Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Α και κάτι ακόμη σχετικά με την πληρωμή της π/κ μέσω λογαριασμού που ανέφερε η Access.Όντως είναι έτσι.Όταν έχω συνδέσει την κάρτα μου να πληρώνεται μέσω του τραπεζικού μου λογαριασμού αυτό σημαίνει πως δεν χρεώνομαι καθόλου τόκους αφού η πληρωμή γίνεται από το σύστημα ακριβώς την ημέρα πληρωμής που αναγράφεται στον μηνιαίο λογαριασμό της κάρτας!Μπράβο Access είσαι πολύ ενημερωμένη!:P

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια ,ξερει καμια καποιο site που να πουλαει οικονομικα αντιηλιακα επωνυμα για μωρα??

 

 

http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Baby-Natural-Mineral-Sunscreen-SPF-18-3-5-fl-oz-100-ml/16316?at=0

 

 

Μεταφορικα 4 δολαρια και για την πρωτη σου παραγγελια εαν βαλεις εκπτωτικο κωδικο σου αφαιρει 5 δολαρια.μεγιστο βαρος δεματος 1360 γραμμαρια.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει από κει δύο φορές παλιότερα. 'Ολα καλά και τα ρουχαλάκια καταπληκτικά!

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από gymboree. Δεν πλήρωσα κάτι στα ΕΛΤΑ, ούτε τελωνείο. Πανέμορφα όλα. Με τα νούμερα υπάρχει όντως ένα θεματάκι... Η μικρή είναι 21 μηνών, κανονική προς στρουμπουλή και μετριο ύψος. Τις τα πήρα όλα 2Τ. Σορτσάκια και μπλουζάκια είναι οκ αλλά δύο φουστανάκια κ το μαγιό φαίνονται τεράστια, ειδικά τα φουστανάκια..

 

οντως τα μαγιω τους ειναι μεγαλα. εγω πηρα 18-24 ευτυχως και ειναι οκ, ενω τα σορτσακια -μπλουζακια 18-24 ισα ισα της επεσαν, θα τα προτιμουσα λιγο πιο ανετα.......

 

ααααααα μου φαινεται πρεπει να κανουμε και μια λιστα με size charts gymboree!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς πάλι επειδή είναι μπάμπουσκα η μικρή...πήρα τα νούμερα που παίρνω κι εδώ... 4Τ σε μπλουζάκια και φόρεμα,και 5Τ σε σορτσάκια,κι ας είναι 28 μηνών...μια χαρά μας ήρθαν...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχουμε γενεθλια σε λιγες μερες και ψαχνω τρενακι για τα αγορακια μου (δηλ σιδηροδρομο). Εχετε παρει κατι παρομοιο;

 

Μολις δεις την Γατουλα ον λαιν ρωτησέ την προσφατα πηρε για τον γιο της απο το αμαζον.

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω χρεωστική πειραιώς και δεν με χρεώνει κάτι έχτρα...

η δική μου είναι σχεδόν πάντα άδεια...κι αν έχει λεφτά...ψωνίζω...χιχι

 

χμ....... αυτο πως το ξερουμε? μια χρεωση ειδα παντως για καθε συναλλαγη.... ειναι και η ισοτιμια στη μεση, δε μπορεις να ξερεις τη μερα που θα χρεωσει ποσο ακριβως θα παρει....

 

θα μου πεις παιρνω ενα τηλ στην αλφα και ρωταω.......

 

εντιτττττττττ: τωρα διαβασα τι γραψατε παρακατω.... αν ομως καποιος δεν εχει πιστωτικη καρτα ή δε θελει να τη χρησιμοποιησει, θα λεγατε οτι ειναι η επομενη καλυτερη λυση?

 

Μεσω e-banking ειδα τις χρεωσεις αυτες και ειναι σιγουρες γιατι το εψαξα καθ'οτι σκεφτηκα το ιδιο στην αρχη οτι θα γλιτωνω την προμηθεια της φορτισης αλλα....

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Μεσω e-banking ειδα τις χρεωσεις αυτες και ειναι σιγουρες γιατι το εψαξα καθ'οτι σκεφτηκα το ιδιο στην αρχη οτι θα γλιτωνω την προμηθεια της φορτισης αλλα....

 

 

δημητρα, πως ακριβως τις ειδες? στις οδηγιες εννοεις? ή οταν εκανες καποια συναλλαγη βγηκε σαν εξτρα χρεωση? και σε αυτη τη περιπτωηση ειχε αιτιολογια πχ προμηθεια τραπεζας?

πηρα στην αλφα αλλα ειχαν 5 λεπτα αναμονη και βαρεθηκα........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε μιαμαμα το 5Τ και κανει σε 28 μ σορτς, στο Β πηρα 4αρια!!!!!

μπλουζες μεγαλες, σορτς κανονικο στη μεση και μακριουτσικο

 

 

καμουφλαζ, ποσο ειναι τα αγορια σου?

 

τους πηρα αυτο

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003TRZ6I2/ref=oss_product

μειονεκτηματα....θελει αρκετο χωρο!!! αλλα παιζουν καλα και αρκετα μεταξυ τους

ενδεικνυται θεωρητικα απο 4+, εγω λεω παο 3 και πανω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε μιαμαμα το 5Τ και κανει σε 28 μ σορτς, στο Β πηρα 4αρια!!!!!

μπλουζες μεγαλες, σορτς κανονικο στη μεση και μακριουτσικο

 

 

καμουφλαζ, ποσο ειναι τα αγορια σου?

 

τους πηρα αυτο

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003TRZ6I2/ref=oss_product

μειονεκτηματα....θελει αρκετο χωρο!!! αλλα παιζουν καλα και αρκετα μεταξυ τους

ενδεικνυται θεωρητικα απο 4+, εγω λεω παο 3 και πανω

 

αχ ναι τωρα το θυμηθηκα που το ειχες ποσταρει..πολυ ωραιο φαινεται! επιασε 'τοπο';

δεν ξερω αν θα μας κανει, γινονται 2 χρονων τα δικά μου, μου φαινεται δεν θα μπορουν να το χειριστουν..

σκεφτομαι για αυτο

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-N4799-GeoTrax-Go-Zoo/dp/B001IF2URC/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1306843582&sr=1-3

αλλα παλι δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι αν δε το δω απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακούστε τι συνέβη σήμερα!!

Μετά από έναν μήνα και κάτι μου ήρθαν τα ρουχα από τα littlewoods αφού όμως μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα εδώ και 2-3 μέρες ύστερα από συνομιλία μας.

Τώρα τί κάνουμε;Κάποια από αυτά θα τα ήθελα γιατί τα πήρα για αργότερα για την μπουμπού κάποια πλέον θα μου είναι πολλά γιατί πήρα για τον μεγάλο μου μπλουζάκια κλπ.

Σας έχει ξανατύχει;τους ειδοποιώ και ξανατραβάνε λεφτά από την κάρτα;

αν τα επιστρέψω,τι κόστος έχει;

 

Τα φώτα σας please...

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να σας δώσω και αυτόν τον πωλητή στο ebay.

http://shop.ebay.co.uk/1066sales/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

Πήρα φανέλακια ακατανόμαστου για τη μικρή με τις ετικέτες τους κανονικά, και εσώρουχα Μ&S για μένα και την μαμά μου. Τα Μ&S είναι χωρίς τις ετικέτες τους όπως το λέει, δεν έχω ιδέα αν είναι τα αυθεντικά ή όχι Πάντως αυτός ισχυρίζεται ότι είναι... Ένα σουτιέν μου το στείλανε σε λάθος χρώμα και μου κάνανε άμεσα επιστροφή των χρημάτων.

 

@miamama 4Τ η μικρή ε; και δεν είναι ούτε 3!!!! Φτου φτου το κορίτσι:)

Link to comment
Share on other sites

βρε μιαμαμα το 5Τ και κανει σε 28 μ σορτς, στο Β πηρα 4αρια!!!!!

κι όμως μας κάνει...πέρσυ 18 μηνών τις φορούσα το 2-3 και 3-4,και μας πάνε και φέτος...

έχει κοιλιά σαν έγκυος!!!:P:p

είναι 28 μηνών 16 κιλά περίπου και 92εκ...

βαρελάκι!!:lol:

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κόρες ερώτηση.

 

Έχετε εμπειρία από αγορά αντικειμένων με όγκο και βαριά απέξω?

 

Θέλω να πάρω αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788016008 ή κάτι τέτοιο.

 

Οχι εγώ δλδ ο πατέρας μου που την έχει δει αγρότης.:P

 

Έστειλα μέηλ στο myuk και δεν το αναλαμβάνουν. Η πάρσελ επίσης όχι.

 

Έχω άνθρωπο στην αγγλία αυτόν τον καιρό να με εξυπηρετήσει...αλλά δεν ξέρω πως να κινηθώ.

 

Αν ξέρετε χελπ μι πλιζζζζζζζζζζζζζ. Αν ξέρετε δλδ τρόπο για να πάρω κάτι τέτοιο απέξω, είτε με φίλη από Αγγλία ή χωρίς.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

δημητρα, πως ακριβως τις ειδες? στις οδηγιες εννοεις? ή οταν εκανες καποια συναλλαγη βγηκε σαν εξτρα χρεωση? και σε αυτη τη περιπτωηση ειχε αιτιολογια πχ προμηθεια τραπεζας?

πηρα στην αλφα αλλα ειχαν 5 λεπτα αναμονη και βαρεθηκα........

ναι οταν εκανα καποια συναλλαγη βγαινει εξτρα χρεωση και με αιτιολογια προμηθεια συναλλαγματικης αγορας. Το ειδα στις κινησεις της χρεωστικης καρτας μου μεσω e banking.

Βεβαια ειναι και αυτο που ειπαν προηγουμενως για το θεμα ασφαλειας...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες ερώτηση.

 

Έχετε εμπειρία από αγορά αντικειμένων με όγκο και βαριά απέξω?

 

Θέλω να πάρω αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788016008 ή κάτι τέτοιο.

 

Οχι εγώ δλδ ο πατέρας μου που την έχει δει αγρότης.:P

 

Έστειλα μέηλ στο myuk και δεν το αναλαμβάνουν. Η πάρσελ επίσης όχι.

 

Έχω άνθρωπο στην αγγλία αυτόν τον καιρό να με εξυπηρετήσει...αλλά δεν ξέρω πως να κινηθώ.

 

Αν ξέρετε χελπ μι πλιζζζζζζζζζζζζζ. Αν ξέρετε δλδ τρόπο για να πάρω κάτι τέτοιο απέξω, είτε με φίλη από Αγγλία ή χωρίς.

 

Το αφηνω ασχολιαστο γαι τον πατερα αγροτη.....χαχαχ

 

αλλα κοπελια....αυτο θα θελει φορτωτική!!!

 

Ειναι πολυ απλο λες τον/την φιλο/η σου να το παραλάβει απο αγγλια μεσω φορτωτικής και θα σου ερθει οδικως....

 

Τωρα μενει να βρειτε μια φορτωτική μεταφορική εταιρεια που θα ερθει ως ελλαδα και τις τιμές τους.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα skechers από littlenation. Τα πιο φθηνά που βρήκα έχει έκπτωση για σήμερα και 8 λίρες μεταφορικά συστημένο.

Όταν παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.

 

edit: Μόλις βάλεις το προϊόν στο καλάθι φαίνεται η έκπτωση, είναι 30% οπότε υπερκάλυψα τα μεταφορικά.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

μήπως υπάρχει κανένας κωδικός για το allobebe.fr??θέλω να παραγγείλω τον ατμομάγειρα της beaba..thanks;)

 

Κωδικοί για το allobebe,

αγορές μέχρι 100 ευρώ :arrow: -8% ABB8

αγορές από 100 μέχρι 250 ευρώ :arrow: -12% ABB12

αγορές από 250 μέχρι 5000ευρώ :arrow: -15% ABB 15

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κόρες ερώτηση.

 

Έχετε εμπειρία από αγορά αντικειμένων με όγκο και βαριά απέξω?

 

Θέλω να πάρω αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220788016008 ή κάτι τέτοιο.

 

Οχι εγώ δλδ ο πατέρας μου που την έχει δει αγρότης.:P

 

Έστειλα μέηλ στο myuk και δεν το αναλαμβάνουν. Η πάρσελ επίσης όχι.

 

Έχω άνθρωπο στην αγγλία αυτόν τον καιρό να με εξυπηρετήσει...αλλά δεν ξέρω πως να κινηθώ.

 

Αν ξέρετε χελπ μι πλιζζζζζζζζζζζζζ. Αν ξέρετε δλδ τρόπο για να πάρω κάτι τέτοιο απέξω, είτε με φίλη από Αγγλία ή χωρίς.

h imperio ελληνικη μεταφορικη παραλαμβανει και στο στελνει παρε τηλ να ρωτησεις τιμες θελουν διαστασεις για να σου πουν τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα ΕΛΤΑ και παρέλαβα το πακέτο από crazy8. Έχουμε και λέμε...

1ον δεν πλήρωσα δεκάρα, ούτε καν τα 3 Ευρώ που έλεγα

2ον υπέγραψα για να το πάρω και έδωσα ταυτότητα που σημαίνει πως ήταν συστημένο ενώ είχα επιλέξει απλή αποστολή

3ον το δέμα άκουσα που συζητούσαν οι υπάλληλοι πως ήταν από Γερμανία

4ον είχε σφραγίδα που έγραφε πάνω 'ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. ΑΝΕΥ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ή κάπως έτσι τελοσπάντων.

Γνωρίζει κάποια κοπέλα αν περνούν τυπικά τελωνείο όλα τα Δέματα, εντός και εκτός ΕΕ και απλά τσακώνουν μόνο τα εκτός ΕΕ?

 

Ελε, τελωνείο μόνο τα εκτός Ε.Ε. μωρέ........ Κόλλησες και εσύ ευρωτελωνίτιδα ?

 

Η διαδικασία είναι η σωστή. Αφού το δέμα σου ήταν εκτός Ε.Ε., πέρασε από το γραφείο ταχυδρομικών δεμάτων του τελωνείου, ήσουν τυχερή και κρίθηκε ΑΝΕΥ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ και ...... την γλύτωσες.....

 

Το γερμανικό τελωνείο δεν ασχολήθηκε με το δέμα σου -και καλύτερα δηλαδή!!- αφού τελικός προορισμός ήταν η Ελλάδα. Αν είχε στάμπα γερμανίας, ήταν λόγω τρόπου μεταφοράς.

 

Το ποσό το έγραφε στα συνοδευτικά έγγραφα που ήταν πάνω εξωτερικά στο κουτί τα οποία έγραφαν κιόλας Exported by USA, αλλά δεν τα είχαν ανοίξει!

 

Η τύχη που λέγαμε ...

 

γεια σας κοριτσια ,ξερει καμια καποιο site που να πουλαει οικονομικα αντιηλιακα επωνυμα για μωρα??

 

Στο είπε και η ACCESS, www.iherb.com βάλε baby sunsrcreen και καλό ψάξιμο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...