiting for Approval". Τι έγκριση περιμένω να γίνει για να γίνει η αποστολή? :confused::confused::confused:

Btw έχω και εκπτωτικό κωδικό 5$ για όποια ενδιαφέρεται να ψωνίσει πρώτη φορά, είναι ο ZID716. Εγώ χρησιμοποίησα τον κωδικό της camouflage την οποία ευχαριστώ θερμότατα :D

Εσύ δεν κάνεις τίποτα από εδώ και εμπρός. Πλήρωσες και τώρα το επόμενο βήμα είναι το χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ για να παραλάβεις, σε καμιά 10αριά μέρες, μην ανησυχείς.:wink:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν κάνεις τίποτα από εδώ και εμπρός. Πλήρωσες και τώρα το επόμενο βήμα είναι το χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ για να παραλάβεις, σε καμιά 10αριά μέρες, μην ανησυχείς.:wink:

 

Ευχαριστώ για την αμεσότατη απάντηση :-D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως μην σου φανεί περίεργο αν είναι ο ίδιος με τον δικό σου και κράτα καμιά αμφιβολία. Για δική σου προστασία και μόνο.

Στο alert που μου ήρθε έλεγε: filesonic έδρα Hong-kong...

 

εχω 1 χρονο filesonic χωρις καμια περιεργη χρεωση εως τωρα οπως εγραψα

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς είναι πέρσοναλ σόπερ??:oops::oops:

 

Για πες τπτ για personal shopping! Ποιός, πού, πότε, πόσο? Ή δώσε link αν τα έχετε ξαναπει! Chatzico είσαι βλέπω κι εσύ γατόνι!!!

 

Καλέ πάτε καλά ? Γατόνι ........ σιγά τον Ρατατούη ........

 

Λοιπόν, personal shopper είναι άτομο που αναλαμβάνει να κάνει για λογαριασμό σας ψώνια από ονλαιν ή και συμβατικά καταστήματα, από τα οποία εσείς δεν μπορείτε. Έναντι αμοιβής φυσικά και με τα μεταφορικά δικά σας !!!! Το καλαμαράκι έχει στην υπογραφή της την salopeta που σταμάτησε το σπόρ και την dreamshopping. Στείλτε της μέιλ στο [email protected] για να σας δώσει πληροφορίες, την έχουν χρησιμοποιήσει κοπέλες από το φόρουμ και έμειναν ευχαριστημένες. Να ξέρετε όμως ότι το MUM είναι πιο φθηνό, κατά την γνώμη μου, απλά έχει τα γνωστά προβλήματα αγένειας και επικοινωνίας.

Αυτά, ότι θέτε πέστε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Χατζιθο νόμιζα ότι την έλεγαν και έκανε και πέρσοναλ σοπερ στα αγκαθομάζαγα της Αθήνας ...... :lol::lol:

 

Okkkkk Θα την εχω στα υποψη την κιουρια και τα βρισκει με την mumsofia eeee??? χαχαχαχαχα ;)

 

 

 

Κλαρκς θα βρεις και στο ebay και σε κάποια από τα καταστήματα με τα παπούτσια στην υπογραφή μου.

Κολπάκι πέρα από το MUM ... πέρσοναλ σόπερ ... για πες καλαμαράκι, έβαλες το καινούριο κορίτσι που αρχικά ανέφερε η ΜΑΡΙΑΗΝ στην λίστα με τα μαγαζιά ?

 

Δεν εχω κανει ακομα ανανέωση λιστας καρντια μου.....

 

νεξτ τάιμ!:cool:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ πάτε καλά ? Γατόνι ........ σιγά τον Ρατατούη ........

 

Λοιπόν, personal shopper είναι άτομο που αναλαμβάνει να κάνει για λογαριασμό σας ψώνια από ονλαιν ή και συμβατικά καταστήματα, από τα οποία εσείς δεν μπορείτε. Έναντι αμοιβής φυσικά και με τα μεταφορικά δικά σας !!!! Το καλαμαράκι έχει στην υπογραφή της την salopeta που σταμάτησε το σπόρ και την dreamshopping. Στείλτε της μέιλ στο [email protected] για να σας δώσει πληροφορίες, την έχουν χρησιμοποιήσει κοπέλες από το φόρουμ και έμειναν ευχαριστημένες. Να ξέρετε όμως ότι το MUM είναι πιο φθηνό, κατά την γνώμη μου, απλά έχει τα γνωστά προβλήματα αγένειας και επικοινωνίας.

Αυτά, ότι θέτε πέστε.

 

 

με κάλυψες;)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:lol::lol::lol:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Chatziko Έγραψες! Οκ θα στείλω mail αύριο γιατί σε λίγο θα ξυπνήσει το γουρουνάκι μου και serfing τέλος!!! Μάλλον όμως θα έρθω και σε επαφή με το mum να γίνουμε ξαδέρφια γιατί είναι εγκυος και η αδερφή μου και θα πέσει πάλι πολύ χρήμα σε προίκες και καρότσια!!! Θα τα ξαναπούμε !!! Φιλάκια πολλά!!!

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Okkkkk Θα την εχω στα υποψη την κιουρια και τα βρισκει με την mumsofia eeee??? χαχαχαχαχα ;)

 

Δεν εχω κανει ακομα ανανέωση λιστας καρντια μου.....

 

νεξτ τάιμ!:cool:

 

Λακωνική ε ? Πέστο στη μαμά μου αυτό, που όλο για λογοδιάρροια λέει (στα αγγλικά verbal diarrhea, δεν ακούγεται εντελώς γελοίο.......)8-):cool:

 

Νεξτ τάιμ ανανέωση, στο καλό και η σαλοπέτα, κουφό όμως, αφού δούλευε καλά ..............

με κάλυψες;)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:lol::lol::lol:

 

Chatziko Έγραψες! Οκ θα στείλω mail αύριο γιατί σε λίγο θα ξυπνήσει το γουρουνάκι μου και serfing τέλος!!! Μάλλον όμως θα έρθω και σε επαφή με το mum να γίνουμε ξαδέρφια γιατί είναι εγκυος και η αδερφή μου και θα πέσει πάλι πολύ χρήμα σε προίκες και καρότσια!!! Θα τα ξαναπούμε !!! Φιλάκια πολλά!!!

 

Σματς σμουτς, πιάστε κομπιουτεράκι και βούρ.........

Που να σου πω τι πήρα από το αγγλικό μάδερκεαρ για τον ανηψούλη που έρχεται ........... και σε τι τιμές ...........:lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εστειλε mail ο κινεζουλης friend μου...δεν εχει ασπρη λεει...καφε ή μαυρη λεει...ειπα καφε...

Εντωμεταξυ πηγα την ασπρη στο τσαγκαρη...επισκευαζεται με 10ευρα!!!

χι χι χι χι

Μηπως να πω στον κινεζουλη να μου κανει refund 15$????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

edit -- αποτι την αλλη σκεφτομαι μηπως παω την Πεμπτη και μου πει οτι δεν επισκευαζεται..

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

@#$%^&*εμπλεξα με μια ανεκδιηγητη τυπισσα ιδιωτη στο ebay

την ρωταω για ενα παιδικο μαγιω που εβγαλε ποσο κανουν τα postage για Ελλαντα

μου απαντα μεσα στην καλη χαρα 3.5 λιρες και ποσο χαιρεται να στειλει στο Greece και να της στειλω τη διευθυνση μου για να το στειλει. Αυτα πριν να ληξει η δημοπρασια. Βλεπω κι ενα ωραιο παντελονακι που ειχε αντε λεω να παρω κι αυτο, ρωταω ποσο θες να τα στειλεις; 5 λιρες μου λεει. Περιμενω το τελος της δημοπρασιας ημουν μονη μου τα πηρα 2 λιρες και τα δυο, συνολο με μεταφορικα 7. Πληρωνω ατακα κι επι τοπου της στελνω μηνυμα με τα σχετικα, κι απο τοτε αφαντη η κυρια. αυτα εγιναν πριν 5 μερες. Χθες μου εστειλε ενα μηνυμα ξερο οτι θα τα στειλει αυριο δηλ. σημερα. Ουτε dear ουτε regards ουτε σανσον ουτε μανσον. Σημερα βλεπω οτι ακομη δεν εχουν επισημανθει ως απεσταλμενα στο ιστορικο μου. Τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...