Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΘΕΤΙΚΟ!!! 103,2 η χοριακή μου! Μου είπε επανάληψη σε 2 μέρες και ξεκίνησα σήμερα filicin.

 

vbrillis ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!

 

μπραβοοοοο

αντε και ενα καλο νεο. εγω θα δω αυριο πως θα παμε. ο γιατρος ειπε χθες στον αντρα μου οτι οι τιμες αυτές συνηθως δεν υπερδιπλασιαζονται.

εκανα το πρωι μια ενεση για να ανεβει η χωριακη και μια στο ενδομητριο. με πηραν τηλ απο το medimall και μου ειπαν να παω να κανω χωριακη την πεμπτη και οχι αυριο

Link to comment
Share on other sites

μπραβοοοοο

αντε και ενα καλο νεο. εγω θα δω αυριο πως θα παμε. ο γιατρος ειπε χθες στον αντρα μου οτι οι τιμες αυτές συνηθως δεν υπερδιπλασιαζονται.

εκανα το πρωι μια ενεση για να ανεβει η χωριακη και μια στο ενδομητριο. με πηραν τηλ απο το medimall και μου ειπαν να παω να κανω χωριακη την πεμπτη και οχι αυριο

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου, αισιοδοξία πάνω απ'όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααα 14.5!!!

τι γινεται τωρα? θετικό λέει αλλα ειναι χαμηλο. να συνεχισω τα χαπια και να παω αυριο το πρωι για ένεση intrallipid που ειχα κανει και την αλλη φορά και βοηθάει την κυηση.

θελω να χαρω και δεν μπορω. η κουμπάρα μου στο τριτο παιδι ειχε 15.

πφφφφ

 

Με βάση τις έρευνες που έχω διαβάσει, οι πιθανότητες να γεννηθεί παιδί με χοριακή 15 είναι περίπου 2%. Οι πιθανότητες για βιοχημική είναι 70% και οι πιθανότητες να προχωρήσει λίγο η εγκυμοσύνη, αλλά να υπάρξει αποβολή είναι πάνω από 25%. Αν θέλεις, μπορώ να σου τις στείλω και να τις μελετήσεις. Εύχομαι τα καλύτερα, αυτή τη φορά ή την επόμενη, κατά προτίμηση αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τις έρευνες που έχω διαβάσει, οι πιθανότητες να γεννηθεί παιδί με χοριακή 15 είναι περίπου 2%. Οι πιθανότητες για βιοχημική είναι 70% και οι πιθανότητες να προχωρήσει λίγο η εγκυμοσύνη, αλλά να υπάρξει αποβολή είναι πάνω από 25%. Αν θέλεις, μπορώ να σου τις στείλω και να τις μελετήσεις. Εύχομαι τα καλύτερα, αυτή τη φορά ή την επόμενη, κατά προτίμηση αυτή τη φορά!

 

:(

οχι ευχαριστω.

Θέλω να το βλεπω θετικά. με βάση τις έρευνες, προωρη εμμονηπαυση κατω απο τα 40 ειναι 1%. Είμαι δηλαδή η μία στις 100. Οπότε ας ελπίσουμε ότι θα ισχύει και το 2%

χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσιαααα.....Διαβαζω εδω κ λιγες μερες το φορουμ.εκανα εμβρυομεταφορα 4/5 κ 14/5 παω για χοριακη.. αναμεικτα τα συναισθηματα μου .. φοβος αγχος αγωνια ... ειναι καμια αλλη κοπελα που περιμενει αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Κεγω στο embryolab εκανα στις 4 του μηνος ποιον γιατροβειχες; εγω ιωακειμιδου .. κεγω εχω πονο χαμηλα πονο στα ποδια αλλα δν ξερω τι να σκεφτω.. ποσΑ εμβρυακια εβαλες εγω 2 καλης ποιοτητας

περιμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΤΙΚΟ!!! 103,2 η χοριακή μου! Μου είπε επανάληψη σε 2 μέρες και ξεκίνησα σήμερα filicin.

 

vbrillis ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!

συγχαρητηριααααααααααα!!!!!!!

σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!! με το καλοοοοο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:(

οχι ευχαριστω.

Θέλω να το βλεπω θετικά. με βάση τις έρευνες, προωρη εμμονηπαυση κατω απο τα 40 ειναι 1%. Είμαι δηλαδή η μία στις 100. Οπότε ας ελπίσουμε ότι θα ισχύει και το 2%

χιχιχι

 

ολα θα πανε καλα κουκλα μου μην ανησυχεις... θα ανεβει μια χαρα η χοριακουλα σου τη πεμπτη και θα ναι ολα μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μένα,

 

minie εύχομαι με το καλό κορίτσι μου να έχεις καλά αποτελέσματα κι εσύ!!!

 

Την προυγούμενη φορά είχα την Ιωακειμίδου, είναι πολύ καλή γιατρός, αλλά εγώ δεν ανταποκρίθηκα στην προσπάθεια.

 

Αυτή τη φορά έχω τον σχετικά νέο στη μονάδα, τον Ανεσίδη τον Κύπριο.

Προσωπικά εμπιστεύομαι την μονάδα, πρώτα, δηλαδή την Χ"παρασίδου την εμβρυολόγο και μετά τους γιατρούς! Ακούγεται λίγο παράξενο...

 

Ναί, minie μου είχα υγρά γαλακτώδη από 4-5 μέρα νομίζω. Νόμιζα οτι είναι από το utrogestan. Αλλά μάλλον είναι μία ένδειξη.

 

Πάντως κορίτσια οι θηλές μου δεν άλλαξαν καθόλου και αρχικά ανησυχούσα, αλλά τελικά όλα καλά βαδίζουν έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλα κουκλα μου μην ανησυχεις... θα ανεβει μια χαρα η χοριακουλα σου τη πεμπτη και θα ναι ολα μια χαρα!!

 

δυστυχως δεν... 5.87 επεσε.

θα παω την αλλη εβδομαδα να τα πουμε απο κοντα με τον γιατρο,

καλη επιτυχια σε οσες περιμενε αποτελεσματα. απιστευτο αγχος

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν... 5.87 επεσε.

θα παω την αλλη εβδομαδα να τα πουμε απο κοντα με τον γιατρο,

καλη επιτυχια σε οσες περιμενε αποτελεσματα. απιστευτο αγχος

 

Καλή δύναμη για τη συνέχεια σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν... 5.87 επεσε.

θα παω την αλλη εβδομαδα να τα πουμε απο κοντα με τον γιατρο,

καλη επιτυχια σε οσες περιμενε αποτελεσματα. απιστευτο αγχος

 

Vbrillis mou...λυπαμαι βρε κουκλα μου... κοιτα να ηρεμησεις τωρα να χαλαρωσετε με τον αντρουλη σου και το μπεμπε θα ερθει. Κανε και κανα μπανακι στη θαλασσα αν μπορεις - επικεντρωσου λιγο στο να ανεβασεις την ψυχολογια σου και θα γινει την επομενη φορα. Ψηλα το κεφαλι..!

Link to comment
Share on other sites

Vbrillis mou...λυπαμαι βρε κουκλα μου... κοιτα να ηρεμησεις τωρα να χαλαρωσετε με τον αντρουλη σου και το μπεμπε θα ερθει. Κανε και κανα μπανακι στη θαλασσα αν μπορεις - επικεντρωσου λιγο στο να ανεβασεις την ψυχολογια σου και θα γινει την επομενη φορα. Ψηλα το κεφαλι..!

 

σε ευχαριστω πολυ. ξεσπασα. ποναει ακομη αλλα θα περασει. ραντεβου την πεμπτη με γιατρο για να κανονισουμε για υστεροσκοπηση μαλλον

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ. ξεσπασα. ποναει ακομη αλλα θα περασει. ραντεβου την πεμπτη με γιατρο για να κανονισουμε για υστεροσκοπηση μαλλον

 

Θα παρεις το χρονο που χρειαζεσαι, θα το τοποθετησεις μεσα σου, και θα συνεχισεις την προσπαθεια. Μανες θα γινουμε ολες!! Θεμα χρονου ειναι!! Ωραια για την υστεροσκοπηση - ο γιατρος θα τα δει ολα μεσα και οτι χρειαζεται το καθαριζει εκεινη τη στιγμη. Εχω κανει 2 υστεροσκοπησεις και μια λαπαροσκοπηση. Μην τη φοβασαι καθολου! Μπαμ μπαμ θα γινει! Σε πιο κεντρο πηγαινεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιαααα.....Διαβαζω εδω κ λιγες μερες το φορουμ.εκανα εμβρυομεταφορα 4/5 κ 14/5 παω για χοριακη.. αναμεικτα τα συναισθηματα μου .. φοβος αγχος αγωνια ... ειναι καμια αλλη κοπελα που περιμενει αποτελεσματα

 

minie mou ! Πως πηγε η χοριακουλα σου;; Ελπιζω ολα καλα γλυκεια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

.

Θα παρεις το χρονο που χρειαζεσαι, θα το τοποθετησεις μεσα σου, και θα συνεχισεις την προσπαθεια. Μανες θα γινουμε ολες!! Θεμα χρονου ειναι!! Ωραια για την υστεροσκοπηση - ο γιατρος θα τα δει ολα μεσα και οτι χρειαζεται το καθαριζει εκεινη τη στιγμη. Εχω κανει 2 υστεροσκοπησεις και μια λαπαροσκοπηση. Μην τη φοβασαι καθολου! Μπαμ μπαμ θα γινει! Σε πιο κεντρο πηγαινεις;

 

medimall. ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. και απο τον γιατρο και απο το κεντρο.

minie ελα κοριτσι μου να ακουσουμε κανενα καλο νεο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...