Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Θέλω να παραγγείλω ένα παπούτσι από το άμαζον, αλλά έχω χρησιμοποιήσει ήδη το κουπόνι summer11 για -10 λίρες (χτύπησα παπούτσι για το γυμναστήριο, χαχα;)) και σκέφτηκα να ανοίξω άλλο λογαριασμό στο όνομα του συζύγου για να το ξαναχρησιμοποιήσω, λέτε να έχω πρόβλημα?

χμμμμμμμμ ίσως να έχεις πρόβλημα αν βάλεις την ίδια πιστωτική κάρτα που είναι στο όνομα σου, δοκίμασε το πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι (και ενημέρωσε για να ξέρουμε :wink::wink:)

 

http://stores.ebay.co.uk/kookai-outlet/Clothing-/_i.html?rt=nc&_fsub=2120634018&_sid=984134718&_trksid=p4634.m14&_pgn=1 για εσάς που ψωνίζετε από ίντερνετ, νομίζω έχει ωραία πράγματα και σε καλές τιμές!

αυτό στέλνει μόνο Αγγλία από ότι βλέπω κάνω λάθος ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

access αλήθεια? Για να το λες έτσι θα είναι.. sorry κορίτσια είμαι άσχετη, δεν ψωνίζω μέσω ιντερνετ, μπαίνω και σας χαζεύω καμιά φορά και λινκ σε λινκ βρήκα αυτό και χάρηκα ότι θα σας βοηθήσω με το ιντερνετικό shopping σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 3 ζευγάρια απο το αυθεντικό το site.

Ο μικρός φοράει 23(23 και σε all star που του είναι αρκετά μεγάλα) και του πηρα το 6 δηλ 23-24 και είναι ακριβώς εως λίγο στενό..

Ο μεγάλος φοράει 28 σε camper,29 αθλητικο και 10 σε all star και του πηρα 28-29 και ειναι οριακό.

Του άντρα μου σαγιωνάρες 45 και είναι λίγο μικρές..(φοράει 45 σε camper)

Πάρτα λίγο μπόλικα γιατί κόβει το λουράκι σχεδόν ένα νούμερο.

Αν θέλεις και τα μαιμούδια από το καρφούρ πάντως που τα πήρα πέρσι είναι το ίδιο καλά και δεν μυρίζει το πόδι. Αυτά είναι λίγο πιο φαρδιά απο τα γνήσια.

Επεξεργάστηκαν by klarabela
τιτλος
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τηλεκατευθυνομενο για τον υιο...

βρηκα αυτο

http://www.amazon.co.uk/Chicco-Johnny-Remote-Control-Illuminating/dp/B000NVLIGQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=toys&qid=1306504983&sr=8-1

το εχει καμια να μου πει εντυπωσεις???

κανενα αλλο δοκιμασμενο εχετε να προτεινετε???

 

Το αγοράσαμε για τον γιο μας και δεν είμαστε ευχαριστημένοι για τους λόγους που αναφέρει ο σύζυγός μου στην κριτική του προϊόντος στο amazon.

http://www.amazon.co.uk/review/R2G2KJS5T3XVKA/ref=cm_cr_pr_perm?ie=UTF8&ASIN=B000NVLIGQ&nodeID=&tag=&linkCode=

Link to comment
Share on other sites

access αλήθεια? Για να το λες έτσι θα είναι.. sorry κορίτσια είμαι άσχετη, δεν ψωνίζω μέσω ιντερνετ, μπαίνω και σας χαζεύω καμιά φορά και λινκ σε λινκ βρήκα αυτό και χάρηκα ότι θα σας βοηθήσω με το ιντερνετικό shopping σας!

 

Ναι βρε.....στέλνει μονο αγγλια, αν μπεις σε ενα προιον κατω απο τα μεταφορικα λεει post only to Uk....

 

Δεν πειραζει ομως, οτι βρισκεις να μας το δειχνεις! :wink:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την προηγούμενη εβδομάδα έστειλα μήνυμα στον Κινεζούλη του ioffer, να μου δώσει τιμή και διαθέσιμα σχέδια για τις εν λόγω πυτζάμες.

Μου είπε ότι είναι γνήσιες αλλά με απέτρεψε από το να αγοράσω γιατί το 5-6 νούμερο που ζητούσα στην πραγματικότητα είναι μικρότερο.

 

Παράλληλα είχα παραγγείλει για δοκιμή αυτές από το ebay σε νούμερο 5

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-LONG-SLEEVE-LADYBIRD-PYJAMAS-BOYS-GIRLS-AGE-5-/120730407042?_trksid=p4340.m506&_trkparms=algo%3DNGRI%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D8%26pmod%3D120710368172%26ps%3D63%26clkid%3D288858500256849946

Ήρθαν σήμερα. Και ενώ η μπλούζα πάει κι έρχεται σε μέγεθος, το παντελονάκι είναι απελπιστικά κοντό, τουλάχιστον 10 πόντους το υπολογίζω. Να δω τι θα τις κάνω τώρα που δεν έχει μεγαλύτερα νούμερα ο πωλητής.

 

Να το έχετε υπ' όψιν σας όσες σκοπεύετε να πάρετε τέτοια πυτζαμάκια.

Έχει άλλη κοπέλα παρόμοιο θέμα ή μόνο σε μένα έτυχε?

αυτες δεν ειναι gap ...ε?

 

κορίτσια τα φώτα σας παρακαλω μιας και είστε εξπερ στα crocs (ooooooxi δεν θέλω να ρωτήσω από που να τα αγοράσω :))

θέλω να πάρω στην μικρή μου αυτά

http://www.crocs.eu/crocs-keeley/10694,en_ES,pd.html?cid=24L&cgid=girls-footwear&prefn1=variationSize&prefv1=2221

 

αλλά δυσκολευομαι λίγο με το νούμερο.. έχετε γράψει ότι η φόρμα τους είναι μεγάλη.. φοράει 21 στα σταράκια και 22 στα άγκαθα.. ποιο νούμερο λέτε να πάρω? 21 η 22? ξέρω πως καλύτερα να της τα δοκίμαζα αλλά δεν μου είναι εύκολο να πάω.. αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πολύ..

τα νούμερα είναι άνετα και στις ανδρικές σαγιονάρες?

ευχαριστώ πολύ πολύ..

εγω θα επαιρνα 22-23

 

Το αγοράσαμε για τον γιο μας και δεν είμαστε ευχαριστημένοι για τους λόγους που αναφέρει ο σύζυγός μου στην κριτική του προϊόντος στο amazon.

http://www.amazon.co.uk/review/R2G2KJS5T3XVKA/ref=cm_cr_pr_perm?ie=UTF8&ASIN=B000NVLIGQ&nodeID=&tag=&linkCode=

σ ευχαριστω πολυ!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτες δεν ειναι gap ...ε?

 

Πασχαλιτσα εγω πήρα σημερα την άσπρη απο εδω

 

http://clothes.shop.ebay.co.uk/Girls-Clothing-/11462/i.html?_catref=1&_fln=1&_ssn=angel_wedding_dress&_trksid=p3911.c0.m282

 

και οντως διαλεξα το 4αρι γιατι το 3αρι του παει εως τα 99εκ υψος.

 

Link to comment
Share on other sites

Tρεις μερες ελειψα και ημουν χωρις ιντερνετ και μου βγηκαν τα ματακια χιχι

αλλα σκεφτομαι τις διακοπες ποτε θα προλαβω νατα διαβασω ολα οταν επιστρεψω...

Θα ψαξω να βαλω ιντερνετ στο κινητο γιατι θα μεινω μεταξεταστεα:):)

Σχετικα με το θεμα που προεκυψε ενα πραγμα θα πω δεν αντεχω να δω αλλη μια φορα αυτην την ερωτηση " Λεω να παραγγειλω απο το ταδε σαιτ λετε να πληρωσω τελωνειο"

Ελεος και δεν εννοω για τον φοβο που εχουν καποιες κοπελες οταν περιμενουν τα ψωνια για να μην παρεξηγηθω.

 

λοιπον τα carters εινα πολυ ωραια ρουχαλακια , ειδικα για κοριτσακια....κριμα που δεν στελνει ελλαδα, αλλα στο e-bay εχει αρκετα

 

Ειχα βρει καποτε αυτο με carters στελνει Ελλαδα αλλα δεν εχω ψωνισει

http://www.eoutlet4u.com/index.php?_a=viewCat&catId=10

 

 

Δεν φαντάζεσαι, 'φρέσκα φρέσκα και λαχταριστά στις κονσέρβες μέσα είμαστε κλειστά ο μεζές μας είναι όλο νοστιμάδα τέτοια ψάρια δεν ξανάφαγε η ελλάδα ΦΛΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ μπαμ' 8-):cool:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:):)

Ακου συμπτωση η μικρη μου ολη μερα το τραγουδαει...τις το εμαθε ο μπαμπας

 

Καλησπέρα!!

Ψάχνοντας κάτι άλλο έπεσα σε αυτόν που πουλάει carters.Νομίζω τα έχει καλή τιμή και δεν έχει και μεταφορικά(νομίζω):

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320692218029&var=510030757824&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

ΑΧ τι μου κανεις...:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά το έκανα! Άνοιξα λογαριασμό στο όνομα του άντρα μου και έβαλα και τη δική του κάρτα (που στην ουσία είναι πρόσθετη της δικιάς μου και έρχονται σε ένα λογαριασμό ;)), αλλά η διεύθυνση φυσικά είναι η ίδια. Η παραγγελία προχώρησε κανονικά, προς το παρόν χρέωσαν τη μια λιρα δοκιμαστικά, αλλά όχι όλο το ποσό καθώς ακόμα δεν έγιναν dispatched. Πιστεύω να μην υπάρχει πρόβλημα... Πάντως, το ίδιο έκανα και στα κροκς για να έχω πάλι το 20% ;) και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα 3 ζευγάρια απο το αυθεντικό το site.

Ο μικρός φοράει 23(23 και σε all star που του είναι αρκετά μεγάλα) και του πηρα το 6 δηλ 23-24 και είναι ακριβώς εως λίγο στενό..

Ο μεγάλος φοράει 28 σε camper,29 αθλητικο και 10 σε all star και του πηρα 28-29 και ειναι οριακό.

Του άντρα μου σαγιωνάρες 45 και είναι λίγο μικρές..(φοράει 45 σε camper)

Πάρτα λίγο μπόλικα γιατί κόβει το λουράκι σχεδόν ένα νούμερο.

Αν θέλεις και τα μαιμούδια από το καρφούρ πάντως που τα πήρα πέρσι είναι το ίδιο καλά και δεν μυρίζει το πόδι. Αυτά είναι λίγο πιο φαρδιά απο τα γνήσια.

 

ευχαριστώωωωω

Link to comment
Share on other sites

Δεν με λέτε... Από boohoo πόσες μέρες είπαμε ότι κάνουν να έρθουν? Μου ρθαν σήμερα κάτι καλσονάκια με dispatch date 23/5 και το φορεματάκι μου από 21/5 ακόμα... Μου ρθε να γράψω και review γκρρρρρρρρρρρρρρρ

Επίσης πήρα της μικρής ένα αγκάθα από paresfootwear και ακόμα δεν τα έχει δείξει dispatch. Το δείχνει ακόμα Processing από 27/5

Να στείλω mail? Μ αρέσει που λένε 5-7 εργάσιμες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα ΕΛΤΑ και παρέλαβα το πακέτο από crazy8. Έχουμε και λέμε...

1ον δεν πλήρωσα δεκάρα, ούτε καν τα 3 Ευρώ που έλεγα

2ον υπέγραψα για να το πάρω και έδωσα ταυτότητα που σημαίνει πως ήταν συστημένο ενώ είχα επιλέξει απλή αποστολή

3ον το δέμα άκουσα που συζητούσαν οι υπάλληλοι πως ήταν από Γερμανία

4ον είχε σφραγίδα που έγραφε πάνω 'ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. ΑΝΕΥ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ή κάπως έτσι τελοσπάντων.

Γνωρίζει κάποια κοπέλα αν περνούν τυπικά τελωνείο όλα τα Δέματα, εντός και εκτός ΕΕ και απλά τσακώνουν μόνο τα εκτός ΕΕ?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2ον υπέγραψα για να το πάρω και έδωσα ταυτότητα που σημαίνει πως ήταν συστημένο ενώ είχα επιλέξει απλή αποστολή

 

αν ο ταχυδρομος δεν σου αφησει το δεμα στην πορτα σου (π.χ. γιατι ηταν μεγαλο το δεμα) και πρεπει να το παραλλαβεις απο το ταχυδρομειο, πρεπει οπωσδηποτε να υπογραψεις και να δειξεις την ταυτοτητα σου για να το παραλλαβεις κι ας ειναι απλη αποστολη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

επισης εχω να πω για το justkidsstore οτι με εχουν σκασει ολιγον τι..... παρηγγειλα 2 swim nappy αν θυμαστε, και η 1 ειναι μικροτερο νουμερο απο αυτο που παραγγειλα..........! στελνω το 1ο μαιλ, απαντανε στειλε φωτο. στελνω 2ο μαιλ με φωτο απαντανε στειλε φωτο και απο τις 2 πανες τη σωστη και τη λαθος, στελνω λοιπον 3ο μαιλ με οοοοοοολες τις φωτο!!!!!!!! και ακομα περιμενω απαντηση... περασαν 2-3 μερες.......! εεεεεεεεεεε ελεος! εν τω μεταξυ ειναι πολυ μικρη η πανα για να κανω πες τα στραβα ματια και να τη κραταγα.... απο την αλλη εκανε 11 δολαρια +μτφ για να τους τη χαρισω δε λεει! και αντι να μου που κατευθειαν παρε ενα ριφαντ κλπ ολοκληρη ιστορια.... ασε που αν μου ζητησουν να τη στειλω πισω με δικα μου εξοδα θα τους βρισω!!!!!!!!!!!!!! η παραγγελια μου μια χαρα ηταν, το λαθος ειναι της αποθηκης τους........

επισης εκανα και γω ενα λαθος και πηρα κατι ασφαλειες για τα ντουλαπια και αντι για αυτοκολητο ειχαν βιδες!!!!!!!!!! αλλα εγω δεν το καταλαβα οπως διαβασα τη περιγραφη.... ετσι τους ζητησα τι να κανω και με αυτο το κομματι.... γιατι σκεφτηκα οτι αν θελουν πισω τη πανα να κοτσαρω κι αυτο (με δικα τους εξοδα εννοειται)

για να δουμε τι θα απαντησουν.......... απορω τι σκεφτονται!

 

ΥΓ ειναι αμερικα ξεχασα να πω....

 

justkidsstore συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αφου εστειλα το 3ο μαιλ μου απαντανε μετα απο 2 μερες οτι θελουν μια φωτο που να εχει και τις ετικετες διπλα διπλα,

εεεεεεεεεε εκει τα πηρα!!!!!!!!! της απανταω οτι 2 μερες σκεφτοσασταν τι να μου απαντησετε και μου απαντησατε αυτο? τραβηξα τις φωτο με το κινητο μου. της λεω εχω ηδη κανει πολλα για σας, η δουλεια μου δεν ειναι να βγαζω φωτογραφιες και η δουλεια σας ειναι να βρειτε λυση στο προβλημα μου.

εν τω μεταξυ εχω πληρωσει με πειπαλ 27/4 και μπηκα τωρα να δω τη συναλλαγη και λεει οτι εχω 45 μερες μετα τη συναλλαγη για να παω στο resolution center, αρα εχω καμια 10αρια μερες ακομα........ βεβαια δεν εχω αναφερει καθολου οτι θα προχωρησω σ'αυτο. μαλλον πρεπει να πεταξω τη μαγικη λεξη για να λυθει το θεμα? τι λετε???

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 3 ζευγάρια απο το αυθεντικό το site.

Ο μικρός φοράει 23(23 και σε all star που του είναι αρκετά μεγάλα) και του πηρα το 6 δηλ 23-24 και είναι ακριβώς εως λίγο στενό..

Ο μεγάλος φοράει 28 σε camper,29 αθλητικο και 10 σε all star και του πηρα 28-29 και ειναι οριακό.

Του άντρα μου σαγιωνάρες 45 και είναι λίγο μικρές..(φοράει 45 σε camper)

Πάρτα λίγο μπόλικα γιατί κόβει το λουράκι σχεδόν ένα νούμερο.

Αν θέλεις και τα μαιμούδια από το καρφούρ πάντως που τα πήρα πέρσι είναι το ίδιο καλά και δεν μυρίζει το πόδι. Αυτά είναι λίγο πιο φαρδιά απο τα γνήσια.

 

Καλημέρα! και εγώ πήρα κροκς από το καρφούρ (με 5,5ε) τα είχε με έκπτωση την προηγούμενη εβδομάδα. Ελπίζω να μου βγουν καλά. Δεν φτάνουν τα άτιμα τα λεφτά για αυθεντικά.

Έχει τύχει σε καμία να μην παραλάβουν από Yoursclothing. Έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας και τίποτα. Τους έστειλα μειλ στις 27/5 και ρώτησαν αν θέλω τα λεφτά μου πίσω, τους είπα ναι, άλλα ακόμη δεν μου απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

αν ο ταχυδρομος δεν σου αφησει το δεμα στην πορτα σου (π.χ. γιατι ηταν μεγαλο το δεμα) και πρεπει να το παραλλαβεις απο το ταχυδρομειο, πρεπει οπωσδηποτε να υπογραψεις και να δειξεις την ταυτοτητα σου για να το παραλλαβεις κι ας ειναι απλη αποστολη.

 

Τι να σου πω βρε Κορνηλία μου. Από το Τζιμπορί έχω παραγγείλει 6 φορές, πακέτα παρόμοιου μεγέθους και ποσού, πήγαινα με χαρτάκι ταχυδρόμου στα ΕΛΤΑ και ποτέ δεν μου ζήτησαν ούτε ταυτότητα, ούτε υπογραφή.

Επίσης το δέμα αυτό δεν ήρθε στα Κεντρικά ΕΛΤΑ που παραλάμβανα τα Τζιμπορί ως τώρα αλλά σε ένα περιφερειακό υποκατάστημα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κουκλες!!!

καλαμαρακι πηρατε μπλουζακια απο το λιντλ;

εγω πηγα πρωι πρωι και τα πηρα ολα και τα 9 σχεδια τελεια ποιοτητα!

να σας ρωτησω ακομη η παραγγελια μου απο αμαζον δεν ηρθε εως της 31-5 λεει οτι πρεπει να παραλαβω αν δεν παραλαβω εως αυριο τι κανω;...

 

vatraxaki καλημέρα. Τα παρέλαβες τα πράγματα; Αν όχι (υποθέτω είναι χωρίς tracking No), περίμενε μια εβδομάδα, και μετά στείλε e-mail στο amazon ότι δεν τα έλαβες (θα μπορούσες να στείλεις από τώρα, αλλά συνήθως σου λένε να περιμένεις μια εβδομάδα-ελληνικά ΕΛΤΑ!). Θα σου πουν και για τις επιλογές σου (refund ή να σου τα ξαναστείλουν ή ....)

 

BTW τα μπλουζάκια όντως πολύ καλά, και ανάρπαστα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Κορνηλία μου. Από το Τζιμπορί έχω παραγγείλει 6 φορές, πακέτα παρόμοιου μεγέθους και ποσού, πήγαινα με χαρτάκι ταχυδρόμου στα ΕΛΤΑ και ποτέ δεν μου ζήτησαν ούτε ταυτότητα, ούτε υπογραφή.

Επίσης το δέμα αυτό δεν ήρθε στα Κεντρικά ΕΛΤΑ που παραλάμβανα τα Τζιμπορί ως τώρα αλλά σε ένα περιφερειακό υποκατάστημα.

 

Με γειά σας!! Βρε Female πότε είχαν γίνει dispatch? Γιατί περιμένω και εγώ από το τρελό 8άρι, και μένω Μοίρες :-)) το ταχυδρομείο μας είναι λίγο της καθυστέρησης, γι αυτο σε ρωτάω, μήπως να περιμένω και εγώ? Στέλνω κάθε μέρα τον άντρα μου και ρωτάει :D:D:D

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

vatraxaki καλημέρα. Τα παρέλαβες τα πράγματα; Αν όχι (υποθέτω είναι χωρίς tracking No), περίμενε μια εβδομάδα, και μετά στείλε e-mail στο amazon ότι δεν τα έλαβες (θα μπορούσες να στείλεις από τώρα, αλλά συνήθως σου λένε να περιμένεις μια εβδομάδα-ελληνικά ΕΛΤΑ!). Θα σου πουν και για τις επιλογές σου (refund ή να σου τα ξαναστείλουν ή ....)

 

BTW τα μπλουζάκια όντως πολύ καλά, και ανάρπαστα!

 

vatraxaki σε εμάς εδώ στην Καβάλα αργούν. Εγώ παραλαμβάνω τουλάχιστον μια εβδομάδα μετά απο την ημέρα που μου δίνουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου έρθουν. Πάντα παραλαμβάνω. Υπομονή.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην τρελοπαρέα!!!:-D

 

female, όταν παραγγέλνεις από Αμερική, μέχρι πόσα χρήματα το ανώτερο ψωνίζεις;

 

Ψώνισα χθες από Lidl και τα 9 μπλουζάκια για τον σπόρο και 4 βερμούδες, φανταστική ποιότητα σε τιμές δώρο, αλλά είχε πολύ λίγα κομμάτια.

Την άλλα εβδομάδα στις 6 Ιουνίου θα φέρει τσόκαρα τύπου crocs με 4,99.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...