Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

υπάρχουν πολλά καταστηματα στη λιστα στην ενοτητα προικα μωρου

ψαξε μηπως το βρεις αλλου

 

se ευχαριστω!!αυτο προσπαθω να κανω τωρα....εμ ακριβοπληρωσαμε της κορης και τωρα με την κριση προσπαθουμε να μην την παθουμε με του γιου...αχ αχ να το μαθει αμα μεγαλωσει και να παραπονιεται οτι τον ριξαμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

se ευχαριστω!!αυτο προσπαθω να κανω τωρα....εμ ακριβοπληρωσαμε της κορης και τωρα με την κριση προσπαθουμε να μην την παθουμε με του γιου...αχ αχ να το μαθει αμα μεγαλωσει και να παραπονιεται οτι τον ριξαμε.....

 

Ωραια, επειδη ομως σε καποια καταστηματα μπορει να μην αναφέρονται τα μεταφορικά ή να εχουν αλλάξει,ή ακομα σε καποια σαιτ ενω στελνουν ελλαδα και τα εχουμε δοκιμασει/αγορασει παρολα αυτα δεν αναφέρουν την ελλαδα στη φορμα αγοράς, μολις διαλεξεις τι θες στειλτους ενα γραμματακι ρωτώντας τα μεταφορικά γαι το καθισμα που θες.

 

Link to comment
Share on other sites

koριτσια, μηπως ξερετε γιατι το αμαζον δε στελνει ενα καθισμα αυτοκινητου που θελουμε??γενικα δε στελνει η να ειναι αυτο που θελουμε εμεις???

 

δοκιμασε το αμαζον Γαλλιας

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα !!! Περασατε καλα το Πασχα?

Εμεις βαλαμε 3 κιλα(οχι ο καθενας μονο εγω).................

Στο θεμα μας τωρα

εχει παραλαβει καποια μαμα απο gymboree ? Εγω εκανα παραγγελια στις 16/04, στις 18/04 τα στειλανε και ακομη δεν ηρθανε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koριτσια, μηπως ξερετε γιατι το αμαζον δε στελνει ενα καθισμα αυτοκινητου που θελουμε??γενικα δε στελνει η να ειναι αυτο που θελουμε εμεις???

 

τι κάθισμα θέλεις?

 

Αν θες ρίξε μια ματιά στη λίστα του καλαμαριδίου, έχει σάιτ με καθίσματα αυτοκινήτου. Εγώ πήρα από http://www.pramworld.co.uk

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα !!! Περασατε καλα το Πασχα?

Εμεις βαλαμε 3 κιλα(οχι ο καθενας μονο εγω).................

Στο θεμα μας τωρα

εχει παραλαβει καποια μαμα απο gymboree ? Εγω εκανα παραγγελια στις 16/04, στις 18/04 τα στειλανε και ακομη δεν ηρθανε!!!

 

Λιτσακι ισως ειναι οι αργιες που μεσολαβησαν

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγγραψα πιο πανω δν εχω λογαριασμο στην τραπεζα ουτε καρτες τιποτα κ θελω να ψωνισω απο το αμαζον κ αλλη μια σελιδα που εχετε πει να βγαλω την προπληρωμενη καρτα αλλα απο οτι καταλαβα πρεπει να τρεχω τραπεζες κ τετοια ενω θελω να ψωνισω μια φορα κ πιστευω δν αξιζει. Εχω βρει αυτο το σαιτ http://www.paysafecard.com/cy/cy-paysafecard/ κ λεει οτι μπορω να αγορασω μια καρτα προπληρωμενη Το εχει δοκιμασει κανεις? Ισχυει κ για εξωτερικο? Χρεωνομαι κατι παραπανω απο οτι την τιμη απο το προιον? Το δοκιμασε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

δεπίσης ενα σχόλιο για τη δευτερη παραγγελία που εκανα στο ubershop για πανες... το ενα κιβωτιο μου ήρθε ανοιγμένο και έλειπε ενα πακετο pampers. o αγγλος επιμενει ότι εβαλε 6 πακετα, οπως παρήγγειλα και περιμενω από την ACS να κάνει την ερευνα της... λετε να βγάλω άκρη? δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη...

 

Mάλλον κάποιος χρειαζόταν τζάμπα πάνες ... Άκρη ....

 

Εκανα την πρωτη μου bonnie jean αγορα για το κουμπαροπαιδο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190525708703&var=490017006887&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

και πηρα και ενα μπλουζακι polo για τον κουμπαρο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330432419101&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Εσταλησαν και τα 2 με tracking no περικαλω....κι εσας σας δινουν tracking no οταν ειναι απο αμερικα με usps ή να αρχισω να ανησυχω για τελωνες???:rolleyes:

 

Καλές επιλογές. Μου έχουν στείλει και εμένα με tracking no και παρέλαβα με χαρτάκι από τα ΕΛΤΑ, νο πρόμπλεμ.

 

Για να το καταλαβω....χωρις πλακα δεν το καταλαβαινω

 

αφου το λινκ εχει com και οχι co.uk αρα ειναι καταχωρημένο στο αμερικάνικο εμπευ?

Βλεπω κατι λαθος???

 

Πρόλαβε να σου απαντήσει η συνπιλότισσα και άριστα απ' ότι βλέπω.

 

Υπαρχει περιπτωση στο αγγλικο ebay να σου εμφανισει και καταχωρησεις απο αλλα ebay κυριως το ιρλανδικο (οπου οι χρεωσεις θα ειναι σε ευρω) και το αμερικανικο (οπου οι χρεωσεις θα ειναι σε δολλαρια) και σου εμφανιζει την τιμη και στα 2 νομισματα δηλαδη ευρω & λιρα ή δολλαριο & λιρα αντιστοιχα...το ιδιο συμβαινει και στο αμερικανικο ebay οπου μπορει να εμφανισει καταχωρησεις και απο το αγγλικο...εαν το προσεξετε καποιες φορες το ποσο ειναι γραμμενο με italics...

Επισης εαν επιλεξεις επιλογη international στη λιστα που βρισκεται κατω αριστερα στη standard λιστα του ebay (τη γκρι εννοω) θα σου εμφανισει επιλογες απο ΟΛΑ τα ebays....;)

 

Απολύτως άψογη :lol::lol::lol:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320693044510&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

τσιμπησα κι αυτο! καλη τιμη????????

 

Στέλλα, πολύ καλό. Όμως πρόσεχε, κολλάς πολύ γρήγορα ebaymania:wink::wink:

 

οσον αφορα το ebay,εμεις ψωνιζουμε αερα πατερα απο το .com κ ουδεποτε ειχαμε προβλημα!!!!!!!!!αν παρατηρησετε κ στο co.uk. εχει πωλητες απο Αμερικα...α,κ απο χινγκ κονγκ ποτε δεν ειχα προβλημα!Ειναι μικρα τα δεματακια..

 

Χι χι χι, να δείς κάτι αγορούλες που έχω κάνει με τα χαζά υπόλοιπα που μένουν στην προπληρωμένη - για να μην μπαγιατέψουν δηλαδή....

 

δυστυχως ειναι τοοοοσες πολλες οι σελιδες που δεν μπορω να τις διαβασω ολες για να δω αν εχει παραγγειλει κανενα κοριτσακι απο εδω :(www.yoursclothing.co.uk ????μεταφορικα λεει 8 ευρω...μεινατε ικανοποιημενες?

 

Έχει πειπάλ και λογικά μεταφορικά, γιατί όχι ? Αν ψωνίσεις, ενημέρωσε γιατί έχω μια φίλη που ενδιαφέρεται.

 

πολυ όμορφα!! καλα τα καταφερες..

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, είχα κολλήσει στον χρόνο που χτυπάμε, το μυαλό εντελώς βούτυρο λέμε. Έχω κόψει και κάτι ακόμα, θα δούμε.

 

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια, επειδη ομως σε καποια καταστηματα μπορει να μην αναφέρονται τα μεταφορικά ή να εχουν αλλάξει,ή ακομα σε καποια σαιτ ενω στελνουν ελλαδα και τα εχουμε δοκιμασει/αγορασει παρολα αυτα δεν αναφέρουν την ελλαδα στη φορμα αγοράς, μολις διαλεξεις τι θες στειλτους ενα γραμματακι ρωτώντας τα μεταφορικά γαι το καθισμα που θες.

 

σε εθχαριστω, αυτο θα κανω!!να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

τι κάθισμα θέλεις?

 

Αν θες ρίξε μια ματιά στη λίστα του καλαμαριδίου, έχει σάιτ με καθίσματα αυτοκινήτου. Εγώ πήρα από http://www.pramworld.co.uk

 

σε ευχαριστω, αλλα δυστυχως δεν το εχει...ψαχνω το maxi cosi priorifix , το ιδιο εχουμε κ στην κορη μας και λεγαμε να παρουμε το ιδιο και στο μικρουλη μας...θα δω στο Αμαζον Γαλλιας , Μαριλια ευχαριστω για τη σκεψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουκλί είναι για αγορές ανω των 80ευρώ

 

Ούπς, δεν το πρόσεξα, το έγραψε τώρα που είδα το μύνημα στο μέιλ μου.

 

Τι έγινε με το στόκ με τα άγκαθα ? Βρήκατε κάτι ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Captain, thanks για τα ευσημα...ειχα καλες δασκαλες!!!;););)

Κορες αν πεσει στην αντιληψη σας κωδικος για mandco ενημερωστε γιατι εχω σταμπαραει ενα φορεματακι...εβαλα το bag15 αλλα δεν μου το παιρνει μαμοτο!!!!:oops:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Captain, thanks για τα ευσημα...ειχα καλες δασκαλες!!!;););)

Κορες αν πεσει στην αντιληψη σας κωδικος για mandco ενημερωστε γιατι εχω σταμπαραει ενα φορεματακι...εβαλα το bag15 αλλα δεν μου το παιρνει μαμοτο!!!!:oops:

 

MANDCO :arrow: PLUS10 για -10% & AW15 για -15% στην πρώτη παραγγελία (αν έχει μείνει κάποια που δεν έχει παραγγείλει :lol::lol:)

 

ΕΝΤΙΤ Βάλε SORRY, δουλεύει μια χαρά !!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εχω μιλησει με το paypal γι αυτο το θεμα και η απαντηση τους είναι η εξής:

 

"In general most addresses outside the U.S. can't be confirmed. At this

time, it is not possible to confirm a Greek shipping address.

If a seller requires a confirmed shipping address, PayPal suggests that

explain to him that your address cannot be confirmed. Most sellers are

willing to send goods to an unconfirmed address.

 

Μάλιστα... Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω από χθες και έχω πολλά νεύρα... Αλλά εμένα δε μου δέχεται ούτε πληρωμή απευθείας με την πιστωτική... Τους έχω στείλει μειλ αλλά ΑΝ μου απαντήσουν θα είναι όταν ο κωδικός θα χει κάνει φτερά... Κόκκινη κάρτα από μένα...

 

 

επαναφερω το θεμα τελικα σας δεχτηκε την πληρωμη με πιστωτικη ή προπληρωμενη?

και εγω εχω θεμα με το paypal, δεν την δεχεται την παραγγελια.

και κατι ακομα ο κωδικος μου αφαιρει μονο το μισο ποσο των μεταφορικων και οχι ολοκληρο(στην παραγγελια εχω μονο crocs)

σας ετυχε κατι παρομοιο?:twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα!

Θα ήθελα τα φώτα σας. Είναι να επιστρέψω στο amazon.uk ένα σκληρό δίσκο που πήρα και χάλασε και θα μου στείλουν καινούργιο.

Ποια μεταφορική με συμφέρει να χρησιμοποιήσω από Αθήνα?

Μου έχουν πει ότι θα μου καλύψουν τα μεταφορικά, αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς. Παρόμοιες εμπειρίες?

Πριν περίπου 2 μήνες επέστρεψα στο αμαζον μια χύτρα που είχα αγοράσει και είχε χτυπηθεί στη μεταφορά. Την έστειλα με συστημένο ΕΛΤΑ και η χρέωση ήταν περίπου 50 ευρώ (αλλά η χύτρα είναι και βαριά). Τα μεταφορικά αυτά μου τα επέστρεψαν όλα. Χρειάστηκε βέβαια να τους στείλω ένα μεηλ με σκαναρισμένη την απόδειξη που είχα κρατήσει από τα ΕΛΤΑ, γιατί αρχικά με ενημέρωσαν ότι θα μου επέστρεφαν μόνο γύρω στα 10 ευρώ. Ζήτησαν συγνώμη για το λάθος τους και μου επέστρεψαν όλο το ποσό.

Όσο για το πως θα σου καλύψουν τα μεταφορικά, δεν θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία, αλλά θυμάμαι ότι είχα ακολουθήσει τις οδηγίες στο site http://www.amazon.co.uk/gp/css/returns/homepage.html/ref=hy_f_4 για να κάνω την επιστροφή.

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

MANDCO :arrow: PLUS10 για -10% & AW15 για -15% στην πρώτη παραγγελία (αν έχει μείνει κάποια που δεν έχει παραγγείλει :lol::lol:)

 

ΕΝΤΙΤ Βάλε SORRY, δουλεύει μια χαρά !!!!!

 

Το εχω χρησιμοποιησει το sorry και δεν ειναι η πρωτη μου παραγγελια βεβαιως βεβαιως...:lol:. Θα δοκιμασω το PLUS10...

Thanks anyway girls...;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες καλησπέρα. Λέω να βάλω πρώτη παραγγελία gymboree. Η φόρμα τους πως είναι, νορμάλ;

 

...προς το στενουτσικο θα ελεγα...ο γιος μου ειναι 20κιλα και 1,10 και του πηρα σορτσακι το 5Τ και θα το βαλει φετος, ενα μπλουζακι polo το 6 το οποιο θα του κανει και φετος (λιγο μπολικο βεβαια)...θες και το size chart τους, βαση αυτου εγω πηρα τα μεγαλυτερα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...