Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πάντως εγώ 2 φορές τόλμησα να ρωτήσω πωλητή που δε στέλνει Ελλάδα αν τελικά μπορεί να στείλει και τις 2 φορές έφαγα άκυρο. Οπότε δεν ξανασχολούμαι.

Και εγώ έχω χαρτάκι σήμερα. Έχει επάνω τράκινγκ το οποίο αντιστοιχεί στο φόρεμα από το boohoo που έχει σταλεί από 21/5. Αλλά είναι πολύ κουλό να μην το έφερε στην πόρτα μου. Ένα φορεματάκι είναι... Τεσπα θα δούμε αύριο

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας βάλω λέω και εγώ 8-):cool:. Του γράφω λοιπόν 30 λίρες και σήμερα το πρωί ........... βρίσκω τιμολόγιο αγοράς στο μέιλ μου για την τιμή που του έκανα προσφορά. Εντάξει, δεν λέω το θέλω και η τιμή είναι αποδεκτή αλλά......... έτσι μπαμ και κάτω ? Χωρίς να μου ζητηθεί να κάνω ένα confirm ? Κάτι ?:shock::shock::shock:

 

ναι ετσι ειναι chatzico,οταν κανεις προσφορα αν τη δεχθει ο πωλητης σου στελνει αμεσως το τιμολογιο στο μειλ σου.........μπαμ και κατω που λενε και εχεις δικαιωμα μεχρι 3 προσφορες απ οτι ξερω......:rolleyes::rolleyes:

 

 

εντιτ.....παλι με προλαβατε....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ 2 φορές τόλμησα να ρωτήσω πωλητή που δε στέλνει Ελλάδα αν τελικά μπορεί να στείλει και τις 2 φορές έφαγα άκυρο. Οπότε δεν ξανασχολούμαι.

Και εγώ έχω χαρτάκι σήμερα. Έχει επάνω τράκινγκ το οποίο αντιστοιχεί στο φόρεμα από το boohoo που έχει σταλεί από 21/5. Αλλά είναι πολύ κουλό να μην το έφερε στην πόρτα μου. Ένα φορεματάκι είναι... Τεσπα θα δούμε αύριο

 

 

Εγω παντως....ως σωστή μαλαγάνα....

 

στελνω ενα μειλ του στυλ

 

Hi,

I really really love this (εδώ το προιον), its perfect!! Could you please consider sending it to greece? And if so can you informe me about p&p.

Many thanks for your time

 

 

Ειμαι λιιιιιιιιιιγο γλείφτρα!! χαχαχαχα

 

Αλλα οχι δεν πηρα ακομα χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalamaraki και dimitrab ευχαριστώ, τώρα το ξεκαθάρισα :)

Νothing...

Εγω παντως....ως σωστή μαλαγάνα....

 

στελνω ενα μειλ του στυλ

 

Hi,

I really really love this (εδώ το προιον), its perfect!! Could you please consider sending it to greece? And if so can you informe me about p&p.

Many thanks for your time

 

 

Ειμαι λιιιιιιιιιιγο γλείφτρα!! χαχαχαχα

 

Αλλα οχι δεν πηρα ακομα χαχαχαχαχα

 

και εγω κατι τετοια στελνω και σπανια να μου αρνηθουν.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα ψιλά γράμματα θα δεις ότι λέει ότι όταν κάνεις προσφορά και γίνει αποδεκτή από τον πωλητή, αυτόματα αγοράζεις το αντικείμενο και σου έρχεται το invoice να πληρώσεις... Επίσης, έχεις δικαίωμα να κάνεις μέχρι 3 προσφορές, αλλά και ο πωλητής μπορεί επίσης να σου κάνει αντιπροσφορά. Για αυτό προσέξτε, αν δεν είστε σίγουροι ότι θέλετε το αντικείμενο μην κάνετε προσφορά για πλάκα...;)

Δε λές καλά που το ήθελα το τεμάχιο........αλλιώς θα έβαζα αγγελία στο παρεντς 'ΠΩΛΕΙΤΑΙ......'

αν και σημερα το κατανοησα....

 

χρησιμευει στο να χτυπας αντικειμενα που δεν τα στελνουν υποτιθεται ελλαδα χωρις να αλλάξει ο πωλητης τις ρυθμισεις του , για να σε αφήσει το συστημα (εννοειτε πως την αγγλικη την εχεις ως primary adress) και ολα αυτα αφου πρωτα του στειλεις μυνημα αν δεχεται να το στειλει Ελλαδα και με ποσα μεταφορικα!

 

φιου...ελπιζω να τα εχω καταλαβει καλα....

 

(τα ειπα καλα κιουρια Χατζιθο???)

 

10 με τόνο στην κυρία δασκάλα !!!!!!!!:wink:

 

Αλλα πρεπει να τονισουμε οτι αφου γινει αυτη η διαδικασια και κερδισουμε τη δημοπρασια πρεπει να παμε να αλλαξουμε την διευθυνση σε ελληνικη και επειτα να ζητησουμε ρικουεστ τοταλ απο τον πωλητη. Γιατι διαφορετικα θα ψαχνουμε το δεμα...:):).

 

Γεγονός, για φαντάσου να στείλεις στο μάδερκεαρ ρούχα του από το ebay.......

 

ναι ετσι ειναι chatzico,οταν κανεις προσφορα αν τη δεχθει ο πωλητης σου στελνει αμεσως το τιμολογιο στο μειλ σου.........μπαμ και κατω που λενε και εχεις δικαιωμα μεχρι 3 προσφορες απ οτι ξερω......:rolleyes::rolleyes:

 

εντιτ.....παλι με προλαβατε....

 

Thank you so much φίλη από τα βόρεια ..... ο καιρός καλός επάνω ? Λογικά θα πρέπει να είναι ΟΚ τέτοια εποχή.

 

Εγω παντως....ως σωστή μαλαγάνα....

 

στελνω ενα μειλ του στυλ

 

Hi,

I really really love this (εδώ το προιον), its perfect!! Could you please consider sending it to greece? And if so can you informe me about p&p.

Many thanks for your time

 

Ειμαι λιιιιιιιιιιγο γλείφτρα!! χαχαχαχα

 

Αλλα οχι δεν πηρα ακομα χαχαχαχαχα

 

Έχω στείλει τέτοια 'ευγενικά' γλειφτήρια΄......... και όλοι πέφτουν ρε παιδί μου ........ τελικά τα σλουρπ σλουρπ δεν πιάνει μόνο στην Ελλάδα !!!!!

 

De nada! (που λενε και στο ισπανικό χωριο μου):D

 

Πόσα χωριά έχεις εσύ καλέ ? Ούτε στο χωριό του Αστερίξ ........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μαλλλαγανες αυτες οι σαλονικιες βρε παιδι μου.....:wink::wink:

 

 

Κι εγω απο κει διπλα ειμαι...Σερρες στη Σαλονικ δε σπουδασα,δουλεψα...χρονια..οποτε μια μαλαγανια εεε το κατιτις.....

εδω στα βορεια καλη μου Chatzico,ζεστη σημερα πολυ!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα παρέλαβα από mandco ενώ είχαν φύγει τη Παρασκευη από Αγγλία...μια χαρά οι μέρες παραλαβής νομίζω!

Μια χαρά τα ρούχα ακόμα μια φορά και με πολύ ζωντανά χρώματα!!Και πήρα και το τζην μπουφανάκι που έψαχνα για τη μικρή και μου ζητάγανε 35 ευρώ...τώρα με 45 πήρα και 5 μπλούζες+2σορτς+ένα κολάν!!!Σωστή;;;;

Με το καλό να παραλάβεις και εσύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια λετε να εχω προβλημα εκανα μια αγορα στο αμαζον πριν 2 μερες αλλα η προπληρωμενη δεν ειχε λεφτα και τωρα ειδα το μυνημα απο το αμαζον θα τα βαλω αυριο.

Μπα, δεν νομίζω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δε λές καλά που το ήθελα το τεμάχιο........αλλιώς θα έβαζα αγγελία στο παρεντς 'ΠΩΛΕΙΤΑΙ......'

 

 

10 με τόνο στην κυρία δασκάλα !!!!!!!!:wink:

 

 

 

Γεγονός, για φαντάσου να στείλεις στο μάδερκεαρ ρούχα του από το ebay.......

 

 

 

Thank you so much φίλη από τα βόρεια ..... ο καιρός καλός επάνω ? Λογικά θα πρέπει να είναι ΟΚ τέτοια εποχή.

 

 

 

Έχω στείλει τέτοια 'ευγενικά' γλειφτήρια΄......... και όλοι πέφτουν ρε παιδί μου ........ τελικά τα σλουρπ σλουρπ δεν πιάνει μόνο στην Ελλάδα !!!!!

 

 

 

Πόσα χωριά έχεις εσύ καλέ ? Ούτε στο χωριό του Αστερίξ ........

 

χε χε εχω ρε πολλά χωρια....ειδικά την Ισπανια....μεγαααααλη αγάπη!!!

 

Πολυ μαλλλαγανες αυτες οι σαλονικιες βρε παιδι μου.....:wink::wink:

 

 

Κι εγω απο κει διπλα ειμαι...Σερρες στη Σαλονικ δε σπουδασα,δουλεψα...χρονια..οποτε μια μαλαγανια εεε το κατιτις.....

εδω στα βορεια καλη μου Chatzico,ζεστη σημερα πολυ!!!

 

ααααα και εσυ δικιά μας εισαι ντε!!! Ειμαστε ειμαστε μεγάλες μαλαγανες χε χε

 

 

Η παραγγελια που εκανα στα mandco σημερα εγινε despached...μου εδωσαν και tracking no...Ι LOVE MANDCO ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!:-D

 

αντε με το καλό!

 

Και εγώ σήμερα παρέλαβα από mandco ενώ είχαν φύγει τη Παρασκευη από Αγγλία...μια χαρά οι μέρες παραλαβής νομίζω!

Μια χαρά τα ρούχα ακόμα μια φορά και με πολύ ζωντανά χρώματα!!Και πήρα και το τζην μπουφανάκι που έψαχνα για τη μικρή και μου ζητάγανε 35 ευρώ...τώρα με 45 πήρα και 5 μπλούζες+2σορτς+ένα κολάν!!!Σωστή;;;;

Με το καλό να παραλάβεις και εσύ!

 

Μπραααβο!! Μονο εμενα εκαναν 10μερες ρε γμτ....

 

κοριτσια λετε να εχω προβλημα εκανα μια αγορα στο αμαζον πριν 2 μερες αλλα η προπληρωμενη δεν ειχε λεφτα και τωρα ειδα το μυνημα απο το αμαζον θα τα βαλω αυριο.

 

Κανενα προβλημα , στειλτους μυνημα οτι θα φορτισεις την καρτα πχ τωρα και να τα τραβηξουν μετα

Το εχω κανει αααααπειρες φορες!! :oops::rolleyes::rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

χε χε εχω ρε πολλά χωρια....ειδικά την Ισπανια....μεγαααααλη αγάπη!!!

 

Άλλο ένα οφ τόπικ, συγγνώμη........

 

Το ταξίδι των ονείρων μου είναι στην Νότια Αμερική, αν είχα λεφτά και χρόνο θα έφευγα για εκεί ΑΜΕΣΩΣ. Ξεκίνησα να κάνω ισπανικά για να μπορώ να μιλάω όταν θα πάω εκεί. Ενδιάμεσα προέκυψε η εγκυμοσύνη της Δανάης, πήγαινα και χορό και τα έπαιξα να τρέχω και Αθήνα για μάθημα εσπανιόλ. Κάτι έπρεπε να σταματήσω, για τον χορό τρελαινόμουν - αν και είμαι πολύ άγαρμπη penguin-002.gif - οπότε .......... στοπ τα εσπανιόλ :cry::cry:

 

Ευελπιστώ κάποια στιγμή να ξανακάνω...............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν.... πήρα αυτό από αυτό το σαιτ:

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

 

είναι πολύ καλό!!!!! καλύτερο από ότι περίμενα!!!!! ήρθε σε μέσα σε 4 εργάσιμες μέρες!!!!

 

σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις σας και τη βοήθεια σας!!!!!! :P

 

αν κι η άσχετη αναρωτηθηκα πριν κάνω τη παραγγελια, μήπως το βρω Ελλαδα σε καλη τιμή.... ήταν και 40 λίρες τα μεταφορικά.... εν ναι!!!! 319 ευρωπουλάκια το βρήκα......

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν μισή τιμή ε ? Καλό, πολύ καλό ..............;)

 

Χθές είπα στο MUM να μου στείλουν τα ψώνια μου -θα γεννηθεί ο ανηψούλης και η θεία ακόμα θα περιμένει τα δώρα, καλά που έστειλε το ΑΜΑΖΟΝ το παιχνίδι κούνιας, να μην πάω με άδεια χέρια ...... -, άφησα να περάσουν 24 ώρες όπως εξαιρετικά ευγενικά:roll::roll: μου συνέστησαν στο προηγούμενο πυξ λαξ που λεκτικά ανταλλάξαμε και σήμερα τους έστειλα το εξής

Since 24 hours have already gone by and my initial mail left on 1st June at 15.28 hrs Greek time, kindly inform me if you have dispatched my items.

 

Thank you in advance for your kind answer.

 

Θα γελάσουμε πολύ αύριο, θα μου κατεβάσουν πολλά καντήλια, ευγενικά όμως και ... με την χαρακτηριστική βρετανική τους ξινίλα. Πολύ γουστάρω την ανταλλαγή μυνημάτων μας............:lol::lol::lol:

 

Αυτό το λένε και μαζοχισμό, ίσως να χρειάζομαι όντως ψυχολόγο.....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν χθες τα crocs μας από τον Κινεζούλη !!!

Αυτά για τον ανιψούλη

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170631298593&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

και αυτά για την κόρη μου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170631301248&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Μία μυρωδιά την είχαν αλλά η αδερφή μου λέει ότι έτσι μύριζαν και τα περσινά που είχε πάρει από μαγαζί.

Κατα τ' άλλα είχαν ετικέτες πάνω και απ' όσο τα ελέγξαμε φαίνονται πραγματικά γνήσια.

Τα νούμερα έπεσαν μέσα και η κόρη μου παραλίγο να κοιμηθεί μ' αυτά το βράδυ, ένεκα που αγαπά τις πασχαλίτσες.

 

Και κάτι άλλο.

Κέρδισα 2 φουστίτσες, πάω να πληρώσω και ο πωλητής μου δίνει μεγαλύτερη τιμή στα μεταφορικά.

Του στέλνω total request "θυμίζοντάς" του ότι βάσει μέηλ πρέπει να μου χρεώσει λιγότερο.

3 μέρες τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Να ανησυχήσω?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.

Κέρδισα 2 φουστίτσες, πάω να πληρώσω και ο πωλητής μου δίνει μεγαλύτερη τιμή στα μεταφορικά.

Του στέλνω total request "θυμίζοντάς" του ότι βάσει μέηλ πρέπει να μου χρεώσει λιγότερο.

3 μέρες τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Να ανησυχήσω?

Θα έλεγα στείλε του και άλλο, ή είναι τεμπέλης, ή δεν ξέρει τι να κάνει ή ψάχνει να βρεί πως θα σε 'στολίσει'. Μάλλον κάτι από τα 2 πρώτα. Δεν ξέρω αν παίζει αναφορά στο πειπαλ, χωρίς να έχεις πληρώσει. Τι λένε οι πιο έμπειρες ?

Ααααααααααα, καλημέρα κοπέλες !!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα στείλε του και άλλο, ή είναι τεμπέλης, ή δεν ξέρει τι να κάνει ή ψάχνει να βρεί πως θα σε 'στολίσει'. Μάλλον κάτι από τα 2 πρώτα. Δεν ξέρει αν παίζει αναφορά στο πειπαλ, χωρίς να έχεις πληρώσει. Τι λένε οι πιο έμπειρες ?

Έχει 584 πωλήσεις και 99,5% αξιολόγηση, δεν τον θεωρώ άσχετο.

Το να με "στολίσει" ίσως παίζει, γιατί τις κέρδισα με 0,99.

Του έστειλα πρωί πρωί reminder και θα περιμένω.

Εκτός αν "πέθανε" καμμία θεία του κι αυτουνού :)

 

By the way, δε βλέπω σήμερα μήνυμα από το chinese robot και ανησυχώ, καλά είναι άραγε? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, ζηταω την βοηθεια σας ,γιατι βλεπω οτι τις αγορες μεσω διαδυκτιου τις παιζετε στα δαχτυλα τους ενος χεριου. Θα ηθελα να βρω μια εικονα της αγιας σοφιας με τις κορες της , για να την κανω δωρο στη νηπιαγωγο μας. Επειδη ομως οι επιλογες στο νησι ειναι πολυ περιορισμενες και επειδη ψαχνω κατι ιδιετερο , θα ηθελα να αγορασω ισως μεσω καποιου site. Eμπρος λοιπον εντυπωσιαστε με.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

έχει πάρει καμμιά σας μηχανή κουρέματος? Έχω μια Remington που είχα πάρει από το Lidl αλλά συνέχεια κολλάει, ο μεγάλος μου έχει μαλλιά πολλά σαν βούρτσα και θέλω κάτι πιο δυνατό. Καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!

επανερχομαι στο θεμα με το paypal και τον τετραψηφιο κωδικο (οσες καταλαβατε καταλαβατε :))

εβαλα λοιπον σε ενα νεο λογαριασμο που εφτιαξα στο πειπαλ μια πιστωτικη καρτα, εκανα κανονικα λογαριασμο στο εβαυ και αγορασα ενα φορεμα. ολα καλα ως εδω.... ελα ομως που οταν πηγα να πληρωσω μου εβγαζε σφαλμα οτι η καρτα αυτη δε μπορει αν χρησιμοποιηθει για να πληρωσω αν δεν γινει confirmed!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εξηγουσε οτι πρεπει να βαλω ενα 4ψηφιο κωδικο που θα εμφανιστει στις κινησεις του λογαριασμο μου........ Πηρα κατευεθειαν στη τραπεζα και ειπαν οτι ακομα δε φαινεται ο κωδικος αυτος και να περιμενω μια δυο μερες........... Εστειλα μυνημα στο πωλητη που του εξηγω ολα αυτα αλλα ακομα απαντηση δε μου στειλε... Ελπιζω οτι θα δειξει κατανοηση................

 

εντιτ! εχω και μια αλλη απορια, μπορω στο δικο μου λογαριασμο να βαλω καρτα φιλου μου ωστε να θελει αν του αγορασω κατι να τα χρεωσω στη καρτα του, αλλα χωρις να του ανοιξω νεο λογαριασμο σε πειπαλ και εβαυ? θα χω θεμα που ειναι διαφορετικο ονομα?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

 

σωστή! :cool:

δεν ζήταγα κάτι άλλο? μόλις παρέλαβα τα φορεματάκια, άψογα!!! 9 ευρώ τα 2 μετα μεταφορικά, καλό?? εε ρε που είσαι fr...........na........... να με δεις (ο καθείς με τον πόνο του)

 

υποτιθεται δεν μπινταρεις απο την αρχη για να μην ανεβασεις τιμη.Αλλα μπορεις αφου ετσι και αλλιως θα στειλεις μην για να σου πει μεταφορικα να του πεις σε αυτο το μην οτι εαν στελνει να βαλει και τα σωστα σετινκ για να μπορεις να μπινταρεις

δεν μπορείς να μπιντάρεις (τουλάχιστον εμένα δεν με άφηνε) όχι για να μην ανεβάσεις την τιμή, αλλά γιατί δεν σε αφήνουν τα settings.....anyway, δεν το κέρδισα έτσι και αλλιώς......

 

Εγω παντως....ως σωστή μαλαγάνα....

 

στελνω ενα μειλ του στυλ

 

Hi,

I really really love this (εδώ το προιον), its perfect!! Could you please consider sending it to greece? And if so can you informe me about p&p.

Many thanks for your time

 

 

Ειμαι λιιιιιιιιιιγο γλείφτρα!! χαχαχαχα

 

Αλλα οχι δεν πηρα ακομα χαχαχαχαχα

και εγώ έτσι κάνω!!! και μέχρι τώρα μόνο 1 φορά μου αρνήθηκε εγγλεζούλης....χιχιχιχι

 

 

Τα πράγματα είναι πολύ καλά

δεν ζητάγατε κάτι άλλο??? ορίστε δεν μας ξέχασε ο κυριούλης.........

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...