Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια ακούστε τι έπαθα σήμερα. Ήθελα να πάρω κάποια ρουχαλάκια verdbaudet από τη laredoute. Έφτιαξα το καλάθι μου και όπως πολύ συχνά κάνουμε όλες μας, προχώρησα την παραγγελία μου για να δω όχι τα έξοδα αποστολής, αυτά τα έδειχνε πιο πριν, αλλά τι σύστημα πληρωμής έχουν, γιατί έχουν στήσει εκ νέου το site.

Προχωρώ λοιπόν την παραγγελία μου ένα βήμα πιο κάτω από το συγκεντρωτικό ποσό και μου δείχνει ένα μήνυμα ότι η παραγγελία ολοκληρώθηκε και το καλάθι μου άδειασε.

Πάγωσα.

 

Κοίταξα τους τρόπους πληρωμής και λέει μέχρι να εγκαταστήσουν ένα ασφαλές σύστημα συναλλαγών πληρώνουμε μόνο με αντικαταβολή.

 

Ευτυχώς που είχα βάλει στο καλάθι ακριβώς τα ρούχα και νούμερα που ήθελα.

 

Εντάξει καταλαβαίνω ότι πρέπει να διαβάζουμε τους όρους συναλλαγής αλλά πες πως εγώ ήθελα να κάνω μόνο μια εικονική παραγελία για να δω πως λειτουργεί το online κατάστημά τους, δε θα έπρεπε πριν να ολοκληρωθεί η παραγγελία μου να μου εμφανίσει ένα μήνυμα και να με προειδοποοιεί για την παγκόσμια πρωτοτυπία τους; Δικιά τους ευθύνη δεν είναι να έχουν ένα εύχρηστο και αξιόπιστο site;

 

Εν πάσει περιπτώσει είναι δυνατόν να αναγκάζουν κάποιον πελάτη να πληρώσει με το έτσι θέλω μετρητοίς;

 

 

Τα θέλω πραγματικά τα ρουχαλάκια, και κάποια είναι για δωράκια, αλλά δεν τους αξίζει τώρα να ακυρώσω την παραγγελία μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την τελευταια φορα που πηρα συνεκρινα bce και uber και τα bce ηταν πιο φτηνα (ειχα κωδικο ομως). Το iherb δεν το ξερω, αν δεις οτι συμφερει να μας πεις!

 

 

τα 5 τεμαχια weleda απο iherb(το αφρολουτρο-σαμπουαν)κοστιζουν με τα μεταφορικα 34 ευρω.απο bce 42 ευρω τελικη.ΑΛΛΑ στο Iherb δεν μπορεις να βαλεις πανω απο 5 τεμαχια (η 1360 γραμμαρια) ενω στο bce τα μεταφορικα ειναι 10 ευρω ανεξαρτητως βαρους εαν δεν κανω λαθος.

 

 

εβαλα 5 αφρολουτρα γιατι τοσα αγοραζω καθε φορα :P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω οικονομικά βαπτιστικά ρουχαλάκια αλλα χάνομαι.....

 

μπηκα στο ebay αλλά δεν βρίσκω άκρη.....

μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει αν θυμάται κάποιο ανάλογο site??:idea:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα είχε αναφέρει κάτι για έκπτωση στο uber λόγω του forum, θυμάμαι λάθος;

 

 

μπορει αλλα δεν θυμαμαι,θα σου απαντησουν τα κοριτσια που εχουν αγορασει.το μονο που θυμαμαι ειναι οτι αφηνει μεχρι 8 κουτια πανες με 20 η 23 λιρες μεταφορικα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα 5 τεμαχια weleda απο iherb(το αφρολουτρο-σαμπουαν)κοστιζουν με τα μεταφορικα 34 ευρω.απο bce 42 ευρω τελικη.ΑΛΛΑ στο Iherb δεν μπορεις να βαλεις πανω απο 5 τεμαχια (η 1360 γραμμαρια) ενω στο bce τα μεταφορικα ειναι 10 ευρω ανεξαρτητως βαρους εαν δεν κανω λαθος.

 

 

εβαλα 5 αφρολουτρα γιατι τοσα αγοραζω καθε φορα :P

Τα μεταφορικά http://www.bce-europe.com/Shipping-Discounts/

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια για αυτο τελικα???

dhgate.com

 

Απ΄ότι μου έχει πει μια συνάδελφός μου έχει πολλούς κινέζους πωλητές που αντιγράφουν γνωστούς οίκους.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει για όλους τους πωλητές, αλλά τα ρούχα που παρέλαβε ήταν άθλια. (τα είδα με τα μάτια μου)

Δεν τα έστειλε πίσω δεν ξέρω γιατί, ούτε ξέρω πως πλήρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κοιτούσα και οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες.Δες:http://www.iherb.com/Weleda-Baby-Calendula-Shampoo-Body-Wash-7-2-oz-203-6-g/13818?at=0 και http://www.ubershop.co.uk/bath/productDetails.php?code=bath&id=1041&name=Weleda - Calendula Shampoo & Body Wash.

Το iherb έχει μεταφορικά 4δολ. για 1360γρ. αν θυμάμαι καλά.Ενώ το uber για 1000 με 1500 γρ 5,35 λίρες.

Βέβαια το θετικό είναι πως με το uber δεν έχεις το άγχος του τελωνείου το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής!

το τελωνειο το φοβαμαι κι εγω δεν θα το διακινδυνεύσω!!!

 

εδω τα 78 τεμαχια εχουν 25 ευρω,στο Uber εχει τις 120 πανες 17,50 λιρες(baby dry το Νο 4)

καρασυμφερει δηλαδη? ευχαριστω για την απαντηση

 

Να σε ρωτήσω και κάτι μιας και βλέπω πως το μωράκι σου είναι αρκετά μικρό.Ποιά προϊόντα weleda χρησιμποοιείς;Για το πλύσιμο μετά την αλλαγή της πάνας χρησιμοποιείς κανονικά το σαμπουάν;

το αφρολουτρο κ σαμπουαν για το μπανακι κ το πλυσιμο της ευαισθητης περιοχης

κατα την αλλαγη πανας. το λαδακι για μετα το μπανιο κ ειχα παρει κ την κρεμα για το συγκαμα αλλα δεν την πολυχρησιμοπιω αν κ δεν ειχα παραπονω απλα πλεον δεν της βαζω τιποτα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κοιτούσα και οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες.Δες:http://www.iherb.com/Weleda-Baby-Calendula-Shampoo-Body-Wash-7-2-oz-203-6-g/13818?at=0 και http://www.ubershop.co.uk/bath/productDetails.php?code=bath&id=1041&name=Weleda - Calendula Shampoo & Body Wash.

Το iherb έχει μεταφορικά 4δολ. για 1360γρ. αν θυμάμαι καλά.Ενώ το uber για 1000 με 1500 γρ 5,35 λίρες.

Βέβαια το θετικό είναι πως με το uber δεν έχεις το άγχος του τελωνείου το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής!

 

Την τελευταια φορα που ειχα τσεκαρει για weleda τα εχει πιο φτηνα το apo-rot.de και σαν δευτερη επιλογή το biologisch24.com. Αν θελετε δειτε και εκει (10 λιρες μεταφορικα και τα δυο).

Το iherb δεν περναει απο τελωνειο γιατι ειναι πολυ μικρο το βαρος (εξου και ο περιορισμος). Αλλα τα weleda ειναι γερμανικα οποτε τα εχει πιο ακριβα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψάχνω οικονομικά βαπτιστικά ρουχαλάκια αλλα χάνομαι.....

 

μπηκα στο ebay αλλά δεν βρίσκω άκρη.....

μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει αν θυμάται κάποιο ανάλογο site??:idea:

 

Θες για αγόρι ή κορίτσι ? Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο φόρουμ στην ΒΑΦΤΙΣΗ ? Έχει πολλές πληροφορίες. Εγώ αγόρασα υλικά για τις μπομπο του πιτσιρίκου από το www.adorex.gr, έχει και ρούχα ρίξε μια ματιά. Καλή πηγή είναι και ο www.narlis.gr, για ότι σου αρέσει πάρε τηλέφωνο, οι τιμές είναι διαπραγματεύσιμες από ότι έχω καταλάβει και είναι εξυπηρετικοί.

 

Βέβαια το θετικό είναι πως με το uber δεν έχεις το άγχος του τελωνείου το οποίο φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής!

 

το τελωνειο το φοβαμαι κι εγω δεν θα το διακινδυνεύσω!!!

 

Κορίτσια, από το iherb δεν έχει υπάρξει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, σε κανένα μέλος που έχει ψωνίσει. Τουλάχιστον, δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι. Ούτως ή άλλως, έχει περιορισμό στο βάρος (1360 γρ) και παραλαμβάνετε με χαρτί ειδοποίησης από τα ΕΛΤΑ. Θα έλεγα, αν σας συμφέρει ως αγορά, να το προτιμήσετε. Σε 10 μέρες στα ΕΛΤΑ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Αποφάσισα να αγοράσω και εγώ crocs για τη μικρή μιας και χτες που έκανα μια βόλτα τα βρήκα 30 ευρώ και μου πέσαν τα μαλλιά μιας και σας είχα διαβάσει προχτές και είχα δει λίγο τις τιμές...

Για βοηθηστε όμως λιγάκι...ποιο σχέδιο είναι καλύτερο για τη μικρή μου λέτε; Το φοράνε σαν παντοφλάκι ή σαν παπουτσάκι με το λουράκι κάτω; Μου αρέσει πολύ το σχέδιο Mary Jane αλλά δε ξέρω αν θα βολέψουν....επίσης φοράμε τώρα όμως το 25 (έχουμε δηλαδή ακόμα 24 που μας κάνουν οριακά) το 8/9 είναι 25/26...θα μας είναι πολύ μεγάλα λέτε;Ή πρέπει να είναι άνετα έτσι και αλλιώς;;Σας επρηξα ε;;;

 

Εγω ειχα σκοπο να παρω απο το σαιτ αλλα τελικα πηρα απο αλουετ. Ειχαν 26 ευρω οποτε μικρη η διαφορα απο το σαιτ (τωρα βεβαια συμφερει γιατι μονο αυτο το ΣΚ εχουν βαλει δωρεαν μεταφορικα) (ελπιζω αλουετ κλπ να εχουν τα αυθεντικα, εχω μια μικρη αμφιβολια). Ειχα παει αλουετ για να τα δοκιμασουν να δω τι νουμερο να παραγγελνα και ενω ο ενας ειναι στο 24 οριακα και ο αλλος 25, πηραν ο ενας το 6-7 και ο αλλος το 8-9. Ειναι λιγο περιεργα τα νουμερα, μπορει το 8-9 να της κολυμπαει και να μη μπορει να περπατησει και το 6-7 να μη της χωραει. Αν μπορεις πηγαινε σε αλουετ-μουστακα να τα δοκιμασει για να αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας προσπαθω να πληρωσω στο swimbabes με paypal και μου βγαζει το παρακατω μυνημα

The address you selected at PayPal is not a Confirmed address. Please return to PayPal and select or add a confirmed address and try again.

Μηπως ξερετε που πρεπει να ειβεβαιωσω την διευθηνση στο paypal γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα.....

 

Εχω μιλησει με το paypal γι αυτο το θεμα και η απαντηση τους είναι η εξής:

 

"In general most addresses outside the U.S. can't be confirmed. At this

time, it is not possible to confirm a Greek shipping address.

If a seller requires a confirmed shipping address, PayPal suggests that

explain to him that your address cannot be confirmed. Most sellers are

willing to send goods to an unconfirmed address.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω από χθες και έχω πολλά νεύρα... Αλλά εμένα δε μου δέχεται ούτε πληρωμή απευθείας με την πιστωτική... Τους έχω στείλει μειλ αλλά ΑΝ μου απαντήσουν θα είναι όταν ο κωδικός θα χει κάνει φτερά... Κόκκινη κάρτα από μένα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το site www.showroomprive.co.uk

κάτι σαν το δικό μας melinamay έχουν τα crocς με εκπτωση 60% και με την πρωτη αγορα σου κάνουν κ έκπτωση 10 ευρω. Δυστυχως στελνουν μόνο Αγγλια οποτε ίσχυει μονο για οσες ψωνιζουν μεσω των εταιρειων τυπου Myuk mail ή έχουν γνωστους στην αγγλία. Μπορείτε όμως να γραφτείτε, όπως εκανα κ γω, δίνοντας μόνο χωρα διαμονης την αγγλία.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, γιατί δεν κοιτάτε να αγοράζετε weleda (και όχι μόνο) από το www.apo-rot.de? Πρώτη φορά το χρησιμοποίησα, παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα, περιμένω να μου έρθουν. Είναι 10 ευρώ τα μεταφορικά αλλά νομίζω ότι οι τιμές τους σκίζουν.

Μέχρι πρότινος από bce αγόραζα και εγώ, αλλά το apo-rot είναι πιο φθηνό.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το site www.showroomprive.co.uk

κάτι σαν το δικό μας melinamay έχουν τα crocς με εκπτωση 60% και με την πρωτη αγορα σου κάνουν κ έκπτωση 10 ευρω. Δυστυχως στελνουν μόνο Αγγλια οποτε ίσχυει μονο για οσες ψωνιζουν μεσω των εταιρειων τυπου Myuk mail ή έχουν γνωστους στην αγγλία. Μπορείτε όμως να γραφτείτε, όπως εκανα κ γω, δίνοντας μόνο χωρα διαμονης την αγγλία.

 

Πως βλέπεις την έκπτωση ? Όταν κάνεις τσεκαουτ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις την έκπτωση ? Όταν κάνεις τσεκαουτ ?

 

 

Όταν γραφτεις, επανω στο account σου δειχνει ότι εχεις ένα vouxher 10 λίρες για την πρωτη σου παρραγελία μόνο που δεν ειχα προσεξει ότι αφορα παραγγελίες ανω των 50 λιρών..!! όταν πας να κανεις τσεκαουτ έχει να επιλέξεις αυτοματα αν εχεις voucher και ποιο. το έκανα τωρα δοκιμαστικα. δεν εχω αγορασει. απλα ειδα ότι πολλές ενδιαφερονται για crocs και ειπα να το γραψω.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακούστε τι έπαθα σήμερα. Ήθελα να πάρω κάποια ρουχαλάκια verdbaudet από τη laredoute. Έφτιαξα το καλάθι μου και όπως πολύ συχνά κάνουμε όλες μας, προχώρησα την παραγγελία μου για να δω όχι τα έξοδα αποστολής, αυτά τα έδειχνε πιο πριν, αλλά τι σύστημα πληρωμής έχουν, γιατί έχουν στήσει εκ νέου το site.

Προχωρώ λοιπόν την παραγγελία μου ένα βήμα πιο κάτω από το συγκεντρωτικό ποσό και μου δείχνει ένα μήνυμα ότι η παραγγελία ολοκληρώθηκε και το καλάθι μου άδειασε.

Πάγωσα.

 

Κοίταξα τους τρόπους πληρωμής και λέει μέχρι να εγκαταστήσουν ένα ασφαλές σύστημα συναλλαγών πληρώνουμε μόνο με αντικαταβολή.

 

Ευτυχώς που είχα βάλει στο καλάθι ακριβώς τα ρούχα και νούμερα που ήθελα.

 

Εντάξει καταλαβαίνω ότι πρέπει να διαβάζουμε τους όρους συναλλαγής αλλά πες πως εγώ ήθελα να κάνω μόνο μια εικονική παραγελία για να δω πως λειτουργεί το online κατάστημά τους, δε θα έπρεπε πριν να ολοκληρωθεί η παραγγελία μου να μου εμφανίσει ένα μήνυμα και να με προειδοποοιεί για την παγκόσμια πρωτοτυπία τους; Δικιά τους ευθύνη δεν είναι να έχουν ένα εύχρηστο και αξιόπιστο site;

 

Εν πάσει περιπτώσει είναι δυνατόν να αναγκάζουν κάποιον πελάτη να πληρώσει με το έτσι θέλω μετρητοίς;

 

 

Τα θέλω πραγματικά τα ρουχαλάκια, και κάποια είναι για δωράκια, αλλά δεν τους αξίζει τώρα να ακυρώσω την παραγγελία μου;

 

Συγνώμη αλλα δε καταλαβαίνω τι έκανες ακριβώς...δουλεύει όπως το la redoute...δηλαδή πρέπει να πατήσεις ολοκλήρωση παραγγελίας για να την κάνεις τη παραγγελία...το la redoute πάντα μόνο μετρητοίς είχε...μήπως το πάτησες καταλάθος και καταχωρήθηκεη παραγγελία σου;

Link to comment
Share on other sites

Όταν γραφτεις, επανω στο account σου δειχνει ότι εχεις ένα vouxher 10 λίρες για την πρωτη σου παρραγελία μόνο που δεν ειχα προσεξει ότι αφορα παραγγελίες ανω των 50 λιρών..!! όταν πας να κανεις τσεκαουτ έχει να επιλέξεις αυτοματα αν εχεις voucher και ποιο. το έκανα τωρα δοκιμαστικα. δεν εχω αγορασει. απλα ειδα ότι πολλές ενδιαφερονται για crocs και ειπα να το γραψω.

 

Εντάξει, τώρα κατάλαβα το πάνω από 50 λίρες. Καλά έκανες και το έγραψες, γιατί παιδικά κροκς με 10-13 λίρες δεν έχω δει αλλού, χωρίς να είμαι και ειδική.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τώρα κατάλαβα το πάνω από 50 λίρες. Καλά έκανες και το έγραψες, γιατί παιδικά κροκς με 10-13 λίρες δεν έχω δει αλλού, χωρίς να είμαι και ειδική.

 

Μαλλον δεν το εξηγησα καλα. τα crocs τοσο κάνουν 10-13 λίρες. Αλλά αν κάνεις συνολο λογαριασμο απο 50 λίρες κια πάνω σε μια παραγγελία, όχι απαραίτητα μόνο crocs, έχεις και 10 λίρες έκπτωση. δηλ. αν κανεις 51 λίρες λογαριασμο θα πληρωσεις 41. επίσης λέει ότι πα΄νω απο 20 λίρες λογαριασμο τα μεταφορικα ειναι δωρο. ολα αυτα βεβαια αφορουν την αγγλία, το ξαναλεω. Για να σου πω την αληθεια, εμενα τα crocs δεν μου πολυαρεσουν αλλά βλεπω ότι βολευουν πολυ κοσμο. μάλλον καποια στιγμη πρεπει να το αποφασισω να δοκιμασω

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

αλλη επιλογη για weleda ειναι και το feel unique.το σαιτ αυτο εχει δωρεαν μεταφορικα και επιπλεον μπορειτε να δηλωσετε την weleda ως την αγαπημενη σας μαρκα και να εχετε παντα σε ολα τα weleda 10% εκπτωση.οι τιμες που εχει στα weleda δεν ειναι σαν του apo -rot βεβαια αλλα μπορει με τα δωρεαν μεταφορικα να σας βγουνε καλες οι τιμες.οποτε παρτε μολυβι και χαρτι και καντε υπολογισμους ;).εγω ετσι κανω παντα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, καλησπερα!

 

Οι τιμες του vertbaudet στο αγγλικο site δεν εχουν καμια σχεση με τις τιμες που εχουν μεσω la redoute.

 

Παραδειγμα:

 

http://www.laredoute.gr/product-%CE%A3%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-3-36-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD.aspx?productID=324232601&documentID=685511&topLevel=7163

 

http://www.vertbaudet.co.uk/baby-boy-convertible-dungarees-taupe.htm?ProductId=702170003&FiltreCouleur=6439&t=6

 

Αν καποιος δλδ θελει να βαλει μεγαλη παραγγελια, να παραγγειλει δλδ τα ρουχα της σεζον, συμφερει μεσω MUM, να κοτσαρει και καμια πανα μαζι....

+οτι το αγγλικο εχει και κομματια clearence που τα χει τουλαχιστον -50%. Νομιζω δε, οτι αρχες ιουνιου μπαινουν και οι κανονικες εκπτωσεις στην αγγλια.

 

Τωρα αν καποιος θελει να παρει ενα μπλουζακι μονο, οκ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα καλη μου ανασκαφες εκανα αλλα το βρηκα ειναι αυτο:

 

http://hop-skip-jump.co.uk/index.php?main_page=index&manufacturers_id=36

 

εγω πηρα οπως εγραψα ενα που ειχε 29 γιατι ηταν σε σπασμενα νουμερα

 

£5.95 καλη μου.

 

edit: το ζευγαρι ανεβαινει στις 8 λιρες αν παρεις και δευτερο

 

εμενα βγαζει αυτο:

 

Shipping quotes are based on the address information you selected:

Greece

Available Shipping Methods Rates

Zone Rates (Shipping to GR) £5.95

 

( υ.γ. το ζευγαρι που αγορασα ειχε 6.95 μεταφορικα εγω τοσο πληρωσα το τσεκαρα μολις τωρα)

 

εχεις απολυτα δικιο.....εγω κολλησα και νομιζα πως αναφέρεσαι σε αυτο το σαιτ http://www.jjbsports.com τι και πως μη με ρωτησεις....κολλησα! σορυ

 

Adraki mou και εμένα μου το έβγαζε συνέχεια το μήνυμα και τελικά διάλεξα να πληρώσω με κάρτα και όχι πέιπαλ...δε ξέρω τι έκανα λάθος....

Τελικά πήρα τα κλασικά κροκς και πήρα το 25-26.Καλαμαράκι ευχαριστούμε για τον κωδικό!!!Ματς!!

 

Τιποτις Μαριτάκι μου!! Προς μεγάλη μου χαρά χτες πηγαμε με τον χαζμπαντ για χαζη στα μαγαζια αθλητικων...συνανταω τα κροκς....34ευρω αυτα που πήρα για τον ανιψιο ...α καλα λεω οκ...μια χαρα τα πηρα!

 

ψάχνω οικονομικά βαπτιστικά ρουχαλάκια αλλα χάνομαι.....

 

μπηκα στο ebay αλλά δεν βρίσκω άκρη.....

μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει αν θυμάται κάποιο ανάλογο site??:idea:

 

 

μπες στο http://www.narlis.gr απο εκει πηρα μπομπο , και διαφορα αλλα απλα ο φθηνοτερος στην ελλαδα κατα την γνωμη μου

 

μπες στο http://www.justdresses.co.uk για φορεματακια βαφτιστικά εχει διαφορα και σε καλες τιμες

 

και αν αντεχει η τσεπη σου μπες εδώ http://www.childrensalon.com

 

και καπου εχω ενα σαιτ με αγοριστικα κουστουμακια...

 

εντιτ το βρήκα

http://www.notjustboyssuits.co.uk/index.asp

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα δε καταλαβαίνω τι έκανες ακριβώς...δουλεύει όπως το la redoute...δηλαδή πρέπει να πατήσεις ολοκλήρωση παραγγελίας για να την κάνεις τη παραγγελία...το la redoute πάντα μόνο μετρητοίς είχε...μήπως το πάτησες καταλάθος και καταχωρήθηκεη παραγγελία σου;

 

 

Στο παρελθον έχω πληρώσει με πιστωτική, στο παλιό τους site, δεν θυμάμαι πριν πόσα χρόνια.

 

Δεν την ολοκλήρωσα κατα λάθος. Προχωρούσα προσεκτικά. Θα έπρεπε να ενημερώνει πριν την ολοκλήρωση, για την αντικαταβολή και άλλες λεπτομέρειες της συναλλαγής και να με βάλει να συμφωνήσω με τους όρους ,όπως το κάνουν όλα τα οργανωμένα online καταστήματα του κόσμου.

 

Μετά την ολοκλήρωση επειδή έγινε τόσο απότομα, ήθελα να ξαναδώ το ποσό και κοίταξα το ιστορικό των παραγγελιών. Δεν αναφέρει συνολικό ποσό παραγγελίας έχει μόνο περιγραφή των ρούχων και τις επιμέρους τιμές. Έψαχνα στο ιστορικό των σελιδοδεικτών μου για να βρω το ακριβές ποσό !!!! Δεν είναι αυτό προχειρότητα?

email επιβεβαίωσης δεν έχει έρθει 24 ώρες μετά.

 

 

Ακόμη και αν ήταν πάντα έτσι αγαπητή Μαριτα και θυμάμαι λάθος, είναι απαράδεκτο το site τους για πολυεθνική εταιρεία.

Είναι ότι πιο πρόχειρο έχω δει . (ακόμα και από πολύ μικρότερες επιχειρήσεις) Ούτε μια αναζήτηση με βάση την ηλικία στα παιδικά ρούχα δε μπορούσα να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...