Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Έχω θέμα με το mandco... Παρήγγειλα 29/4 και ακόμα η παραγγελία είναι in progress... Τους έχω στείλει 3-4 μειλ και όταν είχα αναφέρει το paypal μου είπαν ότι ή Παρασκευή ή Σάββατο θα τα έστελναν... Εξακολουθούν να μη τα έχουν αποστείλει... Χθες ξαναστειλα μειλ λέγοντάς τους ότι αν δε μου στείλουν τράκινγκ νάμπερ μέχρι τη χθεσινή ημέρα θα προσφύγω στο paypal. Συνεχίζουν να με γράφουν... Ανοίγω case ναι ή όχι?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ανοιγεις...να δουμε και την ανταποκριση τους με το μπαμπουλα........?

ΡΑΒ αμα ξανακανεις την ιδια παραγγελια...στα φερνει? να δεις και αν υπαρχουν τα πραματα

ειναι πολλα?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά γατούλα μου και είναι όλα δώρα... Τους έστειλα ακόμα ένα εξαγριωμένο μειλ και ανοίγω case... Άντε με τους απίθανους... Μ αρέσει που ήμουν η μεγαλύτερη διαφήμισή τους... Οι γελοίοι... Εν τω μεταξύ προσπάθησα να κάνω παραγγελία από iherb και που έγραψε ότι είναι declined η κάρτα... Τι πάθανε και αυτοί?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια!!!

μόλις άνοιξα το μέιλ μου και μου είχε έρθει το εξής μήνυμα απο το πείπαλ:

 

"You authorised a payment of $32.80 USD to NextWeb ([email protected])

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account balance will be used first. If you have a zero balance or insufficient funds in your account, your back-up funding source will be charged for the full or remaining payment. Please note that your bank or card provider may charge a dishonour fee if you have insufficient funds to make the payment.

 

Thanks for using PayPal. To view the full transaction details, log in to your PayPal account.

 

It may take a few moments for this transaction to appear in the Recent Activity list in your Account Overview."

 

εγώ δεν ξέρω καν σε ποιόν ανήκει αυτός ο λογαριασμός και στάνταρ δεν είναι κάτι που έχω αγοράσει εγώ γιατί το ποσό που μου χητάει κιόλας είναι σε δολάρια!

τι κάνω????????

 

Καλημερα. Εγω ποτέ δεν έλαβα spam. Πέντε αγορες έκανα όλες κ όλες απο ιντερνετ με προπληρωμενη καρτα , οι τρεις μεσω paypal και οι δυο μεσω της prepaid καρτας. Χθες με πηρε η Τραπεζα τηλέφωνο κ με ρωτησε αν προσπάθησα να αγορασω εισιτηριο αξιας 600 ευρω για Ινδία....!!!! ευτυχως είχα λίγα σχετικα λεφτα μεσα οποότε δεν μπόρεσαν να με χρεωσουν για το ταξιδακι που ετοιμαζαν... κ γενικοτρεα δεν είναι ευκολο να σε χρεωσουν...γτ οι τραπεζες τους εντοπιζουν ευκολα.. Μου είπε βεβαια η υπαλληλος να την ενημερωσω αν δω καμια περιεργη συναλλαγη για να την διαγραψουν και φυσικα θα ακυρωσουν την καρτα μου κ θα εκδωσουν άλλη. Πολύ χακεροκατασταση. Παρε την τραπεζα σου να σου ακυρωσει τη καρτα γρηγορα κ ενημερωσε τους σχετικά για τη συναλλαγη. Εγω δεν μπορεσα να δω τη συναλλαγη γτ δεν μπορεσαν να την κανουν. Απλα εντοπισε την προσπάθειά τους το συστημα της τραπεζας. Σιγουρα θα τους βαζουν σε black list.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χι χι χι χι χι, θές να σου πώ ένα ελληνικο σάιτ να τα πάρεις με 17 ευρώ το ένα (ή φιλική τιμή 30 ευρώ τα δύο) και 5 ευρώ μεταφορικά ?

 

 

πες καλε! πεςςςςςςςςςςς! :lol:

μας λειπουν παπουτσακια και καπελο για παραλια!!!!!!!!

edit καλα πως μπερδευτηκα ετσι? για τα κροκς ελεγα...........

 

κοριτσια το crazy8 ακομα δεν εχει κανει ντισπατσ τη παραγγελια μου... εστειλα μαιλ.. δεν απαντησαν ακομα....... κετε να γινε τιποτα με τη καρτα τελικα? ελπιζω να χουν κρατημμενα τα κομματια μου... λετε να μου πουν μετα οτι εξανλτηθηκε καποιο? εχω σκασει......................

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το iherb δεν έχει πειπαλ σωστά;Οπότε βάζω την κάρτα μου άφοβα;Έχω τρομάξει με αυτά που διαβάζω σήμερα ακόμη και για τι πειπαλ.Τελικά ίσως μόνο με προπληρωμένη να είμαστε απόλυτα ήσυχες.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Ερωτησούλα: περιμένω την παραγγελία μου από yoursclothing μου έστειλαν μειλ στις 03/05 ότι εστάλησαν..κάποια κοπέλα που να έχει παραλάβει, πόσες ημέρες λέτε να κάνουν να έρθουν?? Φεύγω Παρασκευή και έλεγα μήπως μέχρι τότε είχαν έρθει ;):D:D

Αλήθεια την παρακάτω ιστοσελίδα την γνωρίζει καμμιά???

http://www.panamashoesonline.com

Λέει πως πουλάει και χονδρική και λιανική..οκ είναι κατά πάσα πιθανότητα μαιμούδες, αλλά ένα αθλητικούλι θα το χτυπούσα...τί λέτε???

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τώρα που λέμε για χρεώσεις,οσες πήρατε παπούτσια απο την Lisa μετα απο πόσες μέρες είδατε την επιστροφή 15% στο paypal?

 

την ιδια στιγμη κοριτσι!

φανταζομαι οτι επικοινωνησες μαζι της πριν πληρωσεις ε?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

(βρηκα το σωστο ποστ-σορυυυυυυυ)

 

καλε γιατι λεει UK 5-6 EU 23-24??????????????

αφου το UK 6 ειναι το 23.......

τωρα μαλιστα, με βαση ποιο νουμερο ψωνιζουμε το αγγλικο ή το ελληνικο........?

και για πειτε, ειναι καλη τιμη για κροκς? απο το επισημο σαιτ που παιρνετε ειναι φθηνοτερα? γενικως εννοω τα παιδικα, εγω κουριτσιστικα θελου!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Είμαστε 21 εβδομάδων περιμένοντας το πρώτο μας μωράκι.

Θέλουμε να ψωνίσουμε καρότσι (maclaren XLR), κάθισμα αυτοκινήτου (Britax) το ρηλάξ (maclaren) από το PramWorld.co.uk. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν ενημερώνουν για τα έξοδα αποστολής πριν τους δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής.

Αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί σε site αγορών και δεν το θεωρώ σωστό, είναι σα να τους δίνεις ανοιχτή επιταγή.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο πάνω σε αυτό. Τελικά ενημερώνουν πριν στείλουν τα πράγματα και χρεώσουν τη πιστωτική?

Πόσο πιστεύετε θα με χρεώσουν για τα 3 αυτά πράγματα?

Σας ευχαριστώ και Καλή μερα!

Link to comment
Share on other sites

Για να διορθωσω αυτο που έγραψα πριν΄: είναι εύκολο να σε χρεωσοιυν οι χακερς αν έχεις χρηματα στην καρτα αλλά είναι επίσης ευκολο για την τραπεζα να εντοπισει την απατη. Οπότε μη σας αγχωνουμε κ χωρις λόγο. Το καλυτερο μου είπαν είνια να ελεγχω συχνα τις κινησεις του λογαριασμου ώστε άμεσα αν δω κατι περιεργο να υπογράψω μια αιτηση αμφισβητησης. Οπότε το μονο που εχετε είναι να τσεκαρετε συχνα τις συναλλαγές σας...!!! Φιλια

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

την ιδια στιγμη κοριτσι!

φανταζομαι οτι επικοινωνησες μαζι της πριν πληρωσεις ε?

 

της εστειλα mail και πριν και μετα την πληρωμη,περασαν 4 μερες αλλα δεν βλέπω καμια επιστροφή:(

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

της εστειλα mail και πριν και μετα την πληρωμη,περασαν 4 μερες αλλα δεν βλέπω καμια επιστροφή:(

Νομίζω πέρασαν 2-3 μέρες μέχρι να δω τα χρήματα στο πειπαλ. Εγώ τα είδα στον λογαριασμό μου στο πειπαλ, όχι πίσω στην κάρτα μου από όπου την είχα πληρώσει.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σας μέρα,

Είμαστε 21 εβδομάδων περιμένοντας το πρώτο μας μωράκι.

Θέλουμε να ψωνίσουμε καρότσι (maclaren XLR), κάθισμα αυτοκινήτου (Britax) το ρηλάξ (maclaren) από το PramWorld.co.uk. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν ενημερώνουν για τα έξοδα αποστολής πριν τους δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής.

Αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί σε site αγορών και δεν το θεωρώ σωστό, είναι σα να τους δίνεις ανοιχτή επιταγή.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο πάνω σε αυτό. Τελικά ενημερώνουν πριν στείλουν τα πράγματα και χρεώσουν τη πιστωτική?

Πόσο πιστεύετε θα με χρεώσουν για τα 3 αυτά πράγματα?

Σας ευχαριστώ και Καλή μερα!

 

Καλημέρα. Με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί αλλά όπως θα σου πουν και άλλες κοπέλες εδώ μέσα πρέπει να επικοινωνήσεις πρώτα μαζί τους με e-mail να σε ενημερώσουν για τα μεταφορικά και μετά προχωράς στην πληρωμή αν και εφόσον σε συμφέρει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Είμαστε 21 εβδομάδων περιμένοντας το πρώτο μας μωράκι.

Θέλουμε να ψωνίσουμε καρότσι (maclaren XLR), κάθισμα αυτοκινήτου (Britax) το ρηλάξ (maclaren) από το PramWorld.co.uk. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν ενημερώνουν για τα έξοδα αποστολής πριν τους δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής.

Αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί σε site αγορών και δεν το θεωρώ σωστό, είναι σα να τους δίνεις ανοιχτή επιταγή.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο πάνω σε αυτό. Τελικά ενημερώνουν πριν στείλουν τα πράγματα και χρεώσουν τη πιστωτική?

Πόσο πιστεύετε θα με χρεώσουν για τα 3 αυτά πράγματα?

Σας ευχαριστώ και Καλή μερα!

 

Καλημέρα. Εγώ εχω ψωνίσει από το σαΐτ αυτό. Βασικα δεν έχουν την ελλάδα στις χώρες αποστολής τους για να δεις μεταφορικά από παλιά ούτε κ το έφτιαξαν τώρα, για αυτό πριν παραγγείλεις θα στείλεις ένα γράμμα με το τι θες για να σου πουν κ τα μεταφορικά τους κ αν συμφωνείς θα προχωρήσεις την παραγγελία σου θα πληρώσεις μέσω πεύπαλ όπου θα έχει το τελικό πόσο . Επειδή δεν ξέρω τι τιμές έχει, κανε ένα κόπο κ δες κ τα υπόλοιπα σαΐτ που έχει στη λίστα στην υπογραφή μου στην ενότητα προίκα μωρου μην τύχει κ τα βρεις ποιο οικονομικά κ με λιγότερα μεταφορικά από άλλο σαΐτ

 

Link to comment
Share on other sites

προσοχή!

πρίν 5 λεπτά έλαβα ενα μήνυμα και καλά απο την εθνική για να δώσω τον αριθμό της κάρτας μου,μην πέσει καμια στην παγίδα!!

το μήμυμα ειναι αυτο:

 

Εθνική Τράπεζα θα αντικαταστήσει όλες τις κάρτες την ΕΘΝΟcash, με την ΕΘΝΟcash PLUS.

Παρακαλώ κάντε κλικ στο link, και να κάνει την επιβεβαίωση της διεύθυνσης του σπιτιού σας και την ΕΘΝΟcash κάρτα σας.

Οι πληροφορίες που θα υποβληθούν σε επεξεργασία και σε 7 εργάσιμες ημέρες θα παραλάβετε στο σπίτι σας τη διεύθυνση του νέου την ΕΘΝΟcash PLUS.

 

 

© 2011 ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ

το αστείο είναι οτι δεν εχω ούτε κάρτα ούτε λογαριασμο στην εθνική :rolleyes:

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω βοήθεια.. το pay pal μου μπλόκαρε τις πληρωμές από την κάρτα μου για λόγους ασφαλείας λέει.. Απο ότι κατάλαβα έγινε γιατί δεν είχα κάνει confirm την κάρτα μου.. μου λέει λοιπόν να βρώ έναν αριθμό στην χρέωση των 1.5 ευρώ που κάνει για να δει αν η κάρτα είναι δική σου.. την χρέωση την έχω ζητήσει απο χθες αλλά ούτε στην κάρτα φαίνεται ούτε στο λογαριασμό του pay pal.. όσες από εσάς έχετε κάνει την διαδικασία η χρέωση άργησε να φανεί? που τον βρήκατε τον αριθμό του confirm? στο paypal ή πήρατε τηλέφωνο στην κάρτα? βοηθείστε με please γιατί εχω αγοράσει μια μπουζίτσα και ο ανθρωπος περιμένει από το Σαββατο να τον πληρώσω.. θα το φαω το negative feedback...

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Είμαστε 21 εβδομάδων περιμένοντας το πρώτο μας μωράκι.

Θέλουμε να ψωνίσουμε καρότσι (maclaren XLR), κάθισμα αυτοκινήτου (Britax) το ρηλάξ (maclaren) από το PramWorld.co.uk. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν ενημερώνουν για τα έξοδα αποστολής πριν τους δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής.

Αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί σε site αγορών και δεν το θεωρώ σωστό, είναι σα να τους δίνεις ανοιχτή επιταγή.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο πάνω σε αυτό. Τελικά ενημερώνουν πριν στείλουν τα πράγματα και χρεώσουν τη πιστωτική?

Πόσο πιστεύετε θα με χρεώσουν για τα 3 αυτά πράγματα?

Σας ευχαριστώ και Καλή μερα!

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

 

Εμείς πήραμε από εκεί καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου και port bebe. Δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα και πριν γίνει η χρέωση ζήτησαν ok για το κόστος των μεταφορικών που ήταν λίγο τσιμπημένο οφείλω να πω:D

 

kalamaraki είχα καιρό να δω τη λίστα. Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω βοήθεια.. το pay pal μου μπλόκαρε τις πληρωμές από την κάρτα μου για λόγους ασφαλείας λέει.. Απο ότι κατάλαβα έγινε γιατί δεν είχα κάνει confirm την κάρτα μου.. μου λέει λοιπόν να βρώ έναν αριθμό στην χρέωση των 1.5 ευρώ που κάνει για να δει αν η κάρτα είναι δική σου.. την χρέωση την έχω ζητήσει απο χθες αλλά ούτε στην κάρτα φαίνεται ούτε στο λογαριασμό του pay pal.. όσες από εσάς έχετε κάνει την διαδικασία η χρέωση άργησε να φανεί? που τον βρήκατε τον αριθμό του confirm? στο paypal ή πήρατε τηλέφωνο στην κάρτα? βοηθείστε με please γιατί εχω αγοράσει μια μπουζίτσα και ο ανθρωπος περιμένει από το Σαββατο να τον πληρώσω.. θα το φαω το negative feedback...

thanks..

 

How to confirm your card:

-. Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.

--. Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.

- Enter the 4-digit code to confirm your card.\

Τα 4 ψηφια στα δίνει η τραπεζα. Παρε στο τηλεφωνο της τραπεζας που γραφει η καρτα σου

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω βοήθεια.. το pay pal μου μπλόκαρε τις πληρωμές από την κάρτα μου για λόγους ασφαλείας λέει.. Απο ότι κατάλαβα έγινε γιατί δεν είχα κάνει confirm την κάρτα μου.. μου λέει λοιπόν να βρώ έναν αριθμό στην χρέωση των 1.5 ευρώ που κάνει για να δει αν η κάρτα είναι δική σου.. την χρέωση την έχω ζητήσει απο χθες αλλά ούτε στην κάρτα φαίνεται ούτε στο λογαριασμό του pay pal.. όσες από εσάς έχετε κάνει την διαδικασία η χρέωση άργησε να φανεί? που τον βρήκατε τον αριθμό του confirm? στο paypal ή πήρατε τηλέφωνο στην κάρτα? βοηθείστε με please γιατί εχω αγοράσει μια μπουζίτσα και ο ανθρωπος περιμένει από το Σαββατο να τον πληρώσω.. θα το φαω το negative feedback...

thanks..

 

Θα πάρεις τηλεφωνο στην τράπεζα σου κ θα τους πεις την τάδε μέρα καταχώρησα την κάρτα μου στο πεύπαλ , δίπλα ακριβώς από την χρέωση θα λέει πεύπαλ κ ένα τετραψηφίο νούμερο αυτό θα το πάρεις κ θα πας στη σελίδα του πεύπαλ κ θα επιβεβαιώσεις την κάρτα σου. Μετά με την πρώτη αγορά που θα κάνεις το πεύπαλ θα τραβήξει έναμισή ευρώ λιγότερο από την κάρτα σου αφού σου χρωστάει από την συναλλαγή που έκανε για να παρει εσυ τον τέτραψηφίο αριθμό.

 

Link to comment
Share on other sites

How to confirm your card:

-. Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.

--. Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.

- Enter the 4-digit code to confirm your card.\

Τα 4 ψηφια στα δίνει η τραπεζα. Παρε στο τηλεφωνο της τραπεζας που γραφει η καρτα σου

 

πήρα και δεν την βλέπουν την συναλλαγή.. μάλλον δεν φαίνεται ακόμα αν και έχει γίνει από χθές.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλεφωνο στην τράπεζα σου κ θα τους πεις την τάδε μέρα καταχώρησα την κάρτα μου στο πεύπαλ , δίπλα ακριβώς από την χρέωση θα λέει πεύπαλ κ ένα τετραψηφίο νούμερο αυτό θα το πάρεις κ θα πας στη σελίδα του πεύπαλ κ θα επιβεβαιώσεις την κάρτα σου. Μετά με την πρώτη αγορά που θα κάνεις το πεύπαλ θα τραβήξει έναμισή ευρώ λιγότερο από την κάρτα σου αφού σου χρωστάει από την συναλλαγή που έκανε για να παρει εσυ τον τέτραψηφίο αριθμό.

 

τώρα αν σου πω ότι έχω κάνει 36 συναλλαγές και δεν είχα πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...