Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια μηπως ξερετε κανενα σαιντ ελλαδα η εξωτερικο να εχει γνησιες ugg !!!!

Στον Τσουδερο ειχε αλλα λογο εκπτωσεων τις εχουν μαζεψει !!!!

 

Αυτες που θελω εχουν 260 € αλλα δεν ξερω που αλλου να τις βρω γιατι εδω που ειμαι δεν εχει κανενας!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nα ρωτήσω κάτι; http://www.gymboree.com Αυτό γιατί υπάρχει στην λίστα αρχικά και μετά βγήκε;Είχε πρόβλημα κάποια κοπέλα;Εχει απίστευτα ρουχαλάκια!Εχει κάποια κοπέλα εμπειρία;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερετε κανενα σαιντ ελλαδα η εξωτερικο να εχει γνησιες ugg !!!!

Στον Τσουδερο ειχε αλλα λογο εκπτωσεων τις εχουν μαζεψει !!!!

 

Αυτες που θελω εχουν 260 € αλλα δεν ξερω που αλλου να τις βρω γιατι εδω που ειμαι δεν εχει κανενας!!!!

 

Δες εδώ: http://www.asos.com/Women/Shoes/Cat/pgecategory.aspx?cid=4172#state=Rf-100%3DBoots&parentID=Rf-100&pge=0&pgeSize=20&sort=-1

Άν δεν έχουν αυτές που θες, δες εδώ: http://www.uggaustralia.com/gb/retailstores/onlinestores.aspx

Είναι το official site & παραθέτει κατάλογο με όλους τους εξουσιοδοτημένους online εμπόρους που εδρεύουν στην Αγγλία (γιατί αν έρθουν απο Αμερική ή Αυστραλία πιθανόν να φορολογηθούν). Δεν ξέρω ποιοί απο αυτούς στέλνουν Ελλάδα, οπότε καλό ψάξιμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γλυκύτατα παπουτσάκια πώς μπαίνουν; Έχουν κριτς κρατς ή έχουν λάστιχο πίσω;

Οι σόλες τους είναι σκληρές δηλ. κάνουν για περπάτημα; Είναι δερμάτινα;

Ευχαριστώ και πάλι! :)

 

Είναι όλο δερμάτινα, έχουν λαστιχάκι στο πίσω μέρος και η σόλα τους είναι πολύ μαλακιά, όπως πρέπει να είναι τα πρώτα παπουτσάκια των μωρών. Ο γιός μου τα φορούσε κανονικότατα και στο δρόμο (κυρίως πεζοδρόμια, βέβαια, γιατί σε χώματα και χαλίκια π.χ. σε παιδική χαρά, δε θα αντέξουν τόσο πολύ).

Τα inch-blue είναι σημαντικά πιο οικονομικά, χωρίς να υστερούν σε ποιότητα. Και έχουν απίστευτη ποικιλία σχεδίων, ειδικά για κορίτσια!

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα μεσω διαδικτυου μια φωτογραφικη μηχανη σε συμφερουσα τιμη.

Η σελίδα ανεφερε ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ 7 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ.

 

ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ καθημερινα πια με την εταιρεια για την φωτογραφική μηχανη.

Οι δικαιολογες πάμπολες .Τοσες πολλές που αγανάκτησα.

Μεχρι σήμερα δεν ε΄χω παραλάβει.

Ειδα σε καποιο forum οτι η συγκερικ΄μενη εταιρεία αφού εκανε το ιδιο εσετειλε προιόν χρησιμποποιημένο!!!!!!!!!!!!1

 

!!!Προσοχή λοιπόν.Πριν αγοράσετε ΠΑΡΤΕ ΤΗΛ. την εταιρεια και ρωτησετε

 

1.Ποιος είναι ο μεγιστος χρονος αποστολής.

2.Αν αναφέρεται σε εκθεσιακό προιόν

 

θελετε την σελιδα αγορας?

 

 

 

την αφαιρεσα για λογους δυσφημησης....

 

εμαθα για μια γνωστη μου που παρειγγειλε μια καρεκλα(σχ αυγου) που εδω κοστιζει 2500 απο σελιδα του εξωτερικου 800 ευρουλακια. Η χρεωση εγινε η καρεκλα δεν εφανη ΠΟΤΕ..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι όλο δερμάτινα' date=' έχουν λαστιχάκι στο πίσω μέρος και η σόλα τους είναι πολύ μαλακιά, όπως πρέπει να είναι τα πρώτα παπουτσάκια των μωρών. Ο γιός μου τα φορούσε κανονικότατα και στο δρόμο (κυρίως πεζοδρόμια, βέβαια, γιατί σε χώματα και χαλίκια π.χ. σε παιδική χαρά, δε θα αντέξουν τόσο πολύ).

Τα inch-blue είναι σημαντικά πιο οικονομικά, χωρίς να υστερούν σε ποιότητα. Και έχουν απίστευτη ποικιλία σχεδίων, ειδικά για κορίτσια![/quote']

 

 

Moυ άρεσαν πολυ τα robeez αλλά αναρωτιέμαι αν κάνει να τα φοράνε αυτα τα τόσο μαλακά παπούτσια όταν είναι να αρχίσουν να περπατάνε. Η παιδιατρος μας ειπε σαν πρώτα παπούτσια να του βάλουμε κάποια που να κρατάνε σταθερά τους αστραγάλους και όχι πολυ μαλακά που να γλιστράνε. Εσείς τι λέτε?

 

Α και γιατι δεν απο το νούμερο 19 πάνε κατευθείαν στο 21? 20 δεν έχει?:roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά χαζεύοντας στο ιντερνετ κοιτάξτε τι βρήκα: http://welliesandworms.co.uk/shop/waterproof-warm-clothing.html . Ξετρελλάθηκα με την ποικιλία και στελνει Ελλάδα με 12,95 λιρες! Μάλλον θα "χτυπήσω" τίποτα (ενώ "υποσχέθηκα" πως όχι :);) ;) ;):lol: )

Link to comment
Share on other sites

Moυ άρεσαν πολυ τα robeez αλλά αναρωτιέμαι αν κάνει να τα φοράνε αυτα τα τόσο μαλακά παπούτσια όταν είναι να αρχίσουν να περπατάνε. Η παιδιατρος μας ειπε σαν πρώτα παπούτσια να του βάλουμε κάποια που να κρατάνε σταθερά τους αστραγάλους και όχι πολυ μαλακά που να γλιστράνε. Εσείς τι λέτε?

 

Α και γιατι δεν απο το νούμερο 19 πάνε κατευθείαν στο 21? 20 δεν έχει?:roll:

 

Jen, είναι παλιά η αντίληψη για τα σκληρά παπούτσια με σταθερό αστράγαλο κλπ. Αυτά τα παπουτσια δυσκολεύουν παρά βοηθάνε τα παιδάκια στα πρώτα τους βήματα. Η άποψη είναι ότι όταν τα παιδιά μαθαίνουν να περπατάνε πρέπει να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο ξυπόλητα, για να διαμορφωθεί σωστά το πέλμα. Και τα πρώτα παπούτσια πρέπει να είναι ό,τι πιο κοντινό στο ξυπόλητο, μαλακά και να αγκαλιάζουν το ποδαράκι.

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις σχετικές συζητήσεις και ειδικά για τα robeez, αλλά τώρα δε θυμάμαι για να σε κατατοπίσω που ακριβώς έχει συζητηθεί το θέμα. Πάντως η σόλα αυτών των παπουτσιών είναι σαν suede και δεν γλιστράει.

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ρωτήσω κάτι; http://www.gymboree.com Αυτό γιατί υπάρχει στην λίστα αρχικά και μετά βγήκε;Είχε πρόβλημα κάποια κοπέλα;Εχει απίστευτα ρουχαλάκια!Εχει κάποια κοπέλα εμπειρία;

 

Τελικά δεν έχει παραγγείλει καμμιά κοπέλα απο αυτό;:-(

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει παρει καμμια σας μπομπο απο Αμερικη? Εχω δει ενα σαιτ τελειο και στελνουν Ελλαδα αλλα με το τελωνειο τι παιζει?? Πρεπει να γραψουν gift epanw για να μην φορολογηθει? Και πως το λες στην εταιρια? Το γραφουν ?

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει παρει καμμια σας μπομπο απο Αμερικη? Εχω δει ενα σαιτ τελειο και στελνουν Ελλαδα αλλα με το τελωνειο τι παιζει?? Πρεπει να γραψουν gift epanw για να μην φορολογηθει? Και πως το λες στην εταιρια? Το γραφουν ?

 

 

εξαρταται,καποιες εταιρειες δεν δεχονται να το γραψουν.και gift να γραψουν ομως αν η συσκευασια ειναι μεγαλη και τους χτυπησει στο ματι μια χαρα θα το σταματησουν.λενε οτι αν σταλει με USPS (το αμερικανικο ΕΛΤΑ)μπορει και να μην σταματησει τελωνειο,αν σταλει με courier τυπου fed-ex,dhl ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα σταματησει.στην θεση σου δεν θα το διακινδυνευα.

 

εκανα μια παραγγελια απο αμερικη και την περιμενω απο εβδομαδα,ρουχα που κοστισανε 82 δολαρια απο το jcpenney και εχω μια εγνοια μην τυχον και εκτελωνιστουν.αν ειναι θα σου πω.

 

τι τιμες εχουν οι μπομπο??????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

POly φτηνες..1 ευρω

 

με τα μεταφορικα θα σου βγει τοσο η καθεμια?????εχεις κοιταξει στον ναρλη στην καβαλα?????εχει πολυ καλες τιμες.την μπομπο του γαμου μου την ειχα παρει πολυ φιλικη τιμη 1,20 και αυτος την ειχε 0,95 λεπτα.επισης βαλε αν θελεις το λινκ της σελιδας.βαφτιση ερχεται:D:D:D:D:D

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρθαν οι παραγγελίες μου σε 6 εργάσιμες μερες απο τα http://www.feelunique.com & http://www.fragrancedirect.co.uk ...ε βρήκα το άρωμα μου τα 100μλ σε 20ευρώ γιατι δεν ειχε κουτι και καπάκι!!!!!!! Και πολυ το χάρηκα γιατι εδω τα 100μλ εχουν 71ευρώ!!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας.Εχω ψωνισει αρκετα απο τα διαφορα site που προτεινετε.Τωρα ομως θελω να αγορασω ενα καροτσακι maclaren quest και δεν ξερω απο που θα το βρω φτηνα.Λετε να το βρω?εψαξα σε ολα τα σιτε που προτεινετε στη λιστα αλλα βγαινει στα ιδια λεφτα περιπου.Πολυ μικρη η διαφορα.Αχχ βοηθειστε με γιατι εχω αγχωθει.Και στη λητω το εχουν με 20% σε δωροεπιταγη αυτο τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάραγγείλει και έχω πάρει σουτιέν απο αυτό το σάιτ. Όλα ήταν ΟΚ, εάν θυμάμαι καλά η παραγγελία έφτασε σε 5 εργάσιμες, δεν υπήρχε καμιά κρυφή χρέωση. Ήρθε με ταχυδρομείο.

Ελπίζω να έρθει και το δικό σου. Εγώ πήρα ένα της Bravado και το έχω καταευχαριστηθεί (ναι, απο τώρα που δεν θηλάζω ακόμα!).

 

Α τέλεια, θα ξαναπροσπαθήσω τότε...με το καλό το μωράκι σου :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν οι παραγγελίες μου σε 6 εργάσιμες μερες απο τα http://www.feelunique.com & http://www.fragrancedirect.co.uk ...ε βρήκα το άρωμα μου τα 100μλ σε 20ευρώ γιατι δεν ειχε κουτι και καπάκι!!!!!!! Και πολυ το χάρηκα γιατι εδω τα 100μλ εχουν 71ευρώ!!

 

κορίτσι, τι μεταφορικά έχει??

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσι, τι μεταφορικά έχει??

 

O μεταφορικά το πρωτο και το δευτερο δεν θυμαμαι...! θα σε παρω στο διάλλειμα τηλεφωνο..φροντισε να εχεις το κινητο μαζι σου!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον... Το πρωί παρέλαβα το κάθισμα της μικρής από mytoys.de και την παραγγελία μου από asos.com. Το κάθισμα το παρήγγειλα Τετάρτη απόγευμα, Πέμπτη έφυγε και σήμερα Τρίτη το έλαβα! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη! Θα παραγγείλω κ άλλα πράγματα σύντομα! Μου στείλανε και κωδικό -10%!

Από asos παρήγγειλα Πέμπτη και ήρθαν επίσης σήμερα. Και αν σκεφτείτε ότι σε αυτή την περίπτωση μεσολαβούσαν και τα ελληνικά ταχυδρομεία, σα θαυμα μου φαίνεται!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,

xtes ekana mia ereuna se ola sxedon ta proteinomena sites gia karotsaki sigekrimena tis maklaren to techno xlr.To vrika sto pramworld 209 lires otan edo exei 418 euro kai malista sta kainourgia xromata.To techno xt charcoal to eixe 167 lires eno edo to vriskeis peripou 310 euro!APISTEUTI DIAFORA.Koitaxa kai gia kareklaki autokinitou...mono sto pramworld vrika me sistima isofix pou na einai rear facing 0-18 250 lires...fantazomai stin Ellada tha kanei kamia 500ara.Tous esteila mail gia ta metaforika vgainoun 75 lires kai gia ta dyo.Perimeno na mou poun kai gia to xrono paralavis...Apo osa katalava nomizo oti aksizei ton kopo na kano tin paraggelia!!!!yparxei kaneis pou na kserei kati arnitiko???Ego enthousiastika pantos...isos me to after sales service na yparxei provlima...an borei kaneis na mou dosei xtra plirofories i na enisxysei tin gnomi mou tha to ektimousa!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,

xtes ekana mia ereuna se ola sxedon ta proteinomena sites gia karotsaki sigekrimena tis maklaren to techno xlr.To vrika sto pramworld 209 lires otan edo exei 418 euro kai malista sta kainourgia xromata.To techno xt charcoal to eixe 167 lires eno edo to vriskeis peripou 310 euro!APISTEUTI DIAFORA.Koitaxa kai gia kareklaki autokinitou...mono sto pramworld vrika me sistima isofix pou na einai rear facing 0-18 250 lires...fantazomai stin Ellada tha kanei kamia 500ara.Tous esteila mail gia ta metaforika vgainoun 75 lires kai gia ta dyo.Perimeno na mou poun kai gia to xrono paralavis...Apo osa katalava nomizo oti aksizei ton kopo na kano tin paraggelia!!!!yparxei kaneis pou na kserei kati arnitiko???Ego enthousiastika pantos...isos me to after sales service na yparxei provlima...an borei kaneis na mou dosei xtra plirofories i na enisxysei tin gnomi mou tha to ektimousa!!

 

εγω παρελαβα το καροτσι μου απο αυτο το σαιτ πριν 2 εβδομαδες σε 6 εργασιμες.φανταζομαι το θελεις σε καφε πρασινο γιατι μονο αυτο εχει 209 λιρες,τα αλλα χρωματα εχουν 245.αρνητικο παντως δεν εχω διαβασει.αν σε συμφερει να τα παρεις!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...