Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δεν είναι απόλυτο να την πάτησες ενώ έκανες online shopping φίλη μου....

 

Μετά από ατελείωτο βρίσιμο με το mandco και αφού έχω ανοίξει case στο paypal τα πράγματα απεστάλησαν! Case δεν κλείνω αν δεν τα παραλάβω και αν δεν μου κάνουν refund τις 7 λίρες που αντιστοιχούν σε ένα μπλουζάκι που δεν υπήρχε πια...

 

Καλαμαράκι μου, ήταν η 4η φορά που ψωνίζω απ αυτούς και ουδέποτε είχα πρόβλημα... Όπως είπε και ο άνδρας μου, "καλά τι πάθανε αυτοί? Άλλες φορές τα φορούσαμε κιόλας..."

 

Και δυστυχώς παρά τις απειλές μου μάλλον θα ξαναπαραγγείλω... Τα χω βολευτεί πολύ...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πως γίνεται βρε παιδί μου και στο ebay βρίσκεις να πάρεις κάτι που το χρειάζεσαι και το βρίσκεις και σε καλή τιμή :wink: και στα φυσικά μαγαζιά τόσο έχουν φθάσει να έχουν οι τσίχλες ?

 

Όσο για το ξεκοκάλισμα, και εγώ αυτό κάνω, και μετά λέω αν είχα αφήσει όλα τα 'ξεκοκαλίσματα' θα είχα πάρει κάτι άλλο, π.χ. μια μπλούζα....

 

Κόλλημα ..... που βασίζεσαι και το λες αυτό ? Άκου κόλλημα !!!! Όλα είναι απολύτως απαραίτητα !!!! :lol::lol::lol:

 

Ναι καλε...μα τι λεμε τωρα...προχθες μου περισσεψαν πεντε εξι ευρω...τι να παρω τι να παρω...:rolleyes::rolleyes:

 

Της πηρα κοκκαλάκια για τα μαλλια.....:rolleyes::rolleyes: και ήρθαν και σε 4μέρες χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160515983613&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160527313119&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Link to comment
Share on other sites

Κίνδυνος υπάρχει παντού, και στον δρόμο που διασχίζεις για να πας απέναντι !!!

Γι'αυτό και χρησιμοποιούμε προπληρωμένες, για να διασφαλίσουμε τις αγορές μας.

Για φαντάσου να είχες βάλει ανοιχτή πιστωτική !!!! Τώρα θα μονολογούσες -εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα- σαν την Αστέρω 'Σπίτι μου είναι το δάσος και αδέρφια μου τα βουνά....'.

 

καλά αν είχα βάλει ανοιχτή πιστωτική.....

ποιά Αστέρω....

Στο νοσοκομείο με 12 εγγκεφαλικά θα ήμουν!!!!

 

Δεν είναι απόλυτο να την πάτησες ενώ έκανες online shopping φίλη μου....

 

πως αλλιώς?????????

τρομάζω!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Μετά από ατελείωτο βρίσιμο με το mandco και αφού έχω ανοίξει case στο paypal τα πράγματα απεστάλησαν! Case δεν κλείνω αν δεν τα παραλάβω και αν δεν μου κάνουν refund τις 7 λίρες που αντιστοιχούν σε ένα μπλουζάκι που δεν υπήρχε πια...

 

Καλαμαράκι μου, ήταν η 4η φορά που ψωνίζω απ αυτούς και ουδέποτε είχα πρόβλημα... Όπως είπε και ο άνδρας μου, "καλά τι πάθανε αυτοί? Άλλες φορές τα φορούσαμε κιόλας..."

 

Και δυστυχώς παρά τις απειλές μου μάλλον θα ξαναπαραγγείλω... Τα χω βολευτεί πολύ...

 

Α....δεν μου αρεσουν αυτα...

Δηλαδη μονο μολις ανοιξες υποθεση στο πευπαλ απαντησαν και στα εστειλαν κιολας??? .....χμ....

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλε...μα τι λεμε τωρα...προχθες μου περισσεψαν πεντε εξι ευρω...τι να παρω τι να παρω...:rolleyes::rolleyes:

 

Της πηρα κοκκαλάκια για τα μαλλια.....:rolleyes::rolleyes: και ήρθαν και σε 4μέρες χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160515983613&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160527313119&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Καλά δεν παιζόμαστε εδώ μέσα!

Εγώ χθες παρήγγειλα αυτό http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160576310512&ssPageName=STRK:MEWNX:IT για να πιάσει ταβάνι η μία πιστωτική!

 

Τώρα που είδα τα κοκκαλάκια να ρωτήσω: Της μικρής μου το μαλλί αναπτύσσεται με εντελώς κουλό τρόπο και σκεφτόμουν εναλλακτικά με τις κορδέλες να της πάρω σαν τα πρώτα που πήρες. Το θέμα είναι ότι κάνει από τόσο μικρή?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά δεν παιζόμαστε εδώ μέσα!

Εγώ χθες παρήγγειλα αυτό http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160576310512&ssPageName=STRK:MEWNX:IT για να πιάσει ταβάνι η μία πιστωτική!

 

Τώρα που είδα τα κοκκαλάκια να ρωτήσω: Της μικρής μου το μαλλί αναπτύσσεται με εντελώς κουλό τρόπο και σκεφτόμουν εναλλακτικά με τις κορδέλες να της πάρω σαν τα πρώτα που πήρες. Το θέμα είναι ότι κάνει από τόσο μικρή?

 

χαχαχα Προνοητικη!!

 

Εγω της τα φοραω απο οταν ηταν 6 μηνων, απλα φροντιζα να τα πιανω απαλα για να μη της τραβαω τα μαλλακια τα λιγοστα που ειχε!

 

Να φανταστεις εγω δεν τα εχω δει ακομα, ο χαζμπαντ ομως που τα ειδε ειπε οτι ειναι πολύ ομορφα και γερα....αντρες!:shock:

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω...Έχουν ήδη αρχίσει κουνούπια και τις μισές σίτες τις ξέσκισε ο σκύλος :evil: :evil: :evil:.

 

Λοιπόν με έπεισες!!!Το πολύ πολύ αν δεν τα φορέσει το καμάρι μου, να τα φορέσει η κουμπάρα μου που έχει ψύχωση με την Kitty!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω...Έχουν ήδη αρχίσει κουνούπια και τις μισές σίτες τις ξέσκισε ο σκύλος :evil: :evil: :evil:.

 

Λοιπόν με έπεισες!!!Το πολύ πολύ αν δεν τα φορέσει το καμάρι μου, να τα φορέσει η κουμπάρα μου που έχει ψύχωση με την Kitty!

 

χαχαχα δωρακι που θα παρει η κουμπαρα!

 

Την νιωθω την κουμπαρα σου καθως εχω και εγω ψύχωση με την κιτυ χε χε

 

βαλε απλα το hello kitty στην αναζήτηση.......

 

δες τα μυρια αποτελεσματα...

 

και πατα το girls accessories....

 

εγω τρωω γερο κολλημα εκει...μπορω να χαζευω με τις ωωωωωρες!!

 

Link to comment
Share on other sites

παλιές............. για πείτε μου πότε περίπου αποδεσμέυονται χρήματα προπληρωμένης κάρτας ? θέλω να πληρώσω τα μεταφορικά της my uk και ενώ έχει λεφτά μέσα δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Να περιμένω ή να στείλω e-mail στην mothercare? (τα χρήματα τα τράβηξαν κανονικά μετά απο 2 ημέρες)

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια...πήγα σήμερα στα intersport και είχε τα παιδικά crocs crocband 30 ευρώ....!!! με 18 του πήρα καλοκαιρινό πεδιλάκι δερμάτινο!!!:shock::shock::shock::shock:

μετά από αρκετό ψάξιμο νομίζω πως θα καταλήξω για άλλη μια φορά στο ebay... τα έχετε βρει πουθενα φθηνότερα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια...πήγα σήμερα στα intersport και είχε τα παιδικά crocs crocband 30 ευρώ....!!! με 18 του πήρα καλοκαιρινό πεδιλάκι δερμάτινο!!!:shock::shock::shock::shock:

μετά από αρκετό ψάξιμο νομίζω πως θα καταλήξω για άλλη μια φορά στο ebay... τα έχετε βρει πουθενα φθηνότερα;;;

 

Ναι εδω

http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=index&manufacturers_id=11

και εχει κωδικο για εκπτωση στα μεταφορικα FRCROC δεν ξερω αν ισχυει ακομη

εντιτ

ιχυει μολις το τσεκαρα

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλε...μα τι λεμε τωρα...προχθες μου περισσεψαν πεντε εξι ευρω...τι να παρω τι να παρω...:rolleyes::rolleyes:

 

Της πηρα κοκκαλάκια για τα μαλλια.....:rolleyes::rolleyes: και ήρθαν και σε 4μέρες χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160515983613&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160527313119&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, στέφεσαι η βασίλισσα του υγρού στοιχείου και των ονλαιν αγορών !!!!!!!

 

Ιδού η λύση για δώρα στα κοριτσάκια (σταθμός και σπίτι) για τα γενέθλια της μικρής στο τέλος του μήνα !!!!!!!! Στα αγοράκια τι να πάρω ? HELP!!!!

 

Με το partydelights, καμμία πρόγνωση παραλαβής ?

 

Α....δεν μου αρεσουν αυτα...

Δηλαδη μονο μολις ανοιξες υποθεση στο πευπαλ απαντησαν και στα εστειλαν κιολας??? .....χμ....

 

Αυτό γίνεται κατά κόρον με το ΜΑΝΤΚΟ. Οι ιδιοκτήτες πρέπει να είναι κλασσικοί Άγγλοι, ηλίθιοι βραδύνοες κρετίνοι. Ανταποκρίνονται στην φοβέρα. Εγώ 2 φορές μέχρι τώρα ΜΑΝΤΚΟ, σε 7-10 μέρες παρέλαβα, όλα ΟΚ.

 

για πείτε μου πότε περίπου αποδεσμέυονται χρήματα προπληρωμένης κάρτας ? θέλω να πληρώσω τα μεταφορικά της my uk και ενώ έχει λεφτά μέσα δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Να περιμένω ή να στείλω e-mail στην mothercare? (τα χρήματα τα τράβηξαν κανονικά μετά απο 2 ημέρες)

 

Τι εννοείς ? Έκανες κατάθεση στο μηχάνημα και δεν τα βλέπεις ακόμα στην κάρτα ? Για ποιά τράπεζα μιλάς ? Το e-mail στο mothercare που παίζει εδώ ?

 

Παρεμπιπτόντως, θέλω να πάρω προικούλα για τον ανηψούλη που έρχεται οσονούπω. Είδα στο mothercare αυτά http://www.mothercare.com/My-First-Adventure-Bed-Bag/dp/B004GXRXUM και αυτά http://www.mothercare.com/6-Piece-Starter-Set-Cotbed-White/dp/B0031P00A6 σύνολο 96 λίρες (μέσω MUM εννοείται). Πως σας φαίνονται ? Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

είχα υπολογίσει περίπου τα χρήματα που ήθελα για τις αγορές μου και τα είχα βάλει στην προπληρωμένη κάρτα της eurobank. Εκανα την εγγραφή μου στο my uk , και έδωσα την παραγγελία στο mothercare uk . Οταν έκανα την παραγγελία προφανώς μου δέσμευσαν τα χρήματα, και μετά απο δύο ημέρες τα τράβηξαν κανονικά. Και πέρνω τηλέφωνο στην eurobank και μου λένε ότι έχετε υπόλοιπο στην κάρτα σας αλλά είναι δεσμευμένο. Απλά εγώ τώρα αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να κάνω καμμιά κίνηση εγώ στην mothercare για να αποδεσμευτούν τα χρήματα ή να περιμένω? γιατί φοβάμαι μήπως έγινε καμμιά βλακεία.

παρεμπιπτόντως η προίκα πολύ καλή και σε καλή τιμή.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

@ chatziko είναι πολύ όμορφα και η τιμή άπαιχτη!Γενικά, από την προίκα που πήρα από mothercare ενθουσιάστηκα με αυτήν την πλεκτή κουβερτούλα http://www.mothercare.com/My-First-Adventure-Knitted-Blanket/dp/B003USWDB8?ie=UTF8&ref=sr_1_16&nodeId=435191031&sr=1-16&qid=1305042402 (εμείς βέβαια την πήραμε στο σχέδιο rosebud΄& από Ελλαδα).

Αν σκεφτείς ότι η κουμπάρα μου μας είχε φέρει πάντα,σετ σεντόνια & φλις κουβέρτα pierre cardin και έσκασε πάνω από 250 ευρώ, τότε νομίζω ότι είναι πολύ καλή αγορά!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

S C8/C9[/b]

 

 

Εγω την πρωτη και μοναδική φορά που παρήγγειλα μου ηρθε μειλ με επιβεβαιωση παραγγελιας οπως και την ημερα που τα εστειλαν

 

ευχαριστώ,μου είχε έρθει σε άλλο μέηλ...

για το iconzoo.gr τελικά ξέρει κανείς τίποτα?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά δεν παιζόμαστε εδώ μέσα!

Εγώ χθες παρήγγειλα αυτό http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160576310512&ssPageName=STRK:MEWNX:IT για να πιάσει ταβάνι η μία πιστωτική!

 

Τώρα που είδα τα κοκκαλάκια να ρωτήσω: Της μικρής μου το μαλλί αναπτύσσεται με εντελώς κουλό τρόπο και σκεφτόμουν εναλλακτικά με τις κορδέλες να της πάρω σαν τα πρώτα που πήρες. Το θέμα είναι ότι κάνει από τόσο μικρή?

εμείς τα φοράμε τα hello kitty τσιμπιδάκια από 3-4 μηνών!!κι εμείς φαν της!!!!:-D

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

είχα υπολογίσει περίπου τα χρήματα που ήθελα για τις αγορές μου και τα είχα βάλει στην προπληρωμένη κάρτα της eurobank. Εκανα την εγγραφή μου στο my uk , και έδωσα την παραγγελία στο mothercare uk . Οταν έκανα την παραγγελία προφανώς μου δέσμευσαν τα χρήματα, και μετά απο δύο ημέρες τα τράβηξαν κανονικά. Και πέρνω τηλέφωνο στην eurobank και μου λένε ότι έχετε υπόλοιπο στην κάρτα σας αλλά είναι δεσμευμένο. Απλά εγώ τώρα αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να κάνω καμμιά κίνηση εγώ στην mothercare για να αποδεσμευτούν τα χρήματα ή να περιμένω? γιατί φοβάμαι μήπως έγινε καμμιά βλακεία.

παρεμπιπτόντως η προίκα πολύ καλή και σε καλή τιμή.

 

Στο MUM έχεις κάνει topup το ποσό για εγγραφή, συνδρομή και αποστολή 1 δέματος ? Αν αυτό το σύνολο έχει φύγει από την κάρτα σου, προφανώς το μαδερκεαρ δεν έχει ακόμα αποστείλει για να αποδεσμευθεί το ποσό από την κάρτα σου. Έχει κάνει προέγκριση της παραγγελίας και στην ετοιμάζει, γι'αυτό και έχει κάνει δέσμευση του ποσού στην κάρτα σου. Εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Ας πει και κάποια πιο έμπειρη.

 

@ chatziko είναι πολύ όμορφα και η τιμή άπαιχτη!Αν σκεφτείς ότι η κουμπάρα μου μας είχε φέρει πάντα,σετ σεντόνια & φλις κουβέρτα pierre cardin και έσκασε πάνω από 250 ευρώ, τότε νομίζω ότι είναι πολύ καλή αγορά!

 

Ευχαριστώ πολύ, μάλλον αύριο φορτίζω την προπληρωμένη !!!!

 

Βρε σείς, αφήστε κάτι και για το πάρτυ της Δανάης !!!!!!!

 

Για τα αγοράκια, καμιά σκέψη μωρέ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κωδικός για 5 δολλαρια μείον στο Iherb

 

ZOG505

 

jachson reece herbal μωρομαντηλα απο που παιρνετε? παλια επαιρνα απο babykind kai olivers alla τωρα δεν συμφερει, δεν βρισκω σε ποασοτητα... στο αμαζον τα βρισκω αλλα δεν στελνουν ελλδα...

 

καμια ιδεα?

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

πόσα τεμάχια και μέχρι τι τιμή?

Για 15-20 αγοράκια. Τιμή ιδανικά να κυμαίνεται κοντά σε αυτή από τα κοκκαλάκια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...