Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Βρε κορίτσια βρήκα αυτό στο amazon.de αλλα τα γερμανικά μου έχουν σκουριάσει...

Μπορει κάποια να δει τα μεταφορικά;Επίσης αν κατάλαβα καλά θα είναι διαθέσιμο για αποστολή σε 3-4 βδομάδες;;;

 

Μπορώ λέτε να βρώ κάτι τέτοιο αλλου σ΄αυτη τιμή;

 

http://www.amazon.de/gp/product/B004AHLMFG/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

 

ΑΑΑΑ!! Καλημέραααααα......

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, αρχίστε να ρίχνετε ημερομηνίες στο τραπέζι, λέμε για Ιούλιο, μπας και τα καταφέρουν και οι βορείως ορμώμενες συμφορουμίτισσες. Όλες ευπρόσδεκτες, βόρεια νότια ανατολικά δυτικά κέντρο απόκεντρο, όλες !!!!

Ένα έχω να πω... Βγαίνω για δουλειά 16/07... No comments, please... Κατά τ'άλλα όποτε θέτε... Μόνο που εγώ δεν έχω gym, πειράζει;;; Θα με γνωρίσετε; Χαχα! Έχoυμε kidsbanz όμως...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, πρόσφατα αγόρασα από εδώ:http://www.facebook.com/LavaArtDesign

 

Έχει κοσμήματα πολύ οικονομικά, μέχρι 10 ευρώ, δε θυμάμαι να έχω δει ακριβότερα, με μεταφορικά 4 ευρώ για Θεσσαλονίκη.

 

Η ποιότητα των κοσμημάτων είναι σούπερ. Τα σχέδια εμένα προσωπικά μου αρέσουν. Έρχονται με χαρτάκι ταχυδρομείου.

 

Μέσα στη σελίδα έχει και τρόπους πληρωμής και τα πάντα.

 

Εγώ έμεινα ευχαριστημένη.

 

Καλαμαράκι αν συμφωνούν και οι υπόλοιπες το βάζουμε στη λίστα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki ψάχνω την λίστα με τους ebay πωλητές που είχες και δεν την βλέπω εκτός και εάν είμαι στραβούλιακας. Γιατι τωρα τελευταια ψάχνω συνέχεια πράγματα που είναι μπροστά μου.

Παίζει πουθενά καμμιά οικονομική τσάντα απο e bay? Θα διαβάσω Σαββατοκύριακο οδηγίες γιατί ζηλεύω τις τιμές που ψωνίζετε.

Πρέπει να εκπαιδεύσω την μάνα μου και εγώ γιατί μου ήρθε η παραγγελία απο mothercare και έλειπε κάτι και τώρα το έχασα πάει. Το My uk μου είπε οτι δεν είναι δικιά τους ευθύνη. Είπα να στείλω και στο Mothercare αλλά τι άκρη θα βγάλω δεν ξέρω.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια βρήκα αυτό στο amazon.de αλλα τα γερμανικά μου έχουν σκουριάσει...

Μπορει κάποια να δει τα μεταφορικά;Επίσης αν κατάλαβα καλά θα είναι διαθέσιμο για αποστολή σε 3-4 βδομάδες;;;

 

Μπορώ λέτε να βρώ κάτι τέτοιο αλλου σ΄αυτη τιμή;

 

http://www.amazon.de/gp/product/B004AHLMFG/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

 

ΑΑΑΑ!! Καλημέραααααα......

 

Καλημέρα!

 

109,45? θα σου βγει σύνολο.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το Gymboree θα έχει τα πάντα $12,99 και κάτω την επόμενη εβδομάδα και ίσως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κουπόνι -20 %........ είμαστε πλήρεις για το καλοκαίρι αλλα πώς γινεται να μην αγοράσεις με αυτές τις τιμές.:rolleyes::rolleyes:

 

Βλέπω τον άντρα μου να παίρνει τη πιστωτική κάρτα...:P:p

Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω μερος για συναντηση???

Παρκο Τριτση στο Ιλιον...εχει κουνιες, χορταρια, γκαζον, λιμνες με παπιες, καφετεριες κτλ κτλ....να δουμε ομως εαν μας βολευει ολες το μερος...think about it!!! Απλα ελεγα μηπως το καναμε λιγο νωριτερα μπας και εχει πολλες ζεστες τοτε αλλα οποια ημερομ/νια και να αποφασισετε ειμαι μεσα (natexo εγω γυρναω δουλεια 12/01/2012 χι χι χι)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χάζευα τώρα τη λίστα και είδα αυτό το σάιτ με αρκετά οικονομικά ρουχαλάκια κ 10λίρες μεταφορικά. Εχει ψωνίσει καμία κοπέλα? Είναι καλή η ποιότητα? Καληνύχτα σας:D!!

 

Ναι από τη νύστα μου, δεν έβαλα το σάιτ:http://adams.co.uk/

 

Εχω ψωνισει εγω, διαφορα για το γιο μου και αλλα δωρακια περσι στις εκπτωσεις που ειχε -60%. Πολυ ωραια ρουχαλακια για καθε μερα (και οικονομικα;))

 

Ένα έχω να πω... Βγαίνω για δουλειά 16/07... No comments, please... Κατά τ'άλλα όποτε θέτε... Μόνο που εγώ δεν έχω gym, πειράζει;;; Θα με γνωρίσετε; Χαχα! Έχoυμε kidsbanz όμως...

 

Κοριτσια μετα απο καμμια εβδομαδα να παραλαβω κι εγω τα γυαλια μας.

Να χουμε ολοκληρωμενο look :lol::cool::cool::cool:.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααα!!!

Παρασκευή επιτέλους!!!!!!!!!

Κορίτσια, ερώτηση! Μου ήρθε μήνυμα από το τρελό8 :D ότι τα πραματάκια μου απεστάλησαν- γιούπι!!!- και αν θέλω μπορώ να παρακολουθώ την παραγγελία με το tracking number ή με το παράκατω λινκ.

Έλα μου όμως, που ούτε Tracking είχε ούτε link.

Μονο τον αριθμό της παραγγελίας. Μπορείτε να με βοηθήσετε? Σου στέλνουν μήπως και επόμενο μήνυμα με το tracking number???

1000 thanks!!!!

Και σε μενα ετσι γραφει...υπεθεσα ομως οτι ειναι ενα μνμ τυποποιημενο και στελνεται αυτοματα σε ολες τις παραγγελιες,αφορα και τις απλες,στις οποιες δεν υπαρχει το τρακινγκ και τις εξπρες...ετσι λεω εγω...ας μας πουνε οι πιο εμπειρες που εχουν παρει απο τζιμπορι και κρειζι8...

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ψωνίζετε συχνά από εδώ Gymboree;

Εγώ τώρα το ανακάλυψα :lol:!!!

Νόμιζα πως είναι στην Αγγλία!

Να το τολμήσω;

Εαν ναι μέχρι ποιο ποσό δεν κινδυνεύω να πληρώσω τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

109,45? θα σου βγει σύνολο.

 

Σ΄ευχαριστώ...τα μεταφορικά που μπορώ να τα δώ; Μηπως μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ; Προχώρησα την παραγγελία μέχρι πριν την πληρωμή και μου το έβγαλε 93 ευρώ...

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

κοριτσια στο crazy8 εκανα συνολο 130δολαρια εως 120 ειπατε δεν περνανε τελωνειο;να βγαλω κατι η να το αφησω;

 

 

To τελωνειο είναι θέμα τύχης, δεν έχει σημασία το σύνολο της παραγγελίας. Σίγουρα το χαμηλότερο δυνατό είναι το καλύτερο.

 

 

Και σε μενα ετσι γραφει...υπεθεσα ομως οτι ειναι ενα μνμ τυποποιημενο και στελνεται αυτοματα σε ολες τις παραγγελιες,αφορα και τις απλες,στις οποιες δεν υπαρχει το τρακινγκ και τις εξπρες...ετσι λεω εγω...ας μας πουνε οι πιο εμπειρες που εχουν παρει απο τζιμπορι και κρειζι8...

 

 

 

Δε δίνουν συνήθως tracking number, εκτος αν έχεις επιλέξει express delivery.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

κοριτσια στο crazy8 εκανα συνολο 130δολαρια εως 120 ειπατε δεν περνανε τελωνειο;να βγαλω κατι η να το αφησω;

 

Και σε μενα ετσι γραφει...υπεθεσα ομως οτι ειναι ενα μνμ τυποποιημενο και στελνεται αυτοματα σε ολες τις παραγγελιες,αφορα και τις απλες,στις οποιες δεν υπαρχει το τρακινγκ και τις εξπρες...ετσι λεω εγω...ας μας πουνε οι πιο εμπειρες που εχουν παρει απο τζιμπορι και κρειζι8...

 

Κορίτσια μου, ψωνίζετε συχνά από εδώ Gymboree;

Εγώ τώρα το ανακάλυψα :lol:!!!

Νόμιζα πως είναι στην Αγγλία!

Να το τολμήσω;

Εαν ναι μέχρι ποιο ποσό δεν κινδυνεύω να πληρώσω τελωνείο;

 

 

Κοριτσια μεχρι 22ευρα επιτρεπουν οι τελωνες...επομενως οτιδηποτε πανω απο αυτο υπαρχει παντα ο κινδυνος να πληρωσετε εκτελωνισμο...απο ενα προχειρο στατιστικο να σας πω οτι 8 στις 10 που εχουμε παραγγειλει απο αμερικα την εχουμε γλυτωσει...βασικη προυποθεση να επιλεξετε απλη αποστολη με ταχυδρομειο (usps) και οχι express με courrier. Ειναι ρισκο το οποιο δεν σχετιζεται με το ποσο αλλα με τον τελωνειακο υπαλληλο στα χερια του οποιου θα πεσει το δεμα σου (εαν πεσει).

 

Φλορα εχεις δικιο...ειναι τυποποιημενο μηνυμα, επομενως εαν εχετε επιλεξει την απλη, πιο οικονομικη αποστολη μην ψαχνετε για tracking νο...σε καμια 10αρια αντε 15αρια μερες περιμενετε χαρτακι απο ΕΛΤΑ...και καλοφορετα!!!!!:wink::wink:

 

edit --- παλι με προλαβανε!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ψωνίζετε συχνά από εδώ Gymboree;

Εγώ τώρα το ανακάλυψα :lol:!!!

Νόμιζα πως είναι στην Αγγλία!

Να το τολμήσω;

Εαν ναι μέχρι ποιο ποσό δεν κινδυνεύω να πληρώσω τελωνείο;

 

 

Προσπαθώ να το κρατήσω κάτω από $125 και παντα να επιλέγεις standard shipping. Παίρνει περισσότερο χρόνο για να φτάσει, αλλά έχεις καλύτερη πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Α αυτο ειναι το ωραιο...μερικες φορες το ποσο εκτελωνισμου μπορει να ειναι και μεγαλυτερο απο το ποσο που εχεις δωσει γιατι αυτοι που αναλαμβανουν τον εκτελωνισμο (συνηθως εταιρειες courrier) βαζουν μεσα και την αμοιβη τους...συνηθως εαν επιλεξεις να εκτελωνησεις μονη σου γλυτωνεις περιπου τα μισα αλλα και παλι η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη...μια μερα θα τη φας στα πηγαινε ελα στο αεροδρομιο...παντως τα gym μεσα στους ορους χρησης λενε οτι σε περιπτωση που τους επιστραφει το πακετο (εαν δεν δεχτεις να παραλαβεις το πακετο απο το τελωνειο αυτο επιστρεφει στον αποστολεα) σου επιστρεφουν το ποσο...εχει συμβει σε μια κοπελα αυτο και οντως της τα επεστρεψαν μαζι με τα μτφ...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το κρατήσω κάτω από $125 και παντα να επιλέγεις standard shipping. Παίρνει περισσότερο χρόνο για να φτάσει, αλλά έχεις καλύτερη πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :)!

Link to comment
Share on other sites

Α αυτο ειναι το ωραιο...μερικες φορες το ποσο εκτελωνισμου μπορει να ειναι και μεγαλυτερο απο το ποσο που εχεις δωσει γιατι αυτοι που αναλαμβανουν τον εκτελωνισμο (συνηθως εταιρειες courrier) βαζουν μεσα και την αμοιβη τους...συνηθως εαν επιλεξεις να εκτελωνησεις μονη σου γλυτωνεις περιπου τα μισα αλλα και παλι η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη...μια μερα θα τη φας στα πηγαινε ελα στο αεροδρομιο...παντως τα gym μεσα στους ορους χρησης λενε οτι σε περιπτωση που τους επιστραφει το πακετο (εαν δεν δεχτεις να παραλαβεις το πακετο απο το τελωνειο αυτο επιστρεφει στον αποστολεα) σου επιστρεφουν το ποσο...εχει συμβει σε μια κοπελα αυτο και οντως της τα επεστρεψαν μαζι με τα μτφ...

 

Πολύ σημαντική πληροφορία αυτή!

Μπράβο στους Αμερικάνους!

 

Εαν σε πιάσει το τελωνείο, πως το μαθαίνεις;

Σε ειδοποιούν, τύπου "κύρια μου έχετε ένα δέμα" κτλ....;

Link to comment
Share on other sites

Τα ρούχα στο Gymboree έχουν κανονικά νούμερα ή είναι πιο μικρά πχ όπως orchestra ;

 

Διάβαζα τα νούμερα τους και μου φάνηκαν μικρές οι αντιστοιχίες των εκατοστών στα μεγέθη.

Εκτός και αν ο σπόρος μου είναι μεγαλόσωμος :lol::lol::lol:!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα νομιζω οτι η φορμα τους ειναι στενουτσικη προς το κανονικο δηλαδη ο γιος μου ειναι 4μιση χρονων 20κιλα και 1,10 υψος και του πηρα 5αρια τα οποια θα βαλει το καλοκαιρι και του ειναι οκ...σιγουρα οχι φαρδια...ενα πουλοβερ και ενα πουκαμισο που του πηρα small δηλαδη 5-6 θα τα βαλει το χειμωνα...στη μουμπου μου παλι που ειναι μινιον χθες της δοκιμασα ενα παντελονακι που της πηρα απο gym 6-12 μηνων (ειναι 6 μηνων) και της πλεει...μαλλον σε κανα 2μηνο θα το βαλει!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...