Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://www.allcosmetics.gr/e-shop/

δε ξερω αν σου φανούν ακριβά, αλλά σε σχέση με τα φαρμακεία είναι σαφώς φθηνότερα, το έλεγξα. Επίσης αν η παραγγελία σου ξεπερνά τα 59 ευρώ δεν πληρώνεις μεταφορικά. Εγώ απο εδώ παίρνω τα πάντα μέχρι και αφρό ξυρίσματος.

Σε ενημερώνει για την ημέρα παραλαβής και σου δίνει και κανονική απόδειξη που μπορείς να την προσκομίσεις σε εφορία. Μεσα σε 2 μέρες συνήθως έρχεται το δεματακι.

 

οπως σε ολα τα ελληνικά μαγαζια....χρυσάφι οι τιμές τους!

 

Ευχαριστώ πολύ. Έκανα ήδη την παραγγελία μου ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι το καρότσι που πήρα είναι 100 ? φθηνότερο μαζί με μεταφορικά!! Είναι δυνατόν?????:shock::shock::shock:

 

ω ναι...και που εισαι ακομα , οσο θα ψάχνεις θα εκπλήσεσαι!

 

Χριστουγεννιάτικο δώρο για τα ρούχα;

 

????? :shock::shock:

 

Λοιπόν, χτές το βράδυ, εδέησα να βάλω την παραγγελία από το μάδερκεαρ για τον ανηψούλη που έρχεται. Ήτοι,

1 σετ μπανάκι με πετσέτα κλπ.

Σετ με 2 πετσέτες μπάνιου τριγωνάκια

5άδα καλτσάκια

3άδα με γαντάκια νεογέννητου

5άδα με σαλιάρες

Πλεκτό καπελάκι μωρού

2 εποχικές κουβερτούλες βαμβακερές

1 κουβερτάκι φλις με τραινάκια

50 λαβέτες

Σετ με σαλοπέτα γαλάζια ριγέ με μπλουζάκι

Σετ με σαλοπέτα τζιν με μπλουζάκι

Υπνόσακο με τον ΧΑΜΦΡΕΙ (χειμωνιάτικος αλλά μου άρεσε πολύ ...)

 

Όλα έκαναν 153,43 λίρες, με μηδέν μεταφορικά. Αφαίρεσαν ένα promotion που δεν ξέρω τι είναι 7,5 λίρες και με κωδικό SAS αφαίρεσαν άλλες 20 λίρες ..... τελικό σύνολο 125,93 λίρες, not bad at all !!!

 

Το ίδιο μπανάκι το είχε φέρει δώρο στην Δανάη όταν γεννήθηκε μια φίλη μου και είχα διαλέξει το φθηνότερο με 45 ευρώ περίπου, αν θυμάμαι καλά. Το αγγλικό μάδερ το έχει ....... 20 λίρες (=23 ευρώ). Για τα υπόλοιπα, έχω σκάσει να περάσω να δω από περιέργεια, πόσο κάνουν εδώ. Μιλάμε για απίστευτη αισχροκέρδεια. Με τους κωδικούς δε, γλύτωσα 27,5 λίρες, περίπου δηλ. τα έξοδα του MUM.

 

Άντε να δούμε, πότε θα φθάσουν τα πράγματα. Όλο και κάτι θα βρω να κοτσάρω ακόμα ...........

 

Ξύπνησα νωρίς .... στις 5.30 ..... και είπα να αξιοποιήσω τον χρόνο μου .... παραγγελία από παραφαρμασί και για τον ανηψούλη το μόμπιλε που έψαχνα, πήρα αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000JIHP88/ref=oss_product

Αυτά, για το πρωί και βλέπουμε ;)

 

Λυσσαξες πρωινιάτικα!!! :rolleyes:

 

λοιπον αν γινει σταση πληρωμων εγω θα ανοιξω on-line καταστημα με Gymboree ...... οπως καταλαβαινετε δεν αντισταθηκα!!

 

χαχαχαχαχα Σωστηηηη!!!!

 

 

Όταν παραλάβεις, πες εντυπώσεις. Αν έχει μικρά κομμάτια, δεν μας κάνει. Ο πιτσιρίκος είναι 21 μηνών ...όλα τα μασουλεί ακόμα ...... άσε μην βρώ κανένα σταθμάρχη στην πάνα (στα κακά του) ....

 

Περαστικά μωρέ γατούλα.

 

Στην συνάντηση θα έρθεις ? Πες ναί !!!!!!!! Ψήσε και το καλαμαράκι μωρέ...

 

Οχι...δεν θες να μαθεις τι εχει...χαχαχαχα

 

Μωρε ψημενη ειμαι....τσουρουφλισμενη που ειστε ολες εκει κατωωωωωωω

 

Και για μένα, είναι λίγο άγαρμπο αλλά θα είναι ωραία μωρέ ...... το καλαμαράκι λέμε ........ψήσε το και εσύ......

 

Ειπαμε...αν δεν τα καταφέρω...κανονιστε να πατε καπου με wifi να ειδωθουμε μεσω σκάιπ!

 

Καλημερα ειπα....δεν ειπα!

 

Καλημεραααααααααααααααααααααααααααα

 

Σημερα ρεπάρω καθως εκλογες εκπ/κων...χοοχοχοχοχο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωραία καλημέρα............. μάλλον καλαμαράκι έχει τα κέφια σου σήμερα,

εμείς απο εδώ πάνω θα αρκεστούμε στο skype, τι να κάνουμε, ασε που πηγαινο ερχόμουνα Αθήνα 4 χρόνια. Με έφαγε ο έρωτας βλέπεις. Δεν είμαι έτοιμη να ξαναπάω.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τιμές και διαφορές ? Σε ότι βρήκα στον ελληνικό κατάλογο του μάδερκεαρ

 

1 σετ μπανάκι με πετσέτα κλπ. 49,90 ευρώ 20 λίρες

Σετ με 2 πετσέτες μπάνιου τριγωνάκια 29,90 ευρώ 17 λίρες

5άδα καλτσάκια

3άδα με γαντάκια νεογέννητου 5,50 ευρώ 3,5 λίρες

5άδα με σαλιάρες 11,90 ευρώ 6 λίρες

Πλεκτό καπελάκι μωρού 7,50 ευρώ 3,5 λίρες

2 εποχικές κουβερτούλες βαμβακερές 45,80 ευρώ 30 λίρες

1 κουβερτάκι φλις με τραινάκια 39 ευρώ 23 λίρες

50 λαβέτες

Σετ με σαλοπέτα γαλάζια ριγέ με μπλουζάκι 36,50 ευρώ 11 λίρες

Σετ με σαλοπέτα τζιν με μπλουζάκι

Υπνόσακο με τον ΧΑΜΦΡΕΙ (χειμωνιάτικος αλλά μου άρεσε πολύ ...)

 

Ήτοι 226 ευρώ εν Ελλάδι και σε λίρες (αφαιρώντας τα εκπτωτικά κουπόνια) 111 λίρες(=126 ευρώ), δεν κάνω την αφαίρεση δεν χρειάζεται νομίζω. Ακόμα και με τις 37,5 λίρες τα μεταφορικά του MUM, (=43 ευρώ), πάλι το ποσό είναι μακριά πολύ ........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ωραία καλημέρα............. μάλλον καλαμαράκι έχει τα κέφια σου σήμερα,

εμείς απο εδώ πάνω θα αρκεστούμε στο skype, τι να κάνουμε, ασε που πηγαινο ερχόμουνα Αθήνα 4 χρόνια. Με έφαγε ο έρωτας βλέπεις. Δεν είμαι έτοιμη να ξαναπάω.

 

Άντε μωρέ .......

 

????? :shock::shock:

Και εγώ το ίδιο, :shock::shock::shock:

 

Λυσσαξες πρωινιάτικα!!! :rolleyes:

 

Μωρε ψημενη ειμαι....τσουρουφλισμενη που ειστε ολες εκει κατωωωωωωω

 

Ειπαμε...αν δεν τα καταφέρω...κανονιστε να πατε καπου με wifi να ειδωθουμε μεσω σκάιπ!

Περί λύσσας, ουδέν σχόλιο, είναι γεγονός, βρήκα ευκαιρία με τον μπεμπάκο και έβγαλα τον πραγματικό μου ευατό έξω.....:lol::lol:

Όσο για το σκάιπ, καλό δεν λέω, αλλά το λαιβ ...... έχει διαφορά.......

Εγώ θα συνεχίσω να σε τσιγκλάω ......

Σματς σμουτς

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

καλαμαρακι μου ευχαριστω για το κωδικο του αμαζον που βρηκες εκανα εχθες παραγγελεια κατι ρουχακια για εμενα και γλυτωσα 10 λιρες!!!

λογικα θα μου ερθουν και τα μωρομαντηλα σημερα αυριο τα περιμενω!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

chatzico ευτυχώς υπάρχεις και εσύ γιατί όταν έκανα τα ίδια και χειρότερα για την αγέννητη ανηψιά μου προ μηνών με κοροϊδευαν όλες...

Καλή μου, ας όψεται η κρίση και οι μειώσεις μισθού που έχω φάει (και αυτή που έρχεται:cry:), αλλιώς θα σου έλεγα εγώ τι θα έκανα ....

Εννοείται, ότι θα πάρω και άλλα πράγματα όμως για τον μικρούλη, τόσο καιρό τον περιμέναμε :P:p

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

Εκπτωτικός κωδικός για το BODEN :arrow: DUAF για -25% στο τσεκαουτ, για μια ημέρα ακόμα

Εκπτωτικός κωδικός για το YOURSCLOTHING :arrow: MVC2205 για -12% στο τσεκαουτ, για δέκα τρίες ημέρες ακόμα

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

chatziko το δεν ξαναπάω το είπα για την ταλαιπωρία , γιατί τον έρωτα τον παντρεύτηκα τελικά :P

 

κορίτσια τα crocs να τα προτιμήσω απο το επίσημο σαίτ? Ούτως η άλλως θα κάνω ερώτηση εάν κάνει ο μικρός να τα βάλει. Περπατάει βέβαια απο 10 μηνών κανονικότητα χωρίς να πέφτει καθόλου.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

Μα γιατί προσπεράσατε έτσι το δικό μου μήνυμα? :(

 

καλημέρα,

μήπως ξέρει κάποια πότε θα αρχίσουν οι εκπτώσεις στην Ελλάδα και πότε στη Γερμανία? (θέλω να ψωνίσω από το mytoys)

 

Δεν ειναι επι προσωπικου.....Ισως επειδη δεν ξερουμε αυτη τη στιγμη αυτες που ειμαστε ον λαιν να σου απαντησουμε...:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μα γιατί προσπεράσατε έτσι το δικό μου μήνυμα? :(

 

τα ανωτέρω κορίτσια μπορεί να στα πούν πιο καλά αλλά είπα να γράψω για να βοηθήσω. Νομίζω ότι πρέπει να μπεις στην λίστα που έχει το καλαμαράκι στην υπογραφή του και να δείς εκεί που λέει για την προίκα μωρού τα σάιτ που δίνει και να συγκρίνεις τιμές. Σε κάποια που βρήκα εγώ καλές τιμές είναι αυτά http://www.olivers-baby-care.co.uk/, http://www.pramworld.co.uk/, http://www.jellybabys.co.uk/. Λάβε υπόψιν ότι υπάρχουν γύρω στα 40 ευρώ μεταφορικά πάνω κάτω.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

chatziko το δεν ξαναπάω το είπα για την ταλαιπωρία , γιατί τον έρωτα τον παντρεύτηκα τελικά :P

 

κορίτσια τα crocs να τα προτιμήσω απο το επίσημο σαίτ? Ούτως η άλλως θα κάνω ερώτηση εάν κάνει ο μικρός να τα βάλει. Περπατάει βέβαια απο 10 μηνών κανονικότητα χωρίς να πέφτει καθόλου.

 

 

Εχουν μεσα την "ανατομική" καμπύλη παντως ,,,,γιατι δεν ρωτάς και τον παιδιατρο σας?

 

Εγω αν περπατουσε κανονικα θα της τα εβαζα της μικρης μου.

 

Μπορεις να τα παρεις απο το επισημο

 

http://www.crocs.eu ψαξε και στον γουγλη για κανενα voucher cod crocs.eu

 

http://www.swimbabes.co.uk με κωδικό FRCROC εχεις μισή χρεωση στα μεταφορικά δηλαδη 3,95λιρες , επισης δουλευει και με αλλα προιοντα στο καλαθι οχι μονο με κροκσακια

 

και απο τον πωλητη στο εμπευ

 

http://shop.ebay.co.uk/cute.craft/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

 

απο τον οποιο παρελαβε μια κοπέλλα ποιο πανω ευχαριστημένη!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μα γιατί προσπεράσατε έτσι το δικό μου μήνυμα? :(

Να σου πω ότι πήγα να δώ το φυλλάδιο στα ολλανδικά και επιδεινώθηκε ο πονοκέφαλός μου ?

Δεν έχω ψωνίσει καρότσι ονλαιν, οπότε δεν έχω ίδια πείρα να σου μεταφέρω.

 

Μπορείς να κάνεις το εξής. Το καλαμαράκι στην υπογραφή του έχει την λίστα με τα ηλεκτρονικά μαγαζιά. Δες εκεί ποιά σάιτ έχουν καρότσια και ψάξε το μοντέλο που θες να δεις πόσο έχει και τι μεταφορικά δίνει.

 

Ρίξε επίσης μια ματιά στο ebay, μήπως βρείς τα μοντέλα που σε ενδιαφέρουν.

 

Μετά κάνε μια σύγκριση.

 

Θεωρώ πάντως, με την ολιγόμηνη εμπειρία ονλαιν αγορών που έχω, ότι οπουδήποτε θα είναι φθηνότερα από την Ελλάδα. Αν η τιμή που βρίσκεις στην Ολλανδία σε συμφέρει και μπορεί η μητέρα σου να στο φέρει, χτύπα το αλύπητα. Εγώ αυτο θα έκανα. Στο φινάλε, σίγουρα έτσι θα γλυτώσεις και τα μεταφορικά από κάποιο ονλαιν μαγαζί.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

τα ανωτέρω κορίτσια μπορεί να στα πούν πιο καλά αλλά είπα να γράψω για να βοηθήσω. Νομίζω ότι πρέπει να μπεις στην λίστα που έχει το καλαμαράκι στην υπογραφή του και να δείς εκεί που λέει για την προίκα μωρού τα σάιτ που δίνει και να συγκρίνεις τιμές. Σε κάποια που βρήκα εγώ καλές τιμές είναι αυτά http://www.olivers-baby-care.co.uk/, http://www.pramworld.co.uk/, http://www.jellybabys.co.uk/. Λάβε υπόψιν ότι υπάρχουν γύρω στα 40 ευρώ μεταφορικά πάνω κάτω.

 

Μα δεν μας ειπε τι θελει να ψωνισει....μονο για τις εκπτωσεις ρωτησε το κοριτσι...

 

τα σαιτ που της δινεις χρεώνουν 40λιρες μονο για τα ογκωδη μεγάλα αντικέιμενα, αν παρεις μικροπραγματα εχουν αλλη χρεωση.

 

εντιτττ

 

ααα καροτσι ψάχνουμε....εξκιουζ μι μου διέφυγε το μυνημα...:oops::oops:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα δεν μας ειπε τι θελει να ψωνισει....μονο για τις εκπτωσεις ρωτησε το κοριτσι...

 

τα σαιτ που της δινεις χρεώνουν 40λιρες μονο για τα ογκωδη μεγάλα αντικέιμενα, αν παρεις μικροπραγματα εχουν αλλη χρεωση.

 

νομίζω για καρότσι ρώτησε maxi cosi .

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

καλαμαρακι μου ευχαριστω για το κωδικο του αμαζον που βρηκες εκανα εχθες παραγγελεια κατι ρουχακια για εμενα και γλυτωσα 10 λιρες!!!

λογικα θα μου ερθουν και τα μωρομαντηλα σημερα αυριο τα περιμενω!

 

(και αυτο το μυνημα μου διεφυγε...σορυ)

 

Τιποτα βατραχακι, αντε να βγάλουν και κανενα αλλο κωδικο να επωφεληθουμε και σε αλλα προιοντα!!

 

chatzico ευτυχώς υπάρχεις και εσύ γιατί όταν έκανα τα ίδια και χειρότερα για την αγέννητη ανηψιά μου προ μηνών με κοροϊδευαν όλες...

 

:-P:razz::-P

 

 

νομίζω για καρότσι ρώτησε maxi cosi .

 

ναι ναι....τωρα το ειδα στην προηγουμενη σελιδα...:oops:

 

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχχχχχχχχ αν σας πω τι κόλλημα έχω φάει τις 2 τελευταίες ώρες και αντί να μαγειρεύω κανα φαγάκι για τον άντρα μου έχω πάρει σβάρνα όσα online καταστήματα για παπούτσια ξέρω (και δεν ξέρω) μήπως τα έχετε δεί πουθενά ??? έστω ως μάρκα

http://www.spartoo.eu/Kangaroos-RUBY-x70863.php (δεν έχει το 24 νούμερο που θέλω γμτ)

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχχχχχχχχ αν σας πω τι κόλλημα έχω φάει τις 2 τελευταίες ώρες και αντί να μαγειρεύω κανα φαγάκι για τον άντρα μου έχω πάρει σβάρνα όσα online καταστήματα για παπούτσια ξέρω (και δεν ξέρω) μήπως τα έχετε δεί πουθενά ??? έστω ως μάρκα

http://www.spartoo.eu/Kangaroos-RUBY-x70863.php (δεν έχει το 24 νούμερο που θέλω γμτ)

 

:shock::shock:

 

και λεμε εμεις.....μα που ειναι αυτη η ψυχη....

 

:wink:

 

Εισαι σιγουρη για το 24αρι?? Προχθες δεν λεγαμε οτι ειστε στο 25αρι πια...?

 

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον...παρελαβα κι εγω απο yoursclothing και ειμαι καταευχαριστημενη...πολυ καλη ποιοτητα ειδικα ενα καπρι παντελονακι super ντουπερ...νυχτικακια πηρα 2 με την προσφορα καταπληκτικα...ευτυχως ακολυθησα τη συμβουλη της iridas και πηρα ενα νουμερακι μικροτερο αποτι στα mandco κι επεσα μεσα...:lol::lol:

Εαν ριξουν την τιμη στο καπρι λεω να το χτυπησω σε ολα τα χρωματα μη σας πω...;)

Παρελαβα και απο iherb...αλλη μια φορα αψογοι και στις 10 μερες η παραλαβη...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...