Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;


kasia

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;  

1.537

  1. 1. Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;

    • α) ναι συμμετέχει εξίσου με μένα στα πάντα
      666
    • β) συμμετέχει σε ορισμένα πράγματα ή κάποιες φορές
      638
    • γ) δεν συμμετέχει καθόλου γιατί θεωρεί ότι είναι γυναικεία υπόθεση
      63
    • δ) θέλει να συμμετέχει αλλά δεν τον αφήνω εγώ
      4


Recommended Posts

τα κάνει όλα (και συμφέρει)

εκτός από το θηλασμό.

Αν μπορούσε θα το έκανε κι αυτό. :lol:

 

Ακριβώς αυτό!

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια χαίρομαι για εσάς.

Εγώ δεν "ευλογήθηκα" με έναν άντρα που να θεωρεί οτι μπορεί να κάνει κάτι με το παιδί του εκτός από την πράξη δημιουργίας του.

Πραγματικά όμως χαίρομαι που υπάρχουν τόσοι άντρες που λειτουργούν ως πραγματικοί πατεράδες.

Να είστε ευτυχισμένες

ΣΟΦΙΑ - ΔΑΝΑΗ

Δύο λόγοι για να υπάρχω, να ελπίζω και να αγωνίζομαι για ένα καλύτερο αύριο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βοηθάει αρκετά, αλλά συνήθως αφού το ζητήσω πρώτα...

Στεναχωριέμαι παντως γιατί δεν ασχολείται αρκετά με τον μεγάλο που μπαίνει και στη δύσκολη φάση της εφηβείας σιγά σιγά, αλλά με τον μπέμπη τα παει καλύτερα...

Σαφώς τα περισσότερα τα κάνω εγώ και στο σπίτι και με τα παιδιά, αλλά συμμετέχει...

Θα ήθελα όμως περισσότερο και αυτοβούλως...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μαζί του αρκετά και το πολύ πολύ να του ζεστάνει το γάλα.Αυτά.Δεν με χαλάει ομως καθόλου, έχω συνηθίσει. :lol::lol::lol: γι'αυτο του τραγουδαω καμια φορα " ολα τα βαρη σου ζωη τα φορτωσες σ'ενα κορμί.." :lol::lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω πώς όχι μόνο με βοηθάει με το παιδί

αλλά πολλές φορές κάνει πιο πολλά και από ότι κάνω εγώ .

Βοηθάει με τον μικρό γιατί του αρέσει και όχι επειδή πρέπει.

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση η αντίδραση του γιου μου στο εξής γεγόνος:

Είμασταν στο κολυμβητήριο και ενώ ντυνόμασταν για να φύγουμε,ήταν δίπλα μας ένας μπαμπάς με το κοριτσάκι του,το έντυνε,του χτένιζε τα μαλλιά...γενικά στο κολυμβυτήριο σπάνια μας έχει τύχει να δούμε μπαμπά να είναι και να περιποιείτε το παιδί του.Οπότε ο γιος μου κοίταζε με απορία. :( και κατάλαβα ότι σαν να ήθελε και αυτός να είχε το μπαμπά του , μιας και ο δικός μας μπαμπάς λείπει πολύ λόγω δουλειάς και τις λιγοστές φορές που μας βλέπει του είναι δύσκόλο να μας ακολουθήσει...

Αυτό που κατάλαβα λοιπόν είναι ότι καλό θα ήταν οι μπαμπάδες να συμμετέχουν στη φροντίδα του παιδιού τους,όχι για να βοήθάνε,αλλά γιατί με αυτόν τον τρόπο τα παιδιά αισθάνονται την αγάπη τους.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι να πω είστε πολύ τυχερές, εμένα ο σύζυγος δεν με βοηθάει καθόλου, τα βράδια ξαγρυπνώ με το παιδί , να το ταΐσω να το αλλάξω, όσες φορές χριαστεί και εκείνος κοιμάται. Αν του πω μια κουβέντα λέει αφου κάθεσαι (άδεια μητρότητας) είναι αυτή η δουλειά σου. Εκείνος δεν κάνει τίποτα μόνο παίζει με το μωρό. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Το αγοράκι μου είναι ένα πολύ γκρινιάρικο μωρό που δεν κοιμάται παρά μόνο μερικές ώρες.

1123994.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι να πω είστε πολύ τυχερές, εμένα ο σύζυγος δεν με βοηθάει καθόλου, τα βράδια ξαγρυπνώ με το παιδί , να το ταΐσω να το αλλάξω, όσες φορές χριαστεί και εκείνος κοιμάται. Αν του πω μια κουβέντα λέει αφου κάθεσαι (άδεια μητρότητας) είναι αυτή η δουλειά σου. Εκείνος δεν κάνει τίποτα μόνο παίζει με το μωρό. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Το αγοράκι μου είναι ένα πολύ γκρινιάρικο μωρό που δεν κοιμάται παρά μόνο μερικές ώρες.

 

Και δεν του έχεις ανοίξει ακόμα το κεφάλι στα δύο? γιατί εγώ θα το είχα ήδη κάνει :twisted: Το παιδί δεν το έχεις εργολαβία, μαζί το κάνατε και μαζί πρέπει να το μεγαλώνετε. Άμα ήταν να τα κάνετε όλα χωριστά για να μην 'ριχτεί' κάποιος από τους δύο, θα είχατε ανοίξει εταιρία, όχι σπίτι! άντε γιατί τα έχω πάρει τώρα ! :evil:

Link to comment
Share on other sites

μωρε σε ολα συμμετεχει...απλα νευριαζει...δεν εχει πολυ υπομονη...

εννοειται οτι εγω ασχολουμαι περισσοτερο αλλα και αυτος θα τα κανει ολα!!! δεν εχω παραπονο!!!

Έτσι κι εμείς... :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι να πω είστε πολύ τυχερές, εμένα ο σύζυγος δεν με βοηθάει καθόλου, τα βράδια ξαγρυπνώ με το παιδί , να το ταΐσω να το αλλάξω, όσες φορές χριαστεί και εκείνος κοιμάται. Αν του πω μια κουβέντα λέει αφου κάθεσαι (άδεια μητρότητας) είναι αυτή η δουλειά σου. Εκείνος δεν κάνει τίποτα μόνο παίζει με το μωρό. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Το αγοράκι μου είναι ένα πολύ γκρινιάρικο μωρό που δεν κοιμάται παρά μόνο μερικές ώρες.

 

Και δεν του έχεις ανοίξει ακόμα το κεφάλι στα δύο? γιατί εγώ θα το είχα ήδη κάνει :twisted: Το παιδί δεν το έχεις εργολαβία, μαζί το κάνατε και μαζί πρέπει να το μεγαλώνετε. Άμα ήταν να τα κάνετε όλα χωριστά για να μην 'ριχτεί' κάποιος από τους δύο, θα είχατε ανοίξει εταιρία, όχι σπίτι! άντε γιατί τα έχω πάρει τώρα ! :evil:

 

a question :?: ο συζυγος δουλεύει?

Γιατί αν σηκώνεται πρωι πρωι ο άνθρωπος και περιμένεις να σου νταντεύει και το παιδί νυχτιάτικα τοτε τι να πω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια τι να πω είστε πολύ τυχερές, εμένα ο σύζυγος δεν με βοηθάει καθόλου, τα βράδια ξαγρυπνώ με το παιδί , να το ταΐσω να το αλλάξω, όσες φορές χριαστεί και εκείνος κοιμάται. Αν του πω μια κουβέντα λέει αφου κάθεσαι (άδεια μητρότητας) είναι αυτή η δουλειά σου. Εκείνος δεν κάνει τίποτα μόνο παίζει με το μωρό. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Το αγοράκι μου είναι ένα πολύ γκρινιάρικο μωρό που δεν κοιμάται παρά μόνο μερικές ώρες.

 

Και δεν του έχεις ανοίξει ακόμα το κεφάλι στα δύο? γιατί εγώ θα το είχα ήδη κάνει :twisted: Το παιδί δεν το έχεις εργολαβία, μαζί το κάνατε και μαζί πρέπει να το μεγαλώνετε. Άμα ήταν να τα κάνετε όλα χωριστά για να μην 'ριχτεί' κάποιος από τους δύο, θα είχατε ανοίξει εταιρία, όχι σπίτι! άντε γιατί τα έχω πάρει τώρα ! :evil:

 

a question :?: ο συζυγος δουλεύει?

Γιατί αν σηκώνεται πρωι πρωι ο άνθρωπος και περιμένεις να σου νταντεύει και το παιδί νυχτιάτικα τοτε τι να πω......

 

Ο σύζυγος είναι προνομιούχος δημόσιος υπάλληλος, δουλεύει 8 24ωρα το μήνα και τις υπόλοιπες ημέρες κάθεται και πληρώνεται. Δύσκολα τα πράγματα είμαι πολύ εξαγριωμένη μαζί του.

1123994.png
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να αλλαξω την ψηφο μου.

ενω ξεκινησαμε με τις καλυτερες προδιαγραφες καπου τις χασαμε στο δρομο..

εχω τις τελευταιες βδομαδες που τρεχω και δεν φτανω.

ξαφνικα ο συζυγος νιωθω πως δεν υπαρχει στο σπιτι..

περα απο τα ψωνια καθε σαββατο και τα σκουπιδια ειναι σαν να ζω με εναν ξενο.

δεν καταλαβαινω τι επαθε..

τωρα?που το μωρο ουτε μας ξυπναει ουτε ακουγεται καν?

εχω απιστευτα νευρα.

χτες ηταν το αποκορυφομα.εγω με συναχι τρελο και πυρετο, να του λεω ταισε το παιδι για να μην το κολησω και αυτος στον υπολογιστη να λεει ναι σε λιγο ναι σε λιγο..

λες και το παιδι δουλευει με on off και το ταιζουμε οποτε μας βολευει εμας.

ενα τσαγακι ζεστο που εκανα καταφερα να το πιω κρυο πια, αφου τελικα ταισα εγω την μπεμπα, η οποια με κοιταζε σαν να ειμαι εξωγηινος ετσι με τη μασκα που την ταιζα.

η το κλασσικο...μπορεις να την αλλαξεις λιγο γιατι χεστηκε και εχω το τηγανι στη φωτια?

ναι να κανω ενα τσιγαρο και παω...

ΚΑΙ ΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ...δεν μπορεις εσυ να περιμενεις 5 λεπτα?

σαν να μου φαινεται πως θα εχουμε οικογενειακο συμβουλιο σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι, fasolaki, ότι οι μπαμπάδες όταν βοηθάνε το κάνουν όταν θέλουν. Δεν πιέζονται ιδιαίτερα. Δεν έχουν αίσθηση ότι πρέπει να κάνουν κάτι. Εμείς είμαστε υποχρεωμένες να σκεφτόμαστε και να φροντίζουμε για το μωρό, εκείνοι ασχολούνται "ερασιτεχνικά" και τους λες και ευχαριστώ.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να αλλαξω την ψηφο μου.

ενω ξεκινησαμε με τις καλυτερες προδιαγραφες καπου τις χασαμε στο δρομο..

εχω τις τελευταιες βδομαδες που τρεχω και δεν φτανω.

ξαφνικα ο συζυγος νιωθω πως δεν υπαρχει στο σπιτι..

περα απο τα ψωνια καθε σαββατο και τα σκουπιδια ειναι σαν να ζω με εναν ξενο.

δεν καταλαβαινω τι επαθε..

τωρα?που το μωρο ουτε μας ξυπναει ουτε ακουγεται καν?

εχω απιστευτα νευρα.

χτες ηταν το αποκορυφομα.εγω με συναχι τρελο και πυρετο, να του λεω ταισε το παιδι για να μην το κολησω και αυτος στον υπολογιστη να λεει ναι σε λιγο ναι σε λιγο..

λες και το παιδι δουλευει με on off και το ταιζουμε οποτε μας βολευει εμας.

ενα τσαγακι ζεστο που εκανα καταφερα να το πιω κρυο πια, αφου τελικα ταισα εγω την μπεμπα, η οποια με κοιταζε σαν να ειμαι εξωγηινος ετσι με τη μασκα που την ταιζα.

η το κλασσικο...μπορεις να την αλλαξεις λιγο γιατι χεστηκε και εχω το τηγανι στη φωτια?

ναι να κανω ενα τσιγαρο και παω...

ΚΑΙ ΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ...δεν μπορεις εσυ να περιμενεις 5 λεπτα?

σαν να μου φαινεται πως θα εχουμε οικογενειακο συμβουλιο σημερα...

 

σα να το εχω ξαναδει το εργο!!!!και εμενα μολις ηρεμησε το παιδι ολα αλλαξαν!!!τωρα, μετα απο πολυ κοπο και @$#$#@$^%& κατι γινεται!κανε το συμβουλιο ΤΩΡΑ

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να σας πω κατι. Πολλοι ανδρες ετσι εχουν μεγαλωσει και δεν ειναι ευκολο να αλλάξουν τωρα. δεν ειναι ευκολο ενας ανδρας που στην μανα του δεν εκανε τιποτα να κανει στην γυναικα του και αυτα φανταζομαι ειναι γνωστα απο πριν.ετσι δεν ειναι; εγωθα ελεγα οτι το παν ειναι η ηρεμια και η ενοτητα σε μια οικογενεια. ακομα κιαν σε καποιον πεφτει το μεγαλυτερο βαρος. Ξερω οτι αυτα που λεω δεν θα ειναι πολυ αρεστα. ομως σιγουρα θα υπαρχουν αλλα καλα και θα προσφερει αλλου αυτος ο συζυγος. και μερικες φορες η αγαπη γ εναν ανθρωπο ειναι περα απο αυτα που δινει, ειναι γ αυτο που ειναι. αν ηταν παραλυτος; πες οτι ειναι παραλυτος ψυχικα τωρα. δεν τον αγαπας; Αλλωστε ποσο συνειδητοποιημενες ειμασταν οταν παντρευτηκαμε οτι ολα ειναι ανοιχτα. Mania, εγω θα προτεινα(εντελως φιλικα, οχι συμβουλευτικα μακρυα απο μενα) να μην δειχνεις οτι εισαι εξαγριωμενη και να προσπαθησεις με εμμεσο τροπο, με μαεστρια (κατι θα σκεφτεις εσυ) να αρχιζει να κανει κατι πολυ πολυ μικρουλι την μια μερα και βλεπεις. αλλα κιαν δεν δεις φως, εχω να σου πω οτι καλυτερα να μην εμπλεκονται σε μια δουλεια γιατι μπορει να τσακωθουν. ΔΕΣ ΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ. (ολα βρισκονται στο δικο μας μυαλο και η ευτυχια και η δυστυχια). ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

.png

as1cCsi0g410000MDAwOTU0M2R8MzAxNTE5M2R8SCBiZWJvdWthIG1vdSBlaW5haSA4LDUgbW9udGhz.gif

Link to comment
Share on other sites

Mετά τον ερχομό του παιδιού όλα άλλαξαν μεταξύ μας ξαφνικά είναι αδιάφορος απέναντι μου, για την υγεία μου που κινδύνευα μετά την καισαρική, όταν του μιλάω δεν ακούει δεν απαντάει. δείχνει αδυναμία στο παιδί αλλά παρ όλα αυτά δεν κάνει τίποτα γι αυτό. Για sex ενδιαφέρεται αλλα δεν ενδιαφέρομαι εγώ φυσικά μετα την αδιαφορία που εισπράττω.

1123994.png
Link to comment
Share on other sites

Mετά τον ερχομό του παιδιού όλα άλλαξαν μεταξύ μας ξαφνικά είναι αδιάφορος απέναντι μου, για την υγεία μου που κινδύνευα μετά την καισαρική, όταν του μιλάω δεν ακούει δεν απαντάει. δείχνει αδυναμία στο παιδί αλλά παρ όλα αυτά δεν κάνει τίποτα γι αυτό. Για sex ενδιαφέρεται αλλα δεν ενδιαφέρομαι εγώ φυσικά μετα την αδιαφορία που εισπράττω.

Δηλαδή πως του μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Mετά τον ερχομό του παιδιού όλα άλλαξαν μεταξύ μας ξαφνικά είναι αδιάφορος απέναντι μου, για την υγεία μου που κινδύνευα μετά την καισαρική, όταν του μιλάω δεν ακούει δεν απαντάει. δείχνει αδυναμία στο παιδί αλλά παρ όλα αυτά δεν κάνει τίποτα γι αυτό. Για sex ενδιαφέρεται αλλα δεν ενδιαφέρομαι εγώ φυσικά μετα την αδιαφορία που εισπράττω.

Δηλαδή πως του μιλάς?

Ποτέ δεν του μιλάω άσχημα, με κανονικό τόνο στη φωνή και ίσως γι αυτό δεν με προσέχει, διότι αν έβαζα τις φωνές και στρίγγλιζα τότε θα μου απαντούσε. Τώρα τελευταία του δείχνω και γω αδιαφορία και δεν του μιλώ πέρα από τα θέματα του παιδιού.

1123994.png
Link to comment
Share on other sites

οταν λες οτι εχει αδυναμια στο παιδι αλλα δεν κανει τιποτα γ αυτο τι εννοεις; τι σημαινει εχει αδυναμια;

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι όλη η αγάπη του έχει στραφεί μόνο προς το παιδί, πλέον παίρνει τηλέφωνο να ρωτήσει τι κάνει το παιδί αν έφαγε αν κοιμάται κτλ. Έπαψε να ενδιαφέρεται για μένα αλλά και η προσφορά του προς το παιδί είναι μόνο το παιχνίδι και τα φιλιά.

1123994.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δε βοηθούσε τόσο με το παιδί όσο θα ήθελα, αλλά περισσότερο στο παρελθόν αυτό. Του είχα καταλογίσει μεγάλες ευθύνες για το ψυχικό φόρτο που είχα όταν εκείνος κοιμόταν ανενόχλητος και εγώ ξυπνούσα με το παιδί τουλάχιστον 3-4 φορές κάθε βράδυ. Και το πρόβλημα δεν ήταν ότι τάιζα το μωρό και μετά να το κοιμίσω, αλλά ότι το μωρό έκλαιγε σαν να το έδερναν.

Αν δεν έκοβα βόλτες μέσα στο σπίτι και να χορεύω μέχρι και κλασική μουσική με το μωρό στο μάρσιπο, δεν ησύχαζε με τίποτα. Α...ησύχαζε στο στήθος, αλλά μόλις τέλειωνε ο θηλασμός, πλάνταζε. :? Ε..δεν γινόταν να είμαι 2 ώρες με το στήθος έξω! :?:lol::lol:

Αυτό όμως το κατάλαβε μετά από όλα αυτά που του είπα και παραδέχτηκε ότι δεν ήταν σωστό από μέρους του. Φταίμε όμως κι εμείς στο ότι δεν τους στριμώχνουμε, για να μην ακούμε την γκρίνια ως τίμημα αυτών που πρέπει να επωμιστούν. Όταν τον άκουσα το πρώτο βράδυ που είχαμε το μωρό στο σπίτι να μου λέει "πώ πώ πάλι ξύπνησε;;;Πότε θα κοιμηθούμε τελικά;", πήρα το μωρό και έφυγα στο σαλόνι. Αρα...τί του έδειχνα; ¨Ότι εγώ θα τα καταφέρω μόνη μου; Ε...χαζός ήταν κι αυτός να χάσει τον ύπνο του;

Τώρα θα μου πείτε...πρέπει να προθυμοποιείται ο άλλος και να καταλαβαίνει από μόνος του τί πρέπει να κάνει!!!!Αλλά τελικά πόσοι είναι αυτοί οι πρόθυμοι; Μάλλον απειροελάχιστοι. Συνεπώς, για να κάνουν κάτι, πρέπει να τους δείχνεις, ότι τους χρειάζεσαι και όχι ότι είσαι η superwoman!!! :wink:

Και τώρα έρχεται η αισιόδοξη νότα σε όλες εσάς τις μωρομάνες. Τον επόμενο καιρό άλλαξαν τα πράγματα. Μετά από κάποιες φορές που τον άφησα μόνο με το μωρό, κάποια πρωινά αλλά και κάποιες φορές για να πάω για έναν καφέ, διαπίστωσε ότι τα καταφέρνει μια χαρά να κουμαντάρει το μωρό.

Τον παίνευα για την ωραία και καθόλου σβολιασμένη κρέμα που κατάφερνε να φτιάξει, για το τί εύκολα τον κοιμίζει και για πολλά άλλα.

Τα επόμενα χρόνια τα πράγματα ήταν ακόμα καλύτερα. Επαιζαν μαζί, έφτιαχναν υπέροχες κατασκευές και κάνουν ακόμα και τώρα είναι δύο φίλοι. Ο άντρας μου αποζητάει την παρέα του μικρού, τον φωνάζει να δούνε παρέα έναν αγώνα, διαβάζουν τα μαθήματα του σχολείου σχεδόν πάντα μαζί, πηγαίνουν μαζί στο γήπεδο και γενικά μπορεί να ανταπεξέλθει στα πάντα, ακόμα και όταν ο μικρός είναι άρρωστος. Κάποια βράδια, που έτυχε να ξυπνήσει ο μικρός, από κάποιο όνειρο, ο άντρας μου πεταχτηκε πρώτος και εγώ έκανα την κουφή.

Η μέθοδος της κουφής ή αλλιώς μέθοδος της πάπιας ή της κινέζας είναι πολυ αποδοτική και σας την προτείνω ανεπιφύλακτα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τί κι αν κοιμάστε ελαφριά και τα ακούτε όλα;;;;;;;προσποιηθείτε ότι κοιμάστε βαριά και δεν ακούτε τίποτα. Αν νοιώσετε ένα πόδι να σας σπρώχνει μέσα στα σκεπάσματα και να σας λέει ότι ξύπνησε το παιδί, γυρίστε από την άλλη και κάντε πώς δεν ακούσατε. :lol::lol::lol::lol: Τί στο καλό....θα ενεργοποιηθεί το πατρικό φίλτρο. Έκτός από την περίπτωση του θηλασμού ή της αρρώστιας. Εκεί δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Μπορείτε να το κάνετε όταν ξεπεραστεί αυτό το στάδιο με θηλασμό ή με αρρώστια.

Έχω μια φίλη που κοιμάται πολύ βαριά σε αντίθεση με τον άντρα της. Εκτός από τους πρώτους μήνες του θηλασμού που σηκωνόταν αναγκαστικά, στη συνέχεια κοιμόταν με ροχαλητό. Ο γιος της εδώ και 6 χρόνια, όταν θέλει κάτι το βράδυ, δεν φωνάζει μαμά αλλά μπαμπά. Ο μπαμπάς ετοίμαζε το γάλα στο μπιμπερό μέσα στη νύχτα, το έβαζε για τσίσα και ότι άλλο χρειαστεί.

Βέβαια τώρα που έχουν δεύτερο παιδάκι και η κοπέλα πλέον δεν δουλεύει, η κόρη της, φωνάζει μαμά, αλλά τουλάχιστον το βάρος του ενός παιδιού για χρόνια δεν το είχε μόνο εκείνη.

Παρεπιμπτόντως πρίν λίγο ήμουν για καφέ με την αδερφή μου και οι¨"άντρες" μου μια χαρά τα πέρασαν οι δυο τους!!!Και οι μανούλες έχουμε ψυχή!!!!!!!!!!!!!

Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο πόστ. :?

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μέθοδος της κουφής ή αλλιώς μέθοδος της πάπιας ή της κινέζας είναι πολυ αποδοτική και σας την προτείνω ανεπιφύλακτα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

αν σου πω πως αυτο εκανα χτες?

επεσα για υπνο κατα τις 1 αλλα η μπεμπα προφανως δεν ειχε χορτασει και ολο στριφογυριζε..εκεινη την ωρα ετοιμαζοταν και ο μπαμπας της για υπνο..οποτε εγω εκανα την κοιμησμενη..ηρθε την ειδε..της εφτιαξε γαλατακι την ταισε και ολα μια χαρα!!

αφου τον ακουγα να της λεει..μην κλαις μπεμπα κοιμαται η μαμα και ειναι πολυ κουρασμενη..

βεβαια εγω κοιμηθηκα αφου κοιμηθηκε η μπεμπα αλλα το καλο εγινε και πολυ χαρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κοριτσια '' το πλακακι και ο αντρας θελει καλο στρωσιμο για να σου κατσει καλα '' :wink::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Παντως θα ημουν γαιδαρα αν ελεγα οτι δεν με βοηθα . Απο το πρωτο βραδυ στο μαιευτηριο δεν ξεκολλησε απο διπλα μας.Και στις δυο κορες!

 

Πιο πολυ εχει ξυπνησει εκεινος τα βραδια , παρα εγω. Δεν θηλασα και παρολα αυτα δεν με ξυπνουσε εαν τις ακουγε εκεινος πρωτος .

Τις αλλαζε , τις ταιζε , τις κανακευε και ακομα και τωρα τις κανακευει .

Τοσο καλα οσο εγω. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν τους χαλαει κανενα σχεδον χατηρι .

Παντως ο πατερας μου τον βλεπει και του λεει ¨¨ Καλα να σου κανουν , παιδι μου , αφου τους δινεις αερα ''.

 

Τον αγαπαω , αλλα μας εχει κακομαθει και τις τρεις μας.

Και για να μη φανει οτι ζω σε ροδινο οικογενειακο κουκουλι,

και καυγαδιζουμε και διαφωνουμε και γκρινιαζουμε .

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...