Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια,εκανα εμβρυομεταφορα την δευτερα 16.02 και ειναι να κανω β χοριακη στις 1 του μηνος.τα εμβρυα ηταν απο καταψυξη.αναρωτιέμαι τι συμπτωματα μπορει να εχουμε,εγω απο χθες αισθανομαι ενα καψιμο στο στηθος και πονανε λιγο η ρογες μου,σε εσας πως ηταν λετε ολο αυτο να ειναι απο τα φαρμακα.:wink:

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια,εκανα εμβρυομεταφορα την δευτερα 16.02 και ειναι να κανω β χοριακη στις 1 του μηνος.τα εμβρυα ηταν απο καταψυξη.αναρωτιέμαι τι συμπτωματα μπορει να εχουμε,εγω απο χθες αισθανομαι ενα καψιμο στο στηθος και πονανε λιγο η ρογες μου,σε εσας πως ηταν λετε ολο αυτο να ειναι απο τα φαρμακα.:wink:

 

Καλημέρα! Τον Δεκέμβριο που ειχα μια βιοχημικη απο εξωσωματικη, μετα την εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα σύμπτωμα. Τωρα να φταίει το γεγονός οτι ηταν βιοχημικη; Δεν ξερω, αλλά δεν ειχα και τίποτα συμπτωματα καθ'ολη τη διάρκεια εξωςωμ. Σαν να μη εκανα ενέσεις, παρόλο που εκανα 13 ωάρια.

Να σε ρωτησω; Επειδή τον αλλο μηνα θα βάλω κ εγώ τις κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου, εσένα στην απόψυξη πήγαν ολα καλα. Φοβάμαι γιατι ακούω οτι ενα ποσοστό δεν τα καταφέρνει....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τον Δεκέμβριο που ειχα μια βιοχημικη απο εξωσωματικη, μετα την εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα σύμπτωμα. Τωρα να φταίει το γεγονός οτι ηταν βιοχημικη; Δεν ξερω, αλλά δεν ειχα και τίποτα συμπτωματα καθ'ολη τη διάρκεια εξωςωμ. Σαν να μη εκανα ενέσεις, παρόλο που εκανα 13 ωάρια.

Να σε ρωτησω; Επειδή τον αλλο μηνα θα βάλω κ εγώ τις κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου, εσένα στην απόψυξη πήγαν ολα καλα. Φοβάμαι γιατι ακούω οτι ενα ποσοστό δεν τα καταφέρνει....

 

 

 

εγω ειχα 4 ,στην αποψυξη και τα 4 ηταν καλα,ομως μονο τα 3 προχωρησαν,αναμενω τωρα αποτελεσμα

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 4 ,στην αποψυξη και τα 4 ηταν καλα,ομως μονο τα 3 προχωρησαν,αναμενω τωρα αποτελεσμα

 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!!

4 βλαστοκυστες εχω και εγώ. Οταν λες μονο τα 3 προχώρησαν τι εννοείς; Τα αφήνουν να δουν πως θα πανε; Το 4ο τι έπαθε; Σορυ για τις ερωτήσεις, απλά ψάχνομαι , φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χθες έκανα την τρίτη προσπάθειά μου, δεύτερη στη σειρά με 2 κρυοσυντηρημένα έμβρυα τριών ημερών. Και τις 2 φορές τα έμβρυα αποψύχθηκαν επιτυχώς...φυσικά υπάρχουν και περιπτώσεις όπου τα έμβρυα δεν επιβιώνουν καθόλου ή χάνουν κάποια από τα κύτταρά τους κατά την διάρκεια της απόψυξης....το τεστ β χοριακής θα το κάνω 4/3. Τις προηγούμενες φορές καθώς είχα 0 χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα...ούτε καν το πρήξιμο της περιόδου που μου ήρθε μόλις σταμάτησα τα φάρμακα...Υπομονή-όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ και ένα μωράκι/ια το Μάρτιο του 2016.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhmera koritsia kai kalh epituxia se oles mas.egw ekana embruometafora 18/2 kai perimenw na kanw thn xoriakh.einai h deyterh mou prospathia h prwth me treis blastokustes pou katelikse se bioxumikh kuhsh den eixa kanena apolitos sumptoma ektos apo kanena tsimpima xamhla sth kulia k duo meres prin thn xoriakh elefros to stuthos mou kai ayto to priksimo den kratise mexri thn deyterh epanalipthkh xoriakh.k h deyterh me 2 katepsugmena waria eimai sthn anamonh exw kati ponous sto stithos den tha elega omos oti einai priksimo....oyfffff fovamai mhn apotixh poly!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια.Κάθε αρχή και δύσκολη. Ας πάνε όλα κατ” ευχήν.Με υγεία να χαρείτε τους καρπούς των προσπαθειών σας.Θα παμε βημα βημα και θα τα καταφερουμε.

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!!

4 βλαστοκυστες εχω και εγώ. Οταν λες μονο τα 3 προχώρησαν τι εννοείς; Τα αφήνουν να δουν πως θα πανε; Το 4ο τι έπαθε; Σορυ για τις ερωτήσεις, απλά ψάχνομαι , φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρουν.

 

 

Την ημερα τις εμβρυομεταφορας μου δωσανε ενα χαρτι και μου ειπανε οτι ειναι απο τους εμβρυολογους να το διαβαζω και υπογραψω-μεσα εγραφε οτι και τα 4 αποψηκτικαν,ομως μονο τα 3 προχωρησαν!

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια.Κάθε αρχή και δύσκολη. Ας πάνε όλα κατ” ευχήν.Με υγεία να χαρείτε τους καρπούς των προσπαθειών σας.Θα παμε βημα βημα και θα τα καταφερουμε.

 

apo to stoma soy kai stoy theoy t'ayti!!!!se poia mera eisai djina?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλή επιτυχία σε όλες! Τον αλλο μηνα εγώ εμβρυομεταφορα και Μ εβδομαδα αποτελεσματα!!! Να γράφετε συμπτωματα να μαθαινουμε οι υπόλοιπες. Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα 16.02 εκανα την εμβρυομεταφορα,ακομα ειμαι κρεβατι,εσυ ξεκουράζεσαι

 

egw tetarth 18.2 ekana thn embriometafora k shmera shkwthhka phga sthn ekklhsia k eplina ta piata mou k ksana epesa sto krebati....esu pws eisai exeis kanana sumptwma?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλή επιτυχία σε όλες! Τον αλλο μηνα εγώ εμβρυομεταφορα και Μ εβδομαδα αποτελεσματα!!! Να γράφετε συμπτωματα να μαθαινουμε οι υπόλοιπες. Σας φιλώ!

 

euxomai oti kalutero k me to kalo ola!!!!egw thn prwth embruometafora eixa elafros tsimpimata xamhla sth kulia mou k thn 7h mera meta thn embryometafora eixa auto to aima emfutefshs htan vioximhkh kuhsh.twra pou ksana ekana den exw kanena sumtwma mono to stithos mou niwthw poio balh me tsimpimata alla oxi panta mia mera etsi mia mera allios.....

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την τριτη μερα αισθανομαι πονακια στο στηθος,χθες κατι τσιμπηματα στην αριστερη ωοθηκη ,ενας παραξενος πονος στην μεση και πιο πανω που συνεχιζει και σημερα.ολα αυτα ομως πολυ ελαφρια τιποτα εντονο.

Tην προηγούμενη προσπαθεια απο την τεταρτη μερα το βραδυ,ειχα δυνατος πονος χαμηλα ολη νυχτα και την επομενη μερα επησεις.και τοτε ειχα θετικο αποτελεσμα,τωρα τα δουμε

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την τριτη μερα αισθανομαι πονακια στο στηθος,χθες κατι τσιμπηματα στην αριστερη ωοθηκη ,ενας παραξενος πονος στην μεση και πιο πανω που συνεχιζει και σημερα.ολα αυτα ομως πολυ ελαφρια τιποτα εντονο.

Tην προηγούμενη προσπαθεια απο την τεταρτη μερα το βραδυ,ειχα δυνατος πονος χαμηλα ολη νυχτα και την επομενη μερα επησεις.και τοτε ειχα θετικο αποτελεσμα,τωρα τα δουμε

 

xoriakh pote kaneis?me katepsigmena embrya ekanes embryometafora?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ++++++++++++++++++ ΧΟΡΙΑΚΙΕΣ.

ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ 5 ΜΑΡΤΗ ΒΑΛΑΝΕ 2ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ Κ ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟ.

 

ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΕΝΩΧΛ.ΧΑΜΗΛΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΕΝΩΧΛ.ΔΕΞΙΑ.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣ.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω γενικως εχω πολυ πονο.μετα την ωοληψια πρηστικαν οι ωοθηκες μου και ακομα ποναω.φοβερο.σου ευχομαι τετραψηφια χοριακη

 

ποσα ωαριακια σου πηραν?

 

επισης σου ευχομαι και εσενα 4ψηφια χοριακη

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 πηραν αλλα μονο τα 12 ηταν ωριμα και γονιμοποιηθηκαν τα 10.απο τα 10 τωρα τα 2 ηταν σουπερ και αλλα 2 μετρια που τα καταψυξαμε τα αλλα δεν τα καταφεραν

Link to comment
Share on other sites

σου ειπε ο γιατρος τι να προσεξεις μεχρι τη χοριακη?

 

μου ειπαι ιδιαιτερη προσοχη της 4 πρωτες μερες που είναι ότι παει να γινει αλλα μεγαλη προσοχη όχι κουραση, βαρη, μεχρι χοριακη και βλέπουμε αναλογα το αποτελεσμα

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...