Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια μου την καλημέρα μου!

 

παρήγγειλα χθες από gymboree για τον μικρό μου σπόρο ρουχαλάκια αξίας 120 δολάρια και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

 

Χρειάζομαι την υποστήριξη σας, με έχουν πιάσει κάτι ξαφνικές τύψεις, ότι δεν βοηθάμε αυτήν την δύσκολη στιγμή την χώρα μας επειδή αφήνουμε τα λεφτά μας στο εξωτερικό και αισθάνομαι απαίσια.

 

Το είπα στον άντρα μου και με κορόιδευε! Λέει ότι δεν πάω καλά, και ότι κάνω καλά, αλλά και πάλι νιώθω χάλια που κλείνουν τόσα μαγαζιά!

Κράξτε με μήπως και έρθω στα ίσα μου!

 

Μήπως πρέπει να ψωνίζουμε και από εδώ; Εγώ το τελευταίο 8μηνο συνέχεια online ψωνίζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχχχχχχχχχχχχ αν σας πω τι κόλλημα έχω φάει τις 2 τελευταίες ώρες και αντί να μαγειρεύω κανα φαγάκι για τον άντρα μου έχω πάρει σβάρνα όσα online καταστήματα για παπούτσια ξέρω (και δεν ξέρω) μήπως τα έχετε δεί πουθενά ??? έστω ως μάρκα

http://www.spartoo.eu/Kangaroos-RUBY-x70863.php (δεν έχει το 24 νούμερο που θέλω γμτ)

 

Ριξε μια ματια στο http://www.mytoys.de κατι πηρε το ματι μου αν και τα μεταφορικά ειναι πολλα αν θελεις μονον παπουτσια.Εκτοοός.... λεω εκτός αν.. βρεις και κατι αλλο να σ'ενδιαφερει:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποια μανουλα να μου στειλει το Link που εχει την λιστυα με ολα τα e-shops γιατι κολλησα και δεν το βρισκω. ευχαριστω

 

κοιτα στην υπογραφη μου , και καντην bookmark δεν την ανανεώνουμε συχνα πια

 

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο http://www.mytoys.de κατι πηρε το ματι μου αν και τα μεταφορικά ειναι πολλα αν θελεις μονον παπουτσια.Εκτοοός.... λεω εκτός αν.. βρεις και κατι αλλο να σ'ενδιαφερει:)

 

http://www.mytoys.de/KangaROOS-KANGAROOS-Ruby-Kinderschuhe/Sandalen/Mini-M%C3%A4dchen-Gr-27-35/KID/de-mt.sh.ca01.06.12/2185338

 

αστέρι Αλίσια!!!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μπροστα σε σας μαλλον αχνοφέγγω χαχα! Δυστυχως ειδα οτι απο 26 ξεκινανε τα μεγεθη σ'αυτο το σχεδιο (για την Access)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου την καλημέρα μου!

 

παρήγγειλα χθες από gymboree για τον μικρό μου σπόρο ρουχαλάκια αξίας 120 δολάρια και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

 

Χρειάζομαι την υποστήριξη σας, με έχουν πιάσει κάτι ξαφνικές τύψεις, ότι δεν βοηθάμε αυτήν την δύσκολη στιγμή την χώρα μας επειδή αφήνουμε τα λεφτά μας στο εξωτερικό και αισθάνομαι απαίσια.

 

Το είπα στον άντρα μου και με κορόιδευε! Λέει ότι δεν πάω καλά, και ότι κάνω καλά, αλλά και πάλι νιώθω χάλια που κλείνουν τόσα μαγαζιά!

Κράξτε με μήπως και έρθω στα ίσα μου!

 

Μήπως πρέπει να ψωνίζουμε και από εδώ; Εγώ το τελευταίο 8μηνο συνέχεια online ψωνίζω!

 

Ειναι απλο.....

 

κατσε και βαλτα κατω....

 

το πορτοφολι σου εδω ελλαντα εχει αγοραστική δυναμη???

 

θα μπορουσες να παρεις αυτα που εχεις αναγκη/και θελεις με τα ιδια χρηματα?

 

οχι.....

 

 

σου απαντησα....

 

 

Ποτε ξανα....εως να συμμορφωθουν....

 

δεν γινεται να πληρωνω 50 και 60% ποιο πανω απο τους αλλους εταιρους οταν ο μισθος μου ειναι ο μισος απο τους δικους τους....

 

 

Ειναι καθαρη κοροιδια...

 

και εγω κοροιδο δεν ειμαι πια!!

 

 

ΞΥΠΝΗΣΑ!!!!!!!

 

 

Πχ χτες εψαχνα στικακι για μενα....

τιμη ελλαδος ενα σιγκεκριμενο που θελω 59ευρω...

τιμή αγγλικής ιστοσελιδας....καθεσαι? 18λιρονια..=20,68ευρω

 

Ε οχι ρε φιλε....δεν θα το παρω απο ελλαδα...

 

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα ειναι αυτή

 

http://www.mymemory.co.uk/

 

προσωπικά ακομα δεν την εχω δοκιμασει, την σουφρωσα απο ενα αλλο φορουμ που μπαινω και ειπαν οτι ειναι οκ.

 

Μαλλον θα την δοκιμάσω συντομα!

 

Link to comment
Share on other sites

το κροκς με το σκουμπυ ντου το πηρα χτες για το γιο μου 12.25

το επισημο σαιτ το εχει 26 κατι

εγω το πηρα απο σελλερ που εχει ενα σωρο καινουρια ......

 

χτες πηρε η πεθερα μου ενα απλο με 10 ευρω

απο ενα καταστημα

 

θα ψαξω το λινκ

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270749466967&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Link to comment
Share on other sites

το κροκς με το σκουμπυ ντου το πηρα χτες για το γιο μου 12.25

το επισημο σαιτ το εχει 26 κατι

εγω το πηρα απο σελλερ που εχει ενα σωρο καινουρια σε κουτι....

 

χτες πηρε η πεθερα μου ενα απλο με 10 ευρω

απο ενα καταστημα

 

θα ψαξω το λινκ

 

:shock::shock: 10ευρω!!! Απο που καλε στην θεσσαλονικη?

 

για πες

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο.....

 

κατσε και βαλτα κατω....

 

το πορτοφολι σου εδω ελλαντα εχει αγοραστική δυναμη???

 

θα μπορουσες να παρεις αυτα που εχεις αναγκη/και θελεις με τα ιδια χρηματα?

 

οχι.....

 

 

σου απαντησα....

 

 

Ποτε ξανα....εως να συμμορφωθουν....

 

δεν γινεται να πληρωνω 50 και 60% ποιο πανω απο τους αλλους εταιρους οταν ο μισθος μου ειναι ο μισος απο τους δικους τους....

 

 

Ειναι καθαρη κοροιδια...

 

και εγω κοροιδο δεν ειμαι πια!!

 

 

ΞΥΠΝΗΣΑ!!!!!!!

 

 

Πχ χτες εψαχνα στικακι για μενα....

τιμη ελλαδος ενα σιγκεκριμενο που θελω 59ευρω...

τιμή αγγλικής ιστοσελιδας....καθεσαι? 18λιρονια..=20,68ευρω

 

Ε οχι ρε φιλε....δεν θα το παρω απο ελλαδα...

 

 

Αχ δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο!!!!

 

Εδώ τα χρήματα μας δεν έχουν καμία αγοραστική δύναμη, το έχω διαπιστώσει μέσα από πολλά παραδείγματα.

Θέλω να υποστηρίζω την τοπική οικονομία, αλλά θα πρέπει όπως είπες να συμμορφωθούν!

 

Και για να ευθυμήσουμε την Δευτέρα έχει στο Lidl 3 μπλουζάκια με 7 ευρώ και σορτσάκια για αγοράκια με 10 ευρώ.

Ό,τι έχω πάρει εγώ από εκεί για τον μικρό μου σπόρο, το έχω καταευχαριστηθεί.

Την Δευτέρα θα πάω πρωί πρωί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο!!!!

 

Εδώ τα χρήματα μας δεν έχουν καμία αγοραστική δύναμη, το έχω διαπιστώσει μέσα από πολλά παραδείγματα.

Θέλω να υποστηρίζω την τοπική οικονομία, αλλά θα πρέπει όπως είπες να συμμορφωθούν!

 

Και για να ευθυμήσουμε την Δευτέρα έχει στο Lidl 3 μπλουζάκια με 7 ευρώ και σορτσάκια για αγοράκια με 10 ευρώ.

Ό,τι έχω πάρει εγώ από εκεί για τον μικρό μου σπόρο, το έχω καταευχαριστηθεί.

Την Δευτέρα θα πάω πρωί πρωί.

 

 

Ναι ναι τα ειδα και εγω! Τα ειχα παρει και περυσι , αψογη ποιοτητα, μαλακο υφασμα και ωραιο οχι σαν εφημεριδα!

 

Εχω πει ηδη τον πατερουλη μου να παει πουρνο πουρνο χε χε

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

 

kalamaraki μου ευχαριστώ για τις μεγείες μεγειές.......ήδη τα φοράω τα ρουχαλάκια από yoursclothing και προχώρησε σε 2η παραγγελία..........αλλά δυστυχώς δεν είχα δει το μήνυμα της chatzico με τα κουπόνια.........δεν πειράζει.......next time, ευχαριστώ chatzico!

 

όσο για τις κοπέλες που ρωτούσαν για την θήκη οργάνωσης για τις τσάντες, να την πάρετε!! εμένα με έχει σώσει!! άσε που μου την έφερε δώρο ένας συνάδελφος από εξωτερικό (ξέρω την τιμή χιχιχιχι) και στο ebay την βλέπω σε απίστευτες τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο σάιτ του Λιντλ όταν δεν έχω φυλλάδιο και βλέπω τις τρέχουσες προσφορές, πέρισυ είχα πάρει κάτι πεδιλάκια με κοντά 10 ευρώ και πέριμενω πως και πως πότε θα ξανά φέρει φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι τα ειδα και εγω! Τα ειχα παρει και περυσι , αψογη ποιοτητα, μαλακο υφασμα και ωραιο οχι σαν εφημεριδα!

 

Εχω πει ηδη τον πατερουλη μου να παει πουρνο πουρνο χε χε

 

Παιδί μου τι καλαμαράκι είσαι εσύ :D:D:D!!!

Και πολύ καλά θα κάνει ο πατερούλης σου, τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να πηγαίνουν χαμένες!!!

 

Λατρεύω το χε χε χε σου :lol::lol::lol:!!! (στο έχω ξανά γράψει, αλλά δεν άντεξα)!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

 

Για βοηθήστε λιγο, στο ubershop.co.uk ο περιορισμός 6 τεμ. πανες αφορά ολες τις πάνες που θα πάρεις σύνολο ή μπορείς να πάρεις και 6 τεμ. απο κάθέ νούμερο;;

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

T

 

 

 

Λοιπον πηρα απο τον ιδιο αυτα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140550311461&var=440019149009&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

δε μου λες τα ποδαρακια του ελπιζω να μη μυριζουν οταν τα φορανε?

Α και ποσες μερες εκαναν να σου ερθουν?Πανω απο 15?

 

 

 

είχα πραγγείλει 13/5 παρέλαβα 24/5:D

και τα πόδια του δεν μύριζαν καθόλου ας μυρίζουν τα παντοφλάκια ακόμα;)

 

νομίζω θα σας αρεσουν πολύ.

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την υποστήριξη σας, με έχουν πιάσει κάτι ξαφνικές τύψεις, ότι δεν βοηθάμε αυτήν την δύσκολη στιγμή την χώρα μας επειδή αφήνουμε τα λεφτά μας στο εξωτερικό και αισθάνομαι απαίσια.

 

Το είπα στον άντρα μου και με κορόιδευε! Λέει ότι δεν πάω καλά, και ότι κάνω καλά, αλλά και πάλι νιώθω χάλια που κλείνουν τόσα μαγαζιά!

Κράξτε με μήπως και έρθω στα ίσα μου!

 

Μήπως πρέπει να ψωνίζουμε και από εδώ; Εγώ το τελευταίο 8μηνο συνέχεια online ψωνίζω!

 

Κοπέλα, τι πισωγυρίσματα είναι αυτά ? Δες το μύνημά μου και ίσιωσε. Οι διαφορές είναι απίστευτες !!!! Μα 23 ευρώ το σετ μπανάκι στην Αγγλία και 50 εδώ ? Δεν είμαι και στην Τζακάρτα πιά, ένα τσιγάρο δρόμος είμαστε, εντός Ε.Ε. Μα τον μεγάλο Μανίτου πιά.

 

Να σας πω τιμές και διαφορές ? Σε ότι βρήκα στον ελληνικό κατάλογο του μάδερκεαρ

 

1 σετ μπανάκι με πετσέτα κλπ. 49,90 ευρώ 20 λίρες

Σετ με 2 πετσέτες μπάνιου τριγωνάκια 29,90 ευρώ 17 λίρες

5άδα καλτσάκια

3άδα με γαντάκια νεογέννητου 5,50 ευρώ 3,5 λίρες

5άδα με σαλιάρες 11,90 ευρώ 6 λίρες

Πλεκτό καπελάκι μωρού 7,50 ευρώ 3,5 λίρες

2 εποχικές κουβερτούλες βαμβακερές 45,80 ευρώ 30 λίρες

1 κουβερτάκι φλις με τραινάκια 39 ευρώ 23 λίρες

50 λαβέτες

Σετ με σαλοπέτα γαλάζια ριγέ με μπλουζάκι 36,50 ευρώ 11 λίρες

Σετ με σαλοπέτα τζιν με μπλουζάκι

Υπνόσακο με τον ΧΑΜΦΡΕΙ (χειμωνιάτικος αλλά μου άρεσε πολύ ...)

 

Ήτοι 226 ευρώ εν Ελλάδι και σε λίρες (αφαιρώντας τα εκπτωτικά κουπόνια) 111 λίρες(=126 ευρώ), δεν κάνω την αφαίρεση δεν χρειάζεται νομίζω. Ακόμα και με τις 37,5 λίρες τα μεταφορικά του MUM, (=43 ευρώ), πάλι το ποσό είναι μακριά πολύ ........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Και για να ευθυμήσουμε την Δευτέρα έχει στο Lidl 3 μπλουζάκια με 7 ευρώ και σορτσάκια για αγοράκια με 10 ευρώ.

Ό,τι έχω πάρει εγώ από εκεί για τον μικρό μου σπόρο, το έχω καταευχαριστηθεί.

Την Δευτέρα θα πάω πρωί πρωί.

κι εγω Δευτερα πρωι πρωι θα παω το εχω βαλει υπενθυμιση στιο κινητο εβαλα το φυλλαδιο στο ψυγειο πρωτη μουρι να μην το ξεχασω :cool:

οτι εχω παρει κι εγω απο το λιντλ εχει βγει πολυ καλο και τελεια ποιοτητα το κακο ειναι οτι πολλες φορες δεν τα προλαβαινω!

καλαμαρακι μαλλον θα στειλω τον μπαμπα μου κι εγω για προλαβω!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα, τι πισωγυρίσματα είναι αυτά ? Δες το μύνημά μου και ίσιωσε. Οι διαφορές είναι απίστευτες !!!! Μα 23 ευρώ το σετ μπανάκι στην Αγγλία και 50 εδώ ? Δεν είμαι και στην Τζακάρτα πιά, ένα τσιγάρο δρόμος είμαστε, εντός Ε.Ε. Μα τον μεγάλο Μανίτου πιά.

 

Το διάβασα και έπαθα πλάκα, έχεις δίκιο δεν πρέπει να το σκέφτομαι.

Μιλούσα πριν με την μητέρα μου και μου έλεγε το ίδιο με σας!

Αχ φιλενάδα μου, απλά σκέφτομαι τα χάλια της χώρας μας και ψυχοπλακώνομαι!

 

κι εγω Δευτερα πρωι πρωι θα παω το εχω βαλει υπενθυμιση στιο κινητο εβαλα το φυλλαδιο στο ψυγειο πρωτη μουρι να μην το ξεχασω :cool:

οτι εχω παρει κι εγω απο το λιντλ εχει βγει πολυ καλο και τελεια ποιοτητα το κακο ειναι οτι πολλες φορες δεν τα προλαβαινω!

καλαμαρακι μαλλον θα στειλω τον μπαμπα μου κι εγω για προλαβω!

 

Εαν σου πω, ότι το ίδιο έχω κάνει κι εγώ με το κινητό, θα με πιστέψεις;:-D

Βέβαια θα πάω εγώ γιατί δουλέυω 15-21 κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο σάιτ του Λιντλ όταν δεν έχω φυλλάδιο και βλέπω τις τρέχουσες προσφορές, πέρισυ είχα πάρει κάτι πεδιλάκια με κοντά 10 ευρώ και πέριμενω πως και πως πότε θα ξανά φέρει φέτος.

 

Και εγω μπαινω και εχει να βαλεις κ τον ταχ.κωδικο σου για να σου δειχνει στο εκαστοτε μαγαζι της περιοχης σου τις προσφορες :D

 

Παιδί μου τι καλαμαράκι είσαι εσύ :D:D:D!!!

Και πολύ καλά θα κάνει ο πατερούλης σου, τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να πηγαίνουν χαμένες!!!

 

Λατρεύω το χε χε χε σου :lol::lol::lol:!!! (στο έχω ξανά γράψει, αλλά δεν άντεξα)!!!:lol::lol:

 

εμ τι ...τι τον εχουμε συνταξιουχο πια απο τον Απριλιο? χχαχαχα

 

το ξερω...το εχω ξαναδιαβασει...χε χε χε ;)

 

Καλημέρα κοριτσια!

 

Για βοηθήστε λιγο, στο ubershop.co.uk ο περιορισμός 6 τεμ. πανες αφορά ολες τις πάνες που θα πάρεις σύνολο ή μπορείς να πάρεις και 6 τεμ. απο κάθέ νούμερο;;

 

Καλυτερα να στα πουν τα κοριτσια που ασχολήθηκαν με το εν λογω σαιτ.

 

κι εγω Δευτερα πρωι πρωι θα παω το εχω βαλει υπενθυμιση στιο κινητο εβαλα το φυλλαδιο στο ψυγειο πρωτη μουρι να μην το ξεχασω :cool:

οτι εχω παρει κι εγω απο το λιντλ εχει βγει πολυ καλο και τελεια ποιοτητα το κακο ειναι οτι πολλες φορες δεν τα προλαβαινω!

καλαμαρακι μαλλον θα στειλω τον μπαμπα μου κι εγω για προλαβω!

 

Ε μα ναι....καθεται και δεν κανει τιποτα ο δικος μου

 

γκρινιαζει που συνεχεια παραλαμβανει απο εμπευ κτλπ αλλα τον εχω κανει εξπερ στα φιντμπακ χαχα και μολις του λεω ειναι για την εγγονα σου ....

σουζα ο πατερουλης...αφου ειναι για το παιδι μου θα παω λεει χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-SIZE-C8-9-SCOOBY-DOO-GENUINE-CROCS-/400217774650?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysShoes_BoysShoes_JN&hash=item5d2ed69a3a

να τα χτυπησω για τον μικρο μου τι λετε;

μεταφορικα δεν λεει να τον ρωτησω;

 

 

Βατραχακι μου παντα μα παντα οταν δεν αναφέρονται τα μεταφορικα για την χωρα μας ρωταμε πριν κανουμε οτιδήποτε!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...