Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, δεν παίζεσαι !!!!!!!! Σούπερ αγορές ........... Πώς τα βρίσκετε ρε μαμότο ............

 

Θενκςςςςς χαχαα ψάξιμο ψάξιμο ψάξιμο!!!

Αφου εχω αυπνιες , βαζω λέξη κλειδι και χαζεεεευωωω

 

 

καλημερα!!!

εχω βρει το μπελα μου με τον αντρα μου...ψαχνω για πεδιλα για το μικρο, και στον..μεγαλο δεν αρεσει τιποτα..

τα baby op παντως στο amazon ειναι πολυ ομορφα και σε πολυ καλες τιμες!το αμαζον δεν στελνει παιδικα παπουτσια ελλαδα, ετσι δεν ειναι?? εχω κατι φιλους ακομη αγγλια, θα μπορουσαν να παραλαβουν κ να μου τα στειλουν...ή μηπως στελνει ελλαδα??

 

 

και με το νουμερο εχω θεματακι..πως θα μετρησω το εσωτερικο της σολας??στους αλλους πωλητεσ ρωταω, εδω τι κανω...οεο???

 

Το αμαζον απο οτι ξερω δεν στελνει παιδικά παπούτσια, αλλα ήταν μια κοπελλα που της εστειλε ενα συγκεκριμενο, βαλτο στο καλαθι σου προχωρα την διαδικασια και αν στο επιτρεψει θα φανει ενα κλικ πριν κανεις place your order!

 

αν δεν τα στελνει....η λυση ειναι οι φιλοι σου

 

Καλημερα ειπα...? Δεν ειπα...

 

Καλημερααααααααααααααααααααα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ δεν λέει διαστάσεις και δεν μπορώ να καταλάβω μέγεθος απο τη φωτο...και εγώ αποκλειστικό θηλασμο θέλω κι ελπίζω να τα καταφέρω.

Εχω βρει κι αυτή

 

http://www.amazon.co.uk/Tiny-Tillia-Embroidered-Changing-Shoulder/dp/B002GWVGPI/ref=sr_1_5?s=baby&ie=UTF8&qid=1305323020&sr=1-5

 

αλλά δεν ξέρω ποια απο τις δύο είναι πιο καταλληλη :(

στην πρώτη που έβαλες το λινκ γράφει διαστάσεις απλά πρέπει να πατήσεις το see more technical details. Επίσης πάντα να κοιτάς τα review αν έχει για κάθε αντικείμενο εκεί κάποιος μπορεί να έχει γράψει και διαστάσεις του αντικειμένου που σε ενδιαφέρει αν δεν το γράφει στην περιγραφή όπως επίσης και άλλα που μπορεί να μην τα έχεις σκεφτεί.

 

Λοιπον.....

 

αφου εχω αυπνίες χαζευω στο εμπευ....κ ξεσάλωσα παλι

 

 

Αυτα....κοινως ξεσαλωνω τωρα που εχω για γκαρνταρομπα φθινοπωρο/χειμωνα!

με γιες με γιές !!!! σμουτς :D

 

 

Αχ, πάλι υπολογισμοί. Ναι, ρε μαμότο, θα δέχεται όμως να χρησιμοποιήσω απλώς την διεύθυνσή της για κάποια πράγματα που μπορώ να παραγγείλω μόνη μου αλλά θέλουν αγγλική διεύθυνση π.χ. πάνες, ρούχα κλπ ? Το βρίσκω ανοησία να πληρώσω 10% επί των αγορών για πράγματα που δεν θα μπεί στον κόπο να παραγγείλει ένας πέρσοναλ σόπερ. Γι' αυτά που δεν γίνεται πάω πάσο. Η αναλογία που γράφεις είναι άψογη, ούτε 1 στα 2, καλό κέρδος !!!

 

Σε αυτό δεν συμφωνώ ακριβώς..... αυτός ο άνθρωπος (όπως και να λέγεται ή να είναι) θα σπαταλήσει από τον χρόνο του για να παραλάβει τα Χ αντικείμενα που θα παραγγείλεις εσύ (εγώ) :-P θα τα ξεπακετάρει και θα τα βάλει σε μία κούτα προσέχοντας να σου έρθει όσο οικονομικότερα γίνεται ίσως να αφαιρέσει από την συσκευασία πράγματα που την κάνουν ογκώδη επίσης θα καλέσει κουριερ που θα πρέπει να το περιμένει για να τα παραλάβει και θα έχει μια ποιο προσωπική επικοινωνία μαζί σου (ελπίζω) :?:? από την εταιρεία τύπου MUM, οπότε κάπως θα πρέπει να πληρωθεί για τον κόπο του βέβαια για αγορές τύπου εγώ ψωνίζω πληρώνω κλπ και εσύ παραλαμβάνεις δεν θεωρώ και σωστό να πληρωθείς με ποσοστό επί της αγοράς ίσως το κατώτερο φεε που θα ορίσει κάποιος για τέτοια υπηρεσία ;);)

 

Καλημέρα είπα ?? δεν είπα ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Είμαι καινούρια στο σάιτ και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας και τη γνώμη σας για κάτι που μ'ενδιαφέρει ν'αγοράσω από το ebay.

{Προσφέρθηκε βέβαια η kornilia αλλά την έχασα.}

 

Υπάρχουν όμως κάποια προβληματάκια όπως:

δεν έχω προπληρωμένη κάρτα {εύκολο να βγάλω}.

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το πως γίνεται π.χ η παραγγελία,η πληρωμή κλπ.

Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστες είναι οι εταιρείες αυτές, δηλ. φοβάμαι μη χάσω τα χρήματά μου και τέλος δεν γνωρίζω αν για να εγγραφώ στο ebay πληρώνω ή είναι δωρεάν.

Ά! και δεν ξέρω οι τιμές σε δολάρια που λέει πόσο είναι σε ευρώ.

Θα εκτιμούσα πολύ αν κάποια μπορεί να βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Είμαι καινούρια στο σάιτ και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας και τη γνώμη σας για κάτι που μ'ενδιαφέρει ν'αγοράσω από το ebay.

{Προσφέρθηκε βέβαια η kornilia αλλά την έχασα.}

 

Υπάρχουν όμως κάποια προβληματάκια όπως:

δεν έχω προπληρωμένη κάρτα {εύκολο να βγάλω}.

 

εύκολο ;);)

 

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το πως γίνεται π.χ η παραγγελία,η πληρωμή κλπ.

δες το λινκ παρακάτω

 

Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστες είναι οι εταιρείες αυτές, δηλ. φοβάμαι μη χάσω τα χρήματά μου και τέλος δεν γνωρίζω αν για να εγγραφώ στο ebay πληρώνω ή είναι δωρεάν.

 

μέσα από το ebay οι αγορές είναι και ασφαλείς και αξιόπιστες θα πρέπει όμως να δημιουργήσεις και ένα λογαριασμό στο paypal (όπου θα βάλεις την κάρτα σου) για να μπορείς να πληρώνεις μέσω αυτού, με αυτό τον τρόπο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για παραπάνω πληροφορίες και πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε διάβασε εδώ από το πρώτο ποστ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

 

Ά! και δεν ξέρω οι τιμές σε δολάρια που λέει πόσο είναι σε ευρώ.

για την ισοτιμία δες εδώ

http://www.xe.com το πρόβλημα είναι για αγορές από Αμερική αν το ποσό είναι μεγάλο ίσως να πληρώσεις τελωνείο

 

Θα εκτιμούσα πολύ αν κάποια μπορεί να βοηθήσει!

 

:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ τα weleda χρησιμοποιώ αλλά κατόπιν έρευνας στο ανωτέρω σαιτ παρήγγειλα απο iherb το Angels baby earth..... και επίσης ρώτησα μια κοπέλα στην Ελβετία που εκεί τα αγοράζουν τα weleda απο το σουπερ μάρκετ, ότι η παιδίατρος εκεί της είχε πεί ότι τα weleda μπορούν να προκαλέσουν και αλλεργίες. Και να σας πω την αλήθεια, είχα παρατηρήσει ότι όποτε βάζω εγώ την κρέμα σώματος του μωρού είχα μια φαγούρα. Στο μωρό βέβαια δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Παρόλα αυτά τα θεωρώ πολύ καλύτερα απο τα συμβατικά προιόντα.

 

Kiki κι εγω αυτα παρηγγειλα αλλα προσεχε ομως μην πανε στα ματακια του μωρου γιατι δεν ειναι tear free...κι εγω το ειδα αφου τα παρηγγειλα αλλα τα χρησιμοποιω στο μεγαλο που ουτως ή αλλως κλεινει τα ματια του ή στο πωπουδακι μας...παντως εχει πολυ ωραιο αρωμα...σαν πορτοκαλι!!! Αυτη τη φορα παρηγγειλα αυτο Mild by Nature for Baby, Tear-Free Shampoo & Body Wash αν και δεν το βρηκα στο cosmeticdata αλλα απο την περιγραφη φαινεται ασφαλες!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνημα γιατί η παραγγελία που έκανα εγώ την Τετάρτη, έφυγε την Πέμπτη.

 

Λοιπόν, αναφορικά με kidzshooz. Πάντως από επικοινωνία εξυπηρετικότατοι. Ένα παπουτσάκι για την ανηψιά μου δεν το είχε ούτε στο site αλλά ούτε στο ebay στο νούμερό μας και έτσι αλληλογράφησα με την Clare, ενημερώνοντας την παράλληλα ότι θέλω να κάνω παραγγελία από το site για να γλυτώσω το -10%. Λοιπόν, μου απάντησε ότι ανέβασε στο site το νούμερό μας για να με εξυπηρετήσει.

Παρήγγειλα αυτά για τον μικρό μου και αυτά για την ανηψούλα.

Επίσης, της μίλησα για εμάς ότι χτίζει fan club εδώ την Ελλάδα και μου ζήτησε το link του parents. Λέτε να μας δώσει καμμιά έκπτωση; :D

Άντε, εύχομαι να μείνω ευχαριστημένη σαν το καλαμαράκι.

 

Οκ, λύσαμε το θέμα βρεφικό πέδιλο. Τώρα ψάχνω του μεγάλου που φορά 30-31 αλλά παντού κάνει τζιζ από τιμές. Ανακάλυψα τούτο το site http://www.charlesclinkard.co.uk Έχει ψωνίσει καμμία από εκεί; Βρήκα καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα μαγαζιά πχ τα geox kraze στις 34 λίρες και Timberland στις 25 λίρες. Μεταφορικά για Ελλάδα 6 λιρόνια. Να το τολμήσω;;;

 

Maanton επειδη κι εμεις ειμαστε fun των geox απλα να σου πω οτι το Πασχα του μπηρε η νονα του πεδιλακι ανοιχτο πισω και οχι εντελως ανοιχτο μπροστα απο το καταστημα στο mall με 40ευρω γιατι εχουν κανει και αυτοι loyalty club και εφοσον γραφτεις εχις εκπτωση -10ευρω στην πρωτη αγορα και σου δινουν και μια δωροεπιταγη 10% αναλογα με το ποσο της αγορας σου για την επομενη φορα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Access ευχαριστώ! Τις είδα τις διαστάσεις...σε αυτή την τσάντα είναι

48 x 32 x 13 centimeters

 

http://www.amazon.co.uk/Okiedog-Twinkle-Luxury-Messenger-Changing/dp/tech-data/B00303FE3M/ref=de_a_smtd

 

Επειδή είμαι πρωτάρα δεν βγάζω άκρη..είναι αρκετά μεγάλη για τσάντα αλλαγης; :)

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzo κανε μια εικονικη παραγγελια γιατι νομιζω οτι δεν τη στελνει Ελλαδα...οταν εψαχνα για τσαντα αλλαγης ειχα επιλεξει την ιδια στο ροζουλι της αλλα τελικα δεν την πηρα γιατι δεν την εστελνε...:oops:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα weleda χρησιμοποιώ αλλά κατόπιν έρευνας στο ανωτέρω σαιτ παρήγγειλα απο iherb το Angels baby earth..... και επίσης ρώτησα μια κοπέλα στην Ελβετία που εκεί τα αγοράζουν τα weleda απο το σουπερ μάρκετ, ότι η παιδίατρος εκεί της είχε πεί ότι τα weleda μπορούν να προκαλέσουν και αλλεργίες. Και να σας πω την αλήθεια, είχα παρατηρήσει ότι όποτε βάζω εγώ την κρέμα σώματος του μωρού είχα μια φαγούρα. Στο μωρό βέβαια δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Παρόλα αυτά τα θεωρώ πολύ καλύτερα απο τα συμβατικά προιόντα.

 

Kiki κι εγω αυτα παρηγγειλα αλλα προσεχε ομως μην πανε στα ματακια του μωρου γιατι δεν ειναι tear free...κι εγω το ειδα αφου τα παρηγγειλα αλλα τα χρησιμοποιω στο μεγαλο που ουτως ή αλλως κλεινει τα ματια του ή στο πωπουδακι μας...παντως εχει πολυ ωραιο αρωμα...σαν πορτοκαλι!!! Αυτη τη φορα παρηγγειλα αυτο Mild by Nature for Baby, Tear-Free Shampoo & Body Wash αν και δεν το βρηκα στο cosmeticdata αλλα απο την περιγραφη φαινεται ασφαλες!

 

Aggelomarios εγώ παρήγγειλα αυτό

 

http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Baby-Shampoo-Body-Wash-8-fl-oz-235-ml/17976?at=0

 

Ειναι tear free και διάβασα πολύ καλές κριτικες!

 

Τώρα το είδα για την τσαντα αλλα εντάξει...δοκιμασα και την στέλνει!!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Access ευχαριστώ! Τις είδα τις διαστάσεις...σε αυτή την τσάντα είναι

48 x 32 x 13 centimeters

 

http://www.amazon.co.uk/Okiedog-Twinkle-Luxury-Messenger-Changing/dp/tech-data/B00303FE3M/ref=de_a_smtd

 

Επειδή είμαι πρωτάρα δεν βγάζω άκρη..είναι αρκετά μεγάλη για τσάντα αλλαγης; :)

 

Πιάσε ένα μεγάλο χαρτί και σχεδίασε τις διαστάσεις να δεις το μέγεθος. Εγώ αύτο κάνω:lol:

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτυπησα αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280673283807&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Την ειχα σταμπαρει μερες απο διαφορους πωλητες αλλα δεν ηθελα να δωσω πανω απο 50 ευρω οποτε περιμενα και περιμενα και τελικα την τσιμπησα με 47ευρουλακια!!!:lol::lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ελέ μου...αμα δεις το καλοκαιρι στην Κρητη να σουλατσαρει καμια με αυτη την τσαντα εγω θα'μαι!!!!!:lol::lol::lol:

Να σε πω την αληθεια αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190509783195&ssPageName=STRK:MEWAX:IT μου αρεσε περισσοτερο αλλα δεν ηθελα να φτασω τοσο ψηλα σε τιμη...:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες! Καμιά γνώμη;;;;;;

Συμφωνώ με την female, στείλε μύνημα και ρώτα τον. Μου έχει τύχει 2-3 φορές σε αγορές από ebay, να δείχνει την πληρωμή μου αλλά όχι και την αποστολή από τον πωλητή (βαριόταν ή δεν ήξερε πως να ενημερώσει ?). Μετά από 3-4 μέρες στέλνω μύνημα και μου λένε ότι τα έστειλαν.

 

A το έχω βρει στο shoesforkids με 38 λίρες, έψαχνα κάτι πιο οικονομικό!

 

Πιθανολογώ ότι δεν θα πετύχεις καλύτερη τιμή.

 

Σε αυτό δεν συμφωνώ ακριβώς..... αυτός ο άνθρωπος (όπως και να λέγεται ή να είναι) θα σπαταλήσει από τον χρόνο του για να παραλάβει τα Χ αντικείμενα που θα παραγγείλεις εσύ (εγώ) :-P θα τα ξεπακετάρει και θα τα βάλει σε μία κούτα προσέχοντας να σου έρθει όσο οικονομικότερα γίνεται ίσως να αφαιρέσει από την συσκευασία πράγματα που την κάνουν ογκώδη επίσης θα καλέσει κουριερ που θα πρέπει να το περιμένει για να τα παραλάβει και θα έχει μια ποιο προσωπική επικοινωνία μαζί σου (ελπίζω) :?:? από την εταιρεία τύπου MUM, οπότε κάπως θα πρέπει να πληρωθεί για τον κόπο του βέβαια για αγορές τύπου εγώ ψωνίζω πληρώνω κλπ και εσύ παραλαμβάνεις δεν θεωρώ και σωστό να πληρωθείς με ποσοστό επί της αγοράς ίσως το κατώτερο φεε που θα ορίσει κάποιος για τέτοια υπηρεσία ;);)

 

Για αυτές τις αγορές μιλούσα. Αναγνωρίζω τον κόπο που κάνει κάποιος στην πρώτη περίπτωση και εννοείται ότι πρέπει να πληρωθεί. Αλλά αν απλώς παραλαμβάνει και αποστέλλει, θα ήθελα να υπάρχει ένα άλλο ρειτ πληρωμής.

 

Μολις χτυπησα αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280673283807&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Την ειχα σταμπαρει μερες απο διαφορους πωλητες αλλα δεν ηθελα να δωσω πανω απο 50 ευρω οποτε περιμενα και περιμενα και τελικα την τσιμπησα με 47ευρουλακια!!!:lol::lol:

 

Πολύ ωραία, με γειά !!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Ελέ μου...αμα δεις το καλοκαιρι στην Κρητη να σουλατσαρει καμια με αυτη την τσαντα εγω θα'μαι!!!!!:lol::lol::lol:

Να σε πω την αληθεια αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190509783195&ssPageName=STRK:MEWAX:IT μου αρεσε περισσοτερο αλλα δεν ηθελα να φτασω τοσο ψηλα σε τιμη...:rolleyes:

 

Η πρώτη είναι πιο πρωτότυπη!

Κανόνισε να πατήσεις στα πάτρια εδάφη και να μην το μάθω!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα ερθω και θα κατσω και πολυ...ειναι ευκαιρια φετος που εχω την αδεια ανατροφης!!! Επισης εννοειται οτι θα κανω περασμα απο Ηρακλειο, να γνωριστουμε να γνωριστουνε και τα βλασταρια μας με τα ιδια ρουχα, να πιουμε και καμια ρακι, καμια κουπα!!!!!!;););)

(χικ χικ χικ)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχαχα πλάκα κάνεις? Αν πιο μια κούπα ρακί θα χρειαστώ πλύση στομάχου. Έχω να βάλω στο στόμα μου αλκόολ σχεδόν 3 χρόνια. Λίγο η εγκυμοσύνη, λίγο ο θηλασμός και απέχω ταμάλα!

Θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω και να γνωριστούν και τα gymrorakia μας:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα δεν πειραζει...θα πιουμε καμια κουπα προτοκαλαδα τοτε!!!:)

Κοριτσια μολις απογραφηκαμε!!!!!

 

Επισης πια εβαλε το in shoes???? EEEEEE???? Γιατι δεν με αφηνεται να αγιασω εε??????????

Σταμπαρα ενα λευκο πεδιλακι και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια.....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια αυτό το περίφημο σχεδιάγραμμα για τα squeakies που θα το βρω να μετρήσω το πόδι του Πρίγκηπα? Ίσως να μας κάνει το 24άρι αν έχει μεγάλη φόρμα όπως διαφημίζουν.

Πείτε πλιζ!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρήγγειλα από εδώ μαγιό για το στεφάνι μου!!!

http://www.badehosen.com/

 

Έχει και γυναικεία μαγιό!!

 

Παρήγγειλα την Κυριακή στις 8 Μαίου και παρέλαβα στις 13 Μαίου την Παρασκευή.

 

Είναι χωρίς μεταφορικά και εγώ επέλεξα να πληρώσω με αντικαταβολή χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

Έχει μεγάλη ποικιλία και πολλές προσφορές και εδρεύει στην Αυστρία, στην Βιέννη!

 

Καλαμαράκι, νομίζω πως αξίζει να το βάλεις στην λίστα.:-)

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα δεν πειραζει...θα πιουμε καμια κουπα προτοκαλαδα τοτε!!!:)

Κοριτσια μολις απογραφηκαμε!!!!!

 

Επισης πια εβαλε το in shoes???? EEEEEE???? Γιατι δεν με αφηνεται να αγιασω εε??????????

Σταμπαρα ενα λευκο πεδιλακι και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια.....

εγω το εβαλα καλε κυριααααααααααα

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...